Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

χαιρετωω τα ομορφαα μας κοριτσακιααα!

τι μου κανετε?

ρηνιω μου λυπαμαι για το αγγελουδι σου αλλα σκεψου οτι σε λιγο θα εχεις αγκαλια τον δευτερο σου γιοκα και ολα θα ειναι ΤΕΛΕΙΑ! :D

καλα ε δεν το πηρα χαμπαρι ποτε εβρεξε και εχω εξω ρουχα..νιωθωω ομωως ΤΟΟΣΟ βαρια για να παω να τα βγαλω και ειναι και πολλα και τα εχω αφησει εξω :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηταν 12 βδ και 3 ημ...μπορει να ακουγεται νωρις αλλα για μενα δεν ηταν!!!!!

δεν ηθελα να σας ψυχοπλακωσω ,αλλα στο παρεακι δεν μπορει να λεμε μονο ευχαριστα.

Ενινακι που μενεις?????αντε να τα πουμε μεχρι να γεννησουμε...ξεκολληστε

Eirhnaki akrivos etsi egine kai me to diko mou to emvriaki 12 h evdomada to exasa alla pio prosfata, 5 Ianouariou tou 2010, eftixos ksanaemina ton Fevrouario giati alios twra tha eimoun me xapakia , me pirakse para polu kai katalavenw pos esthanese alla parolo pou to skeftome kathe mera lew pos an den eixan ginei etsi ta pragmata den tha perimena twra ton gioka mou...

Kala na einai ta mwrakia mas kai ola mesa sthn zwh einai, as htan afto to xirotero pou mas etixe mexri na klisoume ta matia mas....

Enina egw eimai kata tou na dinoume tsai kai neraki sta mwra mas prhn na arxisoun tis sterees trofes, idika an thilazoume den xriazonte alla ugra h fish ta exei ola kanonizmena opos prepei...

alla kai egw tha promitheftw kanaduo mpoukalia na vriskonte giati pote den ksereis ,apostiroti exw apo thn proth fora opote den xriazete na parw alla gia arxh mporite na ta vrazete vre koritsia me nero kai ksidi (gia ta alata) kai an xriastei pernete argotera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eirhnaki akrivos etsi egine kai me to diko mou to emvriaki 12 h evdomada to exasa alla pio prosfata, 5 Ianouariou tou 2010, eftixos ksanaemina ton Fevrouario giati alios twra tha eimoun me xapakia , me pirakse para polu kai katalavenw pos esthanese alla parolo pou to skeftome kathe mera lew pos an den eixan ginei etsi ta pragmata den tha perimena twra ton gioka mou...

Kala na einai ta mwrakia mas kai ola mesa sthn zwh einai, as htan afto to xirotero pou mas etixe mexri na klisoume ta matia mas....

Enina egw eimai kata tou na dinoume tsai kai neraki sta mwra mas prhn na arxisoun tis sterees trofes, idika an thilazoume den xriazonte alla ugra h fish ta exei ola kanonizmena opos prepei...

alla kai egw tha promitheftw kanaduo mpoukalia na vriskonte giati pote den ksereis ,apostiroti exw apo thn proth fora opote den xriazete na parw alla gia arxh mporite na ta vrazete vre koritsia me nero kai ksidi (gia ta alata) kai an xriastei pernete argotera...[/quote:2ae06jge]

AX ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΠΕΡΙΣΥ-ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ---ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε για ποτε ανοιξε το νο 5 για ποτε τρεξατε στην 3 σελιδα που να σας προλαβει κανεις!!!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!! αχ κοριτσια μου να μην στεναχωριεστε για τα χαμενα μωρακια σας αλλα βλεπετε εγιναν αστερακια στον ουρανο και μεσα απο τα νεα σας μωρακια θα χαιροντε σαν να ητανε εκει.η σκεψη σας αρκει για να τα κανει ευτυχισμενα εκει πανω.<3 <3 <3 τελος παντων εχωκαι γω αρκετο καιρο να δω το μωρακι μου και σκευτομαι πως να ειναι αραγε... :roll::roll: θα εχει μεγαλωσει αρκετα!!! φιιλακια κουκλες μου τα λεμε απο αυριο παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια κοριτσάκια και καλορίζικο το Νο5 :D αντε μπάινουμε σε αντίστροφη μέτρηση σιγα σιγα.mariakrhth εισαι πρώτη στη λίστα και άρχισες να αναφέρεις για ευχαριστα πονακια,νωρις ειναι ακομη βρε!

εγώ πήρα αλλαξιέρα από ικεα και την έχω στο δωματιο.απεφυγα αυτο που λεει η ενινα γιατι εχω ακουσει τα αγορακια συχνα την ωρα της αλλαγης πανας κανουν συντριβανι και τρεχεις να καθαρισεις μετα :) οπότε λέω καλύτερα μακρια το άλλαγμα με το κρεβατι.

έχω ξεκινησει μαθηματα ανωδυνου,σήμερα πάω για το 4ο μαθημα ,τι ωραία που είναι!!!η μαια μας ειναι πολυυυυ υπερ του θήλασμου και λεει οχι στο χαμομηλι αυστηρα σε περιπτωση μητρικου θηλασμου.έχω μαθει τοσα χρησιμα πραγματα εκει ,πήραμε και κρεμουλα λανολινη για προετοιμασια για τις θηλες,τις κανει πιο ελαστικες για να μην σκιστουν αργοτερα ;)

αυτα τα νεακια μου κοριτσσακια ,μπηκα κα ιβγαινω γρηγορα παω να ετοιμαστω για τα μαθηματα,έχω και δρομο μπροστα μου μεχρι να φτάσω

καλημερουδια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΑΝΤΕ ΝΑ ΡΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΑΚΙ---ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ---7 ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ*---ΤΙ ΝΕΑ???-ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου πως εισται????καλημερα...ολες καλα???ειναι παντα λυπηρο να χανεις το μωρακι σου οσο εβδομαδων και αν εισαι..παιρνω παραδειγμα απο τον εαυτο μου που εκανα ονειρα απο πριν καν μαθω αν ειμαι εγκυος απο την μερα που καναμε την σπερματεγχυση.. και να σας πω και κατι ακομα δεν πιστευω πως φτανει η ωρα να γεννησω...παντα ειχα στην ακρη του μυαλου μου πως κατι κακο θα γινει...δεν ξερω γιατι αλλα φοβαμαι τοσο πολυ ναι το ξερω πως λεω βλακειες και δεν πρεπει να σκεφτομαι ετσι αλλα τι να κανω νομιζω οτι ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι φοβοι οσο πλησιαζει η ωρα εεε???

πολυ θα ηθελα και εγω να κανω μαθηματα αλλα που??? εδω δεν εχει τετοιες πολυτελειες...φανταστειτε οτι σημερα κανουν διαμαρτηρια στο δημαρχειο γιατι θελουν να κανουν το νοσοκομειο μας κεντρο υγειας και σκεφτειτε πως αυτο το νοσοκομειο εξυπηρετει κοντα στις 32000 κοσμο χωρια τους αλλοδαπους...εδω αν αρρωστησουμε πρεπει να δινουμε ενα πενηνταρικακι καθε φορα σε εξωτερικο γιατρο...εγω ειμαι ασφαλισμενη στο τεβε και μαντεψτε το τεβε δεν εχει παιδιατρο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: οποτε καθε επισκεψη ειναι και μια μικρουλα περιουσια... :twisted: και μια και το ανεφερα πιστευεται πως πρεπει να παω απο τωρα να μιλησω στην παιδιατρο η να το αφησω για μετα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Maraki den eisai h monh pou fovase kai egw kanw wres wres kati xazes skepsois,alla egw pali fovame pos tha pathw egw kati kai tha minoun ta paidakia mou orfana kai distixos den mporw na to apovalw afto to sinesthima. Na fantasteis pos to proi pou ksipnisa thn korh mou gia to sxolio arxisa na thn anggaliazw kai na thn filaw giati sto mialo mou hrthe pali h skepsh pos se ligo kairo tha me xasei kai prepei twra na ths diksw poso polu thn agapaw gia na mhn to ksexasei...Mhpos xriazome psixhatro :?::?:8-}8-}

Twra gia ton paidiatro mhn anxonese, vevea kala einai na ksereis kapion kalo pou tha sou exoun sistisei giati mporei na xriasteis kapies simvoules apo thn arxh kai sinithos to proto rantevou ginete sto spiti giati sto iatrio mporei na exei alla paidakia arosta kai na kolisete tpt....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

Επιτέλους μου ήρθε το νεο router και έχω internet!!! Αχ πόσο μου λείψατε..θα προσπαθήσω να διαβασω τα νεα σας.. εμείς είμαστε καλά - πολύ καλά. Είμαι πλέον στο σπιτάκι μου και ηρεμώ 8-)8-) και ετοιμάζω το δωμάτιο και τα πράγματα του μπέμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μωρε ευη που θες ψυχιατρο...απλα αρχισε να δοκιμαζεις εκεινο το ασπρο πουκαμισακι που δενει πισω να δεις αν σου κανει :lol::lol::lol::lol::lol: πλακα κανω...ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που νοιωθεις αλλωστε μην ξεχνας εισαι μανουλα και πλεον πρωτεραιοτητα σου ειναι τα μωρακια σου αρα ειναι λογικο να σε νοιαζει τι θα γινουν αν εσυ παθεις κατι αλλα μην ανυσηχεις εχεις πολλα χρονια μπροστα σου να ταλαιπωρησεις τα παιδια σου και να σε παιδεψουν καργα παντως εγω σκεφτομαι απο τωρα την ωρα και την στιγμη που θα γυρισει το βλασταρι μου να μου πει...μαμα σταματα να με φιλας ειμαι μεγαλος αντρας πια...εκει θα μου ρθει το εγκεφαλικο ειμαι σιγουρη...

οσο για τον παιδιατρο εεε δεν εχουμε και πολλες επιλογες δυο ειναι ολοι κι ολοι ενας αντρας και μια γυναικα και θα παμε στην γυναικα μιας και μου εχουν μιλησει με πολυ καλα λογια για αυτην...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Εύη ελπίζω να μη χρειάζεσαι ψυχίατρο, γιατί κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι άρα αυτό σημαινει ότι θέλω κι εγώ! :lol::lol: ! μονίμως με ένα φόβο είμαι, ότι κάτι θα γίνει... προσπαθώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου αλλά κάθε φορά που συμβαίνει το παραμικρό αγχώνομαι και κάνω άσχημες σκέψεις... λες και δεν μας φαίνεται απίστευτη η τόση ευτυχία και πιστεύουμε ότι κάτι θα στραβώσει... πολύ κακό αυτό! αλλά θα μας περάσει που θα πάει;;;

Γειά σου Ευγενία! κι εμάς μας έλειψες! καλή ξεκούραση!

Merula για πες για αυτή την κρεμούλα-λανολίνη! να μαθαίνουμε κι εμείς οι άσχετες! όσο για την αλαξιέρα ισχύει αυτό που λες, κυρίως στα αγοράκια! αλλά ούτως ή άλλως μπορείς να την ακουμπήσεις όπου θες όχι μόνο να την έχεις πάνω στο κρεβάτι, ή να βάζεις σελτεδάκια στο στρωματάκι πριν από κάθε αλλαγή, η διαφορά είναι ότι απλά δεν πιάνει χώρο στο δωμάτιο.

Ειρήνη και Εύη που μας είπατε ότι δεν χρειάζεται να τους δίνουμε υγρά όταν θηλάζουμε, αν πχ έχουν λόξυγγα τι κάνουμε;; δεν κάνει να δώσουμε νεράκι; και για τους κολικούς τι γίνεται; όταν η αδερφή μου ήταν μωρό είχε κολικούς μέχρι να χρονίσει (τι τράβηξε και η καημένη η μανούλα μου..) και θυμάμαι ότι της έδινε από μωρό χαμομήλι ή κάτι άλλα βότανα-ήμουν και μικρούλα δεν θυμάμαι πολλά!- για να ηρεμεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΄ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΠΡΩΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙ???? ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ??? Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ??? ΠΡΩΤΑΡΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ- :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina otan exei loksigga to mwro apla tha to vazeis sto stithos gia ligo kai tou pernaei..

Gia thn lanolinh pou eipe h Meroula, exw parei kai egw ths medela se solinari exei se ola ta katastimata tipou LHTO, KOUKOU.

Marina enoite pos h proth eksetash tha ginei sto nosokomio otan gennuseis kai thn wra tou toketou prepei na iparxei paidiatros gia tuxon epiplokes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina otan exei loksigga to mwro apla tha to vazeis sto stithos gia ligo kai tou pernaei..

Gia thn lanolinh pou eipe h Meroula, exw parei kai egw ths medela se solinari exei se ola ta katastimata tipou LHTO, KOUKOU.

Marina enoite pos h proth eksetash tha ginei sto nosokomio otan gennuseis kai thn wra tou toketou prepei na iparxei paidiatros gia tuxon epiplokes...

Σε ευχαριστώ Εύη!! της medela, την purelan εννοείς; γιατί αυτή έχω σκοπό να πάρω, νόμιζα ότι τη χρησιμοποιείς όσο θηλάζεις, αλλά μπορείς να τη βάλεις και από πριν για προετοιμασία; Λόξυγγα από ότι φαίνεται θα έχει πολύ συχνά η μικρή μου, ήδη τώρα από την κοιλιτσα παθαίνει τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα το καημένο...

Μαρίνα φυσικά και θα το εξετάσει παιδίατρος στο νοσοκομείο. Κι εγω σε δημοσιο θα γεννήσω, δεν έχει διαφορά με τα ιδιωτικά σε τέτοια θέματα! αλοίμονο, αν ήταν ετσι κι εγώ σε ιδιωτικό θα πήγαινα! ίσα ίσα που όλοι λένε ότι έχει καλύτερους γιατρούς στα δημόσια, το θέμα όμως είναι πόσο σοβαρά παίρνουν τη δουλειά τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις εφαγα ενα μαντολατο φυστικι!!!!!!!!

Αυριο θα κανω εξετασουλες αιματος ,αλλα θα κανω απαταιωνια......δεν θα κανω σακχαρο!!!!!!

Εχω κατι στιγμιαιες ζαλαδες αυτες τις μερες...πολυ φοβαμαι οτι θα εχει πεσει ο αιματοκριτης μου στα ταρταρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φουσκιτσες!!χαθηκα λιγακι γιατι οι δουλειες ετρεχαν!καλοριζικο το Νο5 μας!!!μετο καλο τα κοριτσια που περιμενουν να γεννησουν αυτον τον μηνα!!μαρακι ετοιμος ειναι ο μανωλιος αντε με το καλο!μη κουραζεσαι και πολυ καλο θα ειναι να τον φας τον μηνα!συληπητηρια στη ναταλι και στην ευη..ειχα καιρο να μπω τωρα ειδα αυτα τα δυσαρεστα νεα.σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο ευχομαι να ειναι ολα καλα με τον μπεμπακο μου..και να μη με κραξει που εχω παρει αλλα 5-6 κιλα!προσπαθησα βρε κοριτσια να κανω διαιτα αλλα τζιφος... η πεινα μου παντα υπερισχυει... :oops::oops: ολα σχεδον ειναι ετοιμα με το δωματιο του μπεμπη μου εχουν μεινει μονο οι κουρτινες και να πλυνω τα ρουχαλακια του και να τα ταχτοποιησω.τη βαλιτσα μαιευτηριου δεν την εχω φτιαξει αλλα θελω καποια στιγμη να βγω και για αυτα τα τελευταια ψωνια ..να μη τα αφησω για τελευταια στιγμη!εχω παρει αλλαξιερα συρταριερα απο τα ικεα γιατι δεν ειχα χωρους πολλους στις ντουλαπες(η αλλαξιερα απο πανω φευγει οταν πια δεν τη χρειαζεσαι και μενει η συρταριερα.evi μου ολα καλα με τον μπεμπη σου!μην ανησυχεις για τον ομφαλιο λορο ειναι κατι πολυ συνηθισμενο!οσο για τη καισαρικη πιστευω να εισαι τυχερουλα και να μη τη χρειαστεις,δυστυχως καμια μας δεν ξερει πως θα γεννησει τελικα...εκεινη τη στιγμη θα ξερουμε σιγουρα!ρηνιω και πολυ κουκλος ο παναης σου!!!ενινα μου εκανα το 3D καπου στο πειραια χαλιατσης λεγεται αλλα δε θα στο συστηνα ο τυπος κανει χαλια υπερηχους και ειναι εντελως ασχετος!εμενα μου το μετραγε μια ωρα και το 3d μου το εκανε για 10 δευτερολεπτα το πολυ! οποτε δεν το ευχαριστηθηκα καθολου:twisted::twisted::twisted: λες και του ειπα οτι θελω να μου κανει β επιπεδου!τυχερουλα ωραια μαλλον θα ειμαστε μαζι,εγω θα ερθω ο κοσμος να χαλασει..δε ξερω ομως τι να κανω με το αυτοκινητο...φοβαμαι λιγο να οδηγαω τελευταια και η περιοχη εκει ειναι μια ζουγκλα :? απ'οτι μου ειπε η κοπελα τα μαθηματα θα πεφτουν μαλλον τριτη οποτε το παρκινγκ θα ειναι ενα μεγαλο προβλημα...θα κοιταξω ομως μπας και εχει κανενα ιδιωτικο παρκινγκ εκει κοντα απο το να παιρνω ταξια καθε φορα σιγουρα καλυτερα θα ειναι!ενινα να παρεις τηλ να κανονισεις να δωσεις κι εσυ ιστορικο μη το παραλειψεις και δε σε βαλουν στο ιδιο γκρουπ!ναταλι ειδα τις φωτο σου στο fb!! syper η κοιλιτσα!!!

αντε σας αφηνω να παω στο γιατρο..δε σας κριβω οτι φοβαμαι οτι θα μου φωναξει λιγουλακι για τα κιλα και εχω αγχος :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΩ!!!!! ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!!! ΕΔΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΡΕΚΛΟΠΟΔΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΙ ΒΡΟΝΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κοριτσακιααα μου..καλησπεραα σας..τι μου κανετεεε?

ευχαριστω πολυ μπεμπακοο για τα καλα σου λογιαα! :D

μαρακιι οπως σου παν και τα κοριτσια φυσικα και υπαρχει παιδιατρος και θα το εξετασει μολις γεννησεις!

κοριτσακια να σας πω.. απο ποδαρακια πως πατε? γιατι εμενα εχουν πριστειι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζουζουνες...πως ειμαστε σημερα???εχθες ειχαμε μια υπεροχη μερα με βροχες αστραπες και βροντες περασε τοσο ομορφα...σημερα ξυπναω και εχει παλι εναν ηλιο λαμπρο και τεραστιο...μα γιατι??ποτε θα χειμωνιασει ποτε θα βαλουμε τα μπουφανακια μας?δεν αντεχω αλλο...

ναταλιτσα ευτυχως εγω δεν εχω πρηστει ειμαι σε αριστη φυσικη κατασταση που λεει και ο γιατρος...την προηγουμενη φορα που πηγα με ελεγξε κανονικα και χερια και ποδια...να ξεκουραζεσαι κοριτσακι μου με ψηλα τα ποδαρακια και να φορας αθλητικα παπουτσια..

σημερα θα την βγαλω στο μαγαζι ολη μερα ο αλεξης πρεπει να παει να κανονισει καποια χαρτια για το σπιτι και δεν τον βλεπω να ερχεται πριν το μεσημερι...και εχω και μια βαρεμαρα...απιστευτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!Τι κανετε?Εγω μια χαρα,χειμωνιαζει και μου φτιαχνει η διαθεση!

Απο πρηξιμο και εγω τιποτα...μια χαρα ειμαι ακομα !!!

Χθες πηγα και εκανα κατι ψωνακια και ελπιζω να τελειωσα.Ουτως η αλλως τα περισσοτερα τα εχω.Πηρα και νυχτικακια ,βρακακια,σουτιεν οποτε μαλλον ειμαι ενταξει...

Απο χθες εχω βγει επισημα σε αδεια ;) Καθομαι με το αγορακι μου σπιτι ...με κουραζει λιγο αλλα τι να κανουμε...σε λιγο ερχεται και το 2ο αγριμακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsakia...

Authn thn evdomada parolo pou oloi kanoun parapona gia ton kairo egw thn exw katavrei, evrexe kathe mera, evgala kai ta paplomatakia mas kai xouxouliazw ta proina meta pou fevgei h mikrh gia to sxolio...

Maraki tha se apogoitefsw alla exthes pou evlepa to deltio kairou sthn et3 pou ta leei polu analitika eipe pos sthn krhth tha piasei os kai 33 vathous thn epomenh evdomada, edw tha mas sapisei vevea tha riksei polu vroxh apo oti fenete.....

Pali erxete s/k kai einai apo auta pou doulevei o antras mou (mpliaaaxxxx) ta sixenome auta ta s/k kai varieme..

Elisa kalh ksekourash kai se esena twra pou pires adioula...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! επιτέλους δρόσισε!!!! Μαράκι κι εδώ έχει ήλιο αλλά ευτυχώς έχει δροσούλα, εκεί κάνει ζέστη; όσο για τα μπουφανάκια που είπες.... θα έχουμε ένα θέμα! δεν θα κουμπώνει κανένα μπουφάν ή παλτό :lol::lol: ! Θα δοκιμάσω μερικά του άντρα μου μπας και βρω κάποιο να μου κάνει, αλλιώς με βλέπω να κυκλοφορώ τυλιγμένη με κουβερτούλες! σαν μωράκι κι εγώ :P

Ναταλάκι κι εγώ έχω πρηστεί... Λογικά όμως όταν με το καλό σταματήσω τη δουλειά θα υποχωρήσει λίγο το πρήξιμο, γιατί τα Σ/Κ που δεν δουλεύω είμαι σε καλύτερη κατάσταση! θέλει να έχουμε τα πόδια ψηλά και να περπατάμε και λίγο. Αλήθεια κορίτσια, περπατάτε; εγώ ελάχιστα δυστυχώς...

Κατερίνα ελπίζω να ήταν όλα οκ με το γιατρό χθες! εμένα με τα κιλά με έκραξε μέχρι και η ενδοκρινολόγος, άστα! έβαλα 6 κιλά σε 2 μήνες.... :oops::oops:

Οι υπόλοιπες που πήγαν;; στο τέλος θα γεννήσουμε όλες στο Νο 5! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι να καταφέρω να ολοκληρώσω την απάντησή μου δεν σας πρόλαβα κοριτσάκια! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ ΕΥΗ!

Ελίζα καλή ξεκούραση! και στα δικά μας! :mrgreen:

Εύη υπομονή... θα περάσει και αυτό το Σ/Κ! ο καημενούλης ο άντρας σου, θα είναι πτώμα κι αυτός! όταν δουλεύει Σ/Κ δουλεύει 7 μέρες σερί ή παίρνει τουλάχιστον ρεπό κάποια καθημερινή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Εύη!! της medela, την purelan εννοείς; γιατί αυτή έχω σκοπό να πάρω, νόμιζα ότι τη χρησιμοποιείς όσο θηλάζεις, αλλά μπορείς να τη βάλεις και από πριν για προετοιμασία; Λόξυγγα από ότι φαίνεται θα έχει πολύ συχνά η μικρή μου, ήδη τώρα από την κοιλιτσα παθαίνει τουλάχιστον 4 φορές την ημέρα το καημένο...

Μαρίνα φυσικά και θα το εξετάσει παιδίατρος στο νοσοκομείο. Κι εγω σε δημοσιο θα γεννήσω, δεν έχει διαφορά με τα ιδιωτικά σε τέτοια θέματα! αλοίμονο, αν ήταν ετσι κι εγώ σε ιδιωτικό θα πήγαινα! ίσα ίσα που όλοι λένε ότι έχει καλύτερους γιατρούς στα δημόσια, το θέμα όμως είναι πόσο σοβαρά παίρνουν τη δουλειά τους!!

Enina nai thn purelan ennow kai egw eixa skopo na thn xrisimopihsw meta thn genna alla isos einai kalitera kai liges meres prin gia na malakosoun ligaki giati emena einai polu kseres kai afidatomenes oi thiles mou...

Gia ton loksigga exw kai ena alo kolpaki pou pianei panta alla kapies to theoroun ligaki varvaro alla egw to efarmosa giati den mporousa na vlepw thn mikrh mou na exei 2-3 wres loksigga kathe fora pou thn epiane, kamia fora kai 3 fores thn hmera :-o@-)

Otan thn epiane estaza 1-2 stagones lemoni se ena koutalaki kai ths to edina na ksinistei, milame pos stamatouse o loksiggas maxeri.. Kai emena mia filh mou pou to efarmose kai sta 2 koritsakia ths mou to sistise...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχε λόξυγγα για 2-3 ώρες;;;;; αχου μωρέ η καημένη, βασανιστήριο! ευχαριστώ πολύ δεν το ήξερα το κόλπο με το λεμονάκι, αν δω ότι και η δικιά μου παιδεύεται τόσο θα το δοκιμάσω! κρίμα να ταλαιπωρούνται αν υπάρχει λύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...