Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

minie αυτα τα πετρωματα τα εχω και γω,απλα πινω περισσοτερο μαγνησιο,περνεις μαγνησιο?αν δεν σου προκαλουν πονο και δεν εχεις συχνα δεν ειναι τιποτα απλα η μητρα κανει συσπασεις και μεγαλωνει,βεβαια οτι σου πει ο γιατρος :!:

καλλι μου που σε βρε κοριτσακι μου,χαιρομαι που ολα σου πανε καλα μπραβο :D και ουτε ενα κιλακι?????μπραβο βρε :!::!:

αννουλα νομιζα οτι εχτες ειχες την β επιπεδου.εμενα δεν μου στελνουν εδω τα βαλιτσακια γιαυτο και γω γραφτηκα στην τουρκικη παμπερς και θα μου στειλουν ;);)

σημερα πηρα τα αποτελεσματα εξετασεων ουρων οχι απλη ουρων,καποια πολυπλοκη!!!ολα καλα μου ειπε η γιατρος!!!οποτε αυριο ξεκιναω ταξιδακι για αλεξανδρουπολη πρωι πρωι,βεβαια θα κατσω μια μερα μονο αλλα θα φαω τα παντα και θα αγορασω τα παντα :D:D:D:D[smilie=blob10.gif]

φιλακια σε οοοοολεεεεεεςς [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοιλίτσες?Τι μου κάνετε?Εγώ ξύπνησα βραχνιασμένη και με λίγο βήχα... :( Πίνω τσαγάκι με μέλι για να μαλακώσει ο λαιμός μου!

Ρεββέκα μου,καλό ταξιδάκι και καλές βόλτες!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις γκαστρούλες! Μόλις τελείωσα το μαγείρεμα, μπριζόλες με ρύζι και μπρόκολο έφτιαξα και βρήκα λίγο χρόνο να διαβάσω τα νέα σας. Χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας μεγαλώνουν! Εγώ κορίτισια πια κινούμαι πολύ δύσκολα. Η κολιά μου είναι λες και είμαι 8 μηνών και κουράζομαι με το παραμικρό. Εν τω μεταξύ η μικρή τις τελευταίες εβδομάδες δεν κοιμάται καθόλου τα μεσημέρια και το βράδυ αργεί πολύ να κοιμηθεί, χτες κοιμήθηκε 3 η ώρα τα μεσάνυχτα. Δεν αντέχω άλλο!!! Ευτυχώς είναι εδώ ο αντρούλης μου και με βοηθάει αρκετά. Να δω όταν φύγει πώς θα την βγάλω!!!!

Κατά τα άλλα όλα καλά με τα αγοράκια μου, άρχισαν για τα καλά τις κλωτσιές αλλά τις απογευματινές ώρες, τα πρωινά μάλλον ξεκουράζονται τα γλυκά μου. ¨Εχω κάτι πονάκια κάτω χαμηλά πού και πού αλλά κρατάνε λίγο και δεν ανησυχώ. Εγώ αύριο θα πάω να κάνω τις γενικές αίματος, ούρων και σιδήρου και στις 18/10 πάω για το β' επιπέδου και την καμπύλη ζαχάρου! Την οποία καμπύλη στην κόρη μου δεν την είχα κάνει, αλλά με έχει τρομάξει μια φίλη μου ότι είναι πολύ αηδία αυτή η γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις! Και μου έδωσε και την 3ωρη ο γυναικολόγος μου!

Ρεμπέκα καλώς να πας και να έρθεις Αλεξανδρούπολη!

Αννούλα, μάτα, ειρήνη, φανικο, ιωάννα, bibibo και σε όλες τις υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες καλημέρα!!!!

Βρε κορίτσια η Βίκυ τί έγινε? ¨Εχει καμιά σας νέα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σασ κοριτσια κ παλι! εχω μια απορια! Ολες περνετε μαγνησιο? ειναι σημαντικο στην εγκυμοσυνη ?

εγο περνω 2 φορες σιδηρο ασβεστιο και το filicine! Ο γιατρος μου λεει οτι το μαγνησιο δε χρειαζεται! Αλλα ακουω εδω μεσα πως τα περισσοτερα κοριτσια περνουν! Τι να κανω? :| :| :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penny1979,μην αγχώνεσαι!!Κι εγώ μόνο 2 σίδηρο παίρνω και 1 φιλισίν! ;) Ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά!Αλήθεια,ποιον γιατρό έχεις?Μήπως έχουμε τον ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσακια και μωράκια!!!

Σήμερα ξεμπέρδεψα επιτέλους με το ικα και την αναρρωτική.

Πήρα ούτε τα μισά λεφτά του μισθού!

Είναι φυσιολογικό αυτό;;;

aggeliki27 ελπίζω να τα καταφέρεις με την άδεια και να ξεκουραστείς!

Eelleennaa θα κάνεις ότι θα κάνω και εγώ (και εγώ με τον αντρούλι μου δουλεύω – και μαζί με όλο του το σόι δυστυχώς) το λαπτοπ αγκαλιά από την μία και το μωρό από την άλλη … τι να κάνουμε;;;

annoula1987 μπήκα και εγώ και γράφτηκα … για να δούμε … θα στείλουν τίποτα;;

minie & penny1979 εγώ έχω τέτοια πονάκια συνήθως όταν σηκώνομαι και όταν κάθομαι. Για την ώρα παίρνω μόνο μαγνήσιο.

KALLI5 καλώς ήλθες! Αχ τι καλά που είσαι οκ με τα κιλά! Εγώ πεινάω!!!!

penny1979 πες μου αν θες πιθανή ημερομηνία τοκετού να σε βάλω στη λίστα μας!

Rebbeka καλό ταξίδι και καλά ψώνια!!!

Mata κασερόπιτα;;; τι είναι αυτό;;; αλλάζεις με το κουλούρι θεσσαλονίκης;;; χιχιχι…

ΕΡΩΤΗΣΗ: εμένα ο μικρός δεν είναι και τόσο δραστήριος. Δηλαδή μια είναι … μια δεν είναι … λέτε να είναι από την πείνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσακια. μολις γυρισα απο τη β επιπεδου και ειμαι αρκετα αγχωμενη. ολεσ οι μετρησεις ηταν καλες, το κοριτσακι μου ειναι σχεδον 600 γρ. αλλα δεν μπορεσε να δει καλα ενα κοκαλακι στα δαχτυλα του αριστερο χεριου. στο δεξι το ειδε μια χαρα αλλα στο αριστερο φιανοταν αλλα οχι τοσο μεγαλο οσο επρεπε. μου ειπε να με ξαναδει σε μια εβδομαδα, αν εχει μεγαλωσει τοτε ολα καλα αν οχι θα πρεπει να το ψαξουμε γιατι ισως να εχει και σχεση με συνδρομο down. μου ειπε να μην ανησυχω γιατι οι μετρησεις στην αυχενικη ηταν καλες, αλλα η ιδια θελει να ειναι ησυχη. καμια φορα η αναπτυξη σε μερικα οστα καθυστερει λιγο μου ειπε. τι να πω? ευχομαι μονο να ειναι ολα καλα και θα ειναι πιστευω :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!Να εισαι ηρεμη και να κανεις μονο θετικες σκεψεις!!!! :-*:-*:-*

Ειρηνακι μου ευχαριστω πολυ πολυ,αλλα δε θα παρω!!!! [-x[-x Εχω βαρεθει να τρωω γαλα με δημητριακα, γαλα με κουλουρι, γαλα με φετουλες......εεεεεεεεε!!!!Πηγα κι εγω το πρωι στο φουρνο για κουλουρακι..... ειδα τις πιτουλες και......δεν αντεξα!!!!! :-s:-s:-sB-) Η αληθεια ειναι πως μου εκατσε λιγο βαρια αλλα χαλαλι!!!!:-p

Ρεββεκακι μου, καλη βολτιτσα, κοιτα μονο μη βαρυστομαχιασεις κι εσυ.... :-*:-*

Πεννυ μου εγω μαγνησιο παιρνω γιατι παθαινω κραμπες,στα ποδια μου περισσοτερο!!! Δεν ειναι απαραιτητο!!! ;)

Αννουλα περαστικα γλυκια μου!!!!

Κοιλουμπιτσες μου φιλακια!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Τι κανετε??

Σημερα εκανα την 3ωρη καμπυλη ζαχαρου η οποια δεν ηταν και τοσο χαλια οσο περιμενα.Μου πηρε στην αρχη 5 αμπουλες αιμα,μετα μου εδωσε να πιω 300μλ κατι σαν βατομουροσταφυλοχυμο :lol: που η γευση ηταν μια χαρα.Οχι τοσο γλυκια οσο μου ειπε.Ανετα την ξανακανω.Το ζορι ηταν που επρεπε να περιμενω 3 ωρες εκει.Ευτυχος πηρα σταυρολεξο μαζι και ετσι η ωρα περασε σχετικα γρηγορα.Αποτελεσματα θα παρω σε 1 με 2 εβδομαδες ειπε.Για να δουμε...

Ειρηνακι χαιρομαι που ξεμπερδεψες με το παλιοικα! Τι συστημα θεε μου! :o

Ο μικρος δεν νομιζω να ειναι ησυχος απο την πεινα.Απλα ειναι ησυχο μωρακι.Να χαιρεσαι γιατι οταν βγει ετσι θα ειναι.Εμενα με εχει ταραξει ολη μερα.Αλλα γιατι να πεινας ρε γμτ;; ξερω οτι δεν κανει να πεινανε οι εγκυουλες.

Χρυσα μου ολα καλα θα ειναι με την μικρη.Ισος δεν φαινοταν καλα ετσι οπως καθοταν.Μην ανησυχεις.

Σοφακι μου τι κανετε;; Το Ευακι μας;; Να μου την φιλισεις την ζουζουνα σου!

Ματινακι ευγε για την κασεροπιτα!! :lol: Ετσι,οτι τραβαει ο οργανισμος μας πρεπει να το τρωμε! :)

Πεννυ εισαι καινουρια στην παρεα η εγω εχασα επεισοδια;; Με το καλο το μωρο σου.Ειδες φυλο??

Μαγνησιο και εγω δεν παιρνω.Δεν ειναι απαραιτητο.

Παω να διαβασω και αλλα και επανερχομαι αργοτερα.Τα φιλια μου σε ολες! :-*:-*:-*:-*:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια πω πω δε προλαβαινεστε διαβασα οσα προλαβα!

Λενακι επεστρεψες ε κ εδω χειμωνιασε βροχη κ ψυχρα πρωτη φορα που δε μελαγχολω με τον καιρο, αντε να περασουν κ τα Χριστουγεννα να γεννησουμε- βιαζομαι ε- :D

Οσο για μαγνησιο κ εγω παιρνω 3 τη μερα κ δεν εχω πετρωματα , κραμπες λιγο

Ειδα ομως πολυ χαμηλα στην κοιλια μολις φουσκωσε κατι ραγαδες ελπιζω να μην ανεβουν προς τα πανω, βαζω βαζελινη κ κρεμα να δουμε

Κ επειδη ηδη εχω ψωνισει ποσα για τον μπεμπη αντε αρχιστε να λετε μανουλες τι χρειαζεται μη παιρνω αχρηστα ;)

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι παλι!! :)

Οπως σας υποσχεθηκα θα σας γραψω μερικα πραγματακια που ειναι αχρηστα για το μωρακι μας.Βεβαια αυτο ειναι λιγο σχετικο,μπορει αυτο που να μην χρησιμεψε εμενα να χρησιμεψει μια αλλη μανουλα.Πηρα την λιστα απο το Νο4 και γραφω διπλα την χρειαζομαστε και τι οχι,τουλαχιστον για την αρχη.

Για τον ύπνο του

Πανωσέντονα - κατωσέντονα καλαθούνας (απλά ή με κέντημα)

3 κατωσέντονα κρεβατιού

3 πανωσέντονα κρεβατιού (απλά ή με κέντημα)

2 μεγάλα αδιάβροχα σελτεδάκια κρεβατιού

Κουβέρτα κρεβατιού

3 μαξιλαροθήκες

Μαξιλάρι αντιπνικτικό, μαξιλάρι ασφαλείας

Σφηνάκι μαξιλάρι

Για το παιχνίδι του

Μομπίλ

Κουδουνίστρες~~μετα το 3μηνο που μπορουν να πιανουν

Παιχνίδια κρεβατιού καλο ειναι στο κρεβατακι μεσα να μην εχουμε κανενα παιχνιδι

Παιχνίδια καροτσιού

Παιχνίδια «εκπαιδευτικά» για πολυυυυ αργοτερα

CD με ειδική μουσική για νεογέννητα

Για το μπάνιο του

Μπάνιο (απλό ή με βάση ή μπάνιο - αλλαξιέρα)

Λεκανάκι μπάνιου

Σαμπουάν~~για αρχη χρησιμοποιουμε μονο νερακι με ελαιολαδο η σκετο

Αφρόλουτρο

Σαπούνι

Ταλκ~~ αχρηστο γιατι δεν αφηνει την υγρασια να αποροφηθει

Κρέμα για πρόληψη συγκάματος~~οχι σε καθε αλλαγμα

Λάδι

Γαλάκτωμα

Κολόνια~~καλο να αποφευγεται τον πρωτο χρονο.Τα μωρα μοσχοβολανε τοσο ομορφα απο μονα τους! :)

Σετ βούρτσα

χτένα

Ψαλιδάκι

Κουτί ωτοκαθαριστήρες

Φυσικό σφουγγαράκι

Θερμόμετρο μπάνιου~~προσωπικα ποτε δεν μου χρησιμεψε

Μπουρνούζι μπάνιου, πετσέτες~~καλυτερα πετσετες για αρχη

Βάση πετσετέ ξαπλώστρα ή αλλαξιέρα

Μωροπετσέτες

Για το δωματιάκι του

Καλαθούνα ~Παντελως αχρηστη μιας και το μωρο χωραει το πολυ 3 μηνες μεσα

Κρεβατάκι

Πάπλωμα κρεβατιού~

Πάντα~~ αυτο δεν ξερω τι ειναι :lol:

Κουνουπιέρα~ αχρηστη για μενα γιατι μαζευει σκονη πανω απο το κεφαλι του μωρου.Ειναι καθαρα για διακοσμητικους λογους

Καλαθάκι για τα καλλυντικά

Συρταριέρα

αλλαξιέρα

Φωτιστικό

Ντουλάπα

Ριλάξ

Πάρκο, παρκο-κρέβατο~ για τους πρωτους 5 μηνες αχρηστο μιας και το μωρο μπορει να κατσει απο τον 5 και μετα.Το ρηλακαξι αρκει.

Θερμόμετρο χώρου

Βρεφοζυγός~~ καλυτερα να τον αποφυγουμε γιατι θα πεσουμε στη παγιδα να ζυγιζουμε το μωρο μας 3 την ωρα.

Υγραντήρας~ αχρηστος εαν αεριζεται καλα ο χωρος και εχει μια σταθερη θερμοκρασια

Κορνίζες για φωτογραφίες

Διακοσμητικά τοίχου & δωματίου

Ενδοεπικοινωνία

Φωτάκι νυκτός

Για την βόλτα του

Πορτ - μπεμπέ~~ ουτε αυτο ξερ ακριβος τι ειναι :lol:

Καρότσι με αξεσουάρ

Κάθισμα αυτοκινήτου ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!!!!! με αυτο μεταφερουμε το μωρο απο το νοσοκομειο σπιτι.

Τσάντα

αλλαξιέρα

Μάρσιπος~~ αχρηστος για τους πρωτους 5 μηνες.Καλυτερα ενα ρινγκ σλινκ

Σάκος εξόδου

Σκουφάκι αυτιών

Τα ρουχαλάκια του

Φορμάκια εσώρουχα ~ 7 για αρχη φτανουν.Υπολογιστε ενα την ημερα

Φορμάκια εξώρουχα

Εσωτερικά φανελάκια~~ ακομα και να ειναι χειμωνας καλο ειναι να ειναι κοντομανικα.Ειναι το ιδιο με τα φορμακια εσωρουχα

Ζακετάκια

Υπνόσακος ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟΣ!!!!!

Φορμάκια ύπνου~~ Καλο ειναι να μην ειναι βελουτε

Σκουφάκια ύπνου~ τελειος αχρηστα

Γαντάκια ύπνου

Καλτσάκια

Παπουτσάκια ή μωρουδίστικα μποτάκια

Παραμάνες ασφαλείας

Πάνες βαμβακερές

Πάνες αγκαλιάς

Μικρά αδιάβροχα σελτεδάκια

Μεσαία αδιάβροχα σελτεδάκια

Κουβέρτα ύπνου

Κουβέρτα αγκαλιάς

Ρουχαλάκια εξόδου

Για το φαγάκι του

6 μπιμπερό μεγάλα, με όλα τα εξαρτήματα

2 μπιμπερό μικρά, με όλα τα εξαρτήματα

Βούρτσα μπιμπερό & βούρτσα θηλής

Κουτί αποθήκευσης μπιμπερό

Αποστειρωτήρας μπιμπερό~ μπορει να αγοραστει αργοτερα αν δεν πετυχει ο θηλασμος

Λαβίδα μπιμπερό

Θερμός μπιμπερό, θήκη μπιμπερό

Θερμαντήρας

6 θηλές μπιμπερό

Τρυπητήρι θηλών~~χρησιμο για αργοτερα εφοσον δεν θηλασει το μωρο

Δοσομετρητής γάλακτος

Σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος

Θήλαστρο απλό ή ηλεκτρικό~~μονο αν υπαρχει σοβαρος λογος.Απαγορευτικο για τους πρωτους 2 μηνες μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια

Πιπίλες, αλυσίδα πιπίλας, θήκη πιπίλας~~ Καλο να αποφευθχει τον πρωτο μηνα αν το μωρο θηλαζει

Σαλιάρες

Λαβέτες ~~δεν ξερω τι ειναι! :lol:

…και

Ομφαλεπίδεσμος

Θερμόμετρο σώματος

Αποφρακτήρας μύτης

Σαπούνι πλυντηρίου

Προστατευτικά επίπλων & διάφορα είδη ασφαλείας~~καλα ειναι αλλα για πολυ αργοτερα

Βιβλία φροντίδας μωρού~~παντελως αχρηστα.Ολα σου βγαινουνε φυσικα μολις δεις το μωρο

Ημερολόγιο μωρού

Κορνίζες και άλμπουμ για φωτογραφίες

Ελπιζω να διαφωτισα λιγο τις νεες μανουλες! Οτι αλλο σκεφτητε γραψτε το.

Φιλακια κοριτσαρες μου!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανουμε;

Λενακι πολυ χρησιμο αυτο που εκανες με την λιστα!!!!Μια απορια εχω ομως.....αν δεν παρουμε καθολου καλαθουνα τοτε πως θα κοιμιζουμε το μωρο τους πρωτους εστω 3 μηνες στο δωματιο μας;Εννοεις οτι βαζουμε την κουνια στο δωματιο μας ή οτι κοιμιζουμε απο την αρχη το μωρο στο δωματιο του;;;;

Ματα μου κι εγω καποιες φορες τα πρωινα μια τυροπιτουλα την χτυπαω!Δεν νομιζω πως ειναι κακο αλλοστε το γαλα το αποφευγω το πρωι γιατι δεν κανει λεει να το παιρνουμε μαζι με το σιδηρο!

chrysa77 αφου η αυχενικη σου ηταν μια χαρα μην ανησυχεις!Πιστευω και ευχομαι πως ολα θα ειναι μια χαρουλα! :-*:-*:-*:-*

Ειρηνη ευτυχως που ξεμπερδεψες με το ικα!!!Τωρα για τα λεφτα τι να σου πω.......Ελλαδα εγω που εχω ΤΕΒΕ και ολο κι ολο ενα ψωροεπιδομα γεννας θα παρω....!Δεν υπαρχει μεριμνα!Αληθεια απο την αδερφουλα σου κανα νεο εχουμε;

Penny εγω παιρνω 2 σιδηρο ι φιλισιν και 2 μαγνησιο το οποιο μου εδωσε γιατι του παραπονεθηκα για κραμπες στα ποδια!Ασβεστιο μου ειπε οτι αν πινω μισο λιτρο γαλα τουλαχιστον την ημερα δεν χρειαζεται να παιρνω!

dat μου κι εμενα η μπεμπα μου με κλωτσαει απο το μεσημερι και μετα!

Αχ σημερα η μανουλα μου θα μου φιαξει κακκαβια γιαμι γιαμι....τρελλαινομαι για την κακκαβια!

:-*:-*:-*:-* σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε???

Ευχαριστούμε πάρα πολυ για τη λίστα Λένα, έχει πέσει ήδη μελέτη καθώς θα πάω ΙΚΕΑ για τα βασικά σε κανά μήνα!!

Μάτα κι εγώ γάλα όλη την ώρα, μόνο γάλα με κοκκινιστό δεν έχω φάει ακόμα :lol:

Άννα τέλειο το babyspace! Παρήγγειλα κι εγώ το κουτάκι με τα δέιγματα, δεν το είχα!

Ιωάννα εγώ δεν θα πάρω καλαθούνα, θα πάρω όμως λίκνο μάλλον για τους πρώτους μήνες που θα θέλω τον μπέμπη δίπλα μου στο κρεβάτι...για να τον κουνάω κιόλα χιχιχι!!

Δέσποινα μπες να μας πεις τι έγινε με την πτυχιακή!!!!!

Πέννυ καλωσήρθες!!

Φιλιάαααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας ,

Εγώ κορίτσια παίρνω 2 legofer, 1 filicine ,1 salospir , 4 μαγνήσιο , 1 ασβέστιο , και 1/2 Yutopar έχω χάσει το παιχνίδι με τόσα φάρμακα .

Ειρήνη μου γιατί πήρες άδεια τόσο νωρίς ? Πόσα χρήματα σου έδωσε το ΙΚΑ και για πόσο διάστημα ? Και εμένα μου είπε ο γιατρός να σταματήσω , αύριο περνάω επιτροπή , πως είναι τα πράγματα ? Τι σου ζητάνε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα λουλουδάκια!!!! @};-@};-@};- Κρύωσε ο καιρός για τα καλά!!!Φτιάχνω γίγαντες στον φούρνο!Το τραβάει ο καιρός σήμερα!! :mrgreen:

Λενάκι,ευχαριστούμε για τη διαμόρφωση της λίστας!Πολύ χρήσιμο για μας της νέες μανούλες!Το πάντα είναι αυτά τα προστατευτικά μαξιλαράκια για τα κάγκελα του κρεβατιού από μέσα και το πορτ μπεμπέ είναι κάτι ανάμεσα σε καλαθούνα και κάθισμα αυτοκινήτου! ;) Για τις λαβέτες δεν είμαι σίγουρη,ας μας διαφωτίσει κάποια άλλη κοπέλα!! :lol:

Ιωάννα, κακκαβιά τι είναι??? :roll:

Χρύσα,όλα καλά θα πάνε,μην αγχώνεσαι!! :-*

Αγγελική,όντως πολύ καλό το babyspace,έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες!! :D

FANIKO,γιατί τόσα χάπια??Τα legofer,τα δοκίμασα κι εγώ γιατί άκουσα ότι δεν προκαλούν διαταραχές στο στομάχι,αλλά μετά τις 10 μέρες το σιχάθηκα και το άλλαξα πάλι σε resoferon!

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες .τι κανετε?σημερα σπιτακι με την μεγαλη μου πια μιασ κ εχουν απεργια κ δεν εχουν σχολειο.γιουπι γιουπι.εκανα το φαγακι μου.κρεατοσουπα με μπολικα λαχανικα κ σασ διαβαζω.βρε κοριτσια που μπηκατε να σασ στειλουν τα διγματακια που διαβαζω?θα μου πειτε κ μενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε όλες κοριτσάκια???Θέλω τη γνώμη σας!!Μου ήρθε ένα πολύ περίεργο μαιλ και θέλω να μου πείτε τι νομίζετε!Λοιπόν το μαιλ έγραφε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΝΑ. ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ FORUM MAMMYLAND.COM.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΣΥ;

Και το όνομα χρήστη του ηλ.ταχυδρομείου:ΜΠΗΛΙΩΝΗΣ ΑΒΕΤΕ

Δεν είναι περίεργο?Έχω ξαναδεχτεί μαιλ από χρήστες φόρουμ αλλά συνήθως με ρωτάνε κάτι συγκεκριμένο αλλά αυτό δεν μου φαίνεται νορμάλ,ειδικά βλέποντας το αντρικό όνομα... :roll: Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!!!!!!!!

Τι μου κανετε?

Εγω ειμαι λιγο αγχωμενη.

Αγγελικη αυριο παρουσιαζω!!!!!!!!!!!!!Εσυ πως τα πας με την πτυχιακη σου?

Ωραια νεακια διαβασα.Πολλα ευχαριστα αποτελεσματα.

Χρυσα μου μην ανησυχεις,ολα καλα θα ειναι.Θα δειτε το κοκκαλακι την αλλη φορα.

Ειρηνακι μου το ντοπλερ δεν ειναι απαραιτητο.Πολλοι γιατροι δεν το ζητουν, αλλοι το εχουν ως εξεταση ρουτινας και αλλοι την κανουν μονο αν κατι δεν παει καλα.

Κοριτσια εχω πλεξει τη μιση κουβερτουλα της μπεμπας με τη βοηθεια της μαμας μου.Γινεται πανεμορφη.Οταν την τελειωσω θα σας τη βαλω φωτο.

Φιλακια σε ολα τα κοιλουμπακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο που μου δινεται. εχθες ξεσπασα λιγο το βραδυ :cry::cry: αλλα σημερα τα βλεπω ολα πιο θετικα. μιλησα και με το γιατρο μου. η αυχενικη μου ηταν πολυ καλη και ο ιδιος θεωρει οτι δεν πρεπει να ασχολουμε με αυτην την ενδειξη η οποια θεωρειτε πολυ μικρη και κατα τη γνωμη του δεν θα πρεπει να με απασχολει καθολου απο τη στιγμη που ολα τα υπολοιπα ειναι μια χαρα. αυτα συμβαινουν μου ειπε πολυ συχνα στους υπερηχους και συνηθως τη δευτερη φορα φαινονται ολα καθαρα. τι να πω? μακαρι να ειναι ολα καλα. απλα οταν συμβαινει κατι το μυαλο και χωρις να το θελεις παει παντα στο κακαο.

αυτα για την ωρα. σας φιλω και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο που μου δινεται. εχθες ξεσπασα λιγο το βραδυ :cry::cry: αλλα σημερα τα βλεπω ολα πιο θετικα. μιλησα και με το γιατρο μου. η αυχενικη μου ηταν πολυ καλη και ο ιδιος θεωρει οτι δεν πρεπει να ασχολουμε με αυτην την ενδειξη η οποια θεωρειτε πολυ μικρη και κατα τη γνωμη του δεν θα πρεπει να με απασχολει καθολου απο τη στιγμη που ολα τα υπολοιπα ειναι μια χαρα. αυτα συμβαινουν μου ειπε πολυ συχνα στους υπερηχους και συνηθως τη δευτερη φορα φαινονται ολα καθαρα. τι να πω? μακαρι να ειναι ολα καλα. απλα οταν συμβαινει κατι το μυαλο και χωρις να το θελεις παει παντα στο κακαο.

αυτα για την ωρα. σας φιλω και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα :kiss::kiss::kiss:

Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δεν με θυμάστε είμαι σίγουρη γιατί έχω καιρό να μπω. Κάτι οι αλλαγές του μάμμυ κάτι το ότι είχαμε και εμείς δουλίτσες δεν έμπαινα.

Ελπίζω όλες να είστε καλά. Τώρα που έχουμε φτιάξει την σύνδεσή μας στο ιντερνετ θα μπαίνω πιο συχνά.

Φιλιά

Υ.Γ Αnnoula1987 δεν σου έστειλα εγώ το mail :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!! [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing6.gif]

annoula1987 ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ BABYLINO !!! ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΕΣ ΟΙ ΠΑΝΟΥΛΕΣ :lol::lol::lol::lol::lol:

THEODOSIADOU ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ. ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ;)

chrysa 77 ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lenaki26 ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ Η ΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ :x

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΣΙΔΗΡΟ 3 ΜΑΓΝΗΣΙΟ 1/2 FILICINE ΚΑΙ 1 ΑΣΒΕΣΤΙΟ... [smilie=laughing8.gif]

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...