Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια κ καλορίζικο το Νο5 , κι εμείς την Δευτέρα θα πάμε να δούμε τον μπέμπη μας, μου έλειψε η φατσούλα του , αύριο κλείνω τον 6ο , πω πω πω πέρασε ο καιρός. Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ τα γλυκά μου κοριτσάκια!!! Καλορίζικο και το 5!! καλέ τι πολυλογούδες είμαστε???

Εγώ σήμερα έκανα shopping therapy πήρα απ τα ΛΗΤΩ μια ωραιότατη τζιν σαλοπέτα που ευτυχώς ω του θαύματος βρήκα μέγεθος για τα κυβικά μου!!! πήρα επίσης και βρακάκια να μη πω βράκες [smilie=toothy4.gif]:roll: εγκυμοσύνης!!! :P:P

Χθες ξαναπέρασα το μαρτύριο της αναμονής για την καμπύλη ζαχάρου για δεύτερη φορά μιας και την ξαναέκανα και τον προηγούμενο μήνα. Από Δευτέρα τα αποτελέσματα. Την πρώτη φορά ήταν όλα καλά αλλά λόγω οικογενειακού ιστορικού το ξανακοιτάξαμε.

Θα δείτε τα μπεμπάκια σας ε?? εγώ δεν ξέρω αν θα το δω μιας και ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ των πολλών υπερήχων αν και θα πάω να με δει μέχρι τις 10 του μήνα. Το καλό είναι ότι η μπουμπού είναι υπερδραστήρια και έτσι είμαι ήσυχη.

Να ευχηθώ και εγώ στα νιόπαντρα της παρεούλας αν και καθυστερημένα βίον ανθόσπαρτο!! Και με το καλό να δεχτείτε τα μπεμπάκια σας!!

Ιωάννα μου μην ανησυχείς για τη Β επιπέδου όλα καλά θα είναι θα το δεις!!!

Δεσποινάκι μου ολόκληρος κορίτσαρος έγινε η μπουμπούκα σου!!! Άσε απο κοιλιά και εγώ δεν πάω πίσω σήμερα είδα γνωστή μου που γεννάμε μαζί και δεν είχε καθόλου κοιλίτσα όταν με είδε τρόμαξε μου είπε σίγουρα δεν περιμένεις δίδυμα??? :roll: σαν ετοιμόγεννη είμαι!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας μία μία και στις κοιλίτσες σας :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσακια!!!!! ειστε ολες καλα? μολις γυρισα απο τη βολτα μας με τη μικρη και ειμαι πτωμα, αλλα χαλαλι της. Την τεταρη εχω και εγω τη Β επιπεδου και αγωνιω να δω τη μικρουλα μου. ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!!! τωρα οσο αφορα τα κιλα ενα εχω να σας πω. αν δεν εχετε προβλημα μην αγχωνεστε, εγω στην κορη μου ξεκινησα 54 και γεννησα 80!!!!! ναι ναι 80!!!!!!!!!!!!. τωρα ξεκινησα 60 και συνεχιζω απτοητη, ειμαι ηδη 69. ομως δεν χαλιεμαι κιλα ειναι και θα τα χασω, το μωρακι να ειναι καλα!!!!!

Να ευχηθω αν και λιγο καθυστερημενα στις νιοπαντρες. Να ειστε παντα ευτυχισμενες και με το καλο τα μωρακια σας.

Λενακι ευχομαι οτι καλυτερο για τον μπεμπη. να μην αγχωνεσαι, αν ηταν κατι σοβαρο ο γιατρος θα σου εδειχνε την ανησυχια του. ολα καλα θα ειναι. εξαλλου απο την μαμα θα πηρε μαλλον,μινιον :lol::lol:

ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περνατε τελεια. και μην ξεχνατε, δεν ειμαστε αρρωστες, απλα γκαστρουλες :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Πως ειστε σημερα;Εγω χτες ειχα παρεουλα σπιτι και περασαμε τελεια!Και η μπεμπα λες και της αρεσε η παρεα στριφογυρνουσε ολη την ωρα!!!! :):):):)

Chrysa77 αντε μα το καλο η β επιπεδου!Ευχομαι καλα αποτελεσματα και περιμενουμε νεακια!

Marielen δευτερη φορα καμπυλη :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: πωπω δεν ειμαι καλομαθημενη αλλα τα πολυ γλυκα δεν τα αντεχω.....φανταστειτε οτι γενικως τωρα κατα την εγκυμοσυνη δεν τρωω καθολου γλυκα δεν τα ζηλευω καθολου!Αληθεια γιατι ο γιατρος σου ειναι κατα των πολλων υπερηχων;;;

Ελεναα αυριο η β επιπεδου δεν το ειχα καταλαβει!!! :):):):) Περιμενουμε νεακια σου :):):):):-*:-*:-*:-*:-*

Δεσποινακι μου αντε περναν οι μερουλες για να ξαναδεις τον αντρουλη σου!Ευχομαι περαστικα και στον μπαμπακα σου μακαρι να γλιτωσει το χειρουργειο και αν οχι ευχομαι να πανε ολα καλα! :-*:-*:-*:-*

Ειρηνακι που βρισκεσαι;;;Ακομα τρεχεις για δουλειες;; :-*:-*

Σημερα κοριτσακια λεω να παω μια βολτιτσα απο τον αδερφο μου να τον δω ετοιμαζεται για γαμο και αυτος :):):):) Βρε κοριτσια δεν λεω να ειναι ευτυχισμενα τα παιδια αλλα ολοι τωρα που ειμαι στρουμπουλενια πρεπει να παντρευτουν;;;; =))=))=))=))=))=))=))=)) Θα χρειαστω και αλλο φορεμα γιατι αυτο που φορεσα στον γαμο του ξαδερφου μου τις προαλλες δεν θα μου κανει στο τελος Νοεμβρη!!!

Καλη μερα σε ολες και φιλακια στις κοιλιτσες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια :D

ιωαννιτσα πρωινη πρωινη!!!με το καλο ο αδερφος σου!!!ποτε παντρευετε?

εγω ετοιμαζομαι να παω στην γιογκα!!!1 μηνα εχω να κανω ελειπε η δασκαλα μου!και σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι με ηρεμει πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ρεββεκακι!Παντα ξυπναω πρωι και μου αρεσει! :):):):) Ο αδερφος μου παντρευεται στις 20 Νοεμβρη σε δημαρχειο και το γλεντι (εκει θα χρειαστω και το φορεμα)ειναι 25 Νοεμβρη Σαββατο!

Καλα να περασεις στη γιογκα και με το μαλακο....ενας μηνας αποχη θα εχεις σκουριασει λιγο μην πιαστεις! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου :-* Απόψε δεν καλοκοιμήθηκα, (-| απ τη μια άνοιξε η μυτούλα της μικρής μου στον ύπνο της και αναστατώθηκε λιγάκι με συνέπεια να θέλει να κοιμηθεί μαζί μου, έτσι εξορίσαμε το μπαμπά μας στο παιδικό να κοιμηθούμε αγκαλίτσα και όλη νύχτα την είχα έννοια μη μου δώσει καμιά κλωτσιά. Η μπουμπού μέσα είχε αναστατωθεί και εκείνη με συνέπεια να στριφογυρίζει συνεχώς στην κοιλιά μου, και απ την άλλη άρχισαν οι πόνοι της λεκάνης και της μέσης με συνέπεια να μη βολεύομαι πουθενά :ymsick:

Ρεββεκάκι γιόγκα σήμερα ε? άντε να χαλαρώσεις λίγο και για μας το έχουμε ανάγκη.

Ιωάννα μου με το καλό ο γάμος του αδελφούλη σου, η ώρα η καλή να είναι. Ευτυχώς σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν χρειάστηκε να παρευρεθώ σε καμία εκδήλωση. Γιατί στην πρώτη μου πήγα σε 3 γάμους διαφορετικούς μήνες και έτρεχα για ρούχα #-o Δεν ξέρω γιατί δεν μου κάνει πολλούς υπερήχους ο γιατρός μου. Στην αρχή μου έκανε σε κάθε επίσκεψη αλλά τώρα μετά τη β επιπέδου δεν μου ξαναέκανε. Θα κάνω πια το dopler αρχές Νοέμβρη. Αχ πως θα αντέξω τόσο καιρό?

Την καμπύλη ευτυχώς δεν την κάνω με γλυκόζη αφού μου πάρουν αίμα τρώω ένα τοστ και πίνω και μια πορτοκαλάδα τύπου φάντα και μετά από 2 ώρες ξανακάνουν λήψη. Έτσι γλίτωσα το μαρτύριο αν και δεν ξέρω αν είναι μαρτύριο δεν έχω δοκιμάσει ποτέ γλυκόζη.

Χρύσα άσε μη τα λες τα κιλά!! εγώ ξεκίνησα ήδη υπέρβαρη και ενώ έχασα στην αρχή 6 κιλά μέχρι τώρα τα ξαναπήρα. Δεν θέλω να πάρω πολλά ακόμη, βέβαια ο γιατρός μου δεν μου λέει τίποτα οπότε μάλλον δεν είναι ανησυχητικό.

Πολλά φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γκαστρούλες μου!!Και με γεια το Ν5!! :mrgreen:

Marielen,κι εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά σήμερα...Πολύ ανάλαφρος ύπνος και ξυπνούσα κάθε τρεις και λίγο και 5:30 ώρα άρχισε να γουργουρίζει η κοιλιά μου και μου ήταν αδύνατον να κοιμηθώ αν δεν έτρωγα κάτι!!Έτσι τσάκισα ένα μπωλ δημητριακά με γάλα και ηρέμησα!! :ymblushing::ymblushing:

Κορίτσια που θα κάνετε αυτή την εβδομάδα την Β επιπέδου,εύχομαι τα καλύτερα (αν και είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι :D ) και περιμένουμε νέα σας και φωτογραφίες από τα νινάκια!! :-bd

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όλες τις γιορτές με την κοιλούμπα θα τις περάσω!Είχα έναν γάμο τον Ιούλιο αλλά ακόμα δεν φαινόταν η κοιλίτσα απλά κόντεψα να πέσω μέσα στην Εκκλησία! :lol: Μετά ο δικός μου γάμος αλλά βρήκαμε ένα φορεματάκι που κρύβει την κοιλίτσα!! ;)) Τώρα 19 του μηνός έρχονται τα γενέθλιά μου [smilie=occasion15.gif] ,9 Δεκεμβρίου η γιορτή μου,25 Δεκεμβρίου τα Χριστούγεννα,1 Ιανουαρίου η Πρωτοχρονιά,μετά είναι τα Φώτα...Τι να πω...Θα το υποστούμε!! :shifty::shifty::shifty: Το αστείο είναι ότι μια ζωή ήμουν πολύ αδύνατη και μου λέγανε όλοι με μια φωνή "βάλε κανένα κιλό"!!Τώρα θα τους φαίνεται περίεργο που θα με βλέπουν στρουμπουλή!! [smilie=laughing7.gif] Όσο για τις αναλογίες...Είμαι κι εγώ pocket size!! 1,60 ύψος και μέχρι πριν το νινάκι 43 κιλά! [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy11.gif]

Δέσποινα,περαστικά στον μπαμπάκα σου,τις ευχές μου να γίνει γρήγορα καλά! @};-

Όσο αφορά το ξύρισμα,κι εγώ δυσκολεύομαι να δω και χρησιμοποιώ το τυφλό σύστημα!! :lol: Έχω ακούσει και για καθρεφτάκι αλλά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω!! ;) Εγώ αντιμετώπισα άλλο πρόβλημα χθες το βράδυ...(Λέτε αυτό να φταίει που δεν κοιμήθηκα καλά?) Ώς τώρα και αφού μας το επιτρέπει ο γιατρός,βρισκόμαστε με τον άντρα μου κάθε 3-4 μερούλες...Χθες είχαμε πρόβλημα!!!! [smilie=icon_scratch.gif] Δεν βολευόμασταν σε καμιά στάση!!Από τη μία μου πίεζε την κοιλιά και δεν μπορούσα,από την άλλη κουνιόταν πολύ η κοιλιά και ένιωθα χάλια,στο πλάι δεν μας βόλεψε...Αγανακτήσαμε σας λέω!!!! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!!και πολλα φιλακια εννοειτε!!!ΡΕΒΒΕΚΑ μου!!!να σε ωτησω τι γνωμη εχεις για το PILATES?? Θελω να κανω κατι για μενα και να ηρεμησω σε low impact ομως,θα επηρεασει τις προσπαθεις μου αραγε????πλιζ περιμενω απαντηση!! :-ss:-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριελεν μου το μεσημερακι που θα βαλεις την μικρη για υπνο πεσε και εσυ λιγακι να αναπληρωσεις!

Αννουλα ετσι εξηγειται ο ασχημοςς υπνος ;););););) ελειψη...... :P:P:P:P κι εμεις δυσκολευομαστε λιγακι αλλα μαλλον περισσοτερο επειδη εγω φοβαμαι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα λες ε?Βασικά στην αρχή φοβόμουν,απλά τώρα έχω ενοχλήσεις,είναι και πολύ τσιτωμένο το δέρμα και με το παραμικρό νιώθω κάπως..Λες και θα σχιστεί! :shock::shock::shock: Αχ μου φαίνεται θα το εγκαταλείψουμε το άθλημα για λίγο καιρό αν δεν βρούμε μια λύση!!

Παρεμπιπτόντως κορίτσια,βρήκα κάτι πολύ ενδιαφέρον!Ραδιόφωνο στο ίντερνετ με μουσική για κάθε περίπτωση!Δηλαδή επιλέγεις αν είσαι έγκυος,αν έχεις μωρό 0-12 μηνών,1-3χρονών,4-6ετών ή 7-12 και βάζει την ανάλογη μουσική!Εμένα τώρα παίζει κλασσική! :lol:

http://www.babyspace.gr//default.php?pn ... &channel=1 Ρίξτε μια ματιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif] ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ TV ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΦΑΓΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΤΗ ΚΛΩΤΣΙΑ!!! :shock::shock::shock: ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!! ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

annoula1987 ΜΟΥ ΑΣΕ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΡΕΧΟΥΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΒΡΥΣΗΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ =))=))=))

ioanna123456 ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΙ ΣΟΥ !!!

THEODOSIADOU rebbeka mata Marielen IreneValadia dat Lenaki26 ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑ :-*:-*:-*:-*:-*

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΙ [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!! :)

Καλη Κυριακη να εχουμε! Τι κανετε;;

Σημερα η μικρη μου ξυπνησε 9 η ωρα!! :o:o Ειχε να το κανει πολλους μηνες! Το κακο ειναι οτι

ουτε και εγω κοιμηθηκα καλα χθες και δεν το απολαυσα.Γενικα απο προχτες που ηρθαμε κανω χαλια υπνο μεσημερι βραδυ.Βγαινει η κουραση και ολα με πονανε.. :cry:

Ελενα αν παρω παραδειγμα απο τον δικο μου αντρα φανταζομαι πως θα εκανε ο δικος σου μολις ενιωσε το μωρο!! Ειναι πολυ ωραια οταν καταφερνουν να το νιωσουν και οι αντρουληδες μας.

Καλα αποτελεσματα αυριο! περιμενουμε νεα σου!

Αννουλα μου και εμεις δοκιμασαμε μετα το πρωτο τριμηνο σεχ αλλα δεν μας αρεσε και το εγκαταλειψαμε το αθλημα. :lol: Πιστευω οσο θα φουσκωνεις τοσο πιο πολλες ενοχλησεις θα εχεις.

Μαριελεν μου ματωνει συχνα η μυτουλα της μικρης;; Το ιδιο επαθε μια φορα και ο αδελφος μου μικρος στον υπνο του και δεν το καταλαβε.Το πρωι που ξυπνησε ο πατερας μου και τον ειδα μεσα στα αιματα εμεινε κοκκαλο.Νομιζε κατι σοβαρο επαθε..

Τυχερη εισαι που την βγαζεις με τοστακι και πορτοκαλαδα στην καμπυλη ζαχαρου.Εγω με γλυκοζη θα την κανω.

Ιωαννα μου με το καλο ο γαμος του αδερφου σου! εγω ειμαι μακρια και ευτυχος τα γλιτωνω αυτα χιχι!

Χρυσα καλα αποτελεσματα και σε εσενα αυριο.Ολα καλα θα ειναι!

Δεσποινουλα πως παει η πτυχιακη;; Πεφτει πολυ διαβασμα;; Εκανα του Παυλου την πτυχιακη και ξερω πως ειναι μανικι.

Ρεββεκακι λογικα τωρα θα κανεις γιογκα.Να μας πεις εντυπωσεις μετα απο ενα μηνα απουσιας.

Τα φιλια μου σε ολες!! Να εχουμε μια καλη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι μου η γιογκα ηταν υπεροχη οπως παντα!!!ημουν και η μονη σημερα και μου μιλουσε μονο αγγλικα το καταευχαριστηθηκα!!! :clap:

κιμονακι μου γλυκο,δεν ξερω για τις πιλατες δεν εχω κανει ποτε,αλλα οτιδηποτε απο αυτα θα σε χαλαρωσει θα σου δημιουργησει ευεξια!!!και στην εγκυμοσυνη κανουν πιλατες!!!το συνηστω!!!αλλα προτειμω την γιογκα γιατι συνδιαζει τα παντα!!!

αννουλα μου υπαρχουν πολλοι τροποι να το ευχαριστηθεις με το αντρακι σου χωρις κοπο!!!εμεις εχουμε βρει την συνταγη! :D:D

ωραιος ο σταθμουλης αλλα πολυ οπερα!!!!!εγω βαζω πιο γλυκια πχ κελτικη,το σαουντρακ της αμελι,μπετοβεν και τσαικοφσκι λιμνη των κυκνων και τετοια!

ελενα τελεια αισθηση να το νιωθει ο αντρουλης σου!!!!εγω ειμαι πλεον μ ενα χερι μονιμος στην κοιλια!!!

μαριελεν μου ριξε υπνακους οπου βρισκεις ευκαιρια!!!εσεις που εχετε και αλλα παιδακια ειναι πιο δυσκολο υπομονη!!!το ντοπλερ τι ειναι???

ιωαννιτσα μου με το καλο ο αδερφουλης σου καλα στεφανα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπερούδια!!! Είπα να μπω λίγο μπας και μου φύγει η νύστα μιας και η μικρή μου δεν κοιμάται τα μεσημέρια (-| και κοιμάμαι όρθια. Αν τη βάλω για ύπνο το βράδυ θα κοιμηθεί κατα τις 2 οπότε δεν λέει. Ευτυχώς θα κοιμηθεί νωρίς το βράδυ και θα την πέσω νωρίς και εγώ. Ελενάκι μου το παθαίνει μια στο τόσο αλλά το χειρότερο είναι όταν συμβαίνει στον ύπνο. Την άκουσα ανήσυχη και σηκώθηκα εκείνη τη στιγμή ξύπνησε και εκείνη νομίζοντας ότι είχε συνάχι και είχε γεμίσει αίματα. Πήρα μια τρομάρα μέσα στον ύπνο μου :o . Αλλά ευτυχώς με λίγη πίεση σταματάει αμέσως.

Ρεββεκάκι το dopler είναι υπέρηχος που γίνεται απ την 31η εβδομάδα και δείχνει αν το έμβρυο αιματώνεται σωστά απ τον πλακούντα και αν κυκλοφορεί καλά το αίμα απ τις μητριαίες αρτηρίες μας . Ζωτικής σημασίας για το μωρουλίνι μας καθότι τρέφεται από εκεί. Επίσης δείχνει και αν υπάρχει καμιά περιτύλιξη του ομφάλιου λώρου γύρω απ το έμβρυο όπως κάθε απλός υπέρηχος.

Ελενάκι άρχισαν οι δυνατές κλωτσιές ε?? και εμένα σήμερα με πέθανε στις κλωτσιές όλη μέρα η κοιλιά μου χορεύει ολόκληρη. Και το χειρότερο μου είναι όταν κλωτσάει χαμηλά προς την ουροδόχο κύστη εκεί νομίζω ότι θα μου βγει από κάτω :mrgreen:

Όσο για τα ζουζουνίσματα κοριτσάκια μου τα έχουμε εκγαταλήψει απ την αρχή της εγκυμοσύνης τόσο σε αυτή όσο και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου. Δεν έχουμε και οι δύο όρεξη. Απ το φόβο μη συμβεί κάτι δεν μπορούμε να χαλαρώσουμε με τίποτα οπότε μόνο αγκαλίτσες :oops::-*:-*

Φιλιά πολλά σε όλες καλό μας απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μαριελεν!!!ευχαριστω για την επεξηγηση του ντοπλερ!!!

αυτο με τις κλωτσιες στην ουροδοχο κυστη και να νομιζεις οτι θα σου βγει απο κατω χαχαχαχα το χειροτερο μου!!!!!!

αντε σου ευχομαι καλη ξεκουραση και ηρεμο υπνουλη σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια πριν λιγο εκανε σεισμο εδω,οχι μεγαλο 4.4 αλλα κουνηθηκαμε για τα καλα,εγω δε κατατρομαξα μ επιασε ταχυκαρδια,πως τρομαξα μην κανω κακο στν μικρη μου.

φοβαμαι πολυ τους σεισμους ειχα ζησει εκεινον τοτε στην αθηνα δεν θυμαμαι που.....

ααααααααααχχχ πως θα κοιμηθω ολη νυχτα πως????

παρτε και ενα αρθρο για την γυμναστικη,γιογκα.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=175400&cid=28

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα Ρεββεκακι μου;; :o Φανταζομαι τρομαρα που θα πηρες!

Μην ανησυχεις η Λυδια δεν παθαινει τιποτα.Το πολυ πολυ να αναστατωθει και αυτη και να

σε τρελανει στις κλωτσιες.Εμαθες αν το επικεντρο ηταν εκει κοντα σας;;;Να προσεχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρομαρα δεν λες τιποτα!!ναι εδω στην θαλασσα του μαρμαρα εγινε.

ηδη με κλωτσαει η μικρη μου

αχ λενακι εχω γελιο μεχρι πλανα διαφυγης κανω,λες και εγινε κανας μεγαλος :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω..και εγω που ειμαι ψυχραιμη και καλα σε αυτα το ιδιο πιστευω θα εκανα.

Προσπαθησε να ηρεμησεις και να μην το σκεφτεσαι..Ευχομαι να εχετε ενα ηρεμο βραδυ.. :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Αποψε δεν κοιμηθηκα καθολου καλα!Ποναγε το κεφαλι μου απιστευτα το βραδυ :(:(:(:( πηρα και ντεπον αλλα τιποτα δεν μου εκανε νοσταλγω το πονσταν!!!!Φυσικα ο πονοκεφαλος καλα κρατει και εχω και ενα απιστευτο μπουκωμα στην μυτη που τον χειροτερευει! :(:(:(:( Εχω και γιατρο σημερα θα τον ρωτησω αν επιτρεπεται και κανα αλλο παυσιπονο λιγο πιο δυνατο και ισως λιγο βιξ που βοηθαει το μπουκωμα!

Ρεββεκακι σε νιωθω :( με τους σεισμους!Ελπιζω αυτο να ηταν και να ηρεμησετε τωρα!Στον σεισμο της Αθηνας τοτε ειχα παθει μεγαλο σοκ!Δεν εμπαινα μετα σπιτι με τιποτα!Παντως γεγονος ειναι πως πανω απ ολα θελει ψυχραιμια!Ο Τζεμ ειναι ψυχραιμος τουλαχιστον;;

Λενακι Μαριελεν και στις υπολοιπες :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας κι απο μενα :)

Καλο μηνα να εχουμε και προσοχη στις ιωσεις, εγω τωρα αρχιζω και συνερχομαι .....

Το ευχαριστο ειναι οτι ολο και περισσοτερο νιωθω το νινακι μου, υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα. Δεν ειναι αστειο που οι 9 στους 10 που με βλεπουν μου λενε οτι θα κανω αγορι? Μηπως ο γιατρουλης εκανε λαθος, η κοιλιτσα μου ειναι ιδια με το Λενακι και της Αννουλας.... Ααα μη μου το αλλαξει τωρα που εχω συνηθησει στην ιδεα του κοριτσιου :D Φιλακιαααα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσαρες μου!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ρεββεκακι μου εζησα κι εγω σεισμο 6,6 και ξερω τη επαθες... :-ss:-ss:-ss Κουραγιο!!! Οσο για το Αμελι....δεν το ειδα τελικα... :lol:

Λενακι μου κι εσυ με γεια το κουρεμα!!! :-* Συμφωνω απολυτα για τα πολλα αχρηστα πραγματακια που ταχα χρειαζομαστε......Κοριτσια προσοχη!!!! Φιλακια πολλα στη γλυκια σου κοιλιτσα!!!! :-*:-*:-*

Ελενα καλη αρχη στις κλωτσιες σας!!!Ευχομαι να σε ταραζει καθε μερα!!!!!Τρελο συναισθημα!!!! :x:x:x

Ειρηνη μου στελνω στην αδερφουλα σου ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!! :-*:-*

Faniko, Σοφακι, Ελενα με το καλο να δειτε τα μωρακια σας σημερα!!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Χρυσα μου χαρα στο κουραγιο σου.....τοσα κιλα πως τα χανεις μετα βρε θηριο;;;; :shock::shock::ymapplause::ymapplause: Με το καλο να κανεις και το Β'επιπεδου και ολα να ειναι τελεια!!!! :-*

Μαριαλενα μου φανταζομαι τη επαθες με τη μικρουλα σου!!! :-ss:-ss Εγω δεν ξερω που θα ειχα πεσει αν την εβλεπα με τα αιματα..... :oops::oops: Να μην ξανασυμβει ποτε!!! :-*:-*

Αννουλα μου κι εγω ειμαι απο αυτες που επεχουν απο το "αθλημα"..... ;) και δεν μπορω να σου δωσω καμια καλη ιδεα....ΑΑΑΑχχχχ!!!Ακους εκει.... καθε 3-4 μερες!!!! :roll::roll::roll: Τι μου θυμησες τωρα....... :roll::roll: Αλλα αντε να μη στεναχωριεμαι εσεις ειστε και νιοπαντροι!!!!! :x:x:x:P:P:P

Δεσποινακι μου θα σου στειλω πμ!!! ;):kiss:

bibibo λες να σου κανει καμια εκπληξουλα το μωρακι σου;;;; :lol::lol::lol: Γερο να ειναι κι αφου εχεις και μια κορουλα..... ας ειναι οτι θελει!!!! ;):kiss::kiss:

Ιωαννα μου περαστικα σου γλυκια μου!!!!Εμενα με αφηνε να βαζω βιξ και απο το πρωτο τριμηνο, ρωτα και το δικο σου γιατρο ομως!!! Κι εσυ για κουρεμα;;;;;) Εγω στην Αντωνια μου ξεκινησα με μαλλια ως τη μεση και γεννησα με αγορε....τωρα το αντιθετο....καλα στη μεση δε θα φτασουν αλλα τα μακραινω!!!! :-*

Πολλα φιλακια κοιλουμπιτσες μου!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες , Κορίτσια έκανα σήμερα την καμπύλη , δεν ήταν και τόσο τρομερή μου έδωσαν στο μικροβιολογικό γλυκόζη έτοιμη με γεύση λεμόνι , και το απόγευμα 6:30 θα πάω να δω τα μωράκια μου. Ρεβέκκα σε νιώθω , εγώ να δεις πως φοβάμαι τους σεισμούς , τους πιάνω λες και έχω σεισμογράφο .... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε?

Εγω σημερα ετρεχα απο το πρωι με την εργασια μου και τωρα ειμαι στην πεθερα μου και αραζω.

Ευτυχως που ηταν ο πεθερος μου και μου εκανε το σοφερ,αλλιως δε θα ηξερα που να πρωτοπαω.

Αχ την Παρασκευη παρουσιαζω και αρχισα να αγχωνομαι.

Εχθες το βραδυ εκανα και παλλινδρομηση και πεθανα στον πονο.Σημερα με ξαναπιασε, πηρα μαλοξ και περασε.Τι πονος ειναι αυτος?Πρωτη φορα μου τυχαινει τοσο εντονα.Εσεις το εχετε?

Οι ζουζουνιες,ε?????????????????????Αχ...τι θα πει αυτο?Εχω ξεχασει τι σημαινει.

Οταν ομως ξαναδω τον αντρουλη μου,δε θα μου γλιτωσει.Να δω πως θα βολεψω την κοιλια ομως.

Ρεββεκακι κι εγω τρεμω τους σεισμους. Στα Ιωαννινα που σπουδαζα γινοντουσαν συνεχεια,ποτε δεν τους συνηθισα.

Λενακι μου ειναι η αλλαγη περιβαλλοντος.Οταν ξεκουραστεις κιολας,θα ηρεμησεις.

Παλι μονη μου μιλαω?Δεν πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...