Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο8


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα...

αρχικα καλη επιτυχια στην φωτεινη...ποτε με το καλο η χοριακη??θα πρεπει να εισαι συνεχεια ξαπλα μεχρι την ημερα της χοριακης??

εγω πηγα εχτες στον γιατρο με κοιταξε(ημουν στην 6η μερα κυκλου) κ μου ειπε πως μια μικρη υπερδιεγερση θα την παθω λογω των πολυκυστικων που εχω ...βλεπει τουλαχιστον καμια 10ρια στην καθε πλευρα...βεβαια με ειδε πως με επιασε ενας μικρος πανικος εκεινη την ωρα

αλλα με καθησυχασε λεγοντας μου πως δεν θα με αφησει να παθω κατι κ μου μειωσε τις πουρεγκον απο 125 μοναδες σε 100...ταυτοχρονα αρχισα εχτες κ τις orgalutran.

παρασκευη παλι ραντεβου το πρωι....

σας επρηξα λιγο με τα δικα μου??

ζαχαρενια εσυ σημερα ξεκινας...

ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marilou χωριακή θα κάνω στις 11/10, θα κάτσω ξάπλα όλη αυτή την εβδομάδα μέχρι τη Κυριακή. Από το κέντρο μου είπαν 3 4 μέρες αλλά εγώ λέω να κάτσω περισσότερο αυτή τη φορά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι...Σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να κατακτήσουν το όνειρό τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη μου ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ σου ευχομαι και σε λιγες μερες να μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου!!!! Σε καταλαβαινω απολυτα με τα πρωιναδικα και τα κουτσομπολιστικα. Δεν αντεχονται για πανω απο 2 μερες. Εντωμεταξυ ολοι τα ιδια λενε.

Marilou υπομονη κοπελα μου και μην ανησυχεις για τις πολυκυστικες. Πολλες κοπελες απο εδω το εχουν παθει και τα πραγματα εξελιχθηκαν μια χαρα. Ειναι πολυ συνηθισμενο.

NicoleG ακομα η περιοδος ε? Τελικα αυτος ο Σεπτμβρης εφερε σε όλες καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα μου θα σου ευχηθώ να είναι η πιο ωραία Δευτέρα της ζωή σου με μια χοριακή στα ύψη....

Βασούλα μου κ εγω σπερματέγχυση επικαλούμε κ έπεσε πολύ ανάκριση..................

Τον ρώτησα εν ολίγης τι ζόρι τραβάνε με το τι θα κάνουμε......με το ζόρι ρε παιδί μου να πάρουμε παραπάνω ενέσεις κ να μπούμε σε διαδικασία επιτροπών. Αφού εμεις τα πληρώνουμε όλα τα υπόλοιπα......ούτε ζητάμε πίσω χρήματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού κ εγω εχω πολυκυστικές, η αλήθεια είναι ότι θέλουν προσοχή γιατι πυροδωτούνται, στην σπερματέγχυση έπαθα υπερδιέγερση, στην εξωσωματική όμως με τα Daronda to ρυθμίζαμε, καλά η οιστραδιόλη στα ύψη........θα σε παρακολουθούνε κ όλα καλά θα πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα μου θα σου ευχηθώ να είναι η πιο ωραία Δευτέρα της ζωή σου με μια χοριακή στα ύψη....

Βασούλα μου κ εγω σπερματέγχυση επικαλούμε κ έπεσε πολύ ανάκριση..................

Τον ρώτησα εν ολίγης τι ζόρι τραβάνε με το τι θα κάνουμε......με το ζόρι ρε παιδί μου να πάρουμε παραπάνω ενέσεις κ να μπούμε σε διαδικασία επιτροπών. Αφού εμεις τα πληρώνουμε όλα τα υπόλοιπα......ούτε ζητάμε πίσω χρήματα....

Ναι ρε συ Νικολ εμας που τα εχουμε πραγματικη αναγκη να μας παιδευουνε και κατα τα αλλα μεταξυ τους οι γιατροι και οι φαρμακευτικες να κανουν τρελο φαγοποτι!!! Εγω πληρωνω και το 25% γιατι εχω ΟΑΕΕ. Ηθελα να ηξερα όταν το καθε ταμειο λεει οτι δικαιουμαστε 3 ή 4 προσπαθειες εξωσωματικης (σε εμενα ειναι 3) συμφωνα με ποια κριτηρια το αποφασισε? Με τα κριτηρια που ισχυαν πριν απο 20 χρονια?

Τελος παντων μακαρι όλες οι γυναικες να πετυχαινουν με την πρωτη και εμεις να ανηκουμε στις ατυχες και να πετυχουμε με την 3η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απο όλα δεν σου λένε ακριβώς τι δικαιούσε και πρέπει να ψάχνεις πολύ....4 σπερματεγχύσεις και 4 εξωσωματικές δικαιολογέι το ΙΚΑ, κ η αλήθεια είναι οτι με όσα έχουν συμβεί την πληρώνουμε εμεις που αγωνιζόμαστε για ενα μωράκι. Δεν ξέρω στον ΟΑΕΕ τι ισχύει αλλα ψάξτο, για το 25 % το ξέρω...... κ στο ΙΚΑ κάποια φάρμακα σιγα σιγα τα βάζουν με συμμετοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...

αυτο το πραγμα με τα ταμεια ειναι ελεεινο...δεν φτανει που εχουμε τοσα αγχη εχουμε κ αυτα...

νικολ μου κ εσας αυτο ειναι το προβλημα??οι πολυκυστικες??

βρε κοριτσια ποσο τις % πιθανοτητες εχει η εξωσωματικη...

εχω αρχισει σιγα σιγα να ψιλο αγχωνομαι γμτ μου :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ στις πολυκυστικούδες είμαι και φοβάμε για υπερδιέγερση

ελπίζω όμως να μην συμβεί- τόσες μετρήσεις θα κάνουμε της Ε2 - δεν θα δουν να μας μειώσουν τη δόση των φαρμάκων?

ασε που με έχει πιάσει και ένα άγχος για το πως θα είμαι εκεινες τις μέρες απο τις πιθανές παρενέργειες των ορμονών ... ελπίζω η ντοπα να μην με κάνει να νιώθω σαν ουφο ...

Όσο για τα ταμεία τι να πω.. τέτοια εκμετάλλευση.. έχω δημόσιο και για τα φάρμακα θα πληρώσω το 25% συμμετοχή δηλαδή περίπου 550 Ευρώ. Και για την εξωσωματική απο τα 5.000 Ευρώ θα πάρω επιστροφή το υπέρογκο ποσό των 300 Ευρώ. Ας ελπίσουμε να πετύχει με την 1η γιατί διαφορετικά στην επόμενη προσπάθεια αν δείτε κάποια σε κανα τρένο να ζητάει λεφτά για να κάνει εξω εγώ θα είμαι...

Ατοιμη κοινωνία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...

αυτο το πραγμα με τα ταμεια ειναι ελεεινο...δεν φτανει που εχουμε τοσα αγχη εχουμε κ αυτα...

νικολ μου κ εσας αυτο ειναι το προβλημα??οι πολυκυστικες??

βρε κοριτσια ποσο τις % πιθανοτητες εχει η εξωσωματικη...

εχω αρχισει σιγα σιγα να ψιλο αγχωνομαι γμτ μου :shock::shock:

Μαριλού μου έχω πολυκυστικές απο παιδάκι αλλά τελικά δε φαίνεται να είναι αυτο το πρόβλημά μου, κάνω ωορρηξία έχω περίπου 28-32 μέρες κύκλο, μπορεί καποιες φορές να μην κάνω αλλα όχι συχνά....

Δυστυχώς συγκαταλέγομαι στην ανεξήγητη υπογονιμότητα κ λέω δυστυχώς γιατι 3 χρόνια περίπου εδω μέσα όσες περιπτώσεις είδα σαν εμένα χρειάστηκαν 6-7 εξωσωματικές ενω όταν βρίσκουν το πρόβλημα όποιο κ αν είναι το λύνουν κ πάνε όλα καλά........Οσο για τα ποσοστά των εξωσωματικών δε τα πιστευω....στο μυαλό μου υπάρχουν οι γυναίκες με μήτρα φιλική στην εμφύτευση και μήτρες εμβρυοκτόνοι που είναι η δικιά μου......αν πήγαινα με ποσοστά θα ήμουν έγκυος τώρα....καθε 2η 3η μέρα επαφή , 3 χρόνια τώρα χωρίς πρόβλημα....σκα.α ποσοστά!!!!!!!!!

Χριστινάκη μην αγχώνεσαι θα σε παρακολουθουν κ θα ρυθμίζουν τη δόση...τα φάρμακα εμένα μόνο κοιλιά τούμπανο μου έκαναν.......με είχαν ρωτήσει θυμάμαι ποτε με το καλό γεννάω. Ολα τα άλλα καλά........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια...μεσημεριασε βασικα...αλλα τελος παντων!!!!

μητρες εμβρυοκτονοι??????? τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι???????????

καλημέρα ζαχαρωτό μου, ναι έτσι λέω τη μήτρα μου καθώς έχει φάει 4 έμβρυα επίσημα κ δεν ξέρω εγω πόσα άλλα ανεπίσημα, εν ολίγης δεν φυτρώνει ούτε αγριάδα για να αστειευτούμε κ λίγο....καλά μη δίνεις σημασία στους χαρακτηρισμούς μου είναι που δεν με χωνεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σημερα πηγα στο Αρεταιειο να παρω ενα χαρτι για να το καταθεσω στο ΙΚΑ μαζι με τις αποδειξεις μπας και παρουμε τιποτα πισω..

Οπως σας ειχα πει επανελαβα θρομβοφιλια και τελικα θα χρειαστω ηπαρινη..

Ολα αυτα τα εδειξα στον γιατρο αυτος με τη σειρα του στο γιατρο που συνεργαζεται και αυτο επε απο την ημερα της εμβρυομεταφορας θα κανω ηπαρινη ενεση 3500 ινοχεπ..

Σημερα που πηγα στο Αρεταιειο ηταν και ο Γιατρος εκει που μου εκανε την αναλυση και την διαγνωση κι του ειπα τι μου πε ο αλλος και δεν συμφωνησε..μου ειπε..εχω γραψει την διαγνωσηκαιτην θεραπεια..αν σου κανει ινοχεπ 3500 δεν θα σου κανει τιποτα και γι αυτο και αποτυχαινου οι προσπαθειες γιατι πανε με την τυχη γενικα ολοι οι εξωσωματιστες..

Αυτος μου ειπε να ξεκινησω 6η μερα κυκλου με κλεξαν 0.4 στην 11η μερα να παω να επαναλαβω τη συγκεκριμενη εξεταση που εχω θεμα να τσεκαρει αν μου κανει η ποσοτητα αυτη και αναλογως αποτελεσματων να μου δωσει και την καταλληλη θεραπεια για την αναμονη της εμβρυομεταφορας κι αναλογως αποτελεσματων να πραξουμε..

Εγω Ποιον να ακουσω???Και τι να κανω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σημερα πηγα στο Αρεταιειο να παρω ενα χαρτι για να το καταθεσω στο ΙΚΑ μαζι με τις αποδειξεις μπας και παρουμε τιποτα πισω..

Οπως σας ειχα πει επανελαβα θρομβοφιλια και τελικα θα χρειαστω ηπαρινη..

Ολα αυτα τα εδειξα στον γιατρο αυτος με τη σειρα του στο γιατρο που συνεργαζεται και αυτο επε απο την ημερα της εμβρυομεταφορας θα κανω ηπαρινη ενεση 3500 ινοχεπ..

Σημερα που πηγα στο Αρεταιειο ηταν και ο Γιατρος εκει που μου εκανε την αναλυση και την διαγνωση κι του ειπα τι μου πε ο αλλος και δεν συμφωνησε..μου ειπε..εχω γραψει την διαγνωσηκαιτην θεραπεια..αν σου κανει ινοχεπ 3500 δεν θα σου κανει τιποτα και γι αυτο και αποτυχαινου οι προσπαθειες γιατι πανε με την τυχη γενικα ολοι οι εξωσωματιστες..

Αυτος μου ειπε να ξεκινησω 6η μερα κυκλου με κλεξαν 0.4 στην 11η μερα να παω να επαναλαβω τη συγκεκριμενη εξεταση που εχω θεμα να τσεκαρει αν μου κανει η ποσοτητα αυτη και αναλογως αποτελεσματων να μου δωσει και την καταλληλη θεραπεια για την αναμονη της εμβρυομεταφορας κι αναλογως αποτελεσματων να πραξουμε..

Εγω Ποιον να ακουσω???Και τι να κανω??

KATERINA MOU EGW KAI STIS 3 EKSWSMATIKES POU EKANA XWRIS NA MOU KANOUN EKSETASEIS THROMVOFILIAS MOU EIXAN DWSEI TIS CLEXAN 0.4 GIATI EINAI KALYTERES APO TIS YNOXEP VASIKA EINAI POIO DYNATES OI CLEXAN, STO KENTRO POU PHGAINA EGW TIS EDINAN SE OLLES TI KOPELES PROERAITIKA KALO THA SOU KANOUN KAI OXI KAKO, KALH EPITYXIA SOU EYXOMAI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπα οπα οι ivor που μου δωσαν εμενα το ιδιο πραγμα ειναι???? καλε πειτε μου ειμαι και απο επαρχια και βλαχακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την αλλη εβδομαδα ξεκιναω τα τρυπηματα κι εγω με το καλο!!! Οταν αδιαθετησω δηλ...

ερε γλεντιαααααααααααααααα.......

ΝΙκολ ουτε αγριαδα ε? εγω δοξα τον παναγαθο εχω κανα πολυποδα κανα ινομυωμα...τετοια πραματακια!!!! σε χλωριδα...σε πανιδα ΤΙΠΟΤΑ!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κατερινιω τι μπερδεμα ειναι αυτο τωρα? μηπως καποιος απο τους ντοκτορες που μιλησες

ειναι ο κ. Ευθ. Δεληγ....???

Δεν ξερω τι να σου πω!!! δνε εχω ιδεα τι ειναι ολα αυτα!!! ΚΙΝΕΖΙΚΑ!!!! Ο θεος να σε βοηθησει να παρεις την σωστη αποφαση...ευχομαι κατερινω μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κάποιες με θυμάστε και κάποιες ειστε καινουργιες. Με το καλό να πανε όλα καλά και μεχρι ν αβγει η χρονια να εχετε φουσκώσει όλες ;)

Μαριλου, μην ανησυχεις αν εντοπιστει η υπερδιέγερση προλαμβάνεται. Εγω ειχα κάνει 40+ (δεν μου είπαν ακριβως πόσα μη με φρικάρουν :lol::lol::lol::lol::lol: ) και πολυκυστικές μαζί, καταλαβαίνεις τι γινόταν στις ωοθηκες,πάρτυ. Γι'αυτο και το αυγο σαν φωτο ειναι το τυχερό, πριν ειχα μια κλωσσα με πολλα αυγα :lol::lol::lol:

Να τρως πολλες πρωτεινες και ασπραδια απο αυγα(4-5 την ημερα) εμενα με βοηθησαν παρα πολυ.

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι θα καναμε την ωολληψια και θα πήγαινα το Σεπτεμβρη για μεταφορα, για να ηρεμησει ο οργανισμός. Τελικα απο τα απραδια και ολα δεν εμφανισα κανενα προβλημα και εγινε η μεταφορα επιτοπου.Τα αποτελεματα τα βλεπεις στο τικεράκι μου.

Επισης προς το τέλος μου έκοψε τελείως τα φαρμακα, ειπε οσα μεγαλωσουν, γιατι αν συνεχιζα θα εσκαγαν ολα μαζι και ακομα θα ετρεχα.

Σας κουρασα..........

Πολυ πολυ πολυ καλη επιτυχία σε ολες κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΙΟΥΛΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Με το καλο το νινιιιιιιιι σουυυυυυυυυυ!!!!!

πειτε καλε ευχαριστουμεεεεεε!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκη μου δεν εχω ιδέα απο αυτα..κοιτα να δεις κ νόμιζα οτι είμαι διαβασμένη, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια.

Ζαχαρένια απο αυτα εχω κ εγω βρε...........

Γιουλάκι φιλάκια στο μπεμπάκι....

Βασούλα μου ευχομαι να χόρτασαν με αυτα!!!!!!!!!!!!!!! κ η δικιά σου κ η δικιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα καλέ Ζαχαρωτό μου ΚΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΑΡΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ με ενα μπεμπόνι υγιέστατο κ 2 αμα θέλεις. παραλίγο μαζί πάλι, το πιστευεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...