Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΨΑΧΝΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ


maria.tst

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους σας.

Ειμαι πολύ καινούρια στο site.

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

Μένουμε στην Αθήνα, δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και στο ΕΛΕΝΑ αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο, ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω. Τα οικονομικά μας δεν είναι και στην καλύτερή τους φάση αλλά ελπίζουμε οτι θα βελτιωθούν.

Ξέρω ζητάω πολλά

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστω για το χρόνο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου με το καλό εύχομαι! Λοιπόν θα σου συστήσω έναν πάρα πολύ καλό γιατρό ο οποίος είναι πανεπιστημιακός καθηγητής στο Αρεταίειο και έχει και δικό του ιατρείο και επίσης ξεγεννάει και στο Λητώ! Είναι ο κος Χασιάκος! Το ιατρείο του είναι στη Λ. Αλεξάνδρας 94, δίπλα από το σταθμό του μετρό των Αμπελοκήπων, και το τηλ. αν θες να κλείσεις ραντεβού είναι 210 6440686.

Είναι πάρα πολύ καλός και επίσης έχει βρει προβλήματα σε γυναίκες που δεν μπορούσαν να μείνουν έγκυες και τελικά έμειναν! Το μόνο κακό που έχει είναι ότι επειδή έχει πολύ πελατεία και υπάρχει καθυστέρηση στα ραντεβού του! Στην επίσκεψη παίρνει 40 - 50 Ε και πάντα κόβει απόδειξη χωρίς να του τη ζητήσεις! Γενικώς είναι πάρα πολύ καλός να φανταστείς του έχουν κάνει και fan club!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria.tst έγραψε:

Καλημέρα σε όλους σας.

Ειμαι πολύ καινούρια στο site.

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

Μένουμε στην Αθήνα, δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και στο ΕΛΕΝΑ αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο, ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω. Τα οικονομικά μας δεν είναι και στην καλύτερή τους φάση αλλά ελπίζουμε οτι θα βελτιωθούν.

Ξέρω ζητάω πολλά

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστω για το χρόνο σας.

Γειά σου Μαράκι!Εύχομαι το παιδάκι που ποθείτε να έρθει σύντομα και να συμπληρώσει την ευτυχία σας.Επίσης πολύ καλός γιατρός είναι ο κύριος Δασκάλακης Γιώργος,στο Αλεξάνδρα όμως.Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού(που σημαίνει ότι καισαρική κάνει μόνο εάν είναι απαραίτητο).Είναι πολύ καλός!Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου γνώμη.Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου μην.να σου πω διεύθυνση,τηλεφωνα κτλ.Καλή επιτυχία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα με ενδιέφερε να κλείσω κάποιο ραντεβού με τον Κο Δασκαλάκη, όποτε αν μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του, θα το εκτιμούσα. Εχει ιδιωτικό ιατρείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΣΗΣΤΗΣΩ ΤΟΝ ΜΠΑΓΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΑΙΑ ΤΗΛ.697 444 1909.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΣΗΣΤΗΣΩ ΤΟΝ ΜΠΑΓΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΑΙΑ ΤΗΛ.697 444 1909.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou euxomai me to kalo na meineis egguos...

σχετικα με γυναικολογο εχω να σου προτεινω τον κ.Νυδριωτη Βαγγελη (6944280082), βρισκεται στους αμπελοκηπους στην οδο τσοχα και συνεργαζεται με μητερα και λητω!!!!δεν πληρωσα ποτε επισκεψη και σε πληροφορω με εξεταζε καθε δεκα μερες λογω καποιων προβληματων που αντιμετωπισα κατα την διαρκεια της εγγυμοσυνης!!!Ειχα τον πιο ανωδυνο φυσιολογικο τοκετο και τον πιο γρηγορο που θα μπορουσε να χε καποια που γινεται για πρωτη φορα μανουλα...ειλικρινα δεν πονεσα καθολου!!!!!Ηταν συνεχεια διπλα μου και με καθησυχαζε καθε φορα που αγχονομουν η φοβομουν!!!!Ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και σου εγγυομαι 100% αν ποτε αποφασισεις να τον επισκεφθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou euxomai me to kalo na meineis egguos...

σχετικα με γυναικολογο εχω να σου προτεινω τον κ.Νυδριωτη Βαγγελη (6944280082), βρισκεται στους αμπελοκηπους στην οδο τσοχα και συνεργαζεται με μητερα και λητω!!!!δεν πληρωσα ποτε επισκεψη και σε πληροφορω με εξεταζε καθε δεκα μερες λογω καποιων προβληματων που αντιμετωπισα κατα την διαρκεια της εγγυμοσυνης!!!Ειχα τον πιο ανωδυνο φυσιολογικο τοκετο και τον πιο γρηγορο που θα μπορουσε να χε καποια που γινεται για πρωτη φορα μανουλα...ειλικρινα δεν πονεσα καθολου!!!!!Ηταν συνεχεια διπλα μου και με καθησυχαζε καθε φορα που αγχονομουν η φοβομουν!!!!Ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και σου εγγυομαι 100% αν ποτε αποφασισεις να τον επισκεφθεις!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!!

Χαίρομαι που είσαι τόσο ευχαριστημένη με τον γιατρό σου. Αυτό ακριβώς ψάχνω κι εγω να βρω.

Αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς δεν πλήρωσες ποτέ επισκέψεις? Είχατε κανονίσει κάποιο ποσό γενικά για την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης και της γέννας? Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες εσυ? Τώρα πρόσφατα? Οι εντυπώσεις σου απο κει ποιες ήταν και πόσο κόστισε περίπου η γέννα?

Θα ενδιέφερε να κλείσω ένα ραντεβού μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego tha sou proteino ton kostantino fitro exei iatreio sti notara ston peiraia k gennaei sto iaso k lito.....gennisa k tis 2 fores fisiologika me prosekse para poli ti diarkeia tis egimosinis me epairne til na dei ti kano...opote pigaina sto iatreio tou efeuga meta apo mia ora.den einai anthropos pou tha se eksetasei stin psixra k tha figeis...k se sxesi me allous giatrous poli pio oikonomikos emena k stis 2 egimosines 1600 mou pire....an theleis to til tou steile mou min na sou to doso k an pas na tou peis poia se esteile......aksizei na ton gnoriseis pragmatika...distixos logo oikonomikon k epeidi eimai egios sto 3o tha itan politeleia na genniso pali sto idiotiko.....k tha genniso sto dimosio......me poli fovo k anasfaleia...na fantasteis eimai stis meres mou k ton vlepo ston ipno mou theorato na me agaliazei k na me prostateuei legontas mou pos ola tha pane kala...tetoia psixosi me ton ginaikologo....einai apisteutos!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις προτάσεις σας.

Βλέπω υπάρχει fan club του Δασκαλακή ε?? Οποτε λέω να επισκεφτω και αυτόν.

Είναι λόγο δημόσιου νοσοκομείου και βγαίνει πιο οικονομική η γέννα ή ειναι τοσο καλός; Αλήθεια ποια είναι η αμοιβή του ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις προτάσεις σας.

Βλέπω υπάρχει fan club του Δασκαλακή ε?? Οποτε λέω να επισκεφτω και αυτόν.

Είναι λόγο δημόσιου νοσοκομείου και βγαίνει πιο οικονομική η γέννα ή ειναι τοσο καλός; Αλήθεια ποια είναι η αμοιβή του ξέρετε?

ειναι πολυ καλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ψηφιζω δαγκωτοοοοοοοοοοοο

εμενα πριν 2μιση χρονια μου ειχε παρει 1000ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις προτάσεις σας.

Βλέπω υπάρχει fan club του Δασκαλακή ε?? Οποτε λέω να επισκεφτω και αυτόν.

Είναι λόγο δημόσιου νοσοκομείου και βγαίνει πιο οικονομική η γέννα ή ειναι τοσο καλός; Αλήθεια ποια είναι η αμοιβή του ξέρετε?

εμένα πριν 6 μηνες παλι 1000 μου πηρε!ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου,κατι που το θεωρω πολυ σημαντικο!Είναι σε δημόσιο.οπότε γλυτώνεις χρήματα.Αν θελεις κ το σηκώνει κ η τσεπη σου ''δοκιμασε'' κανα 2-3 μεχρι να βρεις αυτον που σε καλύπτει περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια σας.

Χαιρομαι που είσαστε τοσο ενθουσιασμενες με τον Δασκαλάκη, απλά προβληματίζομαι μήπως δεν υπαρχει το ιδιο ενδιαφέρον οταν δεν υπαρχει εγκυμοσύνη. Μηπως συνήθως δεχεται να παρακολουθει εγκυμονούσες και τα απλά ραντεβου τα κάνει καποιος συνεργάτης του; Εχω ακουσει για τις ικανοτητες του σε εγκυμοσύνες υψηλου κινδυνου ή σε διαφορες επιπλοκες που εχει αντιμετωπίσει, αλλά οταν μια εγκυμοσύνη βαινει καλως και δεν υπαρχει λογος ανησυχίας δείχνει τον ιδιο ζήλο; Οχι οτι δεν εμπιστευομαι την εμπειρία του αλλά σαν πρωτη εγκυμοσυνη και λογο χαρακτήρος θα ήθελα να ειναι φιλικός και λιγάκι ανεκτικός (οχι δεν μιλάω για υπερβολές), απλά θα ήθελα να μπορούσα να συζητάω μαζί του οποιαδήποτε ανησυχία μου και να έχω την άνεση να τον ενοχλώ αν ανησυχώ για κάτι.

Αληθεια εκτος απο το Αλεξάνδρας με ποια αλλα μαιευτήρια συνεργάζετε;

Τι ηλικια εχει; και πως ειναι γενικότερα ο χαρακτήρας του;

Ευχαριστώ και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε πριν μια εβδομάδα η συνυφάδα μου στον Δασκαλάκη στο Αλεξάνδρας.Την είχε απο τις 9 το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα κ περίμενε πότε θα τις έρθουν οι πόνοι κ να κάνει καλή διαστολή για να γεννήσει.Στις μέρες μας λίγοι γιατροί περιμένουν τόσες ώρες,συνήθως βρίσκουν τη λύση της καισαρικής κ ξεμπερδεύουν.Της πήρε 1000 αυτός κ 150 η αναισθησιολόγος για την επισκληρίδιο. Πάντως σαν συμπεριφορά το μόνο που τη "χαλούσε" ήταν η τυπικότητα του και δεν τις άφηνε περιθώρια να ρωτήσει πολλά πολλά.Α!κ οτι με τα κιλά(12 πήρε) κάθε φορά της φώναζε άν έπαιρνε έστω κ μισό παραπάνω το μήνα.Εγω φυσικά αυτό το θεωρώ καλό!Αν δε μας ταρακουνήσει ο γιατρός μας ποιός θα το κάνει;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Elenakos.Δεν κανει καισαρικη για ψυλλου πηδημα!Εγω είχα καλές εγκυμοσύνες χωρίς επιπλοκές κ δεν εχω κανένα απολύτως παράπονο.Είναι γυρω στα 50 ίσως κ λιγοτερο(δεν ειμαι καλή σε αυτά).Μπορεί να μην σου αρεσει αυτη η τυπικοτητα κ σοβαροτητα που εχει πάντως εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εμεινα με το στομα ανοιχτο γιατι οταν γεννουσα ειδα εναν αλλο άνθρωπο:με πειραζε,μου ελεγε αστεια,με εκανε να γελαω...Για μενα ειναι υπεροχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kai meis ston daskalaki twra pigame...me tin proti episkepsi fanike kalos kai tupikos to mono pou isws me xalase einai to oikonomiko...tosa sto dimosio xwris apodeiksi,ta dipla sto idiotiko me apodiksi...kai kapws exw strabwsei...tha deiksei stin poria...eseis pou ton eixate eixate analogi antimetopisi se auto ton tomea;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου με το καλό εύχομαι! Λοιπόν θα σου συστήσω έναν πάρα πολύ καλό γιατρό ο οποίος είναι πανεπιστημιακός καθηγητής στο Αρεταίειο και έχει και δικό του ιατρείο και επίσης ξεγεννάει και στο Λητώ! Είναι ο κος Χασιάκος! Το ιατρείο του είναι στη Λ. Αλεξάνδρας 94, δίπλα από το σταθμό του μετρό των Αμπελοκήπων, και το τηλ. αν θες να κλείσεις ραντεβού είναι 210 6440686.

Είναι πάρα πολύ καλός και επίσης έχει βρει προβλήματα σε γυναίκες που δεν μπορούσαν να μείνουν έγκυες και τελικά έμειναν! Το μόνο κακό που έχει είναι ότι επειδή έχει πολύ πελατεία και υπάρχει καθυστέρηση στα ραντεβού του! Στην επίσκεψη παίρνει 40 - 50 Ε και πάντα κόβει απόδειξη χωρίς να του τη ζητήσεις! Γενικώς είναι πάρα πολύ καλός να φανταστείς του έχουν κάνει και fan club!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά![/qu

Κορίτσια πήρα στο Χασιάκο για ραντεβου την προηγούμενη εβδομάδα και η γραμματέας μου είπε απο το αρεταίειο σταμάτησε.Μόνο στο Λητώ τώρα.Ξέρει κάποια κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai meis ston daskalaki twra pigame...me tin proti episkepsi fanike kalos kai tupikos to mono pou isws me xalase einai to oikonomiko...tosa sto dimosio xwris apodeiksi,ta dipla sto idiotiko me apodiksi...kai kapws exw strabwsei...tha deiksei stin poria...eseis pou ton eixate eixate analogi antimetopisi se auto ton tomea;

κ μεις οταν το ρωτησαμε μας ειπε ποσα ειναι αλλα δεν ειναι καθολου πιεστικος ισα ισα οταν γεννησα τον εψαχνε ο αντρας μου να πληρωσει κ του λεει τι αγχωνεσε....

εγω θα το ξαναπω κ ασ γινομαι κουραστικη απο τη δικη μου πλευρα το βρισκω πολυ καλο γιατρο αξιολογο σαν ανθρωπο κ δεν το αλλαζω με τιποταααααα κ σε παγκακι που λεει ο λογος να μου λεγε θα γεννησεις δεν θα ειχα κανενα προβλημα του εχω τοση τυφλη εμπιστοσυνη!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...