Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ψυχρα σημερα ο καιρος σε λιγο καιρο θα στρωσουμε τα χειμωνιατικα χαλακια μας!!κουκιδα πολυ περιεργα μου τα ειπε η γιατρος μου στην 16-17 εβδομαδα γινεται λεει ο δευτερος ελενχος για το συνδρομο στον οποιο κανουμε ξανα υπερυχο κ ταυτοχρονα αιματολογικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

color=#FF0080]ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΕΙ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ Μ ΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :):):):):):):)

Αντε να χαλασει ο καιρος να χουχουλισουμε λιγακι....να στρωσουμε τα χαλακια μας....

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ μια χαρα το χρωματακι...οσο πιο κοντα στο φυσικο τοσο καλυτερα!

GeoV καλως ηρθες κ καλα αποτελεσματα στην αυχενικη σας!!! Ελπιζω να εισαι απο τις "τυχερες" και να δεις το φυλο!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ αυτο για την επανεξεταση για συνδρομο down δεν το εχω ακουσει....δηλ θα ξανακανεις αυχενικη;;;Ξερεις λεπτομερεις να μας πεις;;;

ΚΟΥΚΙ τα μπεμπεδακια μας ειναι ακομα πορτοκαλια;;;;;Αχ να μπορουσα να τα ζουλιηω ,να τα ξεζουμιασω...χαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκόριτσα!!!!

Ειστε καλά σημερα? τι κανουν τα μπεμπακια?

εγω χθες θυμηθηκα μια επιστημονικη σειρα που ειχα απο εφημερίδα παλιοτερα και την έβαλα (το 1ο μερος που μας αφορα) και δειχνει με καμερα τα παντα - απο την ωορηξια και την εκσπερματηση μεχρι την συλληψη και την γεννα!! ειναι απιθανη- λεγεται το Ανθρωπινο Σωμα να το δειτε- κατεβαστε το, νοικιαστε το οτι θετε καντε!! αξιζει όμως !

Λολλι μισο κιλο πορτοκάλια (με τον αφαλο) παρακαλώωωωω!!!!!

Βασουλα μου αυτην την εξεταση εννοει ο γιατρος μαλλον (to 3πλο τεστ):

Τι εξετασεις γίνονται στον 4ο μήνα;

Στον 4ο μήνα γίνονται οι καθιερωμένες εξετάσεις, δηλαδή ο αιματοκρίτης για τον έλεγχο της αναιμίας, το σάκχαρο νηστείας και η γενική εξέταση ούρων για την ανίχνευση κάποιας διαταραχής των νεφρών ή ουρολοίμωξης.

Τι είναι το τριπλό τεστ;

Πρόκειται για προσδιορισμό στο αίμα της μητέρας 3 ουσιών, της β-χοριακής γοναδοτροπίνης, της α-φετοπρωτεϊνης και της ελεύθερης οιστριόλης. Χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό της πιθανότητας εμφάνισης συνδρόμου Down, αλλα και για τον προσδιορισμό άλλων νοσημάτων του εμβρύου όπως της δισχιδούς ράχης. Το τριπλό τεστ πραγματοποιείται στον 4ο μήνα και ιδανικά μεταξύ της 16ης και 18ης εβδομάδας εγκυμοσύνης.

http://www.femme.gr/fourth.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop καλημερα απο οτι θυμαμαι παλια ειχα ακουσει απο μια γνωστη οτι ηταν 2 οι ελενχοι για το συνδρομο νταουν μπηκα στο ιντερνετ κ εψαξα κ οντως λεει οτι ο πρωτος ελενχος γινεται 11-14 εβδομαδα κ ο δευτερος 16-17 στην οποια κανεις υπερυχο κ αιματολογικες λεγομενο τριπλο τεστ .τι να πω ρε κοριτσια ο καθε γιατρος λειτουργει διαφορετικα εμενα μου ειπε οτι η αυχενικη διαφανεια πρεπει να ειναι κατω απο 7 η δικη μου ειναι 3 κ ειναι λεει πολυ καλα τα αποτελεσματα κ σημερα που την πηρα τηλ να την ξαναρωτησω μου ειπε λιγο εκνευρισμενα αλλες μοναδες μετρησεις δεν χειαζεται να ανχωνεσαι ουτε να ακους τι λενε οι αλλοι.με νευριασε λιγο αχ μεχρι να ρθει η ωρα να κρατησουμε τα μωρακια μας στα χερια μας προβλεπω πολλες αγωνιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα...........τι να πω ρε κοριτσια.....εμενα δεν μου ειπε τιποτα ο ντοκτορας για υπερηχοφραφικη επανεξεταση αυχενικης(ουτως ή αλλως η παπ-α δεν λεει τιποτα στα διδυμα)....οταν τελειωσαμε με την αυχενικη κ τα ειπαμε κτλ μου ειεπε οτι θα τα ξαναπουμε σε 4 εβδομαδες.Ο καθενας τα δικα του....

Για τις μοναδες της αυχενικης τωρα...ξερω οτι η ανωτερη τιμη ειναι το 2,5 και εμεις ειχαμε 1,1 στο 1 εμβρυο και 1,3 στο αλλο...το 7 δεν το ξερω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πρωτη φορα ακουσα το 7 αλλα δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα θα περιμενω μεχρι τις 14 οκωμβριου που θα ξαναπαω για τον 2 ελενχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!ουτε εμενα μου ειπε τπτ ο ντοκτορ για δευτερη εξεταση αυχενικης..απο τιμες,εμενα εδειξε 0,14.μου φανηκε περιεργο γιατι ακουω ολες σας γυρω στο 1,5-2,αλλα δεν ρωτησα τπτ.εξαλλου μου ειπε πως ολα ηταν τελεια.τωρα περιμενουμε την τριτη να παρουμε τα αποτελεσματα και απο τις αιματολογικες..τι να πω?ολα καλα θα πανε μωρε για ολες μας τα πραγματα.μην τρελαινεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πρωτη φορα ακουσα το 7 αλλα δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα θα περιμενω μεχρι τις 14 οκωμβριου που θα ξαναπαω για τον 2 ελενχο

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΜΟΝΑΔΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ Ο ΝΤΟΚΤΟΡΑΣ ΣΟΥ,Κ ΕΤΣΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ ΤΟ 7.

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΟΚ! ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΙ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΟΥΜΕ;;; ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...