Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

ΑΜΑΝ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΤΡΩΩ ΣΑ ΒΟΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ,ΑΝΗΣΥΧΩ ( ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ, ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ :P ) ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ , ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ; ΕΙΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΗ; :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koukiditsa mou na einai teleia euxomai i auxeniki sou!!!gero gero gero to mwraki sou!!!:)

sunnefaki k egw tin idia anusixia exw alla mou skas 4 evdomadoules esu!alla opws to kovw etsi 8a me paei..de 8a katalavw pote oti eimai egkuos!xaxa!! :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι ανακατεύομαι διαρκώς και δεν μπορώ να φάω τίποτα ακόμη....

βέβαια εμένα αυτά τα συμπτώματα ξεκίνησαν στην 7η εβδομάδα...γλύτωσα ένα διάστημα...

χάνει και η εθνική.... (στο μπάσκετ) :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκιδαααααα μεθαύριο η μεγάλη μέρα!!!!!! όλα θα είναι τέλεια.... :laugh: :laugh: :laugh:

εντω μεταξύ μου έλεγε ο γιατρός μου ότι η αμνιοπαρακέντηση είναι υποχρεωτική από μια ηλικία και μετά και έχει πολύ μικρό ποσοστό αποβολής (0.5%) . Ισχύει κάτι τέτοιο? Μου την παρουσίαζε σαν κάτι πολύ χαλαρό...δεν μπορώ να πω ότι μου πολυ-άρεσε αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σευαχαριστω!!!

Σαμανθακι, οσον αφορα την αυχενικη- απο 35 χρονων και πάνω- αυξανεται η πιθανοτητα το εμβρυο να παρουσιασει συνδρομο- ή κάποια αλλη χρωμοσωμικη ανωμαλια- αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο.

αναλογα τα στατιστικα αποτελεσματα του PAPP-A που γινεται μαζι στην αυχενικη, σου λεει ο γιατρος αν θα ηταν καλο να κανεις ή αν δεν χρειαζεται.

απλα η ηλικια συυνυπολογιζεται ως παραγοντας για να βγει το αποτελεσμα.

αν βγει οτι εχεις πιθανοτητα να εμφανισει 1:2.000 συνδρομο- δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια να τρυπησεις τον αμνιακο σακο με παρακεντηση-

αν βγει 1:200 ε, τοτε καλο ειναι να κανεις.

εγω ειμαι 35 ακριβως- οποτε σε μενα αρχιζει να μετραει αρνητικα η ηλικια ως παραγοντας.

Ο γιατρος μου ειπε οτι η παρακεντηση πρεπει να γινεται οταν ειναι απαραιτητο να γινει- αν δεν υπάρχει λόγος ανυσηχιας καλο ειναι να αφηνουμε το μωρο ήσυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το γνωρίζω αυτό για την ηλικία...Δεν συμφωνώ όμως και τόσο γιατί άλλη γυναίκα μπορεί να έχει κακομεταχειριστεί τον εαυτό της και στα 35 να είναι σωματικά όπως κάποια στα 45, ενώ άλλη να προσέχει τον εαυτό της και στα 35 να είναι όπως άλλη στα 25 της...

Όπως και να έχει παίζουν και οι γονιδιακοί παράγοντες ρόλο και τα κληρονομικά κλπ κλπ.

Εγώ είπα σε μια κολητή μου που είναι αρκετά παχουλή προς υπέρβαρη ότι είμαι έγκυος και μου είπε επειδή μια ζωή γυμνάζομαι κλπ κλπ : ααα έχεις πολύ καλή φυσική κατάσταση, ότι πρέπει για εγκυμοσύνη, ενώ εγώ , μου λεει, πρέπει πρώτα να χάσω αρκετά κιλά και μετά να κάνω παιδι.

Και της λέω δεν παίζει ρόλο αυτό πάντα...Και η γυναίκα του kurt cobain από τους Nirvana χτύπαγε ενέσεις το ζώον όταν ήταν έγκυος και το μωράκι της το καημένο γεννήθηκε μια χαρά ενώ άλλες προσέχαν και το παραμικρό και είχαν προβλήματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχεις και αδικο, ωστοσο, αυτά όλα ειναι στατιστικα στοιχεία και τα συνυπολογίζουν με βαση τα προσωπικά σου αποτελεσματα απο τις αλλες 2 εξετασεις πρωτα απολα.

τι να κανουμε κοριτσια, μεγαλωνουμε εμεις μεγαλωνουν και τα εσωτερα μας μαζι!!! :blink:

εσεις οι μικρουλες μην ακουτε!!!! :P

εγω παντως δεν θελω καθολου να κανω αμνιοπαρακεντηση......ευχομαι να μην χρειαστει...

ασε που εχω εθιστει στο να κανω υπερηχους καθε τρεις και λιγο, και τωρα μου φανηκε σαν αιωνας το διαστημα μεχρι την Δευτερα που θαρθει-

τι να κανει το κουκιδακι μου εκει μεσα..... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι με τους υπερήχους και εγώ το ίδιο έχω πάθει...Τώρα θα ξανα-κάνω σε 3 ολόκληρες εβδομάδες και δεν ξέρω πώς θα την παλέψω...

Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα σε ακτινολόγο κρυφά από τον γιατρό μου για να κάνω εξωτερικό υπέρηχο για να δω το μωρό. Δεν ξέρω αν θα αντέξω να μην το ξανα κάνω αυτό...

Τον ρωτούσα όμως κάθε πότε πρέπει να κάνουμε και μου λέει 1 φορά τον μήνα περίπου γιατί θερμαίνεται το μωρό με τους πολλούς υπερήχους....Βέβαια μου λέει στην αρχή κάνουμε πιο πολλούς για να δούμε αν όλα πάνε καλά...

Εσύ Κουκίδα πόσους έχεις κάνει στο σύνολο??? Εγώ 4 :unsure::unsure:

Τα άλλα κοριτσια που είναι? Πήγαν για clubbing??? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αυτα τα κοριτσια κοιμουνται μ ε τις κοτουλεες!! εκτος κ αν βγηκαν εξω κρυφα!!! :laugh: :laugh:

ασε, εχω κανει κατσε να υπολογισω..6 αν θυμαμαι καλά.την Δευτερα ο 7ος.

τι να κανουμε Σαμανθα, υπομονη..και ξερεις τωρα ουτε κλωτσαει ουτε τπτ αυτο το τριμηνο οποτε ειναι λογικο να ανησυχούμε.. :dry:

μωρε διαβασα οτι στην 13η βδομαδα εχει ολοκληρωσει την αναπτυξη όλων των οργανων και καμια φορα κλαίει μωρε το χρυσό μου....και φυσικα εχει πληρη αισθηση του πόνου...τα μαναρια μας.,..

λεω να παω για νανι εντωμεταξυ....

φιλακια πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera loli oxi den koimomaste jypnhsame εχει κ μια δροσουλα εδω ειμαστε μια χαρα.εχω στις 16 ραντεβου για αυχενικη αλλα δεν την παλετω θα παρω τηλ αυριο κ θα κλεισω ραντεβου για τριτη απογευμα εχει ο ανδρας μου μια δουλεια κ λεω να παω να δω τι γινεται δεν αντεχω τι να κανω πως θα περασουν τοσοι μηνες?εσυ ολα καλα ποτα πας για αυχενικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γωωωωωω!

καλημερα! τι κανετε χουζουρλούδες???

εγω περιμενω τις αυτάρες μου να επιστρεψουν απο την εκδρομη!!(το μουσούδι μου- οχι τον αντρα μου :laugh:!)

σημερα θελω να μην κανω τιποτα- ω! τι προτότυπο!! ηθελα να βλεπω ταινιες ολη μερα- να κανει και μια ωραια συννεφια να ειναι μια σουπερ Κυριακη!!

καινουριες φουσκοκοιλιτσες βλέπω!!!!

Καλωστες!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo koritsia poy me dexthkate sthn parea sas eimai kainoyrgia kai akoma psaxnomai stin selida!simera exei drosia me tis zestes den antexa me tipota mia xara apo do kai pera!koritsia pos mporo na balo foto sto profil moy prospatho kai moy leei pos thelei egkrisi giati? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙς ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟς Η ΦΩΤΟ.ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΑΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙς?κ γω βαριεμαι επειδη δεν εχω τι να κανω εκανα λιγες δουλιτσες το πρωι σε λιγο θα μαγειρεψω θα περασει λιγο η ωρα.το μυαλο κολλημενο τι κανει το μπεμπε ποτε θα μου φυγει το αγχος χριστε μου απορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xanthi24 έγραψε:

euxaristo koritsia poy me dexthkate sthn parea sas eimai kainoyrgia kai akoma psaxnomai stin selida!simera exei drosia me tis zestes den antexa me tipota mia xara apo do kai pera!koritsia pos mporo na balo foto sto profil moy prospatho kai moy leei pos thelei egkrisi giati? :(

Ξανθή θα πάρει έγκριση απο την διαχειρίστρια πρωτα- δεν πιστευω να αργήσει πάνω απο μια μερα.

το site ειχε κατι κολληματα τωρα τελευταία αλλα θα στρωσει που θα πάει!

να σου πω, για πες σε ποια βδομαδα εισαι- τι κάνεις το σποράκι σου? 1η εγκυμοσύνη?

εμεις εδω οι πιο πολλες ειμαστε φρέσκιες! πρωτη μας φορα και πεθαινουμε απο την αγωνια μας!!!

Γεωργια και γω εχω να μαγειρεψω- αυτό το είχα ξεχασει...ΓΜΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HERE I AM!!!!

Θα βγουμε για ψαρακι σημερα (τι καλααααααααα που θα βγουμε,για το ψαρακι δεν ενθουσιαζομαι γιατι μετα απο λιγο θα πειναω παλι :blush: )

xanthi24 καλως μας ηρθες!!!Να υποθεσω οτι εισαι φουσκωκοιλιτσα ε? Πες μας για σενα...ποσων εβδομαδων εισαι;

Γεωργιτσα εσυ ρωτησες για την αυχενικη μου;Anyway,στις 10 του μηνα (την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)θα παω :S:S:S:S και εχω τρελλο αγχος-αγωνια-ανυπομονυσια...ουτε κ εγω ξερω τι εχω :woohoo: :woohoo:

Κουκι ποιος τη χαρη σου!!!!!Ερχεται ο αυταρας σου και ο συζυγουλης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...