Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

Ανοιξα τα νο3! καλημερα κι ολας!!!! τι μου κανετε??? αργησα λιγο να σας γραψω αλλα με τα κολληματα του μαμυ εκνευριζομουν και δεν προσπαθουσα καν να μπω. τωρα ειναι λιγο καλυτερα... :)

λοιποοοον!!! καναμε την αυχενικη μας την πεμπτη!!!!! ειναι τελειαααα!!! βασικα ειναι ο πρωτος υπερηχος που τον ευχαριστηθηκαμε!!!! ημασταν μεσα κανα 20λεπτο σιγουρα. λοιπον αρχικα η αυχενικη μας βγηκε 1,4 που θεωρειται πολυ καλα. μου πηρε και αιμα κ περιμενουμε τα αποτελεσματα και απο εκει για να ηρεμησω τελειως! :blush: αααχχ κοριτσια θα μπορουσα να σας μιλαω ωωωωρες για το μπουρμπουληθρακι μας!!! :silly: :silly: :silly: στην αρχη οταν μου εβαλε τον υπερηχο, το ζουζουνακι μας ηταν μπρουμυτα ξαπλωμενο με τουρλωμενο το κωλαρακι του :blink: μας λεει ο γιατρος θα το ενοχλησουμε τωρα λιγο και μου κοπαναει 2-3 με τον υπερηχο στην κοιλια!! :woohoo: :woohoo: κι αρχιζει κοριτσια το μικρακι να κανει τα απιστευτα!!! τουμπες... στριφογυριζε... κουνιοταν ολοκληρο... το λυπηθηκα μωρε ομως που τρομαξε ετσι!!! :(:( και αφου ολα ηταν τελεια ρωταω εγω... γιατρε μηπως φαινεται τι εναι?? ναι μας λεει να σας το πω? και πεταγεται εκεινη την ωρα ο εξυπνος ο αντρας μου κ λεει.. "εμενα αφου ολα ειναι καλα δε με νοιαζει τι ειναι.. μου αρεσει η αγωνια αυτη..." :blink::blink::blink: εγκεφαλικο εγωωωω!!! κι επειδη ο γιατρος ειναι κ συγγενης κ εχει το θαρρος μας κεει λοιπον εκπληξη το φυλο για την επομενη φορα που θα ειναι 4 οκτωβρη!!!!! :S:S:S:S ποιος κανει υπομονη μεχρι τοτε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπράβο sofouki! όλα πάνε πολύ καλά, τι χαρά!!! ο άντρας σου πολύ εγκρατής βρε παιδί μου :) εγώ δεν θα κρατιόμουν, αν κ θα ήθελα να μαθω μόνο από περιέργεια, γιατί κατα τα άλλα με νοιάζει μόνο να είναι ένα γερό μωράκι! :cheer: βλέπω όμως ότι ο γιατρός είπε με μεγάλη ευκολία ότι βλέπει το φύλο, κι αυτό συνήθως παραπέμπει σε αγοράκι - τσουτσουνάκι :silly: με το καλό λοιπόν κ δυναμικά για 4 Οκτώβρη! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το Νο3 και συντομα στο επομενο!!!

Σοφουκι τελεια εμπειρια ε;;; Αχ περιμενω κ εγω πως και πως να ερθει η Παρασκευη για να παω κ εγω για αυχενικη και απο την αλλη φοβαμαι πολυ!!!!!

Αφου εβλεπα στον υπνο μου οτι ημουν στο γιατρο για την αυχενικη κ κρατησε 2-3λεπτα κ ο γιατρος εφυγε κ κανεις δεν με ενημερωνε για το αποτελεσμα!!!! :blush::dry:

Ασε εχει κολλησει το μυαλο μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερο να ναι κι οτι να ναι πραγματικα κι εμενα δε με νοιαζει.... και δεν προκειται να ψωνισω και το παραμικρο αν δε γινει το β επιπεδου!

ομως θα σας το πω και μη γελασετε :blush::blush:

τα βραδια που ξαπλωνουμε... ειναι η μοναδικη ωρα που ηρεμω... χαιδευω την κοιλια μου και του μιλαω... ηθελα λοιπον να ξερω πια σε τι αναφερομαι και να σταματησω να χρησιμοποιω το ουδετερο φυλο!!

να λεω... κοριτσακι μου... η αγορακι μου... χαζομαρες θα μου πειτε λεω... οπως και ο αντρας μου... γελαει οταν με βλεπει αν και παντα οταν λεω καληνυχτα στην κοιλιτσα σκυβει κι αυτος και της δινει ενα φιλακι! :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΦΟΥΣΚΟ-ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ

1.sofouki ΠΗΤ 09/03/2011

2.nena1988 ΠΗΤ 16/03/2011 , αγοράκι

3.Koukida ΠΗΤ 17/03/2011

4.Ηλιαχτίδα28 ΠΗΤ 17/03/2011, κοριτσάκι

5.dolfin ΠΗΤ 17/03/2011, διδυμάκια

6.demie_14 ΠΗΤ 21/03/2011

7.tesh ΠΗΤ 23/03/2011

8.Lollipop ΠΗΤ 24/03/2011, διδυμάκια

9.Gioulaki ΠΗΤ 25/03/2011

10.spirtouli ΠΗΤ 27/03/2011

11.nutella ΠΗΤ 27/03/2011

12.maria+fotis ΠΗΤ 27/03/2011

13.vasia78 ΠΗΤ 31/03/2011

14.ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ ΠΗΤ 31/03/2011

15.ρανια28 ΠΗΤ 01/04/2011

16.samantha ΠΗΤ 04/04/2011

17.dreamgirl ΠΗΤ 17/04/2011

18.Συνεφάκι ΠΗΤ 16/04/2011

19.Anemos

ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΜΕ ΚΑΙ ΕΔΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφουκι τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!!!! Αχ το μπουρμπουλιθρίνι σας είναι καλα κ νομίζω κ εγω πως ειδε τσουτσουνάκι ο γιατρός ;)

Και εγω του μιλάω τα βραδια...αχχ

Λολλακι μου καλα εκανες και εβαλες τη λίστα μας να ξερουμε οτι ειναι στη 1η σελίδα ;)

Εγω χθες το βραδυ εφαγα βρωμικα κ απο τις τυψεις μου σημερα θα φαω υγιεινο ψαράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια...ωραία τα λέτε!!!

βλέπω μεγαλώνει η παρέα μας και χαίρομαι πολύ!!!

Τελικά το καλοκαίρι ευννοει τα μωράκια!! θα γεννηθούν και άνοιξη!! μια χαρούλα, ότι πρέπει για μπανάκια το καλοκαίρι :laugh: :laugh: :laugh:

εντάξει το πήγα ΠΟΛΥΥΥ μακρυα!!!

Λοιπον ΠΗΤ δικό μου 04/04/11

αν και προσωπικά πιστεύω οτι θα είναι τον Μάρτιο...έτσι νοιώθω και υπολογίζω....

Δεν μου λέτε κοριτσάκια, μήπως ξέρετε στατιστικά στις πόσες εβδομάδες συνήθως φτάνουν για να γεννήσουν??

ααα και χθες έβλεπα βιντεάκια από καισαρική και φυσική γένα στο youtube....εντάξει τελικά δεν είναι τόοοοσο τρομακτικό... (λέμε τώρα χιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax κι εγω γουρουνιασα χτες!!!!!!!

Χτυπησα ατομικη καλτσονε και σαντουιτσ με μπεικον κασερι κτλ!!!!!!Και επειδη ειχα ζητησει κ γαλακτομπουρεκο τσιμπησα και 2 πιρουνιες!

ΓΟΥΡΟΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki έγραψε:

Ανοιξα τα νο3! καλημερα κι ολας!!!! τι μου κανετε??? αργησα λιγο να σας γραψω αλλα με τα κολληματα του μαμυ εκνευριζομουν και δεν προσπαθουσα καν να μπω. τωρα ειναι λιγο καλυτερα... :)

λοιποοοον!!! καναμε την αυχενικη μας την πεμπτη!!!!! ειναι τελειαααα!!! βασικα ειναι ο πρωτος υπερηχος που τον ευχαριστηθηκαμε!!!! ημασταν μεσα κανα 20λεπτο σιγουρα. λοιπον αρχικα η αυχενικη μας βγηκε 1,4 που θεωρειται πολυ καλα. μου πηρε και αιμα κ περιμενουμε τα αποτελεσματα και απο εκει για να ηρεμησω τελειως! :blush: αααχχ κοριτσια θα μπορουσα να σας μιλαω ωωωωρες για το μπουρμπουληθρακι μας!!! :silly: :silly: :silly: στην αρχη οταν μου εβαλε τον υπερηχο, το ζουζουνακι μας ηταν μπρουμυτα ξαπλωμενο με τουρλωμενο το κωλαρακι του :blink: μας λεει ο γιατρος θα το ενοχλησουμε τωρα λιγο και μου κοπαναει 2-3 με τον υπερηχο στην κοιλια!! :woohoo: :woohoo: κι αρχιζει κοριτσια το μικρακι να κανει τα απιστευτα!!! τουμπες... στριφογυριζε... κουνιοταν ολοκληρο... το λυπηθηκα μωρε ομως που τρομαξε ετσι!!! :(:( και αφου ολα ηταν τελεια ρωταω εγω... γιατρε μηπως φαινεται τι εναι?? ναι μας λεει να σας το πω? και πεταγεται εκεινη την ωρα ο εξυπνος ο αντρας μου κ λεει.. "εμενα αφου ολα ειναι καλα δε με νοιαζει τι ειναι.. μου αρεσει η αγωνια αυτη..." :blink::blink::blink: εγκεφαλικο εγωωωω!!! κι επειδη ο γιατρος ειναι κ συγγενης κ εχει το θαρρος μας κεει λοιπον εκπληξη το φυλο για την επομενη φορα που θα ειναι 4 οκτωβρη!!!!! :S:S:S:S ποιος κανει υπομονη μεχρι τοτε????

ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ , ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , ΠΩΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕΣ ; :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοιλίτσες!! με γειά μας το νεο θέμα!

βρε λολλι θα μας τρελάνεις...χιχιχιχιχιχιχι...

sofouki πραγματικά και γω απορώ πως κρατήθηκες...!! συγχαρητήρια κιόλας για τα καλά αποτελέσματα ! αντε και στις υπόλοιπες!

εγώ θα σκάσω μεχρι την Τρίτη πρωί που εχω υπέρηχο 11ης εβδομάδας...

τελικά φεύγει ποτέ αυτό το αγχος ;;;;

ή πάει το παντρευτήκαμε για μια ζωή τώρα ;;;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕ !!! ακούστε τι εμαθα τώρα μόλις και εσκασα απο τη ζήλια μου...: η κουνιάδα μου μένει δίπλα στο Ολυμπιακό Στάδιο και χθες το βράδυ ΑΦΟΥ ειχε ξεκινήσει η συναυλία των u2 πήρε αντρα και πιτσιρίκια και πήγαν περίπατο προς τα εκεί και... ΜΠΗΚΑΝΕ ΜΕΣΑ δωρεάν και χωρίς στριμωξίδι παρακαλώ !!!!!!!!

κοίτα βλακεία...αμα είχαμε πάει επίσκεψη χθες (γιατί ετοιμαζόμαστε να πάμε σήμερα) θα είχαμε μπει και εμείς !!!! :angry::angry::angry:

οκ... παω να πνίξω τον πόνο μου σε ενα κεμπάπ... αντε καλό μεσημέρι τσούπρες ! τα λέμε βραδάκι ! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε??σοφουκι τελεια νεα αλλα εγω θα ειχα σκασει,και πιστευω οτι θα ειναι αγορι γιατι συνηθως φαινεται καθαρα..πολυ ωραια μπραβο μπραβο που εχεις υγιεστατο μωρακι...ολα καλα πηγαν.. :):):) φιλια στις υπολοιπες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ολες καλα μαθαινω μπραβο σοφουκι ολα τελεια.

μαρακι το αγχος δεν φευγει κοριτσι μου μεχρι να το παρεις γερο στο σπιτι σου κ ετσι θα γινει για ολες.πολυ αγορι βρε κοριτσια τι γινεται επιδημεια εχει πεσει?να ναι γερα να γεννηθουν με το καλο κ ας ειμαστε γερες να κανουμε κι αλλα.

Νενα εσενα σε ειχα για κοριτσι ειναι σιγουρο?

γιουλακι εγω εχω ΠΗΤ 29/3 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.οσες εχουν αγχος κ ανασφαλεια καλως ηρθατε στην παρεα μας κ κερναω καφεδακι για οσες ειναι κοντα θεσ/νικη μενω καλως να ρθειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι ειναι ολα τα λεφτα αυτη η γουρουνιτσα με κανες κ γελασα ευχομαι να παρουν τα παιδια σου αυτο το χιουμορ.να σαι καλα που τα βρισκεις ρε συ εισαι ΑΠΑΙΧΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε georgia οι περισσοτεροι που με εβλεπαν να πω την αληθεια μου ελεγαν αγορι θα κανεις η κοιλια μου σχηματιζει μυτη και δεν εχω αναγουλες τιποτα ειμαι λιγο πρησμενη και μου ελεγαν οτι θα ειναι αγορι,εγω ειχ προαισθημα για κοριτσι,αλλα ο γιατρος το ειπε ξεκαθαρα υπαρχει ενα φουσκωμα αναμεσα στα ποδια του μωρου το οποιο αναλογα με το ποσο μεγαλο ειναι μας λεει αν ειναι αγορι ή κοριτσι,και εμας μας ειπε οτι αυτο οπως το βλεπεις δεν υπαρχει περιπτωση να καταληξει σε κλειτοριδα ειναι το τσουτσουνακι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενακι εγω τρελαινομαι με τα αγορακια πραγματικα!! και τα κοριτσακια βεβαια αναμφιβολα εχουν τη γλυκα τους αλλα τα αγορακια.. αχ... τα αγορακια!!! :P:P:P μαλλον με εχει επηρεασει κ ο ανιψιος μου που ειμαστε τρελα ερωτευμενοι... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρεσουν και τα αγορακια πολυ δε λεω,αλλα ειχα την τρελα να κανω κοριτσακι για να το ντυνω με φορεματακια ξερεις κορδελιτσες ροζ μωβ αλλα βρε κοριτσια γερα να ειναι πανω απο ολα και ας ειναι οτι θελει ο θεος!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!

με γεια το ποστ! και συγχαρητηρια στο Σοφούκι μας που έμαθε τα ευχαριστα!!!

μπραβο, τέτοια να ακουμε να χαιρομαστε και να ανεβαινουμε λιγο λιγο- εγω ξαναλέω οτι δειλιάζω για την αυχενικη- νιωθω οτι δεν εχω το κουραγιο να αντιμετωπισω κατι αναπάντεχο...ας το πω έτσι καλυτερα...

λοιπον, περασα πολυ ωραια στο πατρικο μου- ειχα την μαμα μου ολο κατι να φτιαχνει- τι σουτζουκακια- τι μαρμελαδες- τι κεικ- και φυσικα ελιωσα στις ταινιες με την αδερφη μου την μικρη!

και Λολλι εχει και μια ωραια συννεφια όλη μερα...κατσε καλά -και πατησε κ μια βροχουλα!!!

η συναυλια πρεπει να ηταν πολυ ωραια χθες- μπηκα στο youtube και ειδα βιντεάκια.

περιμενω τον αντρουλη μου και εντωμεταξυ θα επιστρεψω κ στο σπιτακι μου- απόπου θα μπορεσω να μπω πιο ανετα στο μαμυ γιατι εδω η συνδεση ειναι Γ.Τ.Π. :P:P:P

mind my language!!! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια γύρισα και εγώ, είχα πάει Kosta Boda να αγοράσω σερβίτσιο τσαγιού& καφέ (οοοοτι να ναι) και τελικά είμαι μεταξύ τριών σχεδίων...

μετά πήγα για καφέ σύνταγμα και στην επσιτροφή με έπιασε η κοιλίτσα μου και φοβήθηκα λίγο (γιατί ρε γαμώτο με πιάνει όταν περπατάω???) και γύρισα σπιτάκι και τώρα είμαι ξάπλα...

Κουκίδα δεν το λες καλά, θέλει: ΓΤΠΚ (καβάλα :P:P ) το λέει ο αδερφός μου χιχι ντροπήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

σοφούκι congrats για τα τα υπέροχα νέα!!!!

Καλά εγώ στην θέση σου θα είχα πάρει ήδη τον γιατρό για να τον ρωτήσω τι είδε...

Μαρία εσύ πότε θα κάνει αυχενική? Την κάνει ο γιατρός σου ή όχι? Εμένα μου έκλεισε στο Ιασώ και θα είναι και αυτός εκεί. Α και μην στενοχωριέσαι για την συναυλία, δεν είμαστε για τέτοια τώρα...κάτι να γίνει, ένα ... στριμωξίδι, ένας πανικός...ε δεν αξίζει να το ρισκάρεις τουλάχιστον πριν κλεισεις το 1ο τρίμηνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα... ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας...και να με βάλετε παρακαλώ στην λίστα ΠΗΤ η γιατρός μου είπε οτί είναι 3 Μάη... ήταν ο πρώτος μου υπέρηχός και ακούσαμε και την καρδιά μου είπε να ξαναπάω σε 10 ημέρες όταν θα είμαι στην 7-8 εβδομάδα... και τότε θα μου γραψει και τις πρώτες εξετάσεις... Συννεφάκι μάλλον είμαστε κοντα εμείς ε;

Να ρωτήσω κάτι εμένε μου είπε να κάνω δίαιτα και εσεις από οτι βλέπω πιτσες κεμπάμ γαλακτομπουρεκα.... μου ανοιγετε την καθόλου πεσμένη μου όρεξη... μηπως η γιατρόςμου υπερβάλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βelle καλως ηρθες και με το καλό να ακουσεις την καρδουλίτσα !!!

διαιτα σου ειπε - ή μηπως να προσεχεις τι τρως απο αποψη διατροφικης αξιας??

καλά ολες προσεχουμε να τρωμε μεν- αλλα καλά -

βεβαια δεν ειναι δυνατον να μην κανουμε και απο καμια αρκουδια!!!χαχα

και τωρα που μιλαμε πιτσουλες και μπεργκερακια ονειρευομαι :laugh: :laugh:

ειναι και Σαββατο- πες οτι το ριξαμε εξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

belle καλώς ήρθες και με το καλό !!!!!

Λοιπόν και ο δικός μου γιατρός επιμένει να μην τρώω πολύ και να μην παχύνω γιατί λέει θα είναι πιο δύσκολο να γεννήσω και μπορεί να κάνω ζάχαρο κλπ κλπ.

Τώρα βέβαια αν είσαι κόκαλο όπως και η Κουκίδα, ε δεν πειράζει και να πάρεις 3 κιλάκια στο 1ο τρίμηνο. Μάλλον καλό θα κάνει.

Εγώ το σύστημα που εφαρμόζω είναι το εξής: Όλη την εβδομάδα προσπαθώ να κάνω κανονική διατροφή και 1 φορά που θέλω πολύ, το ρίχνω έξω...

Βέβεια από την 7η εβδομάδα και μετά σε εμένα το στομάχι έγινε ένα μάτσο χάλια οπότε τρέφομαι εδώ και 2-3 εβδομάδες αποκλειστικά με σούπα....

αχ ο άντρας μου τρώει μακαρονάδες και ψητά και τα ζηλεύω στην όψη απίστευτα.... :laugh: :laugh:

ΚΑΛΕΕΕΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΜΠΟΥΡΕΚΑ Ε??????? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, αυτη η αγωνια

παντως το ταξιδι αυτο ειναι μεγάλο τελικα- και η αγωνια για να πανε ολα καλα ειναι εκει για να μας συνοδευει!

η αγωνια μας δεν τελειωνει πουθενα....

με το καλο ολα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...