Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΝΑ Κ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΣΤΙΣ 12 ΜΑΙΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΜΟΥ!! :P ΠΗΡΑ ΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΕΔΩ..ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ POST ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2011!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟ..ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΧΟΡΙΑΚΕΣ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΔΩ!!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ Κ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!! ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τρελαμενη μελλουσα μανουλααααα!!!!!

εγω ειμαι η σουλα κ γενναω πρωτα ο θεος 4-5 μαιου ανυπομονω να περασει ο καιρος να φουσκωσει η κοιλιτσα καλε τιποτα δεν νοιωθω ουτε μια αναγουλιτσα!!!μονο ζαλαδα που κ που το στρηθος στα καλυτερα του πολυ τσισα κ τρελο υπνο ως τωρα ομορφα πραγματα!!!

αυτο το τικερακι δεν λεει να εμφανιστη :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante vre soulitsa mazi 8a eimaste!!sugxaritiria k kali teleiomini egkumosuni!! k egw anupomonw na fouskwsei k na perasei o kairos na dw to moutraki tou k to parw agkalitsa!! as pane ola kala mexri tote k gia tis duo mas k na einai gera ta sporakia mas!! egw vre su,exw arxisei na anusixw..den exw kanena sumptwma..oute to sti8os oute i mesi me ponaei..anagoules ka8olou akoma alla oute k upnilia k suxnoouria! paw kala?? mono oi 8iles mou exoun skourunei k exw taseis lipo8umias 2 meres.

oso gia to tikeraki emena den anoigei to profil mou gia nata allaksw epitelous!upomoni k seliges meres pisteuw na ftiaksei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με εχει πιασει φοβερο ανχος αντε να περασουν αυτες οι δυσκολες εβδομαδες να ηρεμησω λιγο τωρα περπαταω στην εκτη διαβασα οτι αυτην την εβδομαδα φτιαχνεται η καρδουλα την επομενη εβδομαδα μαλλον θα παμε να το ακουσουμε μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

τα χριστουγεννα οι κοιλιτσες θα ειναι φουσκωμενες τελειο??!!!!

οι γιατροι σας εδωσαν να κανετε εξετασεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...k gw perpataw sthn ekth vdomada o giatros mou pe se 10 meres tha kanw ksana eksetaseis k tha akousoume thn kardoula tou...pros to parwn eidame ta emvriuka stoixeia pou arxisan na diamorfonontai...emena mou pe polu ksekourash giati o sakos den einai stroggulos alla ligo kurtos epeidh ton piese ligo i mhtra....pisteyw logw agxous k pieshs to patha apo th douleia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy emena na deis to agxos mou..eimai sto krevati giati eixa ligo aimataki alla pira utrogestan k teleiwse o efialtis!ksekourasi oso perissotero ginetai..:P ta Xristougenna 8a kseroume k to fullo ektos apo tis tourlokoilitses pou 8a exoume!!! Ola kala 8a pane an skeftomaste 8etika!!;)de pisteuw oti uparxei omorfotero sunais8ima apo ti stigmi pou 8a akousoume ti kardoules tous!!euxomai na einai oles tous toso dunates k grigores!!:) :) Opoia paei nwritera na mas pei pws eniwse!! apo eksetaseis mou eipe tilefwnikos na kleisw gia stigma k gia kustiki inwsi k apo Triti-Tetarti 8a mou grapsei eksetaseis.twra mono sidiro pairnw k filicine. eseis koritsia????

ΤONIAXAN kalws ir8es!!me to kalo k to deutero sou paidaki!!mia teleiomini k ugihs egkumosuni sou euxomai!! :P

mariagr k esu me to kalo kopela mou!!ena ugiesato mwraki k teleia egkumosuni!! oso gia ti douleia kalutera na koitakseis to sporaki sou prwta k ola t'alla grafta!pare kamia adeioula pros to parwn an einai na ginesai kommatia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον σιδηρο πως τον ζητας εννοω τι γραφει το κουτι του????

εμενα ο γιατρος μου ειπε να περιμενω να ακουσουμε την καρδια κ μετα προχοραμε με εξετασεις κ τετοια,προς το παρων παιρνω φολικο οξυ κ ουτροζεσταν προλειπτικα σημερα σταματησα απο την δουλεια απο αυριο ξεκουρασηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOULA MOU EGW TO SIDHRO TO PAIRNW KONTA ENA XRONO GIATI DEN EXW KA8OLOU APO8HKES SIDHROU K EXW XAMHLO AIMATOKRITH!STHN EGKUMOSUNH KSERW OTI PAIRNOUN SIDHRO SE XAPI POU EXEI KALUTERH APORROFHSH ALLA EGW TO SUNEXIZW MEXRI NA MOU GRAPSEI ALLO MIAS K DEN KANEI KAKO.OSO GIA TO STIGMA K THN KUSTIKH UNOSH MOU EIPE NA TA KLEISW APO TWRA GIATI MEXRI NA VRW RANTEVOU MPOREI NA GENNAW KIOLAS!!:P :p K EGW STAMATHSA TH DOULEIA APO TH TETARTH!!SE 2 EBVOMADES PALI K VLEPOUME AN 8A PAW... PRIN LIGO EIDA PALI AIMA K EIMAI NA SKASW! :( FTAIW OMES GIATI EKANA DOULITSES.. ESU OLA KALA??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα... να μαι κι εγώ είμαι στην 6 εβδομάδα και στο υπερηχογράφημα είδαμε τον σάκο, 2 χιλιοστα εμβρυο που αναβόσβηνε η γιατρός είπε ότι είναι η καρδούλα του... θα ξαναπάω σε 10 ημέρες και τότε θα μου δώσει να κάνω εξετάσεις. Παίρνω σίδηρο, μαγνήσιο και φυλλικό οξύ. Συμπτώματα : πονο στο στήθος και κάποια τραβήγματα που και που στην κοιλιά που νομίζω ότι έχει πρηστεί πολύ και δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου...πεινάω και αρκετά αλλα αυτό νομίζω ότι το είχα και πριν...

καλή εγκυμοσύνη σε όλες ευχομαι και η ΠΗΤ μου έδωσε 3 Μάη... τι ζώδιο είναι αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX TI WRAIA!!SUGXARHTHRIA K SE ESENA!!ME TO KALO ENA UGIETSATO MWRAKI K KALH TELEIOMHNH EGKUMOSUNH!!!EMEIS AKOMA DEN EXOUME DEI TIPOTA GIATI DEN EXOUME PAEI AKOMA..THN ALLH EVDOMADA MAS EIPE! TA SUMPTWMATA POTE SOU KSEKINHSAN?? EGW GIATI DEN EXW TIPOTA AKOMA??EIMAI 4EVDOMADWN K 2HMERWN.. EINAI ANHSUXHTIKO LES?? TO MWRAKI SOU OPWS K TO DIKO MOU 8A EINAI TAURAKI!!!KSEKINAEI APO 21 APRILIOU-21 MAIOU!DUNATO ZWDIO!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos θα σου το πω ωμά για τις δουλειες που κάνεις (όπως μου το λέει και η μαμά μου): ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Και τώρα που δεν δουλεύεις μείνε στο κρεβάτι όσο μπορείς... Με τον γιατρό σου μίλησες για το αιματάκι? Την άνοδο της χωριακής την μέτρησες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακο, ναι πρέπει να τα κάνεις όλα "χαλαρα" δεν θα πάθει και τίποτα το σπίτι.... σκεψου το μωράκι σου τώρα...

όσο για τα συμπτώματα να χαίρεσαι που δεν έχεις τίποτα.... είναι ανυπόφορα...Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι ... ασε που είνο νωρίς ακόμα... στην 6η εβδομαδα κάτι θα νιώσεις....εγώ πάλι ανυσηχώ γιατί νίωθω τόσο χάλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EIMAI PERIERGH ME TH KA8ARIOTHTA K AUTA PA8AINW H XAZH.TELOS OMWS!HTAN H TELEUTAIA FORA POU SHKW8HKA APO TO KREVATI!DE TO KSANARISKARW!ME TO GIATRO EXW MILHSEI K MOU EIPE KSAPLA NA EIMAI K MOU EDWSE UTROGESTAN. TH DEUTERA PRWI 8A PAW PALI GIA XORIAKH K EXW POLU AGXOS AN ANEBHKE.. ELEGA PRIN OTI DEN EXW SUMPTWMATA..EINAI FUSIOLOGIKO??POTE KSEKINANE?? MONO KATI PONOU PERIODOU K AUTOI ME PIANOUN MONO TO BRADU.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI E? ELEGA K EGW TI GINETAI! NA SOU PW KALUTERA ME EMETOUS K OLA T'ALLA PARA NA MH NIW8W EGKUOS K NA ANHSUXW!:P ESU LOIPON NA XAIRESAI GIATI EINAI "WRAIO" XALI KATA KAPOIO TROPO...;) UPOMONH ARKEI OLA NA EINAI KALA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ πόνους χαμηλα στην κοιλιά ιδίως το βράδυ, μου έδωσε μαγνήσιο και κάπως καλυτέρευσαν...να πάρει και φυλλικό οξύ βοηθάει στην ανάπτυξη του εμβρύου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giwrgo mou kalws ir8es k euxomai gia tous epomenous 8 mines edw na suzitane mono omorfes ekselikseis!!! nai den upirxe 8emataki apokleistika gia emas! :) Ax!ti kala pou 8a to-tous deite!! na mas peis meta sunais8imata!!oso gia tis kardoules pou 8'akousete-oume se 2evdomades euxomai na einai durasell!!oso pio dunates ginetai!!:P opws les i Panagitsa mas k i Agia mas Eirini na einai panta konta mas!! Na peis sti gunaikoula sou ta sugxaritiria mou k mia uperoxi egkumosuni!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν αυτό που χρειάζεστε τα νέα κοριτσάκια είναι ξάπλα ξάπλα και ξάπλα!!!

εγώ αυτό έκανα και κάνω ακόμη και τώρα...γιατί να ρισκάρω για λίγη σκόνη ή 3 άπλυτα πιάτα την υγεία του μωρού μου και την δική μου????

εμένα τα συμπτώματα άρχισαν στην 7η εβδομάδα ακριβώς την ημέρα που ακούσαμε καρδούλα...Τυχαίο??? Δεν νομίζω :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P :P :P

pes ta na se akoume gia na ta kanoume kiolas!!

emena prin ligo o antroulis mou epeidi tromakse me to aimataki mou eipe oti apo edw k pera 8a skoupizei 8a sfouggarisei k 8'aplwnei kiolas!!!:P :P teleio?? eutuxws einai noikokuris k 8a ta kanei kala!! ti mera pou akousate kardoula sou edwse to paron to sporaki sou e?!ti wraia saman8aki mou!! pote stamatane auta ta sumptwmata kserei kaneis?? mono egw ta 8elw apo twra mou fainetai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα συμπτώματα λένε ότι σταματάνε μόλις κλείνεις τον 3ο μήνα.

Απλώς για εσένα πιστεύω ότι είναι νωρίς για να έχεις συμπτώματα.

Εγώ άκουσα καρδούλα στις 7 εβδομάδες και 2 μέρες γιατί τότε πήγα στον γιατρό, το προηγούμενο ραντεβού μου ήταν στις 5 εβδομάδες και 2 μέρες οπότε και ήταν πολύ νωρίς.

Πρόσεχέ το πάντως το αιματάκι...ξανα-πάρε τον γιατρό και στην ανάγκη πήγαινε νωρίτερα για ραντεβού. Χωριακή κάνε οπωσδήποτε την Δευτέρα.

Μόνο μία έχεις κάνει? Εγώ στην αρχή έκανα 2 σε 3 μέρες για να δω την άνοδο. Μη σου πω να πας σε νοσοκομείο που εφημερεύει να την κάνεις αύριο για πιο σύντομα αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και γω!περασα στις συμπασχουσες κ απο δω μια βολτα!

εγω απο συμπτωματα κοριτσια ειχα απο την αρχη πρηξιμο στο στηθος και πονο στις θηλες που σταματησε κατα την 7η βδομαδα. το πρηξιμο στο στηθος εμεινε- ο πονος εφυγε. εγω ειχα και θερμοκρασια υψηλη- και εχω ακομα καμια φορα απλα λιγο πιο ανεβασμενη απο το 36.6.

τα τραβηγματακια κατω ιδιως νυχτα και γω τα εχω.μεγαλωνει η μητρα μας!

πολυ υπνηλία, που σιγα σιγα αρχιζει και φευγει, τρελες ορεξιτσες και νευρακια.

αναγουλες και εμετους, ζαλαδες και αλλα τετοια δεν ειχα καθολου.

και πολλα ψυχολογικα σκαμπανευασματα- τα οποια τωρα τελευταια μου συμβαινουν λιγο συχνοτερα.... :angry: :laugh: :angry: :laugh: :(:S

Ελενα- ξαπλα κοριτσι μου- οπως σου λεει κα ιη σαμανθα. ασε τις δουλειες- τωρα θα κανεις οοοοοτι χρειαζεται για να ειναι καλα το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn tromazeis o ponos sthn koilia apo osa mou xei pei o giatros einai giati megalwnei h mhtra...tipota anyshxhtiko...k gw to xa k mou dwse utrogestan. k otan koimasai to vradu frontise oti foras na mh se piezei katholou giati ayto se kanei k ponas perissotero k ksupnas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις αναγούλες πως το αντιμετωπίζουμε; το στομάχι μου είναι μόνιμα ανακατωμένο , κι έχω τάσεις για εμμετο.......... είμαι όλη μέρα αρρωστη τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

saman8a mou aurio to prwi 8aksanapaw gia xoriaki k to apogeuma 8a tin exw..elpizw i Panagitsa mas na to voi8isei to mikrouli mou na megalwnei swsta!ton ksanapira to giatro mou eipe oti einai fusiologiko to aima tis prwtes meres alla k epeidi prin enamisi mina ekana xeirourgeio sti mira gia polupoda k oso na nai einai pio euais8iti stin arxi alla den einai provlima.as elpisw na exei dikio!as einai terastia i xoriaki mou k as eimai sto krevati!auto to sporaki mou na nai kala mono!!

koukida mou kalws tin!!esena einai sxedon pros to telos ta sumptwmatakia sou..exeis ligo akoma alla to efages to prwto trimino aisiws!!kali sunexeia sta alla duo koritsaki mou!!tin auxeniki tin ekanes?

mariagr s'euxaristoume gia tis plirofories!pote stamataei o ponos kseroume??

belle mou soupitses trws?i estw elafrua fagita mipws iremiseis ka8olou?upomoni kopela mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...