Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Εμένα ευτυχώς κινείται στα βόρεια προάστια, οπότε είναι κοντά, αλλά καμιά φορά πηγαίνει και κανέναν Ωροπό. Να δούμε! Έτσι και αλλιώς και τα νερά να μας σπάσουν προλαβαίνουμε να κάνουμε και ένα ντουζάκι πριν φύγουμε για το μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

anlou έγραψε:

barbiepa έγραψε:

αναλογως!!!!! αν εχει τοποθετηση κλιματιστικου η κανα σερβις....ας πουμε ξερω οτι την τριτη θα ναι πειραια..αυτη την βδομαδα εφτασε μεχρι βριλλησια...!Μενουμε πετρουπολη οποτε και τα δυο ειναι μακρυα!!!![/quote:3geewrpf]

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

κ εγω Πετρουπολη μενω....λες να ειμαστε γειτονακια???εχειs fb????λες να γνωριζομαστε?????

οσο για το χερι αναλογα με τον κολπο αλλες πονανε αλλες οχι...μολις σου κοψει τα φαρμακα λογικα θα το φας.... :S:S:S:S:S:S:S

γιατι τωρα ειναι νωρις κ αν εχεις κ συσπασεις ειναι επικυνδυνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου διάβασα για κολοκυθόπιτα... Αχ γιατί μου το κάνατε αυτό;;;;;

Επίσης κάπου διάβασα για τον θηλασμό, αν θα έχει γάλα η νέα μαμά.. Όχι βέβαια! Το στήθος δεν γεμίζει με τη γέννα. Το γάλα παράγεται όταν βάζετε το μωρό στο στήθος! Αν θέλετε να θηλάσετε, χαλαρώστε και εμείς οι παλιές είμαστε εδώ!!!

Και τώρα στο θέμα μας.... Εγώ γέννησα και τις δύο φορές με πόνους. Τα νερά εσπασαν λιγο πριν την εξώθηση. Δεν εχω εμπειρία αλλά ξέρω ότι ακόμα και τα νερά να σπάσουν το παιδί έχει περιθώριο 24 ώρες μέχρι να γεννηθεί. Οπότε ένα μπανάκι το προλαβαίνουμε λογικά.

Τα δικά μου νέα είναι πολύ ευχάριστα. Ένα ινοαδένωμα που είχα στο στήθος απορροφήθηκε μερικώς. Ευτυχώς που δεν άκουσα τους ελληνες γιατρούς που επέμεναν να το βγάλω! Κατά τα άλλα η μικρή μεγαλώνει. Πριν 2 εβδομάδες ήταν 1,5 κιλό!

Περνάνε οι μέρες! Ασχολούμαι κυρίως με την αναβάθμιση του σπιτιού και είμαι με τα τρυπάνια και τις βίδες αγκαλιά!!! Μου αρέσει όμως!

Σας χαιρετώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΥΝΩ;ΚΙ ΕΓΩ BARBIE ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΑΠΟ ΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Κάπου διάβασα για κολοκυθόπιτα... Αχ γιατί μου το κάνατε αυτό;;;;;

Επίσης κάπου διάβασα για τον θηλασμό, αν θα έχει γάλα η νέα μαμά.. Όχι βέβαια! Το στήθος δεν γεμίζει με τη γέννα. Το γάλα παράγεται όταν βάζετε το μωρό στο στήθος! Αν θέλετε να θηλάσετε, χαλαρώστε και εμείς οι παλιές είμαστε εδώ!!!

Και τώρα στο θέμα μας.... Εγώ γέννησα και τις δύο φορές με πόνους. Τα νερά εσπασαν λιγο πριν την εξώθηση. Δεν εχω εμπειρία αλλά ξέρω ότι ακόμα και τα νερά να σπάσουν το παιδί έχει περιθώριο 24 ώρες μέχρι να γεννηθεί. Οπότε ένα μπανάκι το προλαβαίνουμε λογικά.

Τα δικά μου νέα είναι πολύ ευχάριστα. Ένα ινοαδένωμα που είχα στο στήθος απορροφήθηκε μερικώς. Ευτυχώς που δεν άκουσα τους ελληνες γιατρούς που επέμεναν να το βγάλω! Κατά τα άλλα η μικρή μεγαλώνει. Πριν 2 εβδομάδες ήταν 1,5 κιλό!

Περνάνε οι μέρες! Ασχολούμαι κυρίως με την αναβάθμιση του σπιτιού και είμαι με τα τρυπάνια και τις βίδες αγκαλιά!!! Μου αρέσει όμως!

Σας χαιρετώ!

Αθηνά μου χάθηκες! Χθες σε μελετούσα!

Α έχετε ανακαινίσεις? Μια χαρά και εσένα το μωράκι σου! Μεγαλώνει! Τα κοριτσάκια σου πως έχουν πάρει τον ερχομό της καινούργιας μπεμπούλας? Το περιμένουν πως και πως?

Άντε με το καλό κοριτσάκι να τελειώσετε με τις δουλειές! Και να μην κουράζεσαι πολύ! Πως όμως να το πετύχεις αυτό αν έχεις και δυο παιδάκια να περιποιηθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρυλού άνοιξε την με το πρόγραμμα της ζωγραφικής και εκεί πήγαινε στην αλλαγή μεγέθους. Εκεί μίκρυνε το ποσοστό και κάνε αποθήκευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anlou έγραψε:

ntoraki ennoeitai...to fb einai anapospasto kommati tis zwis mou xixixixi

anna fal to onoma mou! kai an kai uparxoun polles pou xoun kopsei to epitheto tous egw xehwrizw! exw fwto thn koilitsa mou! :P:P:P:P

σου εκανα add...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε 3 ωρες ελλειψα..και μαζευτηκατε ολες..

πηγα σουπερ μαρκετ και κουραστηκα πολυ..δεν ξαναπαω μονη μου..αλλα τι να κανω τωρα ο αντραςμου δουλευει και Σαββατο!!

ευχαριστουμε τη μανουλα οκτωβριου 2009 που μας διαβαζει και για τις ευχουλες της και να ευχηθω συντομα ξανα μανουλα 2011!

ντορα κ ανλου κ γω δυτικων προαστιων ειμαι..χαϊδαρι..

ανλου αν σε βρω θα σου κανω κ γω add με ονομα ΔΗΜΗΤΡΑ.

Aντε να μαζευτουμε και στο facebook.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανλού και εγώ σε έκανα add! Ντόρα έκανα και εσένα! Με το όνομα Barbara Patiti! Όποια άλλη κοπέλα θέλει ας μου κάνει να ενημερωνόμαστε και από εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και άλλο μωράκι στην παρέα! Μόλις διάβασα στις Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου ότι γέννησε η vaster στις 24/08.

Να σου ζήσει κοριτσάκι και να το δεις όπως ποθείς! Καλή λοχεία τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όλες κούκλες είστε!

Πτου πτού! Αν πάρουν από εσάς τα παιδάκια όχι ότι πατεράδες είναι άσχημοι αλλά ξέρετε εμείς οι μανούλες κουκουβάγιες θα βγουν κουκλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΟ Ν.3..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ (ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ) 2000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΡΑΛΙΑ 2.350. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΔΥΜΑ ΕΣΥ, ΕΤΣΙ? ΛΕΕΙ ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ 285 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΑΚΕΤΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΑΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΚΑΙ 120 ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ 100 ΓΙΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΦΠΑ. ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΠΕΡΙΒΟΛΗ, Ε??? ΠΙΚΡΑ.. :unsure:

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΣΠΑΝΑΚΙ, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΦΤΙΞΑ ΜΕ ΣΠΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΟ!!Η ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΡΗ.. :woohoo: :woohoo:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ FB ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ??? ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΙ79 ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ ψάξε στους φίλους της Έρης και θα δεις έχω την ίδια φώτο που έχω και εδώ!

Το μοσχαράκι μου το χάλασες! Δεν τα πάω καλά με το σπανάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...