Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως. Έτσι πρέπει να είναι οι νονοί του παιδιού.Απ' αυτούς που σου έχουν προτείνει είναι κανένα ζευγάρι που πιστεύεις ότι θα είναι καλές οι επαφές και με σας και με το παιδί; Εμάς και οι τρεις ζευγάρια είναι και τα πάμε πολύ καλά. Δεν μπορώ να προβλέψω όμως ποιο θα είναι ποιο κοντα στο παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kai oi 3 exoun paidia kai kanoume parea, apla me to ena zevgari to eixame sxedon dedomeno (ta eixame sizitisei apo prhn) alla otan emina egkuos kai mexri shmera den exoun pei tpt giafto anarotiomoun an prepei na kanw egw thn arxh...Mia ksaderfh mou vevea molis emathe pos den exoume nono amesos mou eipe pos thelei na to vaftisei alla egw den thelw giati ton antra ths den ton simpathw kai polu...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Kai oi 3 exoun paidia kai kanoume parea, apla me to ena zevgari to eixame sxedon dedomeno (ta eixame sizitisei apo prhn) alla otan emina egkuos kai mexri shmera den exoun pei tpt giafto anarotiomoun an prepei na kanw egw thn arxh...Mia ksaderfh mou vevea molis emathe pos den exoume nono amesos mou eipe pos thelei na to vaftisei alla egw den thelw giati ton antra ths den ton simpathw kai polu...

Μήπως και αυτοί το έχουν δεδομένο και απλά περιμένουν να γεννήσεις με το καλό και να το οριστηκοποιήσετε; Τι να πω; Είναι όντως λίγο μπέρδευμα αυτά. Γιατί και αυτοί που μας προτείνουν δεν ξέρουν αν θέλουμε και συμφωνούμε τελικά αν δεν τους το πούμε ξανά και δώσουμε τα χέρια που λένε τελικά αλλά και εμείς δεν ξέρουμε γι' αυτούς εαν το θέλουν ακόμα κι αν έχει αλλάξει τιποτα μέχρι να οριστεί η βάφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, να σας πω την αλήθεια, δε θέλω να προτείνω εγώ σε κάποιον, γιατί στο παρελθόν μου'χουν προτείνει 1-2 φορές και ήρθα σε δύσκολη θέση γιατί, αν και θα'θελα να'χω βαφτίσει τα παιδάκια αυτά, αναγκάστηκα να αρνηθώ λόγω οικονομικών δυσκολιών... Οπότε, δε θέλω να φέρω σε αντίστοιχη δύσκολη θέση κανέναν...

Εντωμεταξύ, δύο πρώτες μου ξαδέλφες μου'χουν ήδη προτείνει να γίνουν νονές. Αλλά δε μπορώ να διαλέξω μια εκ των δύο!! Θα'ναι σαν να δείχνω προτίμηση σε μια από τις δύο! Οπότε, ή απορρίπτονται και οι δύο ή γίνονται και οι δύο νονές! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Πάντως, να σας πω την αλήθεια, δε θέλω να προτείνω εγώ σε κάποιον, γιατί στο παρελθόν μου'χουν προτείνει 1-2 φορές και ήρθα σε δύσκολη θέση γιατί, αν και θα'θελα να'χω βαφτίσει τα παιδάκια αυτά, αναγκάστηκα να αρνηθώ λόγω οικονομικών δυσκολιών... Οπότε, δε θέλω να φέρω σε αντίστοιχη δύσκολη θέση κανέναν...

Εντωμεταξύ, δύο πρώτες μου ξαδέλφες μου'χουν ήδη προτείνει να γίνουν νονές. Αλλά δε μπορώ να διαλέξω μια εκ των δύο!! Θα'ναι σαν να δείχνω προτίμηση σε μια από τις δύο! Οπότε, ή απορρίπτονται και οι δύο ή γίνονται και οι δύο νονές! :P

Γνωρίζονται οι ξαδέλφες αυτές μεταξύ τους; (λεπτομέρεια βέβαια) εννοώ αν είναι απ' το ίδιο σόι ή μια π.χ απ' της μαμας σου και η άλλη απ' τον μπαμπά σου. Για να μπορούν να συνενοηθούν αργότερα για τα ψώνια του παιδιού.

θέλετε ζευγάρι να είναι οι νονοι ή δεν έχετε πρόβλημα.

Πάντως τελευταία πολλοί κάνουν συγγενείς πλέον νονούς. Και μας οι κουνιάδα μου μας πρότεινε εμάς (και γίναμε εννοείται) γιατί δεν ήταν σίγουρη για τις επαφές που θα κρατούσε μια φίλη της που της είχε προτείνει και βρισκόντουσαν αραιά και που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!to pio swsto einai otan genithi to mwro tha deite pios tha erthei pio konta sto mwro kai pios pragmatika tha thelei na to blepei giati meriki baftizoun kai eksafanizonte!!!!kai einai krima gia to paidi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαράκι! Συμφωνώ μαζί σου!!

Εκείνος/η που έρχεται πιο κοντά στο παιδί, δείχνει ενδιαφέρον κι ασχολείται μαζί του, είναι καλύτερος υποψήφιος νονός/α! :)

Anastasia123 έγραψε:

Γνωρίζονται οι ξαδέλφες αυτές μεταξύ τους; (λεπτομέρεια βέβαια) εννοώ αν είναι απ' το ίδιο σόι ή μια π.χ απ' της μαμας σου και η άλλη απ' τον μπαμπά σου. Για να μπορούν να συνενοηθούν αργότερα για τα ψώνια του παιδιού.

Nαι!! Είμαστε όλες πρώτες ξαδέλφες. Οι μαμάδες μας είναι αδελφές.. ;)

θέλετε ζευγάρι να είναι οι νονοι ή δεν έχετε πρόβλημα.

Πάντως τελευταία πολλοί κάνουν συγγενείς πλέον νονούς. Και μας οι κουνιάδα μου μας πρότεινε εμάς (και γίναμε εννοείται) γιατί δεν ήταν σίγουρη για τις επαφές που θα κρατούσε μια φίλη της που της είχε προτείνει και βρισκόντουσαν αραιά και που.

Δεν έχει κι άδικο... κι εμένα με προβλήματίζει το συγκεκριμένο θέμα, γιατί ναι μεν την αγαπώ πολύ τη φίλη μου κι έχουμε πολύ καλή σχέση, αλλά στο μέλλον προβλέπεται να φύγει από την Αθήνα και να μείνει μόνιμα στην επαρχεία. Σίγουρα δε θα "χαθούμε", αλλά δε θα'ναι το ίδιο με το να έμενε στην Αθήνα...

Από την άλλη σκέφτομαι... Κι εμένα η νονά μου ζει στην Ελβετία και τη βλέπω ελάχιστα. Αλλά το ξέρω ότι μ'αγαπάει, με νοιάζεται.. το ίδιο κι εγώ. Επικοινωνούμε όποτε μπορούμε... Δε νιώθω να στερήθηκα κάτι... Το ότι δε μου έπαιρνε λαμπάδα δε νομίζω ότι μου κόστισε ιδιαίτερα! Μου την έπαιρνε η μαμά μου! :P Ακόμα μου παίρνει καμιά φορά! :laugh:

Εσείς έχετε/είχατε στενή σχέση με τη νονά σας; Tι εμπειρίες έχετε;

Τελικά, πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος του νονού;;

Φυσικά ο ρόλος του δεν είναι να φέρνει δώρα και λαμπάδες!...

Αλλά ποιος είναι στην εποχή μας και ποιος πρέπει να είναι;;; :dry:

Πω πω.. πολύ στη φιλοσοφία το'ριξα μεσημεριάτικα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..δεν μπαινω και πολυ απ οτι καταλαβατε..γιατι το εχω λατρεψει αυτο εδω το μερος και το απολαμβανω..

ειχαμε αλλα το πρωι με επιασε κραμπα στο ποδι μεσα στην θαλασσα! πω πωω..

αα! οσο για τους νονους εμεις στα διδυμα ειχαμε μια φιλη μου τα βαφτισε και τα 2 και τοτε εμενα εδω αθηνα και εγω καλαματα αλλα τωρα που ηρθα και εγω αθηνα τα βλεπει συχνα! τωρα τον μικρο μου θα τον βαφτισει πρωτη μου ξαδερφη απο το σοι του μπαμπα μου!Θα μας παντρεψει η κολλιτη μου και ο κολιτος του Ανδρεα!

αυτα ειναι τα δικα μας τα κουμπαριλικια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω κατι..καποια κοπελα πηγε στον μωρουδοκοσμο κ παρειγκειλε τα πραγματακια για το μωρο της..ποσο καιρο μετα τα περνουμε αφωτου τα κλέισουμε???δεν εχω κανει τιποτα ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκίτσες! τι κάνετε; χάθηκα 2 μερουλες αλλά διάβασα όλα τα νέα σας! κατ' αρχάς καλορίζικο το Νο4, με το καλό να γεμίσει κι αυτό ευχάριστα νέα, πολλές συζητήσεις και... να τα εκατοστήσουμε! :laugh:

Ολες καλά είστε από ότι είδα, εκτός από το Μαράκι μας :( . ΜαρίαΚαπ έχεις απόλυτο δίκιο να αιθάνεσαι όπως αισθάνεσαι, προσπάθησε να σκέφτεσαι όμως ότι το μωράκι σου έχει αποδείξει ότι είναι δυνατό και ξέρει να παλεύει! Εσύ τώρα πρέπει να είσαι όσο ήρεμη γίνεται και να ξεκουράζεσαι για εκείνο, θα περάσει ο καιρός και μόλις γεννηθεί θα είναι υγιέστατος και θα τα ξεχάσεις ολα!

Αστερία και στο μωρουδόκοσμο αλλά και σε άλλα καταστήματα που έχω πάει, θέλουν 1 μήνα για να τα παραδώσουν οπότε μην αγχώνεσαι έχεις καιρό. Αν τώρα τα θες πιό μετά εννοείται ότι στα παραδίδουν όποτε τους ζητήσεις εσύ.

Οι ήδη μανούλες με ξεχάσατε για την απορία μου με την κούνια, είναι πιό βολική μία κούνια καναπές-κρεβάτι, που είναι για μέχρι 4-5 χρονών και έχει συρταράκια από κάτω, ή μια κούνια που μετατρέπεται σε προεφηβικό κρεβάτι; τι γίνεται με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού;

Την Παρασκευή πήγαμε για τον υπέρηχο και είδαμε την ζουζούνα μας, είναι 820 γραμμάρια και μεγαλώνει φυσιολογικά! Τώρα υπομονή για το ραντεβού με τον γιατρό μας στις 15/9 για να μάθουμε περισσότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou enina mou!!!egw eixa aythn thn kounia pou ginete krebataki meta alla den mpwro na pw oti me bolepse idietera..einai poli mikro kai to paidi pefti eukola katw..bebea uparxoun ta prostateftika pou bazeis dipla alla meta einai san xamili kounia...kalytera otan bgei na mpei sto krebati tou to kanoniko pou einai kai megalo!!!ayto pou me bolepse apistefta einai h mikri kounia pou thn exeis dipla sto krebati sou kai thn kounas me to xairi...giati tous prwtous 6 mhnes pou to thilazeis kai ksipnaei kathe 3 wres einai megali taleporia na einai se alo dwmatio kai exeis kai to anxos eno etsi to blepeis sunexeia kai meta 6-7 mhnon einai pleon se telia ilikia na paei sto dwmatio tou!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Είδα και έπαθα να σας διαβάσω πάλι και κολλάει και το φόρουμ

Μαρίακαπ πώς είσαι φιλενάδα? Ηρέμισες λιγουλάκι? Συμφωνώ με τα κορίτσια που σου έγραψαν ότι ο γιόκας σου μια χαρά θα τα καταφέρει. Τώρα να το πιστέψεις και εσύ και να σκέφτεσαι θετικά, ναι? Είμαστε εδώ για όοοοοοτι χρειαστείς και προσευχόμαστε στην Παναγία για όλα τα μωράκια.

Στο θέμα των νονών τώρα. Εμείς έχουμε 2 προτάσεις από την ξαδέλφη μου και από ένα φιλικό ζευγάρι. Προσπαθήσαμε να την παντρέψουμε την κατάσταση και να βαφτίσουν μαζί, γιατί και τους δύο τους θεωρούμε άξιους για νονούς, αλλά επειδή δεν γνωρίζονται μεταξύ τους δεν θέλους να συνκουμπαριάσουν. Έτσι είπαμε να περιμένουμε μέχρι τη γέννα και όποιος έρθει να το ζητήσει πρώτος και να το ασημώσει να το δώσουμε το παιδί σε αυτόν.

Αsterias εγώ έκλεισα τα πράγματα από τον Μωρουδόκοσμο. Νομίζω ένα μήνα κάνουν αλλά εγώ τα ήθελα αργότερα οπότε και τους το είπα. Θα παραλάβω τέλος Σεπτέμβρη. Πάντως ξέρω ότι σε κάποια μαγαζιά έχουν και ετοιμοπαράδοτα οπότε αν σου αρέσουν σε 1 εβδομάδα τα παραλαμβάνεις. Μην αγχώνεσε καθόλου.

Εnina από εκεί ψώνισες και εσύ τελικά? Να ζητήσουμε επιπλέον έκπτωση γιατί μαζευόμαστε πολλές? :P:P:P

Μαμά Παναή πάλι εξαφανίστηκες φιλενάδα?

Φιλάκια σε όλες. Μπείτε να τα πούμε (αν μας επιτρέψει το φόρουμ) σήμερα που είμαι και εγώ εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia kai kilitses....Aman afto to mammy shmera me gkastrose,pio argo kai apo thn kathisterhsh einai....Enina mou opio krevataki kai na dialekseis den prokite na to exeis mexri ta 4-5 me tpt asxeta me to ti sou lene, egw eixa kai tha exw pali ena krevataki kanape me 2 sirtaria apo kato..Ta sirtaria mou htan sxedon axrista ektos kai an valeis kati mesa pou den tha to xrisimopieis polu sixna giati erxete kai peftei to kaggelo kai den mporeis na ta anikseis. Meta einai arketa psilo san krevataki kai h dikia mou meta ta 2 arxise na pidaei apo to kaggelo me apotelezma na peftei sixna pikna(vevea h dikia mou einai ekino to isixo paidaki pou legame ths proales :evil: )Opote sta 2,5 peripou ths agorasame ena krevataki apo thn IKEA ta paidika, auto me volepse para polu giati arxisame na vgazoume tis panes kai opos katalaveneis to katourise ouk oliges fores..Eftixos ekino to stroma htan elafri kai to eplena me to lastixo sto mpalkoni otan den to xriazomastan pia den lipithika na to petaksw giati htan ftino...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! :)

Το μάμι είναι λίγο προβληματικό γιατί κάνει αλλαγές η Λένα και μέχρι να τελειώσει θα τα'χουμε τα προβληματάκια μας... υπομονή...

Είχα πάει για μανικιούρ-πεντικιούρ! Απόλαυση... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εδώ ταιριάζει η έκφραση "μας γκάστρωσε το mammyland μέχρι να το ανοίξουμε" :lol::lol:

Εγώ κορίτσια έχω μια πολύ όμορφη σχέση με τις παιδικές μου φίλες - έχουμε κουμπαριάσει μεταξύ μας και είναι σίγουρο οτι θα είμαστε πολύ κοντά σε όλη μας την ζωή (φυσικά και τα παιδιά μας). Τις βλέπω σαν αδερφές μου πλέον!! Τον Μαϊο θα βαφτίσω και την μικρή μας την μπουμπού. Εμάς μας πάντρεψε ο κολλητός του άντρα μου που ήταν και συμμαθητής μου..και μας πρότεινε να βαφτίσει και τον μπέμπη μας. Είχαμε πρόταση και απο ένα φιλικό μας ζευγάρι που είμαστε πολύ κοντα, να κουμπαριάσουμε (ή να μας βαφτίσουν ή να τους βαφτίσουμε). Το δεύτερο το ξεχνάω γιατί δεν θα μου μείνει euro τσακιστό!!Θα δούμε μέχρι τότε..λέω τον Σεπτέμβριο του 11 να κάνω την βάφτιση. Με το καλό να έρθει καταρχήν ο μπέμπης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι η παρέα μου γενικά θα γεμίσει με παιδάκια - η γειτόνισσα φίλη μου, που έχασε το μωράκι της την 23 εβδομάδα είναι ξανά έγκυος!! Και επίσης το φιλικό ζευγάρι που θέλει να κουμπαριάσουμε (δες παραπάνω) θα κάνουν και αυτοί μωράκι!!! Όλα τα μωρά της παρέας (4) θα είναι Κριαράκια εκτός απο τον δικό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! πω πω πραγματικά το mammy ήταν απελπισία σήμερα, ευτυχώς τώρα είναι κάπως καλύτερα!

ΜαρίαΚαπ και Εύη σας ευχαριστώ πολύ για τις εμπειρίες σας! από ότι κατάλαβα και τα δύο είδη κούνιας έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και δεν υπερισχύει κάποιο... και μάλλον εξαρτάται και από το παιδί, αν είναι "Ταρζάν" ή πιό ήσυχο ε; γιατι αν είναι Ταρζάν και από τα δύο θα πέσει, απλά αυτό που γίνεται κρεβάτι θα είναι πιό χαμηλό από τον καναπέ... ουφ δεν ξέρω τι να διαλέξω!!

Ρουλίτσα με γειά τα νυχάκια! :laugh:

Ευγενία, ωραία που θα έχεις κι άλλα μωράκια στην παρέα σου!! εμάς οι πιό κοντινοί μας φίλοι είναι μπακούρια, μετά είναι ένα ζευγάρι που έχει ένα παιδάκι 2,5 ετων και τώρα η μαμά είναι έγκυος - 1 μήνα μικρότερη εγκυμοσύνη από εμένα, αλλά δεν κάνουμε πλέον τόσο παρέα, και η κουμπάρα μου που έχει 2 κοριτσάκια, και έχω βαφτίσει την μεγάλη της, είναι από πέρσι με μετάθεση πολύυυυ μακριά και βρισκόμαστε λίγες φορές το χρόνο... :( . Οπότε έχουμε ένα θεματάκι εκεί! μαλλον θα αρχίσουμε να διευρύνουμε τον κύκλο μας!

Καταϊφάκι μου δεν τα έχουμε κλείσει ακόμα τα επιπλάκια, αλλά από μωρουδόκοσμο με βλέπω να τα παίρνω στο τέλος... το καροτσάκι το βρήκα και στον Μουστάκα 30€ πιό φτηνά, και δίνει και 10% της αξίας σε δωροεπιταγή! εσύ το παρήγγειλες ήδη το καρότσι; μήπως μπορείς να το ακυρώσεις για να το πάρεις κι εσύ από εκεί; τώρα είμαι και στη φάση που ψάχνω τι θα μου δώσουν οι γνωστοί για να αποφύγω ό,τι μπορώ (π.χ. port-bebe ή καθισματάκι αυτοκινήτου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Εγώ πάντως είμαι πολύ χαρούμενη που κολλάει και σε εσάς το μάμμυ. Συνήθως μόνο σε μένα κολλάει και έχω προβλήματα. Ετσι να δείτε και εσείς τη γλύκα :P:P:P Ασε που όταν με βάζει δεν έχω να διαβάσω 100 σελίδες :silly: :silly: Ναι ναι το ξέρω είμαι κακιά.

Εnina για τριάντα ευρώ δεν νομίζω ότι κάνει τη διαφορά μιας και εκεί που λέμε σου επιστρέφουν το 10% σε δωροεπιταγή. Οπότε ουσιαστικά τα παίρνουμε πίσω. Έτσι νομίζω. Δεν την πρόλαβες την προσφορά που είχαν για την επιστροφή σε δωροεπιταγή? Μήπως το κατάργησαν? Πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να τους ρωτήσεις.

Να σου πω και την αμαρτία μου εγώ επειδή ο πατριός μου είχε 35 χρόνια δικό του κατάστημα με υδραυλικά και λόγω των πολυκαταστημάτων (practiker κτλ.) χρειάστηκε να το κλείσει με έχει πιάσει μούρλα. Δεν θέλω με τίποτα να στηρίζω τα πολυκαταστήματα για κανένα λόγο. Τέλως πάντων αυτά είναι δικά μου κολλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsares..Prin ligo girisa apo thn tsarka mou kai eipa na mpw na dw an veltiothike h katastash me to mammy :) Thn perazmenh evdomada paralavame to kainourio mas TAXI kai shmera me pire o antras mou mazi tou prhn prolavei kai paliosei, maresei polu na girnaw olh thn polh kai na xazevw eno ekinos doulevei, palia to kaname sinexia alla meta thn mikrh mono otan volepsei kapou kapou...Shmera giortazoun kai oi Aleksides kai apo oti thimame o antras ths Mariakrhths einai Alekshs opote Maraki na ton xerese ton antroulh sou kai autos esena :):) Kataifaki kai egw thn idia gnomh exw gia ta polikatastimata kai prospathw oso mporw na psonizw apo thn gitonia mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑΑΑΑ. :):):)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ.

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΣΗΜΕΡΑ.

ΑΧ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΕΦΤΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou, geia sas!!!! Ti mou kanete? Sas pethimisa poly, alla olo auto to diastima eimastan diakopes kai den eixa katholou prosvasi se ypologisti. Kalo xeimona sas euxomai kai kali leuteria!! Exete grapsei paaaaaaara polla, ta opoia einai adynato na diavaso. :woohoo: :woohoo:

Elpizo oles na eixate kala apotelesmata sti b'epipedou. Ego tin ekana stis 12/8. Ola pigan poly kala kai exoume AGORARO, opote enimeroste kai ti lista!! Kata ta alla simera gyrisame apo Ellada kai eimaste se fasi prosarmogis. Toulaxiston drosistikame ligaki.

Na xaireste tous Alexandrous kai Alexandres. Filakia polla :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα Κορίτσια τι κάνετε;

Βαγιούλα να χαίρεσαι τον άντρα σου. Γιορτάζει και της Μαρίαςκρήτης; Αν ναι να τον χαίρεσαι κι εσύ Μαράκι.

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα απ' την καμπύλη σακχάρου. Είχα κάνει την μικρή (50gr. γλυκόζη). Θα την δείξω αύριο στην γιατρό μου που θα πάω. Να σας πω όμως τι λέει μήπως και ξέρετε να με διαφωτίσετε;

πρώτη λήψη σε ο' χρόνο 73mg/dl με φυσιολογικές τιμές 70-110

δεύτερη λήψη σε 60' 152mg/dl αλλά τιμές εδώ δεν λέει. Ισχύουν οι παραπάνω; Αν ναι τότε έχω ανεβασμένη τιμή ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

σας ευχαριστω για τις ευχες να σται ολες καλα και να ευχηθω και εγω με την σειρα μου σε ολους να ειναι καλα γεροι και πολυχρονοι και με υπομονη να μας αντεχουν...... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αναστασια μου δεν νομιζω να ειναι και για σκοτωμα η τιμη να σου πω την αληθεια μου δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ηταν η δικη μου αλλα νομιζω καπου εκει την ειχα και εγω και ο γιατρος δεν μου ειπε κατι συγκεκριμενο εκτος απο το να εχω μια οσο πιο πολυ μπορω ισσοροπημενη διατροφη...γενικα στο θεμα του γιατρου ειμαι πολυ ευχαριστημενη αφου με ειχε σχετικα ελευθερη και δεν με αγχωνε καθολου ουτε με κιλα ουτε με κατι αλλο...

κοριτσια τελειωσαν τα ψεμματα μεθαυριο μπαινω στον 8...εχω τρελο αγχος μιλαμε...που και που με πιανουν και κατι πονακια και με λουζει κρυος ιδρωτας.... :dry::dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...