Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου..

ααχ σημερα πηγαμε για μπανακιι τι καλα που ηταν..εε ενταξει λιγο κουραστηκαμε γιατι τρεχαμε και με τα 3 αλλα ωραια ηταν.. κοιμηθηκαν κατα τις 2 και ηταν πολυ κουρασμενα απο το μπανιο οποτε το βλεπω να αργουν να ξυπνησουν.. εκανα και ενα ντουζ εγω τωρα και ΗΡΘΑ..! :P

:P

μαριαααα καπου το διαβασα ξανα σημερα δεν θυμαμαι που..πραγματικα συγκλονιστηκο..

κοριτσια εγω με το δωματιο δεν εχω ασχοληθει ακομα γιατι θα κοιμαται μαζι με τον μπεμπη μου οπου το εχουμε κανει το δωματιο ενα κιτρινοπο..

γιατι εχω τα μεγαλα μαζι και θα βαλω και τα 2 μικρα μαζι.. και οταν με το καλο μεγαλωσουν 5-6 χρονων θα βαλω τα κοριτσαια μαζι και τα αγορια μαζι..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρουλα μπορεις να την παρεις την πυτζαμα βρε.Πιστευω θα βολεψει...εμενα ο δικος μου γιατρος ερχοταν καθε πρωι και με εβλεπε...(ψαχουλευε) :S

Και εγω θα τα βαλω μαζι στο ιδιο δωματιο...αφουεινα κια αγορακια και μεγαλωνοντας βλεπουμε...Το δωματιο το εχω βαψει ενα πρασινακι πολυ απαλο και ασπρο...Εχω και δευτερο δωματιο αλλα προς το παρον τοχω σαν playroom.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Τι κάνετε? Εγώ λιώνω στην ζέστη!! Τώρα έβαλα a/c γιατί δεν αντέχω άλλο - εδώ που μένω έχει και 3 βαθμούς παραπάνω από οπουδήποτε αλλού στην Αττική..

Να κανονίσουμε κορίτσια να βρεθούμε - να οργανωθούμε. Αυτή την εβδομάδα πέφτει και η θερμοκρασία και θα είμαστε μια χαρά!!

Και αυτό που είχατε προτείνει για δωρεάν ενημέρωση στην Ν. Σμύρνη ήταν καλή σκέψη αν και για εμένα αρκετά μακρυά.

Μαράκι μου είναι λογικό να νιώθεις έτσι - αλλά το ξέρεις οτι ο γιος σου είναι πολύ πολύ δυνατός και θα τα καταφέρει μια χαρά! Και όταν τον πάρεις στην αγκαλιά σου θα τα ξεχάσεις όλα!! Εμείς προσευχόμαστε για τον γιό σου και για εσένα. Όποτε μας χρειαστείς θα είμαστε δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου, η μαία δε μ'έχει πάρει τηλέφωνο ακόμα για το ραντεβού... Ξαναπήρα χτες τηλ. στο κέντρο και μου'παν θα με πάρουν από Δευτέρα...

Αλλά αν θέλετε, γράψτε εδώ ποιες ενδιαφέρεστε και ποια μέρα προτιμάτε, έτσι ώστε να'χω εικόνα και να της πω αν είναι εύκολο να φτιάξουμε όλες μαζί ένα γκρουπάκι... :)

Θυμίζω, μιλάμε για το κέντρο Φαιναρέτη (http://www.fainareti.gr/) στην πλατεία της Νέας Σμύρνης, με προγράμματα για μέλλουσες μαμάδες, μαθήματα ανώδυνου, συμβουλές για το μωρό, θηλασμός κλπ κλπ, δωρεάν! Εννοείται μπορούν να παρακολουθήσουν και οι μέλλοντες μπαμπάδες!

Μαθήματα γίνονται Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και ώρα μετά τις 6.30. Έτσι μου'πε η κοπέλα που μίλησα.

Νομίζω Δευτέρα ή Τετάρτη είναι μια καλή επιλογή γιατί αν κάποιες έρχονται με αυτοκίνητο, θα βρίσκουν πιο εύκολα να παρκάρουν - θα'ναι κλειστά τα μαγαζιά ;)

Για δηλώστε συμμετοχή girls!!! :woohoo: ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALE POTE GRAPSATE KIOLAS 6 SELIDES!!!! :ohmy::ohmy: DEN SAS PROLABENW... KALORIZIKO KAI ME KALA KAI EYXARISTA PANTA NEAKIA. EGW ETOIMAZOME NA GINO NONA TIS 5 SEPTEMBRI KAI SIMERA BGIKA STIN AGORA GIA TA PSONIA.META STHS 10 TOY MINA EXW TO RANTEBOY ME TON GIATRO NA DOYME TIN MPEMPOYLA MOY :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου. Εύκολο το βρήκα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά πήγα και για καφέ! Την Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα και την Τρίτη το απόγευμα θα πάω στον γιατρό.

Πάντα άξια Βαγιούλα! Κοριτσάκι βαφτίζεις ή αγοράκι; Εγώ με τον άντρα μου έχουμε βαφτισει αγοράκι, της κουνιάδας μου το παιδάκι.

Να συναντηθούμε ρε κορίτσια! Ωραία θα είναι! Εμένα μου πέφτει μακρυά η Νεα Σμύρνη ρε γμτ για τα μαθήματα αλλα κάτι μου έχει πει η μαια της γιατρού μου ότι διοργανώνει κι αυτή γκρουπάκια και μπορεί να πάω σ' αυτήν. Την Τρίτη που θα την συναντήσω θα την ρωτήσω.

Κατερινάκι κι εγώ πελαγώνω μόνο που το σκέφτομαι για τις ετοιμασίες και νιώθω κι άσχημα που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα με αγορές αλλά τώρα μέσα στον Σεπτέμβρη θα τα φροντίζω όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία καλά αποτελέσματα!

Ποια έκανες; Την 50αρα; Πόσα τρυπήματα;; :P

Καλά, θα'χουμε πολλή πλάκα εεεε;;

Φανταστείτε την εικόνα: θα μπουκάρουμε ένα τσούρμο (όσες μαζευτούμε τελοσπάντων!) γυναίκες, με τις κοιλίτσες μας!! Θα πάθουν πλάκα οι σερβιτόροι!! :woohoo: :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι την 50άρα έκανα με δύο λήψεις σε μια ώρα.

Φαντάζομαι λέει την εικόνα! Θα το τραβήξουμε και βίντεο να το έχουμε να γελάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A γι'αυτό μου'σαι χαλαρή με την καμπύλη!! :laugh:

Εγώ έκανα την 100αρα, 4 λήψεις σε 3 ώρες... και χωρίς πεταλούδα.. 4 ξεχωριστές λήψεις... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

Μελισσούλα με το καλό να γίνεις νονά και πάντα άξια!!!

Έχω κι εγώ δυο βαφτισιμιές!!

Τη μια τη βάφτισα Ευφροσύνη (16 χρ.) και την άλλη Αργυρώ και τη φωνάζουμε Υρώ (8 χρ.)! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ καλά είμαι μόνο που καίνε οι πατούσες μου γμτ. Τώρα τελευταία με ενοχλούν αρκετά τα πόδια μου και κυριως όταν έχει ζέστη. Το παθαίνετε κι εσείς αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασία μου.. να κάνεις ντουζάκια όσο πιο συχνά μπορείς και να βάζεις τα πόδια σου ψηλά για να ανακουφίζονται. Εννοείται να αποφεύγεις παπουτσια με τακούνι ή πλατφόρμες και να φοράς όσο πιο άνετα παπούτσια μπορείς. Κάπου διάβασα ότι κάνει καλό να περπατάμε και ξυπόλητες μέσα στο σπίτι γιατί βοηθάει...

Από δω και πέρα, λίγο πολύ, όλες θα'χουμε θέμα με τα πόδια μας γιατί το βάρος μας αυξάνεται, η κυκλοφορία του αίματος επηρεάζεται κλπ κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα μου ναι μπηκαμε και στον 7ο!!! :):):):):)

Κοριτσια εγω σημερα ειμαι σε ενα κρεβατι δεν εχω κουραγιο να σηκωθω,νιωθω κουρασμενη.Βεβαια χθες το βραδυ ξενυχτησα γιατι ειχα παει σ ενα γαμο.Προχθες που πηγα στον γιατρο ειχα και χαμηλη πιεση 9 με 5,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..Melisoula panta aksia exw kai egw 2 vaftistiria o megalos mou einai 22 :P kai h Eleftheria h mikrh klinei ta 4 se liges meres...To diko mou na dw pios tha to vaftisei??? Prhn minw egkuos eixame 3 ipopsifious nonous alla twra me thn krish oloi kanoun thn papia....Vasika egw den exw kanei kamia kouventa gia to thema kai den kserw an perimenoun apo emena na tous protinw h an prepei na mou "to zitisoun" h mama mou leei pos den einai sosto na tous to pw egw, alla etsi mipos den kseroun an pragmatika thelw na tous kanw koumparous mou kai distazoun???? Ti na pw exw mperdeftei, esois ti lete pio einai to sosto???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Ρουλίτσα μου! Αυτά θα κάνω. Παπούτσια ψηλά δεν φοράω ούτως η άλλως τώρα στην εγκυμοσύνη. Αυτό για το ψιπόλιτη δεν το ήξερα.. Θα το δοκιμάσω κι αυτό.

Ελίσα εμένα αυτή είναι μόνιμη η πίεση μου. Εσένα είναι χαμηλή για τα συνιθισμένα όρια σου; Σε κάνει να ζαλίζεσαι; Κάτσε στο κρεβάτι μην κάνεις τίποτα που θα σε κουράσει. Πιθανόν να σε κούρασε το ξενύχτι αλλά κάνει και ζέστη και δεν μας ευνοεί εμάς αυτή τώρα καθόλου. Άντε από αύριο να δροσίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σε τέτοιες χαμηλές πιέσεις παίζω... και μάλιστα η "μικρή" αρκετά συχνά είναι 4-4,5.. :S

Αυτό περί νονών είναι ένα θέμα... κι εγώ τις ίδιες απορίες έχω... εμείς προτείνουμε ή μας προτείνουν; Ποιο είναι το σωστό;;; :unsure:

Εδώ και χρόνια έχουμε πει με μια από τις κολλητές μου ότι θα μου βαφτίσει το πρώτο παιδί, αλλά όλο αυτό το διάστημα δεν έχει αναφέρει τίποτα.. Εντωμεταξύ είναι και στην προσπάθεια για εξωσωματική, οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται... πολλά τα λεφτά... Και δεν της λέω τίποτα, γιατί δε θέλω να τη φέρω σε δύσκολη θέση. Θα το αφήσω το θέμα, να δω αν θα μου πει εκείνη κάτι κάποια στιγμή. Έτσι κι αλλιώς, είναι πολύ νωρίς, θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia aporw pos perpatate akomi me tetia piesh, egw exw 11 me 7 peripou, thn monh fora pou eixa kapos anevazmenh htan thn hmera pou anakalipsame pos eimai egkuos(sto iatrio tou giatrou egine auto) kai apo thn anastatosh pou eniosa pige 13 :laugh: ..Twra to kalokairi pou idronoume polu prepei na trome kai ligaki alataki parapano giati me ton idrota xanoume polu kalio kai peftei h piesh akomi perisotero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου καλημέρα. Έχω περίπου κι εγώ το ίδιο θέμα. Τρεις υποψήφιοι για να μας βαφτήσουν την μπέμπα. όμως ο πρώτος υποψήφιος που πρόλαβε να το αναφέρει πρώτος δεν μας έχει ξαναπει τίποτα. Οι δεύτεροι (ξαδέρφια του άντρα μου) το λένε και το ξαναλένε αλλά κατα καιρούς χάνονται. και οι τρίτοι γνωρίζοντας ότι μας έχουν προτείνει κι άλλοι μας λένε ότι αν δεν κάτσει με κανέναν εκείνοι είναι διαθέσιμοι και περιμένουν να τους το επιβεβαιώσουμε εμείς. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ρωτήσουμε τους πρώτους εάν θέλουν και μπορούν φυσικά γιατί προηγούνται εφόσον το είπαν πρώτοι και αν πουν οτι μπορούν καλώς αλλιώς απευθυνόμαστε στους άλλους. Δεν είναι κακο να το συζητήσουμε χαλαρά χωρίς πιέσεις. Αλλιώς πως θα βγάλουμε άκρη αν περιμένουμε κίνησή τους; Αλλη μια λύση που μου προτείνει κι εμένα η μητέρα μου είναι να αφήσω όταν γεννήσω να δω ποιος θα μου το ασημώσει και θα το ζητήσει ξανά. Αλλά εγώ προτιμώ να το συζητήσω μιας και που έχω το θάρρος. Όλοι οι υποψήφιοι μας είναι κοντινά άτομα και με πολύ καλές σχέσεις μεταξύ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia na to vaftisei olo kai kapios tha vrethei to thema einai na exei kai sxesois me to paidi.O nonos ths korhs mou einai eleftheros 35aris kai thn vlepei 2 fores ton xrono parolo pou menei polu konta mas :dry Thelw afthn thn fora na exei kaliterh sxesh me to paidi,kai na mhn einai eleftheros giati kanei parea mono me to antra mou kai panta vgenoun ekso otan einai na vrethoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες και καλη Κυριακη!!!!!

Ρουλιτσα συνηθως τους αφηνεις να σου προτεινουν.Βεβαια και να κανεις καποια νύξη δεν ειναι κακό ουτε ντροπή.

Μπηκατε στον 7ο ε;;Τι ωραια. :):):) Αντε να περναει ο καιρός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα δεδομενα τα δικα μου ειναι χαμηλη η πιεση μου.Δεν ζαλιζομαι αλλα νιωθω πολυ αδυναμη...

Τωρα οσο για τουσ νονους...εμενα θα ειναι η αδερφη μου.Το ειχαμε πει οτι το δευτερο θα το βαφτισει εκεινη και θελει σαν τρελη!!!

Παντως κανενας αλλος απο φιλους δεν μου εχει προτεινει κατι παρολο που δεν εχω πει οτι εω αποφασισει οτι θα ειναι η αδερφη μου.

Ευη μου αυτο ειναι θεμα...δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο...πιστευω δεν ειναι λαθος να το προτεινεις εσυ.Μπορει καποιος να θελει και να μην ξερει και αυτος αν πρεπει να το πει πρωτος...λιγο μπερδεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...