Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

asterias έγραψε:

καλησπερα κοριτσιααα..σημερα γυρισα κ εγω μετα απο σχεδον 2 μηνες διακοπες....ααχ ωραια ηταν...ουτε καταλαβα πως περασε ο καιρος...βλεπω εχουμε μαζευτει πολλες κ εχω χασει την μπαλα..ευχομαι για ολες τα καλυτερα...για οσες δεν με θυμαστε ειμαι η λαμπρινη κ περιμενω κοριτσακι...την τριτη εχω παλι ραντεβου με τον γιατρο μου κ λογικα τοτε θα μου πει κ εμενα να κανω καμπυλη ζαχαρου κ εξετασεις...ρουλαααααααααα.....ειρηνηηηηηηηηηηηη :P:P:P:P:P:P

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ????? ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ----ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ--ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

me exei parei apo katw....den kserw ti kataliksi tha exoume kai fobame......pws tha antekso!!!!!kserw oti prepei na brw dynamh kai na mhn xanw tis elpides mou alla wres - wres nomizw oti zw se ena kako oneiro kai meta gyrnaw sthn pragmatikotita kai skeftome giati prepei na peraso toso pono!!!!olimou hegymosini apo thn arxh mexri twra den brethike mia stigmi na xarw...para mono otan peira ta apotelesmata tis trofoblastis...nomiza oti ta basana mou tha teleionan...otan ematha oti eimai egyos stis 5 bdomades kai peiga ston gynekologo gia prwth fora mou eipe oti fenete mia apokolosoula kai den to ebala katw!!!!lew ola kala tha pane...peiga sthn ekklisia kai eipa ston agio an to paidi mou den einai kala as fugei twra pou einai noris....meta stis 12 bdomades paw athina na kanw trofoblasth kai mou leei exeis mia apokolisi an thes ela thn alli bdomada nathn kaneis...ta pososta apobolis htan 2% kai me apokolisi plakounta fantastite oti ta pososta tha anebenan..alla den eixa epilogi ekana olokliro taksidi apo kw kai ta eksoda megala....kai to peira to risko kai eprepe na eimai katw gia 3 bdomades kai me piasane kai syspaseis!!!kai elega an to xasw kai to paidi einai ygyes????de tha sinxorousa ton eauto mou kai apo thn ali ksanaeipa an to paidi einai arwsto kalytera twra pou einai noris..(fobomouna gia trisomia)kai telika ta apotelesmata bgeikan kala...meta perasa ton alo golgotha kai 3 meres na eimai se karabia aeroplana ...giatrous kai na trexw me thn psixi sto stoma...twra pws tha zhsw aythn thn agonia mexri telos kathe bdomada na trexw gia na dw an to mwro einai kala....kai an ginei kati twra pou einai megalo ti tha kanw pws tha to antekso!!!!re koritsia gia peite mou exw adiko na skeftome etsi?????kai giati prepei na plhrwsw ayto ti exw kanei????????thelw na boithiso ton eayto mou kai den kserw pws!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εξαφανιστήκατε όλες πάλι;;;; :)

Ερώτηση προς τις πιο έμπειρες...

Θέμα: βαλίτσα μαιευτηρίου

Βρήκα ένα site που αναφέρεται στην περιβόητη βαλίτσα μαιευτηρίου!

http://www.123baby.me/suitcase.html

Αν έχετε όρεξη, ρίξτε του μια ματιά και πείτε σε μας τις πρωτάρες αν όλα αυτά που αναφέρουν στη λίστα είναι απαραίτητα, αν κατά τη γνώμη σας λείπει κάτι.. κλπ κλπ..

Thanks!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου έχεις κάθε δίκιο να αισθάνεσαι έτσι... δεν έχεις περάσει και λίγα!!! Όλους αυτούς τους μήνες από τη μια αγωνία στην άλλη είσαι, βάλε και μια μετακόμιση σε άλλη ήπειρο... ε πόσο πια ν'αντέξει ένα μυαλό και πόσο θετικά και ψύχραιμα να σκεφτεί;..

Όμως το μωράκι σου είναι δυνατό, είναι στην κοιλίτσα σου και μεγαλώνει μέρα με τη μέρα όλο και πιο πολύ. Είναι κλεισμένο εκεί μέσα, στην ησυχία του, στη βόλεψή του... το μόνο που κάνει είναι να τρέφεται και να μεγαλώνει... Σκέψου τι ήρεμο που είναι εκεί μέσα και προσπάθησε να πάρεις δύναμη από την ηρεμία του...

Και οι μέρες και οι βδομάδες θα περνάνε... Σίγουρα με λίγη αγωνία παραπάνω, αλλά κάθε φορά που θα το βλέπεις στην οθόνη θα παίρνεις μια βαθιά ανάσα και θα λες "άλλη μια βδομάδα πέρασε". Και μέρα με τη μέρα, θα περάσει ο καιρός, και θα'ρθει η μέρα που θα το πάρεις στην αγκαλιά σου...

Να δεις, όλα θα πάνε καλά... Λίγη υπομονή ακόμα, λίγο κουράγιο και πολλή πίστη και να δεις που όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria mou logiko einai na esthanese etsi, alios tha eisoun anesthith kai sigoura den eisai kati tetio....Skepsou omos posa travikses kai poses fores tha mporouses na to eixes xasei auto to mwro alla den egine kati tetio, o mikros hrthe gia na minei einai dinatos parolo to provlimataki tou to palevei kai tha vgei ena telio mwraki pou tha megalonei mera me thn mera kai esu tha ton kamaroneis mazi me ta ala palikaria sou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τωρα ξεμπερδεψα..τους εκανα τον κλοουν για να πιουνε τωα το βραδυ τα μεγαλα το γαλα τους γιατι ολη την μερα φαγαν πολυ λιγο.. τελως παντων μετα κοιμηθηκαν ενταξει..

:)

Μαρακι μου γλυκο πολυ λυπαμαι που :) περνας ολη αυτη την Οδυσσεια αλλα μην ανησυχεις κουκλιτσα μου! το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να μην αγχωνεσαι..αλλα προσπαθησε θα περνανε σιγα σιγα οι εβδομαδες..και το μωρακι σου θα σταθει δυνατο και θα γεννηθει ενας υγιεστατος κουκλος!

πραγματικα μεσα απο την καρδια μου ολα να ειναι καλα μεχρι τελους ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Δεν μπορω να κοιμηθώ γμτ και το πρωϊ πρέπει να σηκωθώ 7:00 για να πάω να κάνω την καμπύλη ζαχάρου. Anyway...

Ρενάκι καλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλό η μπέμπα σου.

Asteria καλό χειμώνα πλέον. Δύο μήνες διακοπές βρε θηρίο; Μπράβο!

Μαράκι μου γλυκό έχεις δίκιο να σκέφτεσαι έτσι και να σε πέρνει από κάτω αλλά προσπάθησε να το ελένχεις βρε καρδιά μου. Πως; Κάθε φορά που θα σε ρίχνει κάποια αρνητική σκέψη να υπενθιμίζεις στον εαυτό σου πως παρ' όλο τις ταλαιπωρίες που έχεις περάσει το μωρό σου είναι εδώ και θέλει να μείνει! Έχε του εμπιστοσύνη και έχε εμπιστοσύνη και στους γιατρούς εκεί που είσαι. Πιστεύω ότι είναι πολυ υπεύθυνοι και άξιοι να σε φροντίσουν και σένα και το μωρό και πρέπει να είσαι ήρεμη και ύσηχη όσο μπορείς.

Θα περάσει ο καιρός θα δεις και θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου και όλα θα μείνουν πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas eyxaristw gia thn dynamh pou mou dinete!!!!den exw na milisw me kanenan kai o antras mou plewn exei barethei na mou dinei kouragio!!!de thelw na sas anxono kai na sas stenaxoro alla kapies stigmes prepei na milisw na ta bgalw apo mesa mou...kai exw mono esas!!!!eisaste oles poli simantikes gia mena kai sas niotho konta mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,καλοριζικο το 4 και με το καλο να γεννηθουν τα μωρακια μας...Ρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω!!!!

Μαρακι μου γλυκο ολα καλα θα πανε βρε.Το ξερω ειναι φυσικο να ανησυχεις αλλα σιγουρα το αντρακι σου θα παραμεινει δυνατο!!!!!

Ρουλιτσα η λιστα για την βαλιτσα ειναι πολυ καλη.Αυτα χρειαζεσαι αλλα παρε για καλο και για κακο 1 παραπανω νυχτικακι (γιατι εγω την πρωτη μερα το εκανα χαλια απο το αιμα)και πιστολακι για τα μαλλια.

Για το μωρο δεν χρειαζεται να παρεις τιποτα.Μονο ενα ρουχαλακι για οταν βγειτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! :)

Ζέστη θα'χουμε σήμερα κι αύριο.. κουράγιο κορίτσια! Από μεσοβδόμαδα θα πέσει η θερμοκρασία! :woohoo:

Ελίζα σ'ευχαριστώ! :kiss:

Εντωμεταξύ, τα νυχτικά δεν τα μπορώ με τίποτα!!

Μια ζωή με πυτζάμες κοιμάμαι..

Άσε που πάντα χρησιμοποιώ ταμπόν και όσο σκέφτομαι ότι θα πρέπει να φοράω σερβιέτες εκείνο το διάστημα... :S :S :S

Αυτά τα κυλοτάκια μιας χρήσης τα'χες χρησιμοποιήσει;

Τι σόι πράμα είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!καλοριζικο το Νο4 μονο ευχαριστα νεακια να διαβαζουμε απο δω,αντε και σε λιγοτερο απο 3 βδομασες να παμε στο Νο 5 να σπασουμε καθε ρεκορ!τωρα που θα δροσισει λιγακι βρε κοριτσουδια να κανονισουμε καμια συναντηση!εγω σημερα το πρωι ξεκινησα να κοιταω παιδικα δωματια για χρωμμα και αυτοκολλητα.πηρε λιγο μπρος και ο αντρουλης μου πρωτη φορα τον ειδα να κοιταει γεματος ορεξη για το δωματιο του μπεμπη μας!χθες στο γαμο που πηγαμε το τραπεζι ηταν τελειο..ολοι χορευαν εκτος απο μενα που χορευα καθιστη!ηθελα πολυ να σηκωθω να χορεψω αλλα φοβομουν μη φαω καμια αγκονια μεσα σε τοσο κοσμο :blink: ,αργοτερα που δυναμωσε η μουσικη ο μπεμπης αρρχισε να κλοτσαει σαν τρελος.μαλλον τον ενοχλουσε ο θορυβος και ετσι φυγαμε..για τη β επιπεδου που με ρωτησατε πως τη πατησα..εκανα τη βλακεια να μη ρωτησω πρωτα τον γιατρο μου :angry:

εκτος απο τα cozy corner και τα πρακτικερ εχετε βρει πουθενα αλλου αυτοκολητα δωματιου?

evi κι εγω απο πλυντηρια αλλο τιποτα..οτι ρουχο βαζω πανω μου μετα παει στα απλυτα,πριν απο την εγκυμοσυνη δεν ιδρωνα σχεδον καθολου αλλα τωρα εχει παραγινει το πραγμα!

crazy πολυ χρησιμο το link για το βαλιτσακι μαιευτηριου που εβαλες!μολις τελιωσω με το παιδικο θα φτιαξω και το βαλιτσακι,πιο παιδικο δηλαδη που ακομα δεν εχω κανει τιποτα!

ρενα καλωσηρθες στη παρεουλα μας!με το καλο η μπεμπα σου!εγω περιμενω αγορακι :)

λαμπρινη καλως σε δεχτικαμε απο τις διακοπουλες σου πως τα περασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες.

Μαρακι μου κοιτα μη μου στενοχωριεσαι κουκλα μου. Ειναι λογικο να αισθανεσαι ετσι, και να περνανε χιλια απο το μυαλο σου. Θα δεις ομως που ολα θα πανε καλα. Το εχει ηδη αποδειξει ο γιος σου οτι ειναι δυνατος. Πρεπει ομως να εισαι και εσυ δυνατη. Να ξερεις οτι εχεις την αγαπη και τη σκεψη ολων μας.

Οσον αφορα στη ζεστη και τον ιδρωτα κοριτσια αφηστε το. Οπου και να κατσω αφηνω σταμπες. Ουτε να κοιμηθω μπορω ουτε τιποτα.

Το απογευμα θα παμε σε βαφτισια τριδυμων!!! 2 κοριτσακια και 1 αγορακι!!!

Αυτα προς το παρον. Φιλακια στις κοιλιτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ απο εμενα..κατερινα τα περασα τελεια...πολυ χαλαρα...τωρα εδω εχω απο το πρωι αδειαζω βαλιτσες κ βαζω πλυντηρια...οσο για παιδικο δωματιο κ ολα τα σχετικα δεν εχω ασχοληθει καθολου...κ δεν εχω κ καθολου ιδεα..κ τωρα νομιζω οτι οι μερες περνουν πολυ ποιο γρηγορα...ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... F08%2F2010

κοριτσια διαβαστε αυτο...καλημερα ειπα δεν ειπα....αυτο το αρθρο το βαζω προσ τιμην της μαριας μας για να μην χανει το θαρρος της και για να παιρνει δυναμη απο το μωρο της και κεινο απο αυτην...

ελπιζω να μπει :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...Shmera exw mia periergh diathesh(arnitikh ti alo tha htan)se liges meres telionei kai episima to kalokairh kai esthanome kapos isos epidi me exei faei to anxos gia to sxolio ths mikrhs, egw den piga edw sxolio kai den kserw pos einai akouw sinexia arnitika,oti ta vazoun pola mathimata oti ta sxolia einai athlia,elipsois,diafora alla panta arnitika :( entometaksi den mas piran sto sxolio pou einai pio konta mas giati eimaste apo thn lathos meria tou dromou kai prepei na pame se kapio pio makria :angry::angry: Sigoura pnigome se mia koutalia nero alla oso kontevoun oi meres anxonome olo kai perisotero... Na sas rotisw kai kati alo??? Apo ta nipia exei kolisei h korh mou me thn leksh "Sexy" ola einai sexy, ena wraio autokinito einai sexy,to psomi einai sexy,auth fisika olh mera kathreftizete kai leei poso sexy einai kai egw travaw ta malia mou :S:S Ths exw eksigisei pos den teriazei auth h leksh na thn lene ta paidakia alla exei fagothei na ths eksigisw ti simenei to "eimai,einai sexy" kai egw exw kolisei den kserw pos na ths to eksigisw...Esois pos tha eksigousate se ena 6xrono thn leksh SEXY????? :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το νήπιο λένε sexy???? :S :S :S

Ωχ τι μας περιμένει....

Εύη, μήπως είναι η ώρα για την πρώτη κουβέντα περί σεξ κλπ;; :dry::huh::S

Τώρα, όσον αφορά τα σχολεία... είναι και σε τι σχολείο θα πέσεις, σε τι δασκάλα θα πέσεις και πάει λέγοντας...

Η κολλητή μου (μένει στο Χαϊδάρι) είχε ξεκινήσει τη βαφτιστήρα μου σε ιδιωτικό. Πήγε εκεί από παιδικό σταθμό μέχρι και πρώτη δημοτικού. Μετά για οικονομικούς λόγους, αναγκάστηκε και την πήγε στο δημόσιο.

Ε λοιπόν, σε πληροφορώ ότι είναι πολύ περισσότερο ευχαριστημένη από το δημόσιο!! Καταρχήν έχουν λιγότερα παιδιά στην τάξη!! Και κατά δεύτερον, η γενικότερη εικόνα ήταν πολύ καλύτερη, η δασκάλα πολύ συνεργάσιμη, κλπ κλπ και το παιδί το ίδιο έλεγε "τι καλά που άλλαξα σχολείο"...

Εγώ πιστεύω πως όλα ξεκινάνε από τον εκπαιδευτικό. Αν είναι καλός και σωστός στη δουλειά του, θα γίνεται σωστή δουλειά. Ακόμα κι αν οι εγκαταστάσεις του σχολείου δεν είναι και οι πιο τέλειες...

Έχεις πάει καθόλου στο σχολείο, το'χεις δει;; Έχεις μιλήσει με άλλους γονείς που ήδη στέλνουν τα παιδιά τους εκεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Olh mera gia agapes kai louloudia mou milaei,na fantasteis thn defterh mera sta nipia enas simathiths ths ths eipe kata leksh

"Apo thn proth mera pou se ida se erwteftika" :blink::ohmy: kai se mia evdomada ths eipe pos tha thn pantreftei......Kai ths proales mou eipe pos kapou,kapou ths edine kai filakia :unsure::unsure: Dld sto dimotiko ti tha kanoun???????????? Ta sxolia einai kaloutsika edw pou eimaste emeis einai sxetika kainouria perioxh eixe megalh anikodomish ta teleftea 10 xronia prin htan mono xorafia opote kai ta sxolia einai kainouria alla exei para poles oikogenies me paidakia pou ola prepei na pane sxolio kai ekei exoume provlima..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα μου τα νυχτικακια ειναι βολικα γιατι πρεπει να εχουν κουμπακια για να μπορεσεις να θηλασεις και για οταν ερχετε ο γιατρος να σε κοιταει απο κατω...βεβαια μπορεις να παρεις και πυτζαμακια αν δεν μπορεις.

Τα βρακακια μιας χρησης ειναι σαν δυχτακι.Εμενα να σου πω την αληθεια με βολεψαν πολυ.Αλλες κοπελες δεν τα αντεχουν καθολου.Οσο για τις σερβιετες...2-2 θα της βαζεις και ειαι και τεραστιες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, σίγουρα θα πάρω και νυχτικό, κυρίως γι'αυτό που είπες περί γιατρού. Αλήθεια, κάθε μέρα σε βλέπει, όλες τις μέρες που είσαι στο μαιευτήριο;;

Είχα δει κάτι ωραίες πυτζάμες αμάνικες με κρουαζέ μπούστο.. κάτι τέτοιο δε θα βόλευε και για θηλασμό;

Τα βρακάκια μου φαίνεται σίγουρα θα τα τιμήσω...

Όσον αφορά τις σερβιέτες... μήπως να πάρω τις τεράστιες πάνες ακράτειας;;; :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτο με τις σερβιετες ολο το σκεφτομαι. Δε μπορω να τις φορεσω. Τις εχω δοκιμασει ολες αλλα γεμιζω σπυρακια, κοκκινιλες και υποφερω απο το τσουκσιμο. Οποτε μονο ταμπον. Αστα. Αλλα απο μωρο ημουν ετσι. Οτι και να μου εβαζε η μαμα μου δε γινοταν τιποτα. Οποτε μου ειχε πανινες πανες που τις επλενε καθε φορα. Τα παμπερς δεν τα αντεχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω..συγκλονιστικο το lik σου μαριακρητη...εvi μην ανχωνεσαι για το σχολειο ολα θα παρουν το δρομο τους προς τη σωστη κατευθυνση..οσο για το σεξυ χιχιχιχιχι δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο να της εξηγησεις σε αυτην την ηλικια,αλλα μια κουβεντα περι του σεξ νομιζω μπορεις να κανεις..τωρα πια εχουν βγει και κινουμενα σχεδια που εξηγουν πολυ καλα τα θεματα περι του σεξ και ειναι πολυ πιο κατανοητα απο τα παιδια.

κοριτσια οσο το ψαχνω και βλεπω ποσο πραγματα πρεπει να κανω για το μωρακι μεχρι να γεννηθει και σκεφτομαι οτι ηδη επρεπε να ειχα αρχισει...

το επομενο σ-κ εχει ο αντρας μου 3ημερο. και λεω να βαψουμε επιτελους το ερμο το δωματιο και να βρουμε τα αυτοκολητα :blink: να τελιωσουμε με αυτα.ετσι ωστε να μπορεσω κι εγω να ξεκινησω να το φτιαχνω μεσα αλλιως..δε μας βλεπω καλα!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...