Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

xrisanthemo έγραψε:

kati mou leei pws den tha argiseis..alitheia ti sou exei pei o giatros gia thn vlena?

τιποτα,μονο οταν δω αιματακι θα την παρω τηλ.εχει 2 εβδομαδες που αρχισε να φευγει η βλεννα,αλλα αυτες τις μερες καθε μερα εχω και λιγο...βεβαια οταν νοσηλευτηκα πριν 2 εβδομαδες με συσπασεις ειχα 2 εκατοστα διαστολη,υποθετω πως δεν θα αργησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου!καλοριζικο το 18 με πολλα ομορφα κ υγιειεστατα μωρακια!!!!!!!!

βλεπω πολλες εννοιες σας προβληματιζουν..

Ντορακι μου πηγαινε κ ζητα τα λεφτα σου πισω απο τον βεροπουλο(για τη βαζελινη) :P :laugh: μη στεναχωριεσαι για τις ραγαδες..εγω ημουν η πρωτη που κοντεψα να παθω καταθλιψη αλλα μου περασε σκεπτομενη το μπουμπουκι μου!ασε που οταμ πεφτει η κοιλια μικραινουν κατα πολυ!

Κατερινακι τι φατσονι ειναι αυτο????φτου φτου!!μια γλυκα ειναι!!!!!! :kiss:

Ελπιδακι να σας ζησει η φραουλιτσα-καρπουζακι σας! :lol::lol: να ειναι παντα γερη+ευτυχισμενη!!δεν φανηκε να ταλαιπωρηθηκες ιδιαιτερα κ αυτο ειναι πολυ καλο!μπραβοοο!!καλη λοχεια κοριτσακι μου!

Χρυσα με το καλοοοοοο!με κανεναν πονο!!!

εμεις πηραμε της αβεντ τον αποστειρωτη κ εχουμε 2 μπιμπερο μονο τα οποια ειναι της mam .ειναι τελεια!εχουν θηλη σαν αυτη του στηθους κ δεν μπερδευεται πολυ το μωρο.ετσι μπορω να θηλαζω κ να δινω με το μπιμπερο το δικο μου γαλα χωρις προβλημα.

φιλακια στις υπολοιπες ομορφουλες!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

τα πατουσακια μας μωλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Γειά σας και από μένα!

Ελπιδάκι, να σου ζήσει η καρπουζούλα σου! Ταλαιπωρήθηκες καημενούλα μου... αλλά τώρα φαντάζομαι ούτε που τα σκέφτεσαι! Μεγάλο μωράκι! Από το Λητώ έμεινες ευχαριστημένη??

kuo,η Αλκμήνη είναι Θεάαααα!!!Δεν το πιστεύω ότι πιάνει μόνη της το μπιμπερό! Είναι γλύκα, είναι υπέροχη!

Αναστασία, τι πατουσάκια για δάγκωμα είναι αυτά!

Περίμενα το 18 να το ανοίξει η Θέκλα, αλλά... τίποτα... Τσάμπα υποσχέσεις της είχαμε δώσει! Δεν πειράζει Θέκλα μου, εσύ θα γεννήσεις πριν τελειώσει το 18 και ας μην το άνοιξες ;) . Ή αν επιμένεις μπορούμε να ξεσκιστούμε στην πολυλογία να ανοίξεις σε 2 μερούλες το 19 :woohoo:

Πω πω τι ζέστη είναι αυτή!Πρώτη φορά νοιώθω ότι υποφέρω και ότι δεν μπορώ να φύγω από το aircondition...Αύριο θα πάω στο γιατρό να δούμε τι γίνεται και με εμάς!

Ο μικρός κλωτσάει (ελπίζω να σπρώχνει με τα χεράκια του και όχι με τα πόδια) τόσο κάτω που με ενοχλεί, άουτς! Ας έχει πάρει θέση και χαλάλι ο πόνος :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τις ραγάδες, Ντόρα σε νοιώθω απόλυτα! Προχθές ανακάλυψα μερικές μικρές γύρω από τον αφαλό. Αλλού τις περίμενα και αλλού μου ήρθαν (νόμιζα ότι πλάγια γίνονται οι πρώτες :blush: ). Στενοχωρήθηκα γιατί νόμιζα ότι την είχα γλυτώσει :( . Μα δεν είναι αργά τώρα για ραγάδες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου!Δε χορταινω να βλεπω το κοριτσακι σου!Μωρε τι γλυκα που ειναι...και ολο κοιμαται το αγγελουδι μου!Και τα πατουσακια ειναι για πολλα γουτσου γουτσου!!! Αν δεν ταιριαζαμε δεν θα συμπεθεριαζαμε! Θα περιμενετε λιγο ακομα για να δειτε τον γαμπρουλη σας. Λες να ζηλεψε απο την καλη του και να θελει να κανει εντυπωση και αυτος? :silly:

Χρυσα μου, οχι δεν θα παω με ραντεβου, οποτε θελησει ο μικρουλης...και αν κρινω απο την 1η μου εγκυμοσυνη, παλι θα παρω ολο το μηνα! (τυπος καραμελιτσας και εμεις...)Απλα βλεπω οτι ολες σχεδον γεννατε πριν απο την πητ σας και ξελιγωθηκα...θελω και εγω!Στην αναμονη λοιπον... :(

Μπελλα αν εχεις ηδη διαστολη 2, σε βλεπω πολυ συντομα! Ειδες, απο εκει που ειχες συσπασεις και φοβοσουν, τωρα δεν κρατιεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινοσουπιτσα μου ευχαριστουμεεεεε!!!οσο για τις ραγαδες οχι δεν ειναι αργα.εγω τη πρωτη την εβγαλα στην 38 εβδομαδα :angry:

προς το τελος βγαινουν δυστυχως!!σκεγτειτε τα βλασταρια σας κ θα παρηγορηθειτε!!εγω αυτο εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου :kiss::kiss::kiss::kiss: λες να θελει κ το γαμπλουδακι μου να κανει εντυπωσιακη εξοδο???πες του πως η καλη του τον περιμενει..ας μην μας κανει ναζακια!θελει το παρεακι του :kiss::lol::lol: τον περιμενουμε πως κ πως!!!!ευχαριστουμεεεεε!!!!!κοιμαται συνηθως την ημερα κ το βραδυ μας βγαζει τη ψυχη το μικρακι μου αλλα χαλαλι!!ασε που θελει να κοιμαται αγκαλιτσα μου!

ποια μπορει να με βοηθησει να βγαλω το τικερακι μου???το εχω ψαξει αλλα το βοδι δεν μπορω να το βγαλω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπιτσα μου τι κανεις εσυ? Πως πανε τα μπανακια στην πισινουλα σας? :woohoo: Ελπιζω να γυρισε ο μικρουλης σου, αλλιως να του κανεις και εσυ τα γνωστα βασανιστηρια οπως κανουν και στην καραμελιτσα! ;)

Αντε αυριο με το καλο να τον δεις. Αυριο μαλλον εχουμε και εμεις ραντεβου με τον γιατρο να δουμε τι θα μας πει (θα εχουμε καμια εξελιξη? Ή ο καλος μου βολευτηκε για τα καλα εκει μεσα?... :ohmy:)

Κοριτσια ουτε εγω ξεφυγα απο το κλαμπ ραγαδα! :angry: Και να σκεφτειτε οτι στην 1η μου εγκυμοσυνη η κοιλιτσα μου ηταν πεντακαθαρηηηη!Τωρα γιατιιιι??? :angry: Εγω εχω κανει χαμηλα χαμηλα στην κοιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

μια ολοσωμη!δεν σας ειχα βαλει.. 1281960179293.JPG

Οριστε μπεμπουλη μου! Κοιτα μια κουκλαρα που σου εχω! :woohoo: Υπαρχει καλυτερο κινητρο απο αυτο για να το παρεις επιτελους αποφαση??? :P

Βγες για να μην μας το κλεψει κανενας αλλος το κοριτσι μας... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas euxaristw para poly oles gia to kalwsorisma!Tha grafw pio syxna afou den exete provlima k oses theloun voitheia k symvoules gia vastiseis k gamous edw eimai rwta te eleuthera!!!Einai meros tis douleias ki auto,vlepete!

Eida pali Alkimi k ksetrelathika!Re Kuo28 ti paidi einai auto?

Eida patousakia tis karamelitsas tromera k anepanalipta!An-n na ti xaireste,exw diavasei paliotera k gia kati tromera k fovera vasanistiria pou tis kanete!

Elpida na xairesai to koritsaki sou euxomai grigora na vreite tous rythmous sas.An i fraoulitsa-karpouzaki sou sou moiazei eimai sigouri pws tha einai asteri!

Katrina eisai mia kouklara kai swmatara!Tha to katalaves apo ta like sto FB k gia tin Elena sou de to syzitw,ta logia einai peritta!

Madre ta onomata twn didymwn fovera (me tin eukairia pou to thymithika).Teleio to paratsoukli "ypnosakoulo",

Jennybil kalo kouragio k se sena.M auti ti zesti ti na pw?Hrwas eisai!

H Lambrini den emfanistike?Eixe na kanei k reportaz sti kauti edra tou "Aleksandra".

Mannoula o gios foveros kai o mpemparos opws leei k i Ntora se megethos XL fantazomai oti kanei ta dika tou mesa sti koilitsa!

Dora mi stenaxwriesai gia tis ragades kai oi 2 ksaderfes mou ekanan k me tin swsti apwleia twn kilwn den fainontai katholou einai poly apales!Ti na pw kai egw i kaimeni pou exasa kila kai ekana ragades xwris logo k ousia? Yparxoun k xeirotera eides?

Vassiliki73 exeis ti pio teleia koilia ever kai kryvei kai diplo thisauro!Xara sto kouragio sou!

Auta ta "oliga" den ta les,ara auta ta POLLAAAAA!!!Syggnwmi gia to terastio post!Eipa na pw auta pou mou erxontousan toso kairo sto myalo otan sas diavaza!

Oses perimenete kai agwnieite ypomomi arga i grigora tha exete ta thaumatakia sas mazi sas.

Gia oles tis ypoloipes ti na pw?Na euxithw kai pali?As euxtihw oi euxes den pane pote xamenes!Na pernate omorfes meres kai aksexastes

stigmes!

p.s. (01) elpizw na min ekana kanena lathos giati den eixa anoixtes 2 karteles,egrafa oti thymomoun.

p.s. (02) egw pantws voithaw an thelete gia na anoiksete to 19 k na kanei ta egainia i Crazymammy mpas k gennisei na dei kai to kinder ekpliksi epitelous!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα.

Πήγα σήμερα στο γιατρό γύρω στις 2. Από το πρωί έστειλα μήνυμα στην Αγγελική μας κ δεν μου απάντησε.Το μεσημέρι έστειλα πάλι (όταν πήγα) κ πάλι τπτ. Μήπως τελικά αποφάσισε το μωρουλίνι της να βγει ? ? ?

Όσο για τα δικά μου νεάκια όλα καλά.Η μπουμπούκα τα πάει μια χαρά, το μόνο που δεν είδαμε είναι το πόσα κιλάκια έχει φτάσει... Την Παρασκευή όμως θα το κοιτάξουμε...

Πω πωωωωωωωω τη ζέστη ήταν αυτή σήμερα ? Λιώσαμε μέχρι να πάμε κ να γυρίσουμε !!!

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας κ επανέρχομαι.

Φιλάκια πολλά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια μου, να εισαι καλα για τα καλα σου λογια κοριτσακι μου.Εχεις ενα καλο λογο για ολες μας.Πολυ χαιρομαστε που ατομα σαν και εσενα και τη Γελιζ εχουν προστεθει στην παρεα μας!!! (Αληθεια, αυτο το κοριτσι που χαθηκε? :huh: ) Να μπαινεις πιο συχνα ομως ε? Μας αρεσει πολυ η παρεα σου.

Τελικα απο την Αγγελικη δεν ειχαμε κανενα νεο ετσι??? :dry: Πιστευω ομως οτι για να μην εχει μπει ακομα, τωρα θα ειναι στη φαση χαζεματος της μπεμπουλας της! Μακαρι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη ολα καλα με το κοριτσακι σου, μπραβο!

Απο την Αγγελικη δεν ειχες τελικα καμια απαντηση ε? Δεν πειραζει, μαλλον υποθετουμε το γιατι, ας ειναι καλα το κοριτσι μας! Παντως εσυ προσπαθησες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάγαμε και κοιμόμαστε,οπότε τώρα μπορώ να σας βάλω φώτο τη φραουλίτσα μου!

Λοιπόν κι εγώ στο ραγάδες-club δυστυχώς :( Εβγαλα την 1η δίπλα απ τον αφαλό λίγες μέρες πριν γεννήσω κ μετά είδα ότι έχω και κάτω απ΄τον αφαλό αλλά και στη μέση στα πλαινά... :dry:

Δεν πειράζει όμως αξίζει τόσο που πραγματικά είναι το λιγότερο!!

Κυο μου φυσικά και δεν πειράζει η καισαρική! Οντως δεν ένιωσα μεγάλη ταλαιπωρία παρα τις 12 ώρες αναμονής ευτυχώς! Την επόμενη μέρα κατάλαβα περισσότερα λόγω τομής αλλά πλέον είμαι σχεδόν περδίκι! Με το θέμα θηλασμός πιστεύω πως τα πάμε καλά,πέρα απ΄το χθεσινό περιστατικό.Δεν το περίμενα τόσο δύσκολο όμως για να είμαι ειλικρινής.Εσείς πως τα πάτε?

Μπέλλα και Αννούλα με το καλό!

Αναστασία μου ευχαριστώ και ανταποδίδω! Είναι μια κούκλα η καραμλίτσα μωλέ!!!

Σουπίτσα τέλος καλό όλα καλά! Για Λητώ έχω να λέω τα καλύτερα σε όλους τους τομείς! Ειμαι σίγουρη ότι θα μείνεις κι εσύ πολύ ικανοποιημένη! Τελικά δεν τα καταφέραμε να είμαστε στο δίκλινο παρέα! :P Ημουν όμως με μια κοπέλα που είχαμε κοινή ΠΗΤ 30/8 και γεννήσαμε και οι 2 την ίδια ημέρα 11/8 με καισαρική και αυτή!

Stefania μου ευχαριστώ πολύ,ότι καλύτερο εύχομαι και σε εσένα! Πρέπει να είμαστε και φίλες στο φέισμπουκ ή κανω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...