Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

Βασουλα μου, γλυκια μου φρεσκομανουλα, χαιρομαι που ειστε καλα! Μπραβο σου που το προσπαθεις με το θηλασμο, ολα καλα θα πανε! Ποιο θηλαστρο θα παρεις? Επεσε και ο αφαλουλης, ακουω, τελεια! Καλα μπανακια λοιπον!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία, τράβηξες πολλά καημένη μου! Αλλά από αυτά που γράφεις φαίνετια ότι τα έχεις ήδη ξεχάσει με το που κοίταξες τη μικρή σου καραμελίτσα! Να σου ζήσει! Περιμένουμε φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, εδώ και κανένα δύωρο διαβάζω τα νέα σας……μόλις τελείωσα και νύσταξα κιόλας οπότε να σας πω και εγώ τα δικά μας και να την πέσω για ύπνο όσο χορτάσω τώρα και αύριο το μεσημέρι γιατί το αυριανό βράδυ δεν με βλέπω να κοιμάμαι………

Το πρωί σηκωθήκαμε και πήγαμε λιγάκι στην εκκλησία να κοινωνήσω εγώ και η μικρή. Το ήθελα πολύ και για τις δυό μας,μιας και πλησιάζει και η μέρα της γέννας.

Το ραντεβού μας τελικά οριστικοποιήθηκε για την Τρίτη 10/8, το πρωί 5-6 η ώρα θα πάω στην κλινική για την πρόκληση. Μιας και ο τράχηλος είναι μαλακός θα το πάμε σιγά σιγά με ορό και εύχομαι να πάρει γρήγορα αυτή την φορά μπρος η μήτρα και να πάρω σύντομα την μπουμπούκα μου αγκαλίτσα! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Η βαλίτσα μου είναι σχεδόν έτοιμη , θα προσθέσω μόνο τα ρούχα που θα βγώ από την κλινική. Δυο μέρες τώρα κάνω δουλιές και προσπαθώ να μην αφήσω εκκρεμότητες πίσω μου. ;)

Για το κατούρημα που λέτε έχω τρεις μέρες τώρα που κατουριέμαι συνέχεια, στο 10΄λεπτο θέλω ξανά, και μην φανταστείτε ποσότητα πιτσιλάω :blush::blush: έχω βαρεθεί να πηγαίνω και το βράδυ όποτε σηκώνομαι δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ……..αφού μου περνάει από το μυαλό μήπως έχω καμιά διαροή αμνιακού….. :dry:

Το Σάββατο το βράδυ με έπιασε ένας πόνος στην μέση , από την σπονδυλική στήλη και προς τα μπροστά άλλο πράγμα!!!! :woohoo: :woohoo: Πρώτη φορά έτσι και από το ζόρι μου το μεγάλο με πονούσε και χαμηλά η κοιλιά. Δεν ξέρω από τι ήταν, δεν κατάλαβα αν είχα συσπάσεις γιατί η κοιλιά μου μου φαινόταν συνέχεια ολόκληρη σκληρή. Ήθελα να ουρλιάζω από τον πόνο…..έβαλα τον άντρα μου να με τρίψει μπας και ανακουφιστώ αλλά δεν γινόταν τίποτα, αφού ήπια ένα panadol για να ηρεμήσω λιγάκι και έβαλα και έμπλαστρο (εγώ που όλη μέρα ήμουν κάτω από το ντουζ γιατί ελιωνα από την ζέστη και δεν ξέρω καν αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη το έμπλαστρο αλλά δεν άντεχα) και μετά έκανα και ζεστό μπάνιο!!!! Ευτυχώς μια ώρα μετά ήμουν πολύ καλύτερα.

Μπέλλα μου το πάμε με πρόκληση γιατί ο γιατρός μου θα λείψει 14-17 του μηνός και εγώ έχω ΠΗΤ στις 18. Θα είναι μακριά και αν προκύψει κάτι δεν θέλω άλλο γιατρό. Και επιπλέον επειδή ο άντρας μου είναι ήδη σε άδεια θα έχουμε περισότερες μέρες όλοι μαζί. Άλλωστε μόνο μια εβδομάδα νωρίτερα θα την βγάλω! Μπήκες και εσύ στο μήνα σου :silly:

Κατερινάκι kuo οι γονείς μου δεν συμπαθούν την πρόκληση γιατί πιστέυουν ότι το παιδί πρέπει να πάρει τις μέρες του, να κερδίσει ότι μπορεί σε βάρος, ότι μετά μπορεί να έχει προβλήματα γιατί βγήκε πριν την ώρα του, κτλ.......

Ευτυχώς εχθές δεν είπαν πολλά μιας και της τα είχα πει λιγάκι από το τηλέφωνο της μαμάς μου για το πως είναι η κατάσταση και ήταν πιο συγκαταβατικοί. Μια χαρά σας βρίσκω με τις βολτίτσες σας :kiss: Αυτά είναι σεβαστές επιλογές του καθένα.

CrazyMummy Χρόνια Πολλά και το δωράκι είναι στον δρόμο! Είδες που το θυμήθηκε ο αντρούλης σου ;)

Βασιλική με τα σκουλαρίκια τυχαίο? Δεν νομίζω χαχαχαχα πολύ σημαδιακό δώρο! :woohoo:

Αννούλα μου μην φανταστείς τίποτα μακρυνό και πολυτελές, στην Άνω Αγία Τριάδα είναι. Ευτυχώς πήρα και το μαγιώ μου μαζί διότι κάποια στιγμή δεν άντεξα από την ζέστη, το φόρεσα και κάθε λίγο και λιγάκι πήγαινα κάτω από την ντουζιέρα, έκανα ένα ντουζ και μόλις στέγνωνα ξανά… Πάντως τα μαστόρια γενικώς δεν παίζονται θυμάμαι τα δικά μου και συγχίζομαι ακόμα… Ελπίζω να μην σου έκαναν μεγάλη ζημιά.

Wendy πάρα πολύ ωραίο το δωμάτιο σας, είναι στα αγαπημένα μου χρώμματα!!!

Τζένη έγινες μανούλα!!!! Να σου ζήσει!!!! Καλό σαραντισμό τώρα!

Αναστασία να σου ζήσει και πάλι η καραμελίτσα σου! Χαίρομαι πάρα πολύ που σε διαβάζω πλημμυρισμένη από χαρά! Καλό σαραντισμό να έχετε, να μας την φιλήσεις την γλυκούλα σου! Αναμένουμε φώτο όποτε μπορέσεις. Εύχομαι να τα καταφέρετε και με τον θηλασμό.

:woohoo:

SORRY για το post γίγας :blush::blush: και για τα κορίτσια που δεν αναφέρθηκα αλλά δυο μέρες νέα που να τα χωρέσω :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria mou me to kalo!!! ti wraia se ligo tha kratame oles agkalitsa ta mwrakia mas :):):)

vasoula mou, prepei na einai apisteuto telika!!! :woohoo: :woohoo:

epese kai o afaloulis, ti kala na sas euxithw kai gw me ti seira mou opws kai i annoula kala mpanakia :kiss::kiss::kiss:

anastasia mou glikia, ti travikses :( doksa to theo omws twra einai ola kala kai kratas agkalitsa to thisauro sou :):):)

filakia polla polla na exeis mia grigori anarwsi apo ta ramata kai na mi stenaxwriesai, twra pia i karamelitsa ierthe gia na sas allaksei ti zwi ;) perimenoume foto filia polla :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου τι ωραία περιγραφή μας έκανες... πολύ συγκινητική!!! Κουκλίτσα μου μπορεί να ταλαιπωρήθηκες λιγάκι αλλά στο τέλος ανταμείφτηκες και με το παραπάνω παίρνοντας την μικρούλα σου αγκαλίτσα! ΤΕΛΟΣ καλό όλα ΚΑΛΑ. Τώρα με το καλό να πάτε σπιτάκι σας και να την χαρείτε ακόμα περισσότερο... Καλή λοχεία να έχεις! Και η μικρούλα ν' αρχίσει να τρώει από το γάλα της μανούλας... χχχχχ Φιλάκια.

Όπως βλέπεται πάλι το αξημέρωτα σηκώθηκα εγώ... γκριιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :kiss:

εύχομαι να είστε όλες καλά,να κοιμηθήκατε καλά και να νιώθετε τα μπουμπουκάκια σας!

εγώ εχθές την έβγαλα όλη μέρα στο σπίτι της πεθεράς μου με το aircondition ;) πλέον έχω εγκατασταθεί εκεί και θα μείνω μάλλον για αρκετό καιρό,ίσως μέχρι να γεννήσω μιας και δεν μπορώ να κάνω τίποτα μόνη μου και δεύτερον να μην μένω μόνη στο σπίτι :unsure:

το καλό είναι πως θα έχω ίντερνετ, όταν δεν είναι ο κουνιάδος μου εδώ :P οπότε θα τα λέμε. Δεν θα χαθώ! B)

Τζενάκι μου να σας ζήσει !!!!

α! επειδή βλέπω ότι όλες αλλάζετε ΠΗΤ και γεννάτε νωρίτερα, θέλω να κάνω μία δήλωση :P:P

Το νο. 18 θέλω να το ανοίξω ΕΓΩ!!!! ;) Μπας και μου φέρει γούρι και γεννήσω σε αυτόν τον αριθμό. Γι αυτό μη μου πάρει κανείς την θέση,την έχω καπαρώσει!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου γλυκες...

Αναστασια μου ηταν τοσο υπεροχη η περιγραφη του τοκετου σου που με πηραν τα ζουμια :):):) Ταλαιπωρηθηκες αρκετα αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωσε και με το παραπανω. Να τη χαιρεσαι και να τη καμαρωνεις :):)

Μαρια μου ετοιμαζεσαι και εσυ να παρεις αυριο αγκαλιτσα τη μπουμπου σου. Με το καλο κοπελα μου και με ενα πονο. θα περιμενουμε νεα σου.

θεκλα μου γελασα πολυ που καπαρωσες το νο18. Δεν το αγγιζουμε,δικο σου ειναι :P:P:P

Την Τεταρτη θα παω στο γιατρο να δουμε ποσο μεγαλωσε ο γιοκας μας και γενικα να δουμε που βρισκομαστε. Ανυπομονωωωωωωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες, τι μου κανετε?

Μαρακι πλησιαζει η ωρα να κρατησεις το κοριτσακι σου!Τι ωραια! Με το καλο...Οσο πιο πολλα μωρακια ακουω να γεννιουνται, τοσο πιο πολυ θελω και εγω το δικο μουυυυ! :woohoo:

Θεκλα εχεις παρεα και βοηθεια απο την πεθερα σου ε? Τυχερουλα!Εγω δεν εχω αλλαξει την ΠΗΤ μου, ας κανει ο μπεμπακος μου οποτε θελει εκεινος την εξοδο του, ειμαι υπερ της ελευθεριας και δινω πρωτοβουλιες στα παιδια μου! Ας αποφασισει εκεινος!Αφου ειμαι και στον μηνα μου, δεν εχω κανενα προβλημα! Αν θελεις να ανοιξεις το 18, απο εμενα οκ! ;)

Ελενα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!Τι μου κάνετε?Εγω σηκώθηκα πριν κανα μισαωρο. Εκεί που είχα αυπνίες τωρα δε μπορω να σηκωθώ... :P

Αναστασία μου σου πηρε τα μυαλα η καραμελίτσα σου?Εχεις γίνει χαζομαμά? Τα βασανιστήρια πως πάνε?

Μαρία με έναν πόνο σου εύχομαι αύριο να κρατάς την κορούλα σου αγκαλίτσα!!!!

Ελενα Θεκλα Λαμπρινή Αννα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

μια χαρα βλεπω οσες ξυπνησατε!!!!

κι εγω σημερα αργα σηκωθηκα :blush: με τοσα διαλειματα που κοιμαμαι...που να σηκωθω το πρωι :P

αναστασια τελικα αξιζε η αναμονη της κουκλας!!!!!

μαρια μου με το καλο κι εσυ αυριο να παρεις την μικρη σου αγκαλια!

ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις..

ντορα πως εισαι σημερα??? καλυτερα απο συσπασεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αναστασία, γλυκούλα μου, πολύ με συγκίνησε η περιγραφή σου! Πολύς πόνος και ταλαιπωρία, αλλά η κατάληξη συγκλονιστική, έτσι; ;) Καλή επιτυχία με το θηλασμό! Να επιμείνεις όσο μπορέσεις :kiss:

Μαράκι, με το καλό αύριο! Μακάρι να πιάσει με τη μία, με τον ορό και σύντομα να αγκαλιάσεις το μπουμπουκάκι σου! Η Έλλη τι λέει; Το έχει συνειδητοποιήσει ότι αύριο θα έχει αδελφάκι; :woohoo:

Βασούλα μου, καλά μπανάκια! Όταν δοκιμάσεις το θήλαστρο, δώσε feedback! Εδώ αυξήθηκε το γάλα, αλλά πρέπει να πιέσω τη μικρή να πιάσει στήθος και στενοχωριέμαι γιατί κλαίει σπαρακτικά :(

Θέκλα :laugh: Γέλασα με το νο 18! Ούτε εγώ έχω πρόβλημα! Αλήθεια, πότε θα ανοίξουμε νέο θεματάκι να τα λέμε ως μανούλες και με τη βούλα;; :P

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια :kiss:

Εμείς ξεπορτίσαμε πάλι χθες κι ευτυχώς ο μπαμπάς ξηγήθηκε ολονυχτία για να κοιμηθώ ένα βράδυ σερί, οπότε είμαι τώρα κάπως έτσι... :woohoo: :woohoo: Επίσης, κάτι που δεν ήξερα είναι ότι τα μωράκια τρελαίνονται για μασάζ!! Χαχαχ και για του λόγου το αληθές...

http://www.youtube.com/watch?v=9BPRj1p_Qrg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Θέκλα :laugh: Γέλασα με το νο 18! Ούτε εγώ έχω πρόβλημα! Αλήθεια, πότε θα ανοίξουμε νέο θεματάκι να τα λέμε ως μανούλες και με τη βούλα;; :P

ευχαριστώ κορίτσια για την παραχώρηση της πρωτιάς χιχιχιχιχι

http://www.youtube.com/watch?v=9BPRj1p_Qrg

ΚΑΛΕ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΘΕΙΚΟ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αχου :woohoo: :woohoo: θέλω κι εγώ ένα τέτοιο σκατουλάκι, κόιτα πόσο πολύ της αρέσει!!! Παναγία μου, φτου φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kalimera :kiss::kiss::kiss::kiss:

kuoula mou exw siglwnistei me to videaki!!!! teleia i kori :woohoo:

kala koimate kai ti gargalate???? ti psixoula mwle ante anipwmonw kai gw na kratisw kai ti diki mou agkalitsa :)

thekla mou kai meis sas dinoume to eleuthero na anoiksete prwtes to no18 :P:P:P

koritsia vgazw foto to foustanaki pou pirame gia na ti vgaloume apo to maieutirio kai to anevazw ;)

epanerxomai :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχ Θέκλα, σου 'ρχεται :lol::lol: Μετά θα του τρίβεις την πλατούλα και την κοιλίτσα κι αυτό θα τεντώωωνεται και θα λιώωωωνει :laugh: Είναι η διασκέδασή μας αυτή τελευταία :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα λιγοθηκα με το βιντεακι!!!!

αχ η ζουζουνα πως το ευχαριστιεται :woohoo:

βρε κοριτσια με την κατρινα εχει μιλησει καμμια???

εκεινη επρεπε να εχει γυρισει για να κανει και ντοπλερ νομιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω κι εγώ τέτοια διασκέδαση :silly: :silly: :silly:

Αγγελικούλα περιμένυομε το φορεματάκι

κάτι ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια αλλά το ξέχασα :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κοριτσια, σιγα σιγα μπαινετε η μια μετα την αλλη!

Κατερινα φοβερο το βιντεακι!Αχου τη μωρε τη μικρουλα, σαν γατακι τριβεται και τεντωνεται, φαινεται ποοοοοσο το ευχαριστιεται!!! :woohoo: Παλι βολτουλα βγηκατε? Μπραβο σας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου :kiss: Μήπως η Κατερίνα αποφάσισε να μείνει λίγο ακόμη; Μήπως παίζει τίποτα με τη σύνδεσή της; Μήπως ο μικρός αποφάσισε να έρθει λίγο νωρίτερα; :woohoo: Αν δεν φανεί μέχρι αύριο, λέω να κάνω "κρούση"...

Έχουμε μπόλικες απουσίες πλάκα πλάκα. Το Ελπιδάκι, η Κατερίνα nanna που δεν ξαναφάνηκε απ' όταν είχαμε βγει :( , η Μαριέττα... Να μην πω για τη Ρόζη! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...