Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!!! Τι κάνετε κορίτσια;;;

Κατερίνα να πας στον οδοντίατρο. Επιβάλλεται!

Θα του πεις ότι είσαι έγκυος (θα το δει κιόλας! :P ) και θα σου πει τι μπορείς να κάνεις στο πλαίσιο της εγκυμοσύνης. Το θέμα είναι αν θα τον βρεις τον οδοντίατρό σου αυγουστιάτικα... κι εγώ θα'θελα να πάω για καθαρισμό, αλλά λείπει... Θα πάω αρχές Σεπτεμβρίου.

Έχω ανιψιό οδοντίατρο (αλλά βρίσκεται στην Εύβοια - έχουμε το γιατρό στην οικογένεια και δε μπορούμε να πάμε!..) και με συμβούλεψε να κάνω καθαρισμό στον 5ο μήνα, είναι λέει ο καλύτερος μήνας μέσα στην εγκυμοσύνη για να πας για καθαρισμό. Αλλά με το τρελό τρέξιμο που είχα για τη δουλειά δεν τα κατάφερα να πάω...

Μαράκι μας ξενιτεμένο, ψυχραιμία κούκλα μου... μη βάζεις το χειρότερο με το μυαλό σου!! Την πίεσή σου τη μετράς καθόλου;; Μήπως σου'χε πέσει η πίεση και γι'αυτό είχες λιποθυμικές τάσεις;; Καλά αποτελέσματα στην εξέταση!!

Παναγιώτα μου, είναι νωρίς για να την κάνεις την εξέταση. Ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι γίνεται μεταξύ 24ης και 28ης εβδομάδας!!

Την 100αρα θα κάνω κι εγώ. Μια και καλή, ου μη γένοιτο βγει κάτι οριακό, μη με βάζουν να την κάνω ξανά!!! Ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χριστε μου οχι αλλη ζεστη..καλημερα κοριτσια ειπα ???μαλλον οχι..

μαρακι μου μην εισαι ετσι κοριτσακι μου...να σκεφτεσαι πως σε λιγο καιρο θα εχεισ αγκαλια το μπεμπακι σου και πως ολα για αυτο τα κανεις και τα περνας..ειναι που εισαι και μακρια και μεχρι να εγκληματιστεις θα χρειαστεις καιρο...ολα καλα θα πανε τσουπρα μου μην στεναχωριεσαι ;);););)

δεν μου λετε τι ειναι αυτη η τρελα που σας επιασε με τα κιλα????αντι να ασχολιομαστε με τα υγιει μωρακια μας καθομαστε και σκεφτομαστε αν εχουμε 1 και 2 και 3 και 4 κιλα :P:P:P:P:P:P:P μια χαρα ειμαστε ολες ειτε με 4 ειτε με 104 μην αγχωνεσται για αυτο αφου ετσι κι αλλιως μετα θα παρουν φωτια τα γυμναστηρια... :silly: :silly: :silly: :silly:

λοιπον ακουστε με τωρα λιγο...θελω ολες μαζι να ενωσετε τα χερακια να κλεισετε τα ματακια και να προσευχηθειτε στον θεουλη που μας προσεχει και μας αγαπαει να πανε ολα καλα αυριο και να κλεισουμε το σπιτι...αυριο εχουμε ραντεβου και θα ξερω σιγουρα αν μαζι με τα ρουχα του μωρου που θα φτιαχνω θα πακεταρω και κουτες...αντε ας κανουμε ολες μαζι μια προσευχουλα να πανε ολα καλα αυριο... :blush::blush::blush::blush::blush:

υγ.ειδα τον γιο μου στον υπνο μου και χαζευαμε φωτογραφιες και εμενα με φωναζε μαμα λαρια...δεν ειναι γλυκας???? :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου εύχομαι όλα να γίνουν όπως τα θέλεις!!!

Αλλά να προσέχεις με τις κούτες εεε;;; ;) ;) :)

Όσον αφορά αυτό που λες περί κιλών, δεν είναι καλό ούτε για μας αλλά ούτε και για τα μωρά να βάζουμε πολλά κιλά. Εντάξει, δε θα μας πιάσει και υστερία, αλλά λίιιιιγη προσοχή χρειάζεται! ;):):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι αν αυτο θες το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αλλα εγω μονο που το σκεφτομαι με πιανει ζαλη.Επλπιζω να εχεις κοσμο να σε βοηθησει και σκεψου και για συνεργειο μετακομισης τα αξιζουν τα λεφτα τους.Να πανε ολα βολικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιιιιιγη συμφωνω εννοειται ειτε με εγκυος ειτε οχι καλο ειναι να προσεχουμε αλλα μην μας γινει και εμμονη ιδεα....εγω πηρα πεντε εσυ γιατι μονο δυο???ααα θα σταματησω το φαγητο...εεε ενταξει προτιμω να σκεφτομαι αλλα πραγματα και οχι πειναω αλλα δεν θα φαω για να μην παρω κιλα... :huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βέβαια! Σε καμία περίπτωση!!!

Άμα πεινάς, θα φας, πως θα γίνει αλλιώς;!

Προσοχή χρειάζεται στις υπερβολές (λέγε με λαιμαργία) και στα γλυκά.

Πολλές φορές τρώμε πράγματα χωρίς να πεινάμε ουσιαστικά.

Π.χ. τώρα που δε δουλεύω κι είμαι σπίτι όλη μέρα, βλέπω πως έχω τάση για τσιμπολόγημα! Άμα με "αφήσω", είμαι ικανή να τρώω όλη μέρα ότι βρίσκω μπροστά μου. Ε αυτό εννοώ ότι θέλει προσοχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Τι μου κανετε?

ειχα παει για καφεδακι και τωρα γυρισα...Αγορασα και μια μπλουζιτσα!!!

Συγχαρητηρια στα κοριτσακια για τις β επιπεδου!

Μαριακαπ μη¨"πεφτεις"κοριτσακι μου,θα δεις ολα καλα θα πανε!

Μαριακρητη οταν μπορεσεις βαλε στη λιστα και το ονομα του μπεμπουλη μου...Παναγιωτη θα τον πουμε αλλα θα τον φωναζουμε Πανο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμη και ανανεωμενη και η λιστα μας...αντε να δουμε και αλλα ροζακια με ποιες θα ζευγαρωσουν τα τσουτσουνοκαμαρια μας...????αχ αυτη η αγωνια της μανας...

και μια που ειπα μανα βρε κοριτσια καθομαι και χαζευω την σκυλιτσα μου τωρα που γεννησε και ειναι ολη την ωρα πανω απο τα μωρα της τα γλυφει τα στριφογυριζει και πριν καλα καλα αρχισουν να γκρινιαζουν ειναι ξαπλωμενη διπλα τους και τα ταιζει...ετσι θα ειμαι και εγω αραγε???εχω τοσο αγχος αν θα τα καταφερω στο τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου κι εγώ την ίδια απορία έχω.. αλλά βλέπω από φίλες μου που ήδη έχουν μωρό, ότι έχουν μάθει πάνω κάτω τα "χούγια" τους και πριν καλά καλά προλάβουν να γκρινιάξουν, στο πρώτο ουά! τους έχουν έτοιμο το γάλα!

Φαντάζομαι θα χρειαστεί λίγος καιρός, αλλά θα βρούμε τους ρυθμούς μας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΩΡΕΣ---ΟΛΑ ΚΑΛΑ---Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ- ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΕΛΙΚΑ--ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ-ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έλεγα το πρωι? Ότι δεν κλωτσάει όπως πριν? Ξεχάστε το - ήθελε ένα 10ωρο ύπνου να ξεκουραστεί και αυτός και τώρα ενώ είμαι στην δουλειά έχει αρχίσει την γυμναστική. Τσάμπα όλες οι σοκολάτες που έφαγα χθες!!

:P :P :P Και δεν ήθελα!!

marinapapa μπράβο σου!! Έτσι να υπάρχει και λίγο ροζάκι στην λίστα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδιαα μου..δεν μπηκα χθες το βραδακι γιατι γκρινιαζανε τα μικρα και τα πηγαμε βολτιτσα! ο μικρος κιολας κοιμηθηκε στο αυτοκινητο οταν ερχομασταν και μεχρι να τον ανεβασουμε στο σπιτι ξυπνησε και μετα μας εβγαλε την πιστη να κοιμηθει!

τελως παντων σημερα ξυπνησαμε παιξαμε εκανα και καμια δουλιτσα..φαγαμε και τωρα κοιμομαστεεεεεεεεεεεεεε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

ετοιμη και ανανεωμενη και η λιστα μας...αντε να δουμε και αλλα ροζακια με ποιες θα ζευγαρωσουν τα τσουτσουνοκαμαρια μας...????αχ αυτη η αγωνια της μανας...

και μια που ειπα μανα βρε κοριτσια καθομαι και χαζευω την σκυλιτσα μου τωρα που γεννησε και ειναι ολη την ωρα πανω απο τα μωρα της τα γλυφει τα στριφογυριζει και πριν καλα καλα αρχισουν να γκρινιαζουν ειναι ξαπλωμενη διπλα τους και τα ταιζει...ετσι θα ειμαι και εγω αραγε???εχω τοσο αγχος αν θα τα καταφερω στο τελος...

mariakriti an mporeis vale me sti lista an mporeis!!1712 eyxaristoo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

ετοιμη και ανανεωμενη και η λιστα μας...αντε να δουμε και αλλα ροζακια με ποιες θα ζευγαρωσουν τα τσουτσουνοκαμαρια μας...????αχ αυτη η αγωνια της μανας...

και μια που ειπα μανα βρε κοριτσια καθομαι και χαζευω την σκυλιτσα μου τωρα που γεννησε και ειναι ολη την ωρα πανω απο τα μωρα της τα γλυφει τα στριφογυριζει και πριν καλα καλα αρχισουν να γκρινιαζουν ειναι ξαπλωμενη διπλα τους και τα ταιζει...ετσι θα ειμαι και εγω αραγε???εχω τοσο αγχος αν θα τα καταφερω στο τελος...

mariakriti an mporeis vale me sti lista an mporeis!!1712 eyxaristoo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!! :kiss::kiss:

Τι μέρα και η σημερινή, από το πρωί είχαμε πρόβλημα με το δίκτυο η/υ στο γραφείο και τρέχουμε πανικόβλητοι να προλάβουμε.... μπήκα να σας πω ένα γειά και να δω τι έκανε το Μαρινάκι μας! Μπράβο βρε Μαρίνα! σε είχα έννοια κορίτσι μου από χτες, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!

Αύριο είναι η δική μου μέρα και όπως καταλαβαίνετε είμαι αγχωμένη μέχρι αηδίας!! αν και την εξέταση θα την κάνω απογευματάκι πήρα άδεια για να μείνω σπίτι και να προσπαθήσω να είμαι όσο πιό ήρεμη γίνεται, μην πάω με τη ψυχή στο στόμα. Α, πήγα χτες και σε ενδοκρινολόγο και με ξεκίνησε στα Τ4 για το θυροειδή... ελπίζω το μπεμπάκι μου να μην έχει επηρεαστεί που δεν τα έπαιρνα τόσο καιρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα,με το καλο η μπεμπουλα σου!!!!

Ενινα μου εφτασε η μεγαλη μερα ε ??? ευχομαι να ειναι καλα το μικρακι σου και μολις γυρισεις αμεσως να μπεις να μας πεις τα νεα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Μαρινα,με το καλο η μπεμπουλα σου!!!!

Ενινα μου εφτασε η μεγαλη μερα ε ??? ευχομαι να ειναι καλα το μικρακι σου και μολις γυρισεις αμεσως να μπεις να μας πεις τα νεα!!!!!

Ευχαριστώ Ρηνιώ! Εάν όλα είναι καλά, που θα είναι γιατί πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, μόλις γυρίσω σπίτι θα μπω να σας το φωνάξω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κι από μένα! Μόλις γύρισα απ' την δουλειά, έφαγα και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας.

Μαρινάκι μου μπράβο, πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά!

Ελενάκι άντε η σειρά σου αύριο! Καλή επιτυχία!

Mariakrhth σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο. Να κλείσετε το σπίτι και να είσαι τρισευτυχισμένη! Περιμένουμε νέα σου.

Μariakap πιστεύω κι εγώ απ' την πίεση σου θα είναι που είναι χαμηλή. Εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ κιόλας. Όλα καλά θα πάνε! Να είσαι ήρεμη.

Περιμένω την μανικιουρίστρια κορίτσια σε λίγο, θα κάνω μανικιούρ πεντικιουρ. Το έχω ρίξει στην περιποίηση του εαυτού μου τελευταία και πόλύ μ'αρέσει. Αυτά!

Θα τα πούμε αργότερα. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Ειχα ξαπλωσει και με πηρε λιγο ο υπνος.Ο μικρος κοιμαται ακομα :):):):):) .Τι κανετε?

Μαρινα μπραβο,ολα τελεια!

Ενινα,η σειρα σου τωρα να μας πεις τα ευχαριστα!

Αναστασια μπραβο καλα κανεις...και τωρα που το ειπες πρεπει να πω και γω σστην δικια μου να ερθει για μια περιποιηση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γλυκα ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας!!!ολη μερα δεν ημασταν σπιτι γιατι ο αντρας μου δε δουλευε σημερα και το ριξαμε στις βολτες.φτιαξαμε και ενυδριο και πηραμε ψαρακια!!!

mariakap κοπελα μου μην δινεις και πολυ βαση θα ηταν απο το αγχος σου.περιμενουμε αυριο νεακια σου απο την εξεταση!

:crazyθα χρειαστω πμ τα στοιχεια του,το σεπτεμβρη να τον επισκεπτω με το καλο,γιατι οδοντιατρο καλο ακομα δεν εχω βρει.

marina με το καλο το κοριτσακι σου!!

eninaπεριμενουμε νεα σου αυριο!!!

καλο βραδυ φουσκιτσες θα τα πουμε αυριο παω α κατσω λιγο με τον αντρουλι που ειναι ξεκουραστος σημερα να τον χορτασω.

φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου ο ανιψιός-οδοντίατρος μένει μόνιμα στην Εύβοια.

Γι'αυτό είπα ότι έχουμε το γιατρό στην οικογένεια και δε μπορούμε να πάμε.. λέγαμε να πάμε για 4-5 μέρες και θα του έλεγα να μου κάνει εκείνος τον καθαρισμό, αλλά τελικά δεν το βλέπω... :(

Εδώ στην Αθήνα έχω εδώ και χρόνια έναν οδοντίατρο που είναι κοντά στην πλατεία Γκύζη. Είναι καλός και σε γενικές γραμμές κι από αυτά που ακούω για άλλους, οικονομικός. Το κακό είναι ότι πλέον μένω Ν. Σμύρνη και δεν πολυβολεύει... παλιά που έμενα στην Κυψέλη ήταν 15' με τα πόδια.. αλλά προτιμώ να πάω σ'αυτόν που τον ξέρω και με ξέρει, παρά να ψάχνω για καινούριο.. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!xairome gia ta kala sas nea kai kali epityxia sta epomena koritsia.... :):):) emena telika ayto pou epatha htan krish panikou :(:(:( ekana thn kampulh twn 50 kai to zaxaro mou htan kalo..an edeixne kati tha kaname kai thn megalyterh alla mou eipe apo thn 26h ebdomada einai kalytera na ginete!!!!!ola apo to anxos mou ginonte epesa pragmatika poli psyxologika gia na pathw kai kriseis panikou....mou dwsane rantebou me hi risk doctor pou einai gia eidikes periptoseis san kai thn dikh mou gia thn tetarth stis 9 to prwi.to kalo einai oti mou kanane shmera yperixo eidame to mwraki mou kai mou eipe oti megalwnei poli kala oi metriseis htane kales h kardoula fenotane kala!!!apla ayth den htan kardiolos,ton kardiologo tha ton doume sthn poreia!!kai exei ftasei 630 gr :):):) ta logia ths eitane (i am very happy with what i see and the way the baby grows)koritsakia mou omorfa hremhsa ligo kai eyxome na mou dwsei dynamh o theos giati kyriolektika eixa pesei sto krebati!!fobame mhn me ksanapiasoun kriseis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...