Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Kαλημερα Αυγουστομαμαδες! B)

Συμπεθερουλα-καραμελομανουλα οι φωτος του γαμου σας δεν ειναι απλα επαγγελματικες, ειναι καλλιτεχνικες και κατι παραπανω! Τ ε λ ε ι ε ς!!! Μη μου στεναχωριεσαι για το βιντεο, τωρα εχεις αλλα, πιο σημαντικα! Διαβασα και το αρθρο που εβαλες, φρικαρα στην κυριολεξια! :blink::blink::blink:

Κατερινοσουπιτσα γιατι δεν εχετε δει το βιντεο του γαμου σας παιδι μου??? :huh:

Ελενα πηρες φορα βλεπω με τις φωτο...Θελουμε δωματιο τωρα! :woohoo:

Μπελλα και εγω υποφερω με πρησμενα ποδια, υπομονη και κουραγιο! Αντε να τελειωνετε και εσεις με το δωματιο, εννοειται οτι χρωστας και εσυ φωτο!

Αντε να ξυπνησουνε και οι αλλες για πρωινη κουβεντουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα και από εμένα!!!

μόλις γύρισα σπίτι από τις καθιερωμένες εξετασούλες μου..αύριο έχω ραντεβού με τη γιατρό μου και πρέπει να τις έχω, ευτυχώς το μεσημέρι θα είναι έτοιμες!!

αύριο θα δω τον μπεμπάκο μου!!! :woohoo: :woohoo:

Ελενα περιμένουμε τις φώτο!!!

εγώ δεν θα τις βάλω ακόμα γιατί δεν έχουν έρθει ακόμα τα stickers για τον τοίχο μας..και θέλω να σας το βάλω ολοκληρωμένο!!

εχθές όλη μέρα έπλενα και σιδέρωνα τα ρουχαλάκια του μικρού!!!!ήταν τέλεια η μυρωδιά της μωρουδίλας!!!αλλά κουράστηκα πολύ και το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το μούδιασμα και τη ζέστη...με έχει πεθάνει αυτό το μούδιαμσα βρε κορίτσια στα χέρια μου... :angry::angry:

Μπέλλα μου και εσύ πολύ κούραση ε;;;τουλάχιστον ελπίζω να σε αντέμειψε το αποτέλεσμα!!! ;);)

βάλε και εσύ καμιά φωτο να δούμε το δωματιάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX!!!!Έλενα μου τέλειο το δωματιάκι σας!!! :):)

και τα αυτοκόλλητα και η μπορντούρα πολύ όμορφα!!!

άντε με το καλό να γεμίσει αυτό το όμορφο δωματιάκι!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα ειναι τελεια η κουνια και ο τοιχος του δωματιου με ξετρελαινει! Και εμεις εχουμε θεμα τον Γουινι με αυτοκολλητα, μου αρεσει πολυ αυτο το αρκουδακι και η παρεα του!!! Με το καλο να ερθει το μωρακι σας και να το χαρει!!!

Θεη μου καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου και τυχερουλα, θα δεις και το νινακι σου!!!Καλη ξεκουραση και περιμενουμε φωτο και απο εσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλορίζικο το 16! Με πολλά πολλά γεννητούρια εύχομαι!

Χρύσα να σας ζήσει η μπεμπούλα! Καλότυχη και γερή να είναι πάντα στη ζωούλα της...

Χθες στην βάπτιση περάσαμε πολύ ωραία,κουράστηκα όμως μάλλον και γύρισα σπίτι με πετρωμένη κοιλιά απ΄τις συσπάσεις και πόνους χαμηλά,δεν μπορούσα να περπατήσω,νόμιζα ότι θα μου φύγει το παιδί τόσο χαμηλά που το ένιωθα...Σήμερα λίγο καλύτερα,ευτυχώς γιατί έχω και ταξίδι το απόγευμα.Επιτέλους να ανέβω Αθήνα να ηρεμήσω λίγο απ'το άγχος που είμαι μακρυά.Δεν ξέρω γτ αλλά μου έχει κάτσει ότι την άλλη βδομάδα θα γεννήσω :woohoo: Κι εμείς πέρυσι,29/8 παντρευτήκαμε και ΠΗΤ έχω 30/8 φέτος!

Οσο για το τσιγάρο,πρόσφατα διάβαζα ένα παρόμοιο άρθρο.Στο σπίτι μας πλέον δεν καπνίζει κανένας κι έχει αλλάξει η ατμόσφαιρα! Ο άντρας μου ευτυχώς κάνει κανα τσιγάρο μια στο τόσο,εγώ το έκοψα μαχαίρι όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος.Η πεθερά μου όμως λόγω δουλειάς,έχει προποτζίδικο,είναι όλη μέρα μέσα στη καπνούρα και γυρίζει σπίτι κι έχει ποτίσει ολόκληρη τσιγαρίλας,τι θα κάνω που θα ερχεται απευθείας να δεί το μωρό??? Μόνο το πλύσιμο των χεριών δεν αρκεί σε αυτή την περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Επέστρεψα από το 3ήμερο.Διάβασα πολλά νεάκια,αλλά δεν τα θυμάμαι όλα! :blush:

Χρύσα μου,να σου ζήσει το μωράκι σου!

Kuo μου τέλεια η φωτογραφία σου.

Όλες οι φωτογραφίες που βάλατε ήταν καταπληκτικές.

Αγγελικούλα,όλα καλά;Σταυρούλα;

Ντοράκι,ελπίζω να είσαι πιο ήρεμη τώρα

Πάω εξωτερικές δουλίτσες κι επιστρέφω.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι τι κανεις εσυ? Αντε να ερθεις Αθηνα να ξεαγχωθεις! Σημερα ερχεσαι? Καλο ταξιδι και να προσεχεις!Καλα, εσενα οχι μονο ειναι ο μηνας σου ο Αυγουστος, αλλα φανταζεσαι να εχεις επετειο γαμου και γενεθλια της μπεμπας ταυτοχρονα? Τελειοοοοο???

Οσο για το τσιγαρο της πεθερας σου, ας περασει πρωτα απο το σπιτι της να κανει ενα μπανακι και μετα ας ερθει να δει τη μπεμπα, δεν χαθηκε ο κοσμος! Σε αυτα τα θεματα ΔΕΝ χωρανε υποχωρησεις, ας μας πουνε κακες και υπερβολικες!

Κατερινοφουφου γυρισες? Περασες καλα? Αντε να επιστρεψεις να τα πουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μπράβο που τα κατάφερες τελικά! Τρελένομαι να βλέπω φώτο!Και ειδικά από τα δωματιάκια σας!!

Είναι Τ Ε Λ Ε Ι Α όλα όσα έχετε φτιάξει!!!

Με το καλό να τα χαρεί ο μπέμπης σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή μας μέρα.

Όλες οι φωτογραφίες είναι υπέροχες!Να είστε καλά. :)

Ελπιδάκι όντως μόνο το πλύσιμο των χεριών δεν αρκεί,αν όμως άλλαζει μπλούζα ετσι ώστε να μην έρχεται το προσωπάκι του μωρού σε επαφή με το τσιγάρο οκ.Αυτά μας είχε πει σε γενικές γραμμές ο παιδίατρος,διότι εμείς δεν καπνίζουμε.

Δεν ξέρω τι άρθρο διαβάσατε,αλλά είχα ένα ψιλοθέμα & εγώ με τον παππού μου κυρίως(η μαμά μου ευτυχώς το έκοψε!),αλλά ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα το μωρό μου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ελπιδακι τι κανεις εσυ? Αντε να ερθεις Αθηνα να ξεαγχωθεις! Σημερα ερχεσαι? Καλο ταξιδι και να προσεχεις!Καλα, εσενα οχι μονο ειναι ο μηνας σου ο Αυγουστος, αλλα φανταζεσαι να εχεις επετειο γαμου και γενεθλια της μπεμπας ταυτοχρονα? Τελειοοοοο???

Οσο για το τσιγαρο της πεθερας σου, ας περασει πρωτα απο το σπιτι της να κανει ενα μπανακι και μετα ας ερθει να δει τη μπεμπα, δεν χαθηκε ο κοσμος! Σε αυτα τα θεματα ΔΕΝ χωρανε υποχωρησεις, ας μας πουνε κακες και υπερβολικες!

Κατερινοφουφου γυρισες? Περασες καλα? Αντε να επιστρεψεις να τα πουμε!

Καλά είμαι Αννούλα μου σήμερα.Εσύ πως είσαι?

Τέλειο θα ήταν όντως! Α και στις 30 να ερχόταν θα έπεφτε πάνω στη γιορτή του μπαμπά της,Αλέξανδρος!!Αλλά να σου πώ την αλήθεια θα προτιμούσα να έρθει πιο νωρίς η μπέμπα,έχω κουραστεί πολύ ήδη και άσε που δεν θα την παλέψω έναν ολόκληρο μήνα στην Αθήνα καλοκαιριάτικα....

Αύριο που θα με κοιτάξει ο γιατρός από κάτω,θα μπορέσει να μου πεί πότε περίπου να την περιμένω ή δεν παίζει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλη βδομάδα και σύντομα μ'ενα μωράκι ακόμα :)

Γράψατε τόσα πολλά και όμορφα πράγματα χτες. Χάρηκα πολύ για τα νέα της Χρύσας. Να σας ζήσει το κουκλι σας και να έχεις καλή λοχεία. Και μην αγχώνεσαι για τπτ. Ας είσαι καλά εσύ και το μωρό σου και όλα τα άλλα λύνονται.

Kuo μου, τι υπέροχος άνθρωπος είσαι και τι καταπληκτικά γράφεις. Θα μπορούσα να σε διαβάζω ασταμάτητα :) Η φωτογραφία σας είναι τέλεια!!!! Να τολμήσω να πω ότι το Αλκμηνάκι σου μοιάζει ή θα με πάρετε με τις ντομάτες; :P

Ντόρα μου, μην στεναχωριέσαι καλή μου και μην μαυρίζεις τις πιο όμορφες μέρες της ζωής σου με πράγματα για τα οποία θα μετανιώνεις. Σαφώς και πρέπει να υπερασπιστείς την οικογενεια σου αλλά κι αν πει και η μαμα σου καμία κουβέντα παραπάνω μην δίνεις σημασία. Ρίξτο λίγο στην πλάκα ή στο "και καλά δεν την έπιασα την μπιχτή" και δε βαριέσαι ;)

Ελενακι, σ'εκανε ξεφτέρι η καραμελομαμά. Πολύ ζωντανά χρώματα. Με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας.

Συμπεθέρα Θέη ;) , άντε να πάρετε τις εξετάσεις σας, που θα είναι σίγουρα καλές, και να δείτε αύριο με το καλό τον πασά σας :kiss:

Εγώ σήμερα κοριτσια ξύπνησα πολύ χάλια. Και κάτι πονάκια έχω, και κατατονία, και μια ψιλή τάση για :x Έφαγα και μια πρωινή φρίκη. Είναι δυνατόν να έχω βάλει σε 2-3 μέρες 2,5 κιλά;;; :side::side::side: Και δεν τρώω κιόλας λόγω ζέστης, που να έτρωγα. Ελπίζω να είναι μόνο υγρά, γιατί δεν υπάρχουν λόγια για να σας περιγράψω τα άκρα μου :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι κοριτσακια μου που σας αρεσαν οι φωτο μας :P:P:P Περιμενουμε και απο τις υπολοιπες...

Καλημερα θεη,Ελπιδα και jennybill(πως ειναι το ονομα σου??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίδα μου θα συμφωνήσω με την Άννα..ας πήγαίνει πρώτα να κάνει ένα μπάνιο η πεθερά σου πριν έρθει να δει το μωρό..δεν χρειάζεται ένα βρεφάκι να εισπνέει όλη την καπνίλα...

άντε κι αμε το καλό να φτάσεις Αθήνα να είσαι κοντά για παν ενδεχόμενο!!!

Κατερίνα(foufou) καλωςόρισες!!!

συπεθερούλα αύριο θα πάω να δω τον γαμπρό σου!!!για να δούμε πόσος θα έχει γίνει;;σίγουρα η νυφούλα μας θα του ρίχνει λίγο!!!χαχαχαχα

μην αγχώνεσαι βρε για τα κιλά...υγρά θα είναι από τις κατακρατήσεις που κάνουμε λόγο ζέστης...απλά να ξεκουραστείς σήμερα γιατί έχεις κουραστεί πολύ τις τελευταίες ημέρες και μάλλον γι'αυτό δεν ξύπνησες και καλά...

Αννούλα μου καλήμέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα :)

Βλέπω ότι όλες είμαστε μια χαρά! Μακάρι να ακούσουμε κανένα ευχάριστο σήμερα (Αναστασίαααα, για σένα χτυπάει η καμπάνα!!).

Το βίντεο του γάμου δεν το έχουμε δει γιατί... απλά δεν έτυχε... Στην αρχή δεν ήθελα γιατί δεν είχα περάσει καθόλου καλά και δεν είχα όρεξη να το δω και μετά το ξέχασα...

Άννα, εσύ το μωράκι με το καλό στο τσμεδε θα το γράψεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

Ελπίδα μου θα συμφωνήσω με την Άννα..ας πήγαίνει πρώτα να κάνει ένα μπάνιο η πεθερά σου πριν έρθει να δει το μωρό..δεν χρειάζεται ένα βρεφάκι να εισπνέει όλη την καπνίλα...

άντε κι αμε το καλό να φτάσεις Αθήνα να είσαι κοντά για παν ενδεχόμενο!!!

Κατερίνα(foufou) καλωςόρισες!!!

συπεθερούλα αύριο θα πάω να δω τον γαμπρό σου!!!για να δούμε πόσος θα έχει γίνει;;σίγουρα η νυφούλα μας θα του ρίχνει λίγο!!!χαχαχαχα

μην αγχώνεσαι βρε για τα κιλά...υγρά θα είναι από τις κατακρατήσεις που κάνουμε λόγο ζέστης...απλά να ξεκουραστείς σήμερα γιατί έχεις κουραστεί πολύ τις τελευταίες ημέρες και μάλλον γι'αυτό δεν ξύπνησες και καλά...

Αννούλα μου καλήμέρα!!!

Θέη μου, δεν ξέρω αν θα τα βρουν τα παιδιά μας, οι συμπεθέρες πάντως θα τα πάμε τέλεια!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

sia 24 έγραψε:

Θέη μου, δεν ξέρω αν θα τα βρουν τα παιδιά μας, οι συμπεθέρες πάντως θα τα πάμε τέλεια!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:[/quote:mgrwvfgc]

αυτό δεν το συζητώ!!!είναι το μόνο σίγουρο!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Κατερινάκι γιατί δεν πέρασες καλά βρε στο γάμο σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, τι ωραίο δωματιάκι! Φαίνεται ότι έχετε προσέξει την κάθε λεπτομέρεια :) Και τι τυχερή που τα έχετε όλα έτοιμα! Μόνο ο κάτοχος του δωματίου λείπει :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

Κατερινάκι γιατί δεν πέρασες καλά βρε στο γάμο σου;;;

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, πολύ άγχος! έτρεμα σαν το ψάρι από το άγχος :blush::blush::blush: και δεν μπόρεσα να χαρώ, μόνο προς το τέλος που έφυγαν όλοι και μείναμε 5-10 καλοί φίλοι. Πάντως δεν το ξανάκανα... (την επόμενη φορά σε δημαρχείο και μετά παρτάκι με φίλους :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεη θα βάλω τον γιό της να της το πεί μήπως και δεν της κακοφανεί τόσο.Πάντως επειδή πέρυσι είχαμε πάλι νεογέννητο στο σπίτι(μένουμε στην ίδια πολυκατοικία όλοι),τον ανηψιό, ανέβαινε έπλενε χέρια κι αυτό ήταν όλο.Ακόμα και τα μαλλιά ποτίζουν εκεί μέσα Τζενάκι.

Ευχαριστώ,ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ πολύ με το ταξίδι.

Αννούλα σίγουρα κατακράτηση υγρών είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι Κατερινακι μου που σου αρεσαν τα πραγματακια του μπεμπη μας. Το φτιαξαμε με πολυ αγαπη και προσμονη. Με το καλο να ερθουν ολα τα μωρακια να δουν τις ετοιμασιες που τους εχουμε κανει :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κερνάει κανείς λίγο ύπνο; Ήταν μια νύχτα δύσκολη με τη μαμά να προσπαθεί να ταΐσει το Αλκμηνάκι, τον μπαμπά να επιμένει "φέρνω μπουκάλι" :angry::angry: και το μικρό να μην ξέρει τι του φταίει! Άρχισαν τα όργανα :laugh:

Με γεια το θεματάκι μας που προβλέπεται να φέρει... κύμα από γεννητούρια! Με το καλό :kiss:

Ελενάρα, ομορφιές βλέπω! Πραγματική πριγκίπισσα ;) Το φόρεμα το γαλάζιο είναι τέεεελειο! Και το δωματιάκι απλά υπέροχο! Με το καλό να το χαρεί και το μπεμπάκι σας! Βάλε κι άλλες τώρα που το έμαθες :P

Αναστασία, προσκυνώ ταπεινά μιλάμε! Για την έλευση της καραμελίτσας αποφεύγω να κάνω πρόβλεψη. Έχουμε πέσει όλες έξω. Ας πούμε "μέσα στον Αύγουστο" να είμαστε μέσα :P

Μπέλλα, κι εσύ έβαψες; :blink: Ελπίζω να μην κατάλαβα σωστά! Βάλε φωτογραφίες όταν βάλετε την μπορντούρα! Γιατί να μην κάτσει;

Ελπιδάκι, μας έρχεσαι; Καλό ταξίδι να έχετε κοπέλα μου! Στην πεθερά πρέπει να το πεις οπωσδήποτε! Εμένα φοράει μια έντονη κολώνια και όσο την έβλεπα να αγκαλιάζει την μπέμπα, τόσο μου ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι. Ψάχνω τρόπο να της το πω ευγενικά :S

Κατερινοφουφού, καλά πέρασες; Βάλε μας κι εσύ καμια φωτογραφία αν έχεις όρεξη!

Άννα μου, μη στενοχωριέσαι. Σίγουρα είναι μόνο πρήξιμο, δεν υπάρχει περίπτωση. Μήπως... αν πας τουαλέτα βελτιωθεί η κατάσταση; :blush: Υπομονή λίιιιγο ακόμη! Ευχαριστώ πολύ γι' αυτό που είπες, αλλά όλοι λένε ότι είναι ίδια ο μπαμπάς της... Όταν περάσουν τα χρόνια, θα μείνουν με τη γλύκα :P

Σουπίτσα μου, καλημέρα! Κάτι ρωτούσες ρε γαμώτο στο προηγούμενο θεματάκι και δεν το βρίσκω τώρα :blush:

Κορίτσια, πάω να πάρω τηλέφωνο την παιδίατρο να έρθει ακόμη και σήμερα γιατί αγχώνομαι! Ελπίζω να μην είναι από αυτούς που λένε μπούρδες για το θηλασμό γιατί θα πέσει "σουτ"!

Δεν σας είπα και το καλύτερο. Την πρώτη μέρα μετά τη γέννα, σκάει μύτη ένας παιδίατρος να μου πει ότι η μπεμπούλα δείχνει υγιέστατη. Η μάνα μου τον κοιτούσε καλά καλά. Στο τέλος μου δίνει την κάρτα του... οπότε και η μάνα μου διαπιστώνει ότι ο ίδιος παιδίατρος την ενημέρωσε πριν από 28 χρόνια και κάτι ψιλά στο Μητέρα ότι έκανε μια υγιέστατη κορούλα ;) Απίστευτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...