Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ...


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΤΙ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΕΥΣΥΓΚΙΝΗΤΗ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Η' ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΑΦΟΥ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ 1 ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ:"ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ;ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΥΡΑΣΘΕΝΙΚΟ;;"

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΗΡΕΜΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΤΥΨΕΙΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ;;ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑΣΘΕΝΙΚΟ ΠΑΙΔΙ;;ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ..

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΠΑΙΣΙΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΛΟΓΟ.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ηρεμησε λιγο......μην αγχωνεσαι....το μωρακι σου μια χαρα ειναι απλα μην τα παιρνεις ολα τοις μςτριτοις....και μην εχεις τοσα πολλα νευρα....οσο για το μωρακι μην τρελαινεσαι.....που να σου πω για μια θεια μου.....ολη τη μερα φωναζε και τσακωνοταν με τον καθενα...αλλα το μωρουλινι της μια χαρα βγηκε......αντε φιλακια πολλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ηρεμησε λιγο......μην αγχωνεσαι....το μωρακι σου μια χαρα ειναι απλα μην τα παιρνεις ολα τοις μςτριτοις....και μην εχεις τοσα πολλα νευρα....οσο για το μωρακι μην τρελαινεσαι.....που να σου πω για μια θεια μου.....ολη τη μερα φωναζε και τσακωνοταν με τον καθενα...αλλα το μωρουλινι της μια χαρα βγηκε......αντε φιλακια πολλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΣΑΚΩΝΩΜΟΥΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΣΙΓΚΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΆΥΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΤΣΑΚΩΝΩΜΟΥΝ Κ.Τ.Λ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΣΑΚΩΝΩΜΟΥΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΣΙΓΚΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΆΥΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΤΣΑΚΩΝΩΜΟΥΝ Κ.Τ.Λ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an8oulitsa mou etsi akrivws eimai k egw..

apo ton 4o k meta kanw sa th trelh.afou ais8anomai

oti de paw ka8olou kala k arxizw k ta xanw.stenaxwriemai eykola k to paramikro me lugizei.apla skepsou oti oi ormones mas ta exoun

PAI3EI TWRA.(ama de tairiazame..de 8a sumpe8eriazame)xaxaxa:laugh:

ola kala 8a mas pane sympe8era!!ypomonh gia ta mwrakia mas...

ta exoume trelanei ligo alla a8ela mas:P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an8oulitsa mou etsi akrivws eimai k egw..

apo ton 4o k meta kanw sa th trelh.afou ais8anomai

oti de paw ka8olou kala k arxizw k ta xanw.stenaxwriemai eykola k to paramikro me lugizei.apla skepsou oti oi ormones mas ta exoun

PAI3EI TWRA.(ama de tairiazame..de 8a sumpe8eriazame)xaxaxa:laugh:

ola kala 8a mas pane sympe8era!!ypomonh gia ta mwrakia mas...

ta exoume trelanei ligo alla a8ela mas:P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zouzou21 έχεις πολύ πλάκα, έχω σκάσει στα γέλια!!

Ανθή μου γιατί ακούς τον καθένα και χαλάς τη ζαχαρένια σου;; Μην ακούς κανένα και συμπεριφέρσου όπως νιώθεις!! Νομίζω ότι τα νέυρα είναι φυσιολογικά αρκεί να υπάρχουν και στιγμές ηρεμίας, χαλάρωσης και γέλιου!!

Εγώ προχθές διάβαζα ένα άρθρο για την εμβρυακή ψυχολογία και εκεί που είχα συγκινηθεί και έκλαιγα με πιάνει ένα νευρικό γέλιο!!!! Ο άντρας μου ψιλοτρόμαξε αν και έχει συνηθίσει τα ξεσπασματάκια μου!!!

Να ναι καλά τα μωράκια μας και εμείς και όλα θα είναι ΟΝΕΙΡΙΚΑ...

Πολλά πολλά πολλά φιλάκια σε όλες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zouzou21 έχεις πολύ πλάκα, έχω σκάσει στα γέλια!!

Ανθή μου γιατί ακούς τον καθένα και χαλάς τη ζαχαρένια σου;; Μην ακούς κανένα και συμπεριφέρσου όπως νιώθεις!! Νομίζω ότι τα νέυρα είναι φυσιολογικά αρκεί να υπάρχουν και στιγμές ηρεμίας, χαλάρωσης και γέλιου!!

Εγώ προχθές διάβαζα ένα άρθρο για την εμβρυακή ψυχολογία και εκεί που είχα συγκινηθεί και έκλαιγα με πιάνει ένα νευρικό γέλιο!!!! Ο άντρας μου ψιλοτρόμαξε αν και έχει συνηθίσει τα ξεσπασματάκια μου!!!

Να ναι καλά τα μωράκια μας και εμείς και όλα θα είναι ΟΝΕΙΡΙΚΑ...

Πολλά πολλά πολλά φιλάκια σε όλες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου μην αγχώνεσαι... Ολες στην ίδια φάση βρισκόμαστε... οι ορμόνες βλέπεις....

Μια χαρά θα είναι τα μωράκια μας....

Ακου θα γίνει νευρασθενικό??? Γέλασα πολύ με την άστοχη παρατήρηση της φίλης σου..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου μην αγχώνεσαι... Ολες στην ίδια φάση βρισκόμαστε... οι ορμόνες βλέπεις....

Μια χαρά θα είναι τα μωράκια μας....

Ακου θα γίνει νευρασθενικό??? Γέλασα πολύ με την άστοχη παρατήρηση της φίλης σου..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνθή εγώ θα σου έλεγα να ΄΄ξεσπαθώσεις'' τώρα που σε παίρνει,γιατί δικαιολογήσε λόγω εγκυμοσύνης!!

Οι περισσότερες νομίζω είχαμε νεύρα.

Και εγώ έφτασα κ στο σημείο να κατέβω κάτω από το αυτοκίνητο,με την κοιλιά τούρλα και να απειλώ έναν νεαρό ότι θα τον αρχίσω στις κλωτσιες!:ohmy: Σίγουρα,η εμφάνιση μου δεν τον έκανε να ανησυχεί,μήπως τις φάει!:laugh:

Ευτυχώς,ούτε κ εγώ κινδύνευα να τις φάω γιατί ήξερα ότι θα με λυπόταν βλέποντας με,με την κοιλιά;)

Η κορούλα μου ήταν ένα από τα πιο ήσυχα και αθόρυβα μωρά.

Όσο μεγαλώνει,θεριεύει βέβαια το πουλάκι μου:P αλλά δεν πειράζει!

Άρα,μην αγχώνεσαι καθόλου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνθή εγώ θα σου έλεγα να ΄΄ξεσπαθώσεις'' τώρα που σε παίρνει,γιατί δικαιολογήσε λόγω εγκυμοσύνης!!

Οι περισσότερες νομίζω είχαμε νεύρα.

Και εγώ έφτασα κ στο σημείο να κατέβω κάτω από το αυτοκίνητο,με την κοιλιά τούρλα και να απειλώ έναν νεαρό ότι θα τον αρχίσω στις κλωτσιες!:ohmy: Σίγουρα,η εμφάνιση μου δεν τον έκανε να ανησυχεί,μήπως τις φάει!:laugh:

Ευτυχώς,ούτε κ εγώ κινδύνευα να τις φάω γιατί ήξερα ότι θα με λυπόταν βλέποντας με,με την κοιλιά;)

Η κορούλα μου ήταν ένα από τα πιο ήσυχα και αθόρυβα μωρά.

Όσο μεγαλώνει,θεριεύει βέβαια το πουλάκι μου:P αλλά δεν πειράζει!

Άρα,μην αγχώνεσαι καθόλου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΝΑΙ! ;) ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΜΩΡΟ! :) ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ, ΝΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!!! ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ! :) :) :) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΝΑΙ! ;) ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΜΩΡΟ! :) ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ, ΝΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!!! ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ! :) :) :) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το εχω ακουσει και εγω, οτι αν εχεις νευρα το παιδι θα βγει νευρικο. Οι ειδικοι λενε οτι το μωρο διαμορφωνει χαρακτηρα ακομα και απο οταν ειναι εμβρυο. Τωρα αν ειναι αληθεια ή ψεματα δε ξερω.

Εγω πιο πολυ θα προβληματιζομουν για το εαν μπορει απο τα νευρα να γινει κατι πιο κακο στο μωρο. Εγω την ημερα που απεβαλα το πρωτο που με ρωτησε ο γιατρος ηταν αν κουραστηκα ή στεναχωρηθηκα/θυμωσα ή αγχωθηκα με κατι. Και του ειπα οτι τις προηγουμενες μερες εγιναν καποια πραγματα και ειχα νευρα και στεναχωρια . Βεβαια εμενα ηταν νωρις στην εγκυμοσυνη, δε ξερω αν πιο μετα γινεται κατι τετοιο. Αλλα ρωτα και τον γυναικολογο σου.

Παντως εγω εχω καταληξει οτι ο μονος τροπος να εισαι ηρεμη ειναι απλα οσο εισαι εγκυος να αποφευγεις ολους οσους σου προκαλουν νευρα. Εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω οταν μεινω ξανα εγκυος με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το εχω ακουσει και εγω, οτι αν εχεις νευρα το παιδι θα βγει νευρικο. Οι ειδικοι λενε οτι το μωρο διαμορφωνει χαρακτηρα ακομα και απο οταν ειναι εμβρυο. Τωρα αν ειναι αληθεια ή ψεματα δε ξερω.

Εγω πιο πολυ θα προβληματιζομουν για το εαν μπορει απο τα νευρα να γινει κατι πιο κακο στο μωρο. Εγω την ημερα που απεβαλα το πρωτο που με ρωτησε ο γιατρος ηταν αν κουραστηκα ή στεναχωρηθηκα/θυμωσα ή αγχωθηκα με κατι. Και του ειπα οτι τις προηγουμενες μερες εγιναν καποια πραγματα και ειχα νευρα και στεναχωρια . Βεβαια εμενα ηταν νωρις στην εγκυμοσυνη, δε ξερω αν πιο μετα γινεται κατι τετοιο. Αλλα ρωτα και τον γυναικολογο σου.

Παντως εγω εχω καταληξει οτι ο μονος τροπος να εισαι ηρεμη ειναι απλα οσο εισαι εγκυος να αποφευγεις ολους οσους σου προκαλουν νευρα. Εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω οταν μεινω ξανα εγκυος με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απολυτως φυσιολογικο. Εγω να δεις νευρα που ειχα! Ημουν ενα ατομο που γενικως δε μιλαγε ιδιαιτερα στο αδικο, κ στην εγκυμοσυνη τα επαιρνα με το παραμικρο! πχ μα μου παρουν τη σειρα στην τραπεζα. Αλλα και στο σπιτι ειχα πολλα νευρα χωρις λογο. Ο αντρας μου βεβαια με δικαιολογουσε κι εγω ξεσπαγα εκει που με επαιρνε (στους δικους μου) και ξαλαφρωνα. Το μωρακι μου, δωξα Τω Θεώ είναι τέρας ηρεμιας! Μην ανησυχεις και φερσου όπως νιώθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απολυτως φυσιολογικο. Εγω να δεις νευρα που ειχα! Ημουν ενα ατομο που γενικως δε μιλαγε ιδιαιτερα στο αδικο, κ στην εγκυμοσυνη τα επαιρνα με το παραμικρο! πχ μα μου παρουν τη σειρα στην τραπεζα. Αλλα και στο σπιτι ειχα πολλα νευρα χωρις λογο. Ο αντρας μου βεβαια με δικαιολογουσε κι εγω ξεσπαγα εκει που με επαιρνε (στους δικους μου) και ξαλαφρωνα. Το μωρακι μου, δωξα Τω Θεώ είναι τέρας ηρεμιας! Μην ανησυχεις και φερσου όπως νιώθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου, καλημερα κι απο μενα!! λιγο πολυ, ολες τα ιδια περναμε στην εγκυμοσυνη γλυκια μου!! αν ηταν ετσι, ολα τα μωρουλια θα 'χαν βγει νευρασθενικα!!:P μην αγχωνεσαι καθολου!! αλλωστε -ατακα που ειχα δει σε μια ταινια κι ειχα πεθανει στο γελιο!- τωρα που οι ορμονες σου χορευουν σα τη Shakira, δικαιολογεισαι!!!;) :laugh: ;) :laugh:

απολαυσε λοιπον την εγκυμοσυνη σου και δωσ' τους να καταλαβουν οτι για 9 μηνες εχεις το ακαταλογιστο!!!;) ;) ;)

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου, καλημερα κι απο μενα!! λιγο πολυ, ολες τα ιδια περναμε στην εγκυμοσυνη γλυκια μου!! αν ηταν ετσι, ολα τα μωρουλια θα 'χαν βγει νευρασθενικα!!:P μην αγχωνεσαι καθολου!! αλλωστε -ατακα που ειχα δει σε μια ταινια κι ειχα πεθανει στο γελιο!- τωρα που οι ορμονες σου χορευουν σα τη Shakira, δικαιολογεισαι!!!;) :laugh: ;) :laugh:

απολαυσε λοιπον την εγκυμοσυνη σου και δωσ' τους να καταλαβουν οτι για 9 μηνες εχεις το ακαταλογιστο!!!;) ;) ;)

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΑΤΕ.Ε ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ, ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΘΑ ΜΠΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ MAMMYLAND.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΚΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗΝ ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!!ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΗΣΥΧΕΣ ΝΑ ΧΟΡΕΨΟΥΝ ΣΑΝ ΤΗ SHAKIRA ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ MITSAKII!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΓΧΥΖΟΥΝ!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ:laugh: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΑΤΕ.Ε ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ, ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΘΑ ΜΠΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ MAMMYLAND.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΚΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗΝ ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!!ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΗΣΥΧΕΣ ΝΑ ΧΟΡΕΨΟΥΝ ΣΑΝ ΤΗ SHAKIRA ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ MITSAKII!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΓΧΥΖΟΥΝ!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ:laugh: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν πολύ ήρεμη, ούτε νεύρα, ούτε κατάθλιψη, ούτε τίποτα και την απόλαυσα μέχρι την τελευταία στιγμή. Στην δεύτερη, όμως, είχα τόσα νεύρα και υπήρχαν στιγμές που έκλεγα, πιστεύω ότι, ήταν λόγω του γιου μου, που μου έσπαγε τα νεύρα ο ομορφούλης μου!!

Αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι η κατάθλιψη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού επηρεάζει αρνητικά το παιδί και ότι κινδυνεύει να πάθει και αυτό κατάθλιψη αργότερα στη ζωή του! :( Τί να σου πώ ζωντανό παράδειγμα δεν έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν πολύ ήρεμη, ούτε νεύρα, ούτε κατάθλιψη, ούτε τίποτα και την απόλαυσα μέχρι την τελευταία στιγμή. Στην δεύτερη, όμως, είχα τόσα νεύρα και υπήρχαν στιγμές που έκλεγα, πιστεύω ότι, ήταν λόγω του γιου μου, που μου έσπαγε τα νεύρα ο ομορφούλης μου!!

Αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι η κατάθλιψη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού επηρεάζει αρνητικά το παιδί και ότι κινδυνεύει να πάθει και αυτό κατάθλιψη αργότερα στη ζωή του! :( Τί να σου πώ ζωντανό παράδειγμα δεν έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...