Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλως τα κοριτσια τα υπολοιπα!!!αντε Χρυσα μου με το καλο!!!!Ελπιδακι μην κουραζεσαι,και γω εχθες που πηγαμε για τα επιπλακια μας ,''ελιωσα''οταν γυρισαμε δεν ηξερα που να βαλω τα ποδια μου και πως να κατσω,πονουσα παντου!τελειωσαμε απ'ολα τα ψωνια πιστευω,μονο κρεμα για θηλες και σερβιετες εμειναν να παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

καλως τα κοριτσια τα υπολοιπα!!!αντε Χρυσα μου με το καλο!!!!Ελπιδακι μην κουραζεσαι,και γω εχθες που πηγαμε για τα επιπλακια μας ,''ελιωσα''οταν γυρισαμε δεν ηξερα που να βαλω τα ποδια μου και πως να κατσω,πονουσα παντου!τελειωσαμε απ'ολα τα ψωνια πιστευω,μονο κρεμα για θηλες και σερβιετες εμειναν να παρω

emena i maia sta mathimata anodynou toketoy poy ekana mou eipe oti den kanei na valoume krema stis thiles mas mono eleiolado gyrw gyrw apo tis thiles kai sthn koilia kai otan me to kalo arxisoume na thilasoume gyra apo tin thilei na vazoume ligo apo to gala mas kai na to alifoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Μπέλλα μου από καλλυντικά δεν έχω πάρει τπτ ακόμα.Εσύ τι πήρες?

εχω παρει βουτυρο καριτε για το πωπουδακι,λαδι αμυγδαλελαιο και καλεντουλα για μασσαζακι,μαυρο αφρικανικο σαπουνι για μπανακι,αυτα απ'οτι θυμαμαι...αλλα μπορει να παρω και της fissan,για να βρισκονται :P !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki μου με προλαβες ετοιμαζομουνα να ανοιξω το 14...

αντε καλοριζικο κ να γεμισει με φωτο απο μπεμπακια... :):):)

αν κ πιστευω οτι στο 15 κ στο 16 θα γινετε ενας χαμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και μεγια το νεο μας θεματακι !!!!!

Αννουλα μου κι εσυ Σαρτη ησουν ??????κριμα που δεν βρεθηκαμε

ειδα κι εγω πολλες εγκυουλες εκει ..ισως να ησουν μια απο αυτες ... ;)

ποια κοπελα εγραψε να κανουμε τα ψωνια μας τωρα που μπορουμε ,επειδη καθε βδομαδα που περναει θα βαραινουμε ?????οποια το εγραψε πολυ σωστη !!!κουραζομαι ηδη πολυ ευκολα και δεν εχω παρει αρκετα πραγματακια ...αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι...θα γεννησω μαλλον τελη Αυγουστου ,τι νουμερακια να παρω ????? 0? 3m?εχω μπερδευτει !!!!!! :S

επισης ..μακρυ μανικι ???κοντο μανικι ???? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω Χρυσα μου δεν τις πολυθελω τις κρεμες,αλλα με φοβησαν με το θεμα των θηλων και μην ξεραθουν και ανοιξουν,προς το παρον βαζω ενα βουτυρο που κανω με αμυγδαλελαιο,βουτυρο κακαο,βουτυρο καριτε και βουτυρο καρυδας,κρεμα για τον θηλασμο μου παν να παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα με το καλό :) Όλα καλά θα πάνε! Πάντως 2.500 κιλά απ' όσο ξέρω δεν μπαίνει θερμοκοιτίδα. Όπως και να 'χει, θα είστε σούπερ!

Κρεμούλες και τέτοια ούτε εγώ έχω πάρει. Ποια είχαμε πει για θηλές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πάω σε ενα φαρμακείο και θα δω τι είναι θα πάρω..

Ντοράκι μου όντως στα 2 επόμενα θα γίνεται χαμός! Τέλειαααα!!

Βασούλα μου εγώ πήρα 0 εως 3 μηνών κοντά μανικάκια και 0-6 μακρυά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να το γεμισουμε και το 14 με υπεροχα νεα!!!!

ετσι πολυλογουδες ομως που ειμαστε δεν νομιζω να εχουμε εδω γεννα :P

μαλλον στο 15 θα αρχισουν τα μαντατα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

θα συμφωνησω με την ντορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο,κοριτσάρες το Νο 14!Στο θέμα με τα ψώνια,είμαι απόλυτα σύμφωνη.Εγώ το απόγευμα κάνω τα τελευταία ψώνια(σαμπουάν,σερβιέτες κ.τ.λ) και ετοιμάζω την τσαντούλα μου. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχ θυμάμαι την Μπέλλα που έλεγε ότι πρέπει να φτιάξουμε βαλίτσα γύρω στην 36η εβδομάδα και μου φάνηκε λίγο αργά. Ε δεν την έχω φτιάξει ακόμη :blush: :blush:

Όσο για το μπεμπάκι, μόνο κοντομάνικα και αμάνικα του έχω πάρει, 0-3 μηνών. Μακρυμάνικα θα πάρω μόλις 40ίσει με το καλό, να δούμε λίγο πώς εξελίσσεται το πράγμα από πλευράς μεγέθους! Μου είχε πει στενή φίλη που έκανε μεγαλόσωμο παιδί ότι τα newborn του mothercare όχι μόνο του έκαναν αλλά του ήταν και μεγάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

θα πάω σε ενα φαρμακείο και θα δω τι είναι θα πάρω..

Ντοράκι μου όντως στα 2 επόμενα θα γίνεται χαμός! Τέλειαααα!!

Βασούλα μου εγώ πήρα 0 εως 3 μηνών κοντά μανικάκια και 0-6 μακρυά.

περιπου το ιδιο εκανα κι εγω ...αν και δεν ξερουμε τι καιρο θα κανει ..

ισως καποια να μην τα φορεσουν και ποτε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι Kuo,ίσως είναι νωρίς,αλλά δεν ξέρω γιατί έχω αγχωθεί έτσι!Η αλήθεια όμως είναι πως και στη μεγάλη μου την μπέμπα την είχα ετοιμάσει σχετικά νωρίς (όχι τόσο νωρίς όσο το κάνω τώρα,αν θυμάμαι καλά) και όταν έφτασε η ώρα ήμουν έτοιμη κι έφυγα στο λεπτό.Δεν είχα δηλαδή ετοιμασίες.Μόνο να ντυθώ έπρεπε και να κλείσω την τσάντα.

Όσο για τα ρουχαλάκια καλά έκανες.Καλυτερα να δεις πρώτα πως θα είναι και μετά παίρνεις.Βλέποντας και κάνοντας. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

καλοριζικο το 14!!!

δεν προλαβα να διαβασω το τελος του 13...σας γραφω και επανερχομαι..

δεν ηξερα οτι δεν κανει να βαζουμε κρεμουλες στις θηλες.εγω βαζω μετα απο καθε ντουζ μια φαρμακευτικη.λετε να εχω προκαλεσει προβλημα?

για τα ρουχαλακια,εμεις εχουμε παρει απο 0-3 κοντομανικα,μακρυμανικα,4-6 το ιδιο.απο ολα εχουμε παρει.

αχ σημερα εχω εναν φοβο..το πρωι μου ειπε ο αντρυλης μου οτι θα παμε στο νοσοκομειο να με ελεγξει ενας γυναικολογος απο κατω..ποναει αυτο ε??εχω θεμα με το πιπι..δεν μπορω το πασπατεμα καθολουυυ!!!παω να σας διαβασω και επανερχομαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Χαχαχαχ θυμάμαι την Μπέλλα που έλεγε ότι πρέπει να φτιάξουμε βαλίτσα γύρω στην 36η εβδομάδα και μου φάνηκε λίγο αργά. Ε δεν την έχω φτιάξει ακόμη :blush: :blush:

Όσο για το μπεμπάκι, μόνο κοντομάνικα και αμάνικα του έχω πάρει, 0-3 μηνών. Μακρυμάνικα θα πάρω μόλις 40ίσει με το καλό, να δούμε λίγο πώς εξελίσσεται το πράγμα από πλευράς μεγέθους! Μου είχε πει στενή φίλη που έκανε μεγαλόσωμο παιδί ότι τα newborn του mothercare όχι μόνο του έκαναν αλλά του ήταν και μεγάλα.

εγω πηρα δυο μακρυμακικα 3μηνων και 6 μηνων ...δεν μου βγαινει ρε κοριτσια να παρω αλλα με μακρυ μανικι !!!! θα βγαλει την μπεμπελη το παιδι ... :laugh:

αν και θα γεννησω τελη Αυγουστου ..αλλα πιστευω και τοτε παλι ζεστη θα εχει ....

απο ειδη περιποιησης τι πηρατε ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου. Επεστρεψα απο το κομμωτηριο... Ωραια ηταν που με περιποιηθηκανε. Καλοριζικο το 14. Καλα δεν παιζομαστε, θα επρεπε να μας δωσουν ενα βραβειο για τις ατελειωτες σελιδες που γεμιζουμε. Μου φαινεται απιστευτο οτι σε λιγες μερες θα εχουμε γεννητουρια στο παρεακια μας. Τι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια από νυχτικά,ρόμπες,πυτζάμες για το μαιευτήριο τι πήρατε κι από που? Εψαξα χθές λίγο στο Χόντος αλλά δεν βρήκα τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...