Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κοριτσακια μου τι κανετε? εγω δεν ειμαι και στα πολυ καλα μου δυστυχως!

αρχιζω και εχω βασιμες υποψιες οτι η μικρη μου εχει παλλινδρομηση γιατι διαφορετικα δεν εξηγειτε ολο αυτο που περναμε! Ηπιε αποκλειστικα δικο μου γαλα 20 μερες με καποια γευματα 3-4 ξενο σε ολο αυτο το διαστημα! επειδη δεν επιανε με τιποτα θηλη το αντλουσα με το θηλαστρο και της το εδινα, μεχρι ομως να τελειωσει το γευμα πετουσε ρουκετες γαλακτος σχεδον εμετος! οταν πηγαμε στην παιδιατρο και της το ανεφερα μου πε οτι επειδη το βαρος που ειχε βαλει ηταν πολυ καλο να συνεχισω να της δινω δικο μου! το κακο παραεγινε ομως τις τελευταιες μερες και αποφασισα να κοψω το δικο μου (εδω ζητω την κατανοηση σας.....)! Τελος παντων ομως ειδα οτι με το ξενο γαλα που της δινω δεν κανει εμετο οπως με το δικο μου αλλα δεν την προλαβαινω με τις γουλιες! αλλαζουμε ρουχαλακια τουλαχιστον 4-5 φορες την ημερα και βλεπω το μωρακι μου να δυσανασχετει! δεν ξερω τι να κανω! αυριο θα παρω την παιδιατρο τηλ αλλα σκεφτομαι πως θα της πω οτι εκοψα το δικο μου... ειμαι χαλια ρε γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου δεν ειμαι η καταλληλοτερη για να σου πω τη γνωμη μου γι'αυτο θα σου πω πως καλο ειναι να βρεθει πρωτα η λυση στο θεμα του μωρου σου.το γαλα γιατι το εκοψες?θα ρωτησω τον αντρα μου αυριο για το θεμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου η μικρη δεν επιανε με τιποτα το στηθος απο την κλινικη ακομα και οχι δικαιολογιες οταν λεμε με τιποτα με τιποτα! Επιανε για λιγο την θηλη και κοιμοτανε! Ετσι απο το μαιευτηριο ακομα αντλουσε με θηλαστρο και της το εδινα με μπουκαλι! Καθε 3 ωρες εβγαζα περιπου 90ml! Οταν ηρθαμε σπιτι προσπαθησα παλι να την βαλω στο στηθος αλλα τιποτα! Ετσι νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο και της εδινα δικο μου γαλα αλλα αρχισε να με κουραζει ολο αυτο κα να με ριχνει ψυχολογικα (γενικα περναω δυσκολη λοχεια οπως και στην 1η γεννα)! Εβγαζα γαλα ενω κοιμοντουσαν και τα δυο και οταν τελειωνα την αντληση επρεπε η μικρη να φαει, η ολη διαδικασια του ταισματος μας επερνε μεχρι κα 2 ωρες οποτε μεχρι να κοιμηθει η μικρη εγω επρεπε να ξαναβγαλω γαλα και μεσα σε ολο αυτο αλοιμονο μου και ξυπνουσε και ο Νικολας εκει γινοταν το ελα να δεις! Το κερασακι ηταν οταν η μικρη αρχισε να κανει εμετους με το δικο μου! Δεν το πολυσκεφτηκα και το εκοψα :blush::blush::blush: ! Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα αλλα απο την αλλη βλεπω την μικρη να βγαζει συνεχεια γουλιες με γαλα και αγχωνομαι για παλλινδρομηση! Αν μπορεις ρωτα τον αντρα σου τι ενδυκνειται για αυτες τις περιπτωσεις! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα..περασες μια ψυχολογικη μεταπτωση!μην αγχωνεσαι εσυ για κατι..το σημαντικο ειναι να τραφεται καλα η μπεμπα σου απο εκει και περα τα αλλα περισσευουν!ευχομαι να περασει γρηγορα η επιλοχειος περιοδος και να νιωσεις καλυτερα!επισης ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο το θεματακι που προεκυψε με τη μπεμπουλα σου..θα ρωτησω αυριο τον αντρα μου γι'αυτο.θα σου εχω απαντηση αυριο!να σκεφτεσαι θετικα!εχεις το ωραιοτερο δωρακι στην αγκαλια σου..δεν θ'αφησεις να σε καταβαλλει το γαλα που εκοψες.φιλακιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργια μου πως το κοψες;;; Πήρες χάπια;;;; Και εμένα ο μικρός δεν πιάνει εύκολα την θηλη, και εγώ δεν έχω αρκετό γάλα, οπότε τον θηλαζω λίγο όσο πάρει και μετά του δίνω συμπλήρωμα από το οποίο τρώει άλλοτε 70 άλλοτε 90 κΑι άλλοτε 120!! Αλλά σκέφτομαι και εγώ να το κόψω σε κανένα μήνα!!! Πως γίνεται όμως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρενακι μου καλημερα! στο γιο μου εκανα οτι κανεις και συ και σιγα σιγα κοπηκε μονο του ετσι απλα! ο γιος μου ομως επιανε εστω και με ψευδοθηλες η μπεμπα ομως ουτε να το φτυσει στην κυριολεξια, ισως επειδη ηταν και μικρουλα (2680) οποτε δεν υπηρχε αλλος τροπος απο το χαπι το οποιο δεν συνηστω σε καμια περιπτωση γιατι μπορει σαν διαδικασια να φαινεται απλη αλλα ειναι αρκετα επωδυνη την 2η μερα που γυριζει το γαλα πισω (βαζεις ενα σφικτο σουτιεν και απο πανω ελαστικους επιδεσμους 3-4 και σφιγγεις το στηθος οσο αντεχεις ετσι ωστε να μην κατεβενει το γαλα και παραλληλα πινεις και το χαπι). Αυτα!

Ρενακι εσυ τι μαρκα δινεις του δικου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκοψα το γάλα με χάπι και είχα σφίξει το στήθος με επίδεσμο. Δεν κατάλαβα γιωργία σε τί πράγμα είναι επώδυνο. Ψυχολογικά ναί δεν είναι οτι καλύτερο αλλά ευτυχώς δεν είχα κάποια περίεργη παρενέργεια. Είχα ακούσει οτι προκαλούν ζάλη αλλά εμένα δεν μου προκάλεσαν κάτι. Καλό είναι rena79 να συμβουλευτείς τον γιατρό σου αν αποφασίσεις να κόψεις το γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το αφησω να κοπει λιγο λιγο μονο του, δεν ειναι επικινδινο να μεινουν υπολειμματα μεσα στο στηθος?

ετσι εχω ακουσει!!! αλλά και πάλι δεν ξερω!!! εμενα το πινει, αλλά δεν μπορω την αγωνια αν εχει παρει αρκετο, γιατι όσες φορες δοκιμασα με το θηλαστρο δεν βγαζω παραπανω από 30-35 ml σε μιση ωρα αντλησης!!! γενικα δεν τα πηγα καλα με το θηλασμο από την αρχη!!! αλλά μάλλον φταιω εγω, όχι ο μπεμπης!!! Γιωργια εσενα ετσι σιγα σιγα σου κοπηκε? σε ποσο καιρο? και πως το καταλαβες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ..ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!!!!

ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΘΗΛΗ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΛΕΨΕΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ ΩΣΤΕ ΝΕ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ,ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΑΛΆΚΤΟΣ...ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΑΝΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΕΓΩ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ..

ΟΜΩΣ ΓΕΩΡΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΣΥ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!ΕΜΕΝΑ ΕΝΩ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΑΝΕ ΟΟΟΛΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΡΩΓΑ Κ ΤΗΝ ΡΟΥΦΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ Κ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ..

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΛΑΙΑ(ΑΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΥΒΟΥΛΟ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΑΓΙΑ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ!

ΡΕΝΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΧΑΠΙ.1 ΧΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΣΟ Κ ΜΙΣΟ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ..Κ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΖΑΛΙΖΕΣΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!

ΑΝ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΣ ΕΣΥ???ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙΣ Ε???ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ

ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟΟ ΤΟ ΠΟΛΥ 20 ΜΛ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΣΕ ΚΙΛΑΚΙΑ..... ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ ΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΠΗΡΕ 130 ΜΛ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΠΗΡΕ 260.ΟΥΤΕ ΧΑΠΙ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΙΟΧΛΑΠΑΤΣΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zina76 έγραψε:

Εγώ έκοψα το γάλα με χάπι και είχα σφίξει το στήθος με επίδεσμο. Δεν κατάλαβα γιωργία σε τί πράγμα είναι επώδυνο. Ψυχολογικά ναί δεν είναι οτι καλύτερο αλλά ευτυχώς δεν είχα κάποια περίεργη παρενέργεια. Είχα ακούσει οτι προκαλούν ζάλη αλλά εμένα δεν μου προκάλεσαν κάτι. Καλό είναι rena79 να συμβουλευτείς τον γιατρό σου αν αποφασίσεις να κόψεις το γάλα.

ΖΙΝΑ μου εκτος οτι μου εφερνε για 2 μερες τρομερη ταση για εμετο μαζι με ζαλαδα την δευτερη μερα ειχα φρικτο ποσο στο στηθος, τοσο που να μην μπορω να ξαπλωσω!!!

ρενα μου οταν το εκοψα στο Νικολα για αρκετο καιρο ψιλαφουσα το στηθος μηπως βρω κατι περιεργο και μετα απο 2 μηνες εκανα και υπερυχο ο οποιος ηταν πεντακαθαρος! αυτην την φορα αφου ελυσα το στηθος απο τους επιδεσμους παλι το ψιλαφησα μηπως εχει καποιο σκληρο σημειο αλλα ευτυχως δεν υπηρχε τιποτα και σε 2 μηνες θα το ξανατσεκαρω με υπερηχο! ολα αυτα κατοπιν υποδειξης της γυναικολογου μου! παντως η ζινα εχει δικιο να συμβουλευτεις τον γιατρο σου!

γιωτα μου τι κανεις κοπελα μου? δεν ξερω βρε γιωτα μου αλλα πραγματικα προσπαθησα ειδικα στην κλινικη παααρα πολυ με ολους τους τροπους! φαντασου οτι ηταν απο πανω μου η παιδιατρος (η γυναικα ειναι εξπερ στο θεμα του θηλασμου και υπερ σε σημειο να σε κανει να νοιωθεις ασχημα αν δεν θηλαζεις!!!), η μαια μου και μια μαια της κλινικης και καναμε τα παντα για να πιασει αλλα τζιφος, εν τωμεταξυ βρε κοριτσια το γαλα να κατεβαινει και να ειναι ετοιμο να πετρωσει το στηθος μου και μετα απο δικη μου επιμονη μου εφεραν νοσοκομειακο θηλαστρο και χαζεψαν οταν ειδαν πρωτη αντληση 90ml!!! οσο για την διατροφη οσο της εδινα δικο μου δεν εφαγα τιποτα γαλακτοκομικο, μονο μακαρονια, ρυζι, πατατες και κοτοπουλο βραστο και ψητο! ισως δεν προσπαθησα αρκετα και εχασα το παιχνιδι... αλλα κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω ψυχολογικα ειμαι αστα να πανε! αχ αυτη η λοχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kai apo emena.sorry pou xathika alla den eimai kai poli kala.stis 12 iouliou gannisa meta apo poles ores ponou efaga kaisariki giati to mwro ekane to mikonio kai eprepe na vgei.telika eixe thilia sto laimo pou esfige otan pigene na vgei.egw apo to fovo mou gia ta rammata eimoun akiniti sto krevati kai me sikone i mana mou kai o antras mou mexri kai gia toualeta na paw.gurisame spiti me 25 aimatokriti.meta apo 4 meres eniotha ena varos sto stithos kai den mporousa na parw anasa.piga espeusmena sto nosokomeio kai me esteilan sto panepistimiako sta giannena fovoumenoi gia pneumoniki emvoli.to d-dimers vgike thetiko kai tin epomeni mera mou ekanan aksoniki me spinthirografima kai edeikse oti den exw.ekana kardiografima kai uperixo kardias alla tipota den vrikan.emeina sto nosokomeio 2 meres akoma moni me ton antra mou na klaiw oli mera apo ti stenaxwria mou kai na min pernw til na dw ti kanei tomwro mou gia na min stenaxwriemai.irthe telika aimatologos sto dwmatio kai mou eipe oti exw 23 aimatokriti(exw kai to stigma).mou pire aima gia na doume ean exw thromvofilia(exei kamoia sas).ksekinisa antipiktikes eneseis proliptika mexri na vgei i eksetasi.exei perasei mia vdomada kai akoma niothw auto to varos.ekopsa to gala an kai eixa 150ml apo to kathe stithos(den kanei na thilazw me toso aimatokriti -peftei kai allo)den kserw ti na kanw apelpizomai.eimai oli mera spiti me ton antra mou o opoios den paei pouthena giati fovate gia mena kai tin pethera mou me tin mana mou enalaks na mou taizoun to paidi na mou to plenoun na to alazoun kai na kanoun kai ola ta alla mesa sto spiti.i psixologia mou einai xalia.exw apelpistei.den kserw ti einai auto pou niothw einai apo tin narkwsi?einai apo tin adinamia mou logo aimatokriti?oloi mou lene oti eimai xlomi.ekleisa ta kinita kai apagoreusa se olous ektos manas kai petheras na erxontai spiti.to mwraki eutixws einai isixo alla thelei ti mana tou. sas parakalw ean kapoia niothei to idio varos sto stithos as mou pei na iremisw kai egw.voithisteme koritsia den eimai katholou kala....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες ομορφες!!!!

Γιωτακι μου περιμενω ακομα!!!αχ ρε κοριτσια κουραστηκα δεν μπορω αλλο..ποτε θα ερθει το καμαρι μου???θελω να την παρω αγκαλιτσα μου!!!εχθες εκανα εξεταση απο κατω στν γυναικολογο μου και μου ειπε πως ανα πασα στιγμη μπορει να σπασουν τα νερα.αντε που ειναι???

ακουω για θηλασμους και κοψιμο του γαλατος απο πολλες κοπελες..εχω ενα να σας πω:κανατε το καλυτερο που μπορουσατε!μη νιωθετε τυψεις για κατι..το προσπαθησατε οσο μπορουσατε γιατι τοσο νομιζατε πως μπορειτε.το σημαντικο ειναι να παιρνει βαρος το μωρακι σας και να μεγαλωνει.αν αυτο ειναι απο το δικο σας γαλατακι ή απο ξενο δεν εχει και τοση σημασια..

Λινα μου λυπαμαι πολυ για οτι περασες!δεν περασες και λιγα για να νιωθεις και καλυτερα..ολο αυτο ειναι απορροια της αδυναμιας σου.νιωθεις κουρασμενη,εξαντλημενη και ειναι φυιολογικο μετα απο αυτο που περασες!ευχομαι καλη λοχεια και γρηγορα να παρεις τα πανω σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΞΕΧΝΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣΣΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΡΙΤΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΑΝΟΙΚΤΑ ΑΛΛΑΞΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΕΠΙΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ........ΔΩΣΕ ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕΛΑΝΧΟΛΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ........ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΡΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινα μου, ειχα και εγω πολλά χρόνια πριν αυτό το βαρος στο στηθος, να μην μπορω να πάρω ανασα και να νιωθω ότι θα πεθανω!!! ειχα κανει όλου του κοσμου τις εξετασεις για να βρουν την πηγη του πόνου, αλλά τιποτα!!!! τελικά πήγα σε ψυχολόγο και όλο αυτό ήταν αγχος και στεναχωρια που κανει ψυχοσωματικά συμπτώματα!!! όπως σου λέει και η Βαλεντίνα, προσεχε γιατί μαλλον εισαι στα πρ΄'οθυρα της καταθλιψης!!! δεν νομίζω να είναι τιποτα αλλο αφου σου εκκναν και εξετασεις!!!

μην αγχωνεσαι για τιποτα που εχει να κανει με το θηλασμό, σημασία εχει να ειναι καλα το μωρακι σου αλλά και εσυ!!!! και μ ην κλεινεσαι μονη σου, βγες εξω άλλαξε παραστασεις και παρε αερα!!!! το μωρό σου σε χρειάζεται δυνατη και πανω από όλα χαρούμενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n valentina kai rena euxaristw gia tin dinami kai to kouragio ilikrina to xreiazomai.eimai arketa fovitsiara me pire poli apo katw to oti ekana kaisariki.makari na einai etsi opos ta lete ilikrina thelw na ginw kalaaaaaaaaaa.na arxisw na xairomai to mwro mou.den kserw ti na pw.prospathw na parw ta panw mou alla wres wres afou vlepw oti den mporw na stathw sta podia mou me pernei pali i katw volta kai ta klamata.genika eimai poli euaisthiti kai kalomathimeni apo tous goneis mou pou twra tous lew kathe mera poso ftaine.proseuxomai kathe mera na figei auto to varos gia na mporesw na perpatisw...sas euxaristw ilikrina!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Γέννησα κι εγώ τον υπέροχο μπέμπη μας στις 22-7,ημέρα Πέμπτη και ώρα 00.50 το πρωι.Είναι 3460 και 52 πόντους.Είχα σχετικά εύκολο τοκετό αν και χωρίς επισκληρίδιο.

Είμαστε σπίτι από την Κυριακή και από τη Δευτέρα θηλάζουμε αποκλειστικά.Είναι υπέροχο συναίσθημα,το ξέρετε μιας και οι περισσότερες έχετε γίνει ήδη μανούλες.

Αναστασία ...υπομονή!Ερχεται και το δικο σου θαυματάκι!

Καλή ανατροφή σε όλες μας!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

λινα μου αυτο που εχεις οπως σου ειπαν και τα κοριτσια ειναι ψυχολογικο. νομιζω πως λεγεται κριση αγχους. και εγω το παθαινα οταν πηγαινα σχολειο καμια φορα με το τρενο γιατι δεν μου αρεσε να μπαινω μεσα..και τωρα που πηγαινω και βλεπω τη μπεμπα μου και παιρνω συγκοινωνια φοβαμαι μην το παθω καμια φορα αλλα σκεφτομαι τη ζουζουνα μου και ξεχνιεμαι. :P οσο για την καισαρικη δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε εχει παρει τοσο απο κατω..πανω απο τις μισες που γραφουμε σε αυτο το θεμα γεννησαμε με καισαρικη και ειναι ολα μια χαρα ;)

κοριτσια μου να σας πω κατι στο θεμα θηλασμου?? ειλικρινα το μονο που εχει σημασια ειναι να ειναι γερα τα μωρακια σας και να τρωνε να παιρνουν βαρος. ειτε αυτο γινεται απο θηλασμο ειτε απο ξενο γαλα. εχουν δει τα ματια μου τοσα πολλα την τελευταια βδομαδα που μπαινοβγαινω στο νοσοκομειο που πιστεψτε με μακαρι ολονων των μαναδων να ηταν αυτο το μεγαλυτερο τους προβλημα. γερα να ειναι τα μπεμπακια μας, αυτο πανω απο ολα!!!

catherine78 να σας ζησει ο μπεμπης σας!! καλη λοχεια να'χεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινα μου πραγματικα ευχομαι απο καρδιας να νιωσεις συντομα καλυτερα για να χαρεις τις πρωτες στιγμες με το μωρουλινι σου και φυσικα για να νιωθεις καλα και με τον εαυτο σου.ολα καλα θα πανε!μονο θετικα πραγματα να σκεφτεσαι!σκεψου πως υπαρχουν τοσα προβληματα που προκυπτουν καθημερινα που πραγματικα δεν αξζει τπτ της προσοχης μας..μονο υγεια να εχουμε!ειναι το υπερτατο αγαθο!!!!

Κατερινα μου να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!να ειναι γερος και ευτυχισμενος στηη ζωη του!!!!αντε μονο εγω εμεινα απο οτι φαινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σε όσες γεννήσανε και δεν ευχήθηκα να σας ζήσουν!!!!!Γερα να είναι όλα τα μωράκια μας!!!!Καλή λοχεία στις μανούλες!!!!

Λίνα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα,πέρασα και εγώ αρκετα με την υγεία μου μετά τη γέννα και μάλιστα χωρίς τον αντρούλη μου...νόμιζα ότι θα καταλήξω στο ψυχιατρείο...Πολύ κλάμα λέμε!!!να φανταστείς ότι είχα τόσο ευκολη γέννα,και ήρθαν όλα μετά μαζεμένα!!!

Δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη που θα σου δώσω κουράγιο,το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι πρέπει να αντέξεις γιατί το μωρό σου σε έχει ανάγκη!!!τοίχο τοίχο πήγαινα απ τη ζάλη μου,και έλεγα που θα πάει θα περάσει.Καλό κουράγιο και περαστικά σου ευχομαι!!!!να γινεις γρήγορα καλά και να χαρείς την καινουρια σου ζωή με το μωρό και τον αντρούλη σου!!

Κικίτσα μου περάστικά σας!!!Πολύ γρήγορα να γίνει καλά το χομπιτάκι σας και να επιστρέψει στο σπίτι σας!!!!

Αναστασία, άντε ήρθε και η δική σου η σειρά!!!!!Με το καλο!!!

Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΣΕ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΚΑ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ..ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ... :silly: :silly:

ΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ. ;)

ΑΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ.ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΥΓΙΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ Κ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΣΤΕ..ΥΓΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΟ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΚΙΚΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑΣ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lina86 έγραψε:

kalispera koritsia kai apo emena.sorry pou xathika alla den eimai kai poli kala.stis 12 iouliou gannisa meta apo poles ores ponou efaga kaisariki giati to mwro ekane to mikonio kai eprepe na vgei.telika eixe thilia sto laimo pou esfige otan pigene na vgei.egw apo to fovo mou gia ta rammata eimoun akiniti sto krevati kai me sikone i mana mou kai o antras mou mexri kai gia toualeta na paw.gurisame spiti me 25 aimatokriti.meta apo 4 meres eniotha ena varos sto stithos kai den mporousa na parw anasa.piga espeusmena sto nosokomeio kai me esteilan sto panepistimiako sta giannena fovoumenoi gia pneumoniki emvoli.to d-dimers vgike thetiko kai tin epomeni mera mou ekanan aksoniki me spinthirografima kai edeikse oti den exw.ekana kardiografima kai uperixo kardias alla tipota den vrikan.emeina sto nosokomeio 2 meres akoma moni me ton antra mou na klaiw oli mera apo ti stenaxwria mou kai na min pernw til na dw ti kanei tomwro mou gia na min stenaxwriemai.irthe telika aimatologos sto dwmatio kai mou eipe oti exw 23 aimatokriti(exw kai to stigma).mou pire aima gia na doume ean exw thromvofilia(exei kamoia sas).ksekinisa antipiktikes eneseis proliptika mexri na vgei i eksetasi.exei perasei mia vdomada kai akoma niothw auto to varos.ekopsa to gala an kai eixa 150ml apo to kathe stithos(den kanei na thilazw me toso aimatokriti -peftei kai allo)den kserw ti na kanw apelpizomai.eimai oli mera spiti me ton antra mou o opoios den paei pouthena giati fovate gia mena kai tin pethera mou me tin mana mou enalaks na mou taizoun to paidi na mou to plenoun na to alazoun kai na kanoun kai ola ta alla mesa sto spiti.i psixologia mou einai xalia.exw apelpistei.den kserw ti einai auto pou niothw einai apo tin narkwsi?einai apo tin adinamia mou logo aimatokriti?oloi mou lene oti eimai xlomi.ekleisa ta kinita kai apagoreusa se olous ektos manas kai petheras na erxontai spiti.to mwraki eutixws einai isixo alla thelei ti mana tou. sas parakalw ean kapoia niothei to idio varos sto stithos as mou pei na iremisw kai egw.voithisteme koritsia den eimai katholou kala....

Λινα, αυτο το βαρος στο στηθος το ενιωθα κι εγω...όχι ακριβως βαρος...σα κενο, να μη γεμιζει οξυγονο ο πνευμονας, κρατησε αρκετες μερες και το νιωθω κ τωρα καμια φορα. στο μαιευτηριο που ρωτησα δε μου ειπαν κατι κ δεν εκανα εξετασεις... ένιωθα όμως έτσι κι αλλιως κενο στα σωθικα μου...δε ξερω πως αλλιως να το περιγραψω να καταλάβεις... Θα συμφωνησω με Βαλάντω,,, άρχισε να σηκώνεσαι, το νινι σου σε θελει κι εσυ μπορεις απλα έπαθες εμπλοκη...ΞΕΚΟΛΛΑ και σηκω! έχεις ανθρωπους να σαγαπάνε, δεν εισαι μονη, κανε κι εσυ ενα βημα. εδω ειμαστε όοτι χρειαστεις! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσοια δε το ξερα αυτο με τα γαλακτοκομικα... καθε μερα τσακιζω κορν φλεικς και γιαουρτια :ohmy:

η μπέμπε δε ρευεται με το γαλα μου...απλα βγαζει μετα απο πολή ώρα γουλίτσα...κανω κατι λάθος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...