Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυ!!

FRIDAY να σου ζησει!!γερο κ καλοτυχο να ναι!!! :kiss:

Harabel σημερα ειδα την φωτο του μωρου σου...θελω να το ζουληξω!! :woohoo:

καλα χτες ακουσα θεικη ατακα απο πεθερα οταν ειπα οτι οι παιδιατροι προτεινουν να βγαινουν τα μωρα εξω με το που θα γεννηθουν...η απαντηση ηταν "τι ξερουν οι παιδιατροι!!" ωωωω!!!Θεε μου!!!Τι αλλο θ ακουσωωωωωωωωωωωωωωωω??!!

ρε κοριτσια οσες εχετε γενησει με καισαρικη πως ειστε???πονατε???

μαλλον θα με παει με καισαρικη ο γιατρος γιατι ειναι μεγαλο το μωρο για τα κυβικα μου και εχω αγχωθει :dry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land κάθε μέρα νιώθεις και καλύτερα με καισαρικη.

Και το μωρό σηκώνεις και όλα κομπλέ.

στη 1 εβδομάδα ήμουν σε πολύ καλή κατασταση άλλες και νωρίτερα!

Μην αγχωνεσαι καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!ΑΧ ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΩΡΑ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΕΚΡΑΓΕΙ,Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΙΣΕΙ!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες εγκυούλες και μανούλες!!!!!!!!!!

Έχω καιρό να γράψω,τρέχω με το ζουζούνι μου,δεν έχω χρόνο ούτε για πιπι μου να πάω!!!!!!!!!!!!!

Friday,Harabel, να σας ζήσουν τα ζουζουνάκια σας,να μας ζήσουν και να τα χαιρόμαστε τα μωράκια μας και όσες είναι στην αναμονή με το καλό να έρθουν τα μωράκια τους!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει τα αγγελούδια μας!!!!!!!!!!!!!!

Κάποια στιγμή θα βάλω και 'γω φωτο!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land έγραψε:

καλημερα κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυ!!

FRIDAY να σου ζησει!!γερο κ καλοτυχο να ναι!!! :kiss:

Harabel σημερα ειδα την φωτο του μωρου σου...θελω να το ζουληξω!! :woohoo:

καλα χτες ακουσα θεικη ατακα απο πεθερα οταν ειπα οτι οι παιδιατροι προτεινουν να βγαινουν τα μωρα εξω με το που θα γεννηθουν...η απαντηση ηταν "τι ξερουν οι παιδιατροι!!" ωωωω!!!Θεε μου!!!Τι αλλο θ ακουσωωωωωωωωωωωωωωωω??!!

ρε κοριτσια οσες εχετε γενησει με καισαρικη πως ειστε???πονατε???

μαλλον θα με παει με καισαρικη ο γιατρος γιατι ειναι μεγαλο το μωρο για τα κυβικα μου και εχω αγχωθει :dry::(

Δεν ξερω για τις αλλες κοπελες αλλα εγω ηδη απο το μαιευτηριο ημουν πολυ καλα! Την 3η και την 4η μερα εμεινα εντελως μονη το βραδυ! Το μονο πραγμα που με ζορισε λιγακι για μια εβδομαδα ηταν οταν σηκωνομουν απο το κρεβατι! Κατα τα αλλα ολα ηταν μια χαρα! Α! και ξεχασα να σας πω οτι για μενα ηταν η 2η καισαρικη και πραγματικα ηταν πολυ πιο γρηγορη η αναρρωση σε σχεση με την πρωτη και οι πονοι πολυ πιο ηπιοι! Land μου μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαντ γιατι να σε παει σε καισαρικη?????

Βικυ μου και εσυ εδω????αντε ρε κοριτσια για να δουμε ποια θα κανει την αρχη και θα ξεκολλησουμε!!!!εμενα να δεις πως ειναι η κοιλια μου..σημερα μου λεει ο αντρας μου η κοιλια σου μεγαλωσε και αλλο..που θα φτασει ωρε???

Αννα-Μαρια μου σε σκεφτομουν αυτες τις μερες..δεν εδωσες κανενα σημαδι και αναρωτιομουν πως να ειστε..χαρηκα που ολα ειναι καλα!!!

Γεωργια πως ειστε στο σπιτι?συνηθισατε την παρουσια της μπεμπας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΚΙΚΙΤΣΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ? ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ! Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ, ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΝΕΑ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια άντε να τα χιλιάσουμε τα φόρουμ.sorry που χάθηκα αλλά το βράδυ δεν κοιμάται και τόσο καλά καιτο πρωί κοιτάω πως να προλάβω τις δουλειές μου γιατί κάθε 3 ώρες τον θυλάζω. Την Τρίτη που μας έρχεται θα πάρω μισή ευχή και θα βγώ έξω μη τρελένεσαι για να πάω να φτίαξω κάτι χαρτιά για ένα επίδομα στον ΟΑΕΔ αλλα φαντασου και αυτό ακόμη έξοδο το βλέπω. Σε γενικές γραμμές καλά περνάμε αν εξαιρέσεις το βράδι. Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε το ένα μου στήθος πονάει πολύ όταν τον θυλάζω ξέρεται κανένα τρόπο για να ηρεμεί η θηλή εκτός από κρέμα γιατί βάζω άκουσα για κονιάκ το ξέρετε να το κάνω ή θα σουρώσει το παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euaggelia9 εγω ακομα περιμένω να γεννησω οποτε δεν ξερω τι να σε συμβουλευσω!!να χαιρεσαι το μπεμπακι σου παντως!!! :)

τι εγινε με το μπεμπε της Κικιτσας??? :(:( ευχομαι να ναι περαστικα :kiss:

κοριτσια μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας στο θεμα "καισαρικη" με καθησυχασατε!!

σημερα πηγα στο νοσοκομειο για καρδιογραφημα στο μπεμπε κ για κολπικη εξεταση (κοινως εφαγα χερι!! :woohoo: :blink::S :woohoo: )εχει μαλακωσει ο τραχηλος μου αλλα τιποτα ακομα... :(:(:(

θα περιμενω κ αυτη την εβδομαδα και θα μπω αν ειναι το αλλο π-σ-κ για τοκετο!!! :woohoo: :laugh: :silly: :S:huh::cheer: ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω (εδω που τα λεμε εχω βαρεθει να μαι εγκυος!! :angry::angry:;):S )

μαλλον θα παει γυρω στα 3700 το μπεμπε..ευχομαι να ναι γερη!!φουυυυυ... :ohmy::huh:

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!

η μπεμπουλα μου ειναι πολυ πολυ καλυτερα σημερα. δεν σηκωσε καθολου πυρετο! :cheer: την τεταρτη ξαφνικα μου σηκωσε 39 πυρετο και μου ειπε η παιδιατρος μου να την παω επιγοντως στο νοσοκομειο γιατι δεν εξηγηται ενα μωρο 12 ημερων να ανεβασει τοσο πολυ πυρετο. της εκαναν ενα σωρο εξετασεις και τελικα χθες που βγηκαν τα αποτελεσματα μας ειπαν πως εχει ουρολοιμωξη. της αντιβιωση και ολα πανε μια χαρα! :cheer: ευχομαι μεχρι την αλλη παρασκευη να μας τη δωσουν να την παρουμε σπιτι τη ζουζουνα μας γιατι στενοχωριεμαι παρα πολυ που δεν την εχω μαζι μου :(

λαντ μην αγχωνεσαι με την καισαρικη..εγω με το που με εβγαλαν απο το χειρουργειο κινιομουν πανω στο κρεβατι ανετα..αλλαζα πλευρο απο μονη μου χωρις προβλημα..και τη μπεμπα μου επαιρνα αγκαλιτσα χωρις να ποναω καθολου :) την επομενη μερα με το που μου εβγαλαν τον καθετηρα σηκωθηκα μονη χωρις να με κρατησει κανενας και περπατουσα..βεβαια ενιωθα ενα μικρο καψιμο εκει στην τομη αλλα οχι τιποτα τρομερο..μεχρι την 4η μερα που βγηκα δεν ενιωθα καθολου πονο στην τομη και περπατουσα κανονικοτατα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες μανούλες και εγκυούλες!!!!!!!!!

Εμέις καλά είμαστε αν εξαιρέσουμε ότι ο μικρούλης μας ταλαιπωρήτε ακόμα με τους κολικού και γενικά με το στομαχάκι του και του αλλάζουμε τα γάλατα συχνά με την γνώμη της παιδιάτρου να δούμε πιο τελικά του κάνει γιατί στην ουσία το πρόβλημα είναι ότι τρώει υπερβολικά και αν δεν του το δώσεις τρελαίνετε και έιπαι η παιδίατρος να του μειώσουμε λίγο τα ml απο 120 που θέλει στα 90!!!!!!!!!! Του δίνουμε και λίγο νερό με χαμομηλάκι γιατί στούμπωσε και είχε 3 μέρες να κάνει κακάκια ενώ με το προηγούμενο γάλα έκανε τόσο συχνά που έκλαιγε επειδή έτσουζε ο ποπούλης του και είχε γίνει κατακόκκινος,στο άλλο γάλα είχε τάση για εμετό και έκανε 2 φορές και συνέχεια έπρεπε να τον παρακολουθώ την νύχτα μην μου πνιγεί και γενικά ταλαιπωρίτε το μωράκι μας πολύ!!!!!!!!!!! Όλα ξεκινάνε στο ότι επειδή έχει γρήγορη και μεγάλη ανάπτυξη ζητάει υπερβολικό φαί το οποίο το στομαχάκι του δεν μπορεί να το αντέξει αλλά ο μικρός δεν μπορεί να αντέξει την πείνα,πρέπει όμως γιατί μετά θα ταλαιπωρηθει σε εξετάσεις για το στομαχάκι του!!!!! Επίσης του βρήκε φύσιμα στην καρδούλα και μας είπαι ότι και αυτό είναι λόγω της γρήγορης ανάπτυξής του και να μην ανησυχούμε!!!!!!!!!!!

Αύριο το απόγευμα πρώτα ο Θεός σαραντίζουμε και το απόγευμα θα πάμε για την ευχούλα!!!!!!!!! Ελπίζω οι βολτούλες να του κάνουν καλό!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικίτσα περαστικά σας η ψυχούλα ουρολήμοξη είχε τελικα τί τραβάνε και αυτά; land μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε εγώ βέβαια γέννησα φυσιολογικά αλλα σκέψου ότι δεν θα πονεσεις στη γέννα. Οσο για το μετά έγω πλέον πιστεύω ότι παίζει ρόλο ο οργανισμός του καθενός.με το καλό σου ευχομαι Αννα μαρία καλή ευχή εμείς αύριο παίρνουμε μισή ευχή γρήγορα που περνάει ο καιρός με το μωράκι δεν καταλαβαίνεις πως περνάν οι μέρες.όσο για το φύσιμα σιγά όλα τα μωράκια έχουν. Εμένα μου είπε πως δεν έχει κάτι όμως ξέρεις άν μπορεί να εμφανιστεί αργότερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!

λαντ και εσυ εδω μαζι ε?ολα καλα θα μας πανε!θετικα να σκεφτεσαι..εγω βεβαια τρεμω σαν το ψαρακι εξω απο το νερο αλλα πιστευω πως ολα θα πανε καλα!

Κικιτσα μου χαρηκα πολυ με τα νεα σας!γρηγορα να γινει καλα η μικρουλα σου και να τη παρετε στο σπιτι μαζι σας!περαστικουλια και παλι!

Αννα-Μαρια μου καλη ευχουλα και καλη επιτυχια με το γαλατακι!!μεγαλωσατε βρε!!!μπραβοοο!!

Ευαγγελια μου ποναει πολυ ο φτ?θα ρωτησω τον αντρα μου για το εμφυσημα και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euaggelia9 έγραψε:

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε το ένα μου στήθος πονάει πολύ όταν τον θυλάζω ξέρεται κανένα τρόπο για να ηρεμεί η θηλή εκτός από κρέμα γιατί βάζω άκουσα για κονιάκ το ξέρετε να το κάνω ή θα σουρώσει το παιδί;

Ευαγγελία οι μαίες μου ειχαν πει να αφηνω δικο μου γάλα πάνω στις θηλές και να αφηνω λίγο να πέρνουν αέρα, ειναι ότι καλυτερο.

Ευχομαι να σε βοηθησα λιγάκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

euaggelia9 έγραψε:

Ευαγγελία οι μαίες μου ειχαν πει να αφηνω δικο μου γάλα πάνω στις θηλές και να αφηνω λίγο να πέρνουν αέρα, ειναι ότι καλυτερο.

Ευχομαι να σε βοηθησα λιγάκι :kiss:[/quote:3vcq8d1m]

θα συμφωνησω με τη χαρα!! πιεζε λιγο το στηθος σου να τρεχει γαλατακι και να το κανεις λιγο γυρω γυρω σε ολη τη θηλη. για κονιακ ουτε για αστειο..εχει οινοπνευμα και θα σου σκασει η θηλη..απλα να προσπαθεις να βαζεις το μικρο να πιανει ολο το σκουρο οχι μονο τη ρωγα γιατι θα σε τραυματιζει συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!τι μοτυ κανετε?δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματακια σας αλλα ειδα τις περισσοτερες ευχες σας!!!

Σας ευχαρισουμε πολυυυυ!!! :kiss:

Ειχα μια πολυ ασχημη γεννα 19ωρες...στο τελος ειχα χασει τις μερες...δεν ηξερα τι μερα ειναι οταν γεννησα.. :S ημουν απιστευτα εξαντλημενη και ευτυχως γλιτωσα την καισαρικη το παρα τριχα που λενε...

Τελικα μετα απο πολλες ωρες πονους και κουρασης,η αναταμοιβη μου ηρθε!!!!!!!ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ 3400γρ και 51 εκ υψος!!!πανεμορφη και σκετη γλυκα!!!βγηκαμε απο την κλινικη και την επομενη μερα ξαναπηγαμε για επανελεγχο χολεριθρινης..ειχε ανεβασει ικτερο :( μου την κρατησαν εκει και μου την εβαλαν σε λαμπες για να πεσει ο ικτερος :( εκλαιαγα συνεχεια και η ψυχολογια μου ηταν σκ..τα.........δεν ηθελα να βλεπω ανθρωπο και μιλουσα μονο με τον αντρα μου και την Αν-ν η οποια με βοηθησε απιστευτα να ηρεμησω οπως και ο συζυγος της και ηθελα να το αναφερω και να πω εν;α μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!Αν-ν και Νικο σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ!

ΤΕΛΙΚΑ κοριτσακια μου ,μετα απο μια μερα κλαμα ξαναπηραμε την μπουμπου σπιτι μας και ξαναπηγαμε την επομενη ημερα για επανελεγχο οπου μας ειπαν οτι ολα ειναι σουπερ και γυρναμε σπιτι μας γερες!!!Με το θηλασμο τα παμε αισχος...δεν εχω πολυ γαλα ..η μικρη μου δεν ειχε δυναμ,η αρχικα λογω ικτερου να ρουφηξει,σοκαριστηκα και που μου την κρατησανε και δεν την ειχα σπιτι και ετσι ως αποτελεσμα εχω ...30γρ την ημερα γαλα απο το δικο μου και αυτο μονο με θηλαστρο.ΔΕΝ ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΑΚΟΜΗ...πηρα χαπακια φυτικα με μαγια μπυρας της Lanes και τα παιρνω μπας και κατεβει το γαλατακι μου...μακαρι να κατεβει αλλα...δεν το βλεπω...

ακομη κι αν βγαλω γαλατακι,θα της το δινω με μπιμπερο αφου δεν ρουφαει καθολου και καθεται και κλαιει πανω απο το μαστο.παλευουμε καθε φορα να μαθει αλλα τιποτα..καλοεμαθε στα μπιμπερο...

Ηθελα να σας πω ετσι αυτα τα λιγα πραγματακια για να ξερετε οτι ηθελα αλλα δεν μπορουσα να μπω στο μαμμυ!

Σας ευχαριστω πολυ ολα τα κοριτσακια για τις ευχες σας και να σας ζησουν τα μπεμπουλινια σε οσες γεννησατε και με το καλο σε οσες τα περιμενετε ακομη.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρώ καλή λοχεία. μην στεναχωριέσαι έτσι είναι στην αρχή εμένα τώρα ο μπέμπης μου τρώει αποκλειστικά από το δικό μου γάλα και χορταίνει τρώει βέβαια κάθε 3 ώρες για 40 λεπτά. Θέλω να πιστεύω ότι τώρα που είστε σπίτι σας θα ηρεμήσεις και συ και θα έχεις γαλατάκι. Παίζει ρόλο και η ψυχολογία σου. Ετσι με είχε πιασει και μένα και έκλεγα γιατί από τους κολικούς δεν ήξερα τι να τον κάνω και έκλαιγα επιρέαζε και το μωρό αλλά και το γάλα μου ήταν πιο λίγο και πιο αραιο. Ο θυλασμός θέλει ηρεμία και υπομονή.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελια μου,σε ευχαριστω πολυ για τα λογακια σου!ελπιζω ναναι ετσι και να πιασει και σε μενα!εχω στενοχωρηθει παρα πολυ γιατι ηθελα αποκλειστικα να τη θηλασω και τωρα τρωει χαζα γαλατα απο φαρμακεια..βεβαια τρωει και ενα μικρο γευματακι κι απο μενα και δεν τα παραταω !μου ειπαν οτι εχω περιθωριο περιπου 14 ημερες να ερθει το γαλατακι μου!ετσι ελπιζωωω στις επομενες 5 μερες που μου απεμειναν να αρχισει η παραγωγη γαλακτος και να φαει σωστο γαλατακι η κουκλιτσα μου!εσενα θηλαζε απο την αρχη?αλλα λιγο?και μετα ηρθε περισσοτερο γαλατακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα γεννήθηκε 3650 μεγάλο παιδάκι σχετικά. η παιδίατρος μουείπε και τον έβαλα από το πρώτο βράδυ στο στήθος μου φαντάσου ότι μου τον έφεραν πρώτη φορά στις 7 το απόγευμα και μέχρι το πρωί τον είχα βάλει 5 φορές στο κάθε στήθος μέχρι το πρωί από 10 λεπτά και τον έπερνε και ο ύπνος. το ίδιο και την δεύτερη μέρα αλλά έκλεγε γιατί ήταν ήδη μεγάλος και είχε ανάγκη από φαγητό έτσι τον έβαζα 2 φορές στο στήθος ΄και 1 φορά ξένο γάλα αυτο μου το έκανε 3 μέρες μετά την τέταρτη που ήρθαμε και στο σπίτι μας έτρωγε κάθε 3 ώρες και μόνο δικό μου και έτσι έχουμε συνεχίσει. Θέλει υπομονή να επιμένεις να την ξυπνάς όταν κουράζεται και την παίρνει ο ύπνος και πρόσεχε ίσως να μην βολεύεται και από την στάση.Εγώ εδώ και 2 μέρες άλλαξα τον τρόπο που τον κρατάω και βλέπω ότι τρώει καλύτερα και δεν μου πληγώνει τις θηλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα Βαγγελιτσα μου εμενα δεν καθεται καθολου στο στηθος!!!κλαιει και σηκωνει ολη τη γειτονια στο ποδι..μιλαμε για ουρλιαχτα...κλαιει με τη θηλη στο στομα γιατι εκνευριζεται ποτ δεν εχει πολυ γαλα...αχ δεν ξερω θα το παλεψω παντως ...ευχαριστω για τη βοηθεια σου.φιλακια πολλα!!!συνεχισε να ταιζεις νοστιμο γαλατακι τον μπεμπουλη σου!μακαρι να ειχα κι εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω μουυυυ!!!επεστρεψες στα παλια λημερια αλλα πλεον με την καρδουλιτσα σου!!!!!!!!να σου ζησει και παλι κοριτσακι μου!!!!!και μη μας ευχαριστεις..τπτ δεν καναμε..ο Θεος βοηθησε τη μπεμπουλα σου!μη στεναχωριεσαι στο θεμα του θηλασμου!θα ερθει το γαλατακι σου!!!!!!πολυ χαρηκα που σε ειδα εδω!!!!!να μου φιλησεις τη φιλεναδα της καραμελιτσας μου!!!!φιλακιαααααααααααααα

Ευαγγελια μου δεν ξερω αν σου ευχηθηκα γι'αυτο θα το κανω τωρα..χιχι!να σου ζησει το παλικαρακι σου!!!!!!!να ειναι γερο και καλοφωτιστο!!!!!καλη λοχεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μου να σου ζήσει η μπουμπούκα!!! :)

Δεν θα το πιστέψεις...και εγώ 19 ώρες έκανα και παρά τρίχα γλίτωσα την καισαρική...οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! :ohmy: Τα ίδια και με τον ίκτερο...το τελευταίο βράδυ μου την έβαλαν σε φωτοθεραπεία και πήγαινα να αντλήσουν το γάλα μου για να της δώσουν και με έπιαναν τα κλάματα...ποιο γάλα βέβαια τότε δεν είχα τίποτα...με βοήθησε πολύ όμως η αντλία και όταν πήγα στο σπίτι γιατί όπως λες και εσύ εκνευριζόταν και δεν μπορούσε να πιάσει τη θηλή με τίποτα :blink: !!! Με την αντλία όμως το γάλα αυξανόταν συνεχώς και τώρα δεν κάνω άντληση σχεδόν καθόλου και θηλάζω αποκλειστικά. Αν θέλεις δοκίμασε με αντλία....μπορεί να βοηθηθείς ;) ! Φιλάκια :kiss::kiss: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...