Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?[ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά μία γνωστή μου τον πρώτο μήνα είχε αδιαθετήσει αλλά της κράτησε 3 ημέρες. Νόμιζε ότι ίσως ήταν ψυχολογικό αλλά τον επόμενο μήνα που είχε καθυστέρηση έκανε τεστ και ήταν έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά μία γνωστή μου τον πρώτο μήνα είχε αδιαθετήσει αλλά της κράτησε 3 ημέρες. Νόμιζε ότι ίσως ήταν ψυχολογικό αλλά τον επόμενο μήνα που είχε καθυστέρηση έκανε τεστ και ήταν έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά μία γνωστή μου τον πρώτο μήνα είχε αδιαθετήσει αλλά της κράτησε 3 ημέρες. Νόμιζε ότι ίσως ήταν ψυχολογικό αλλά τον επόμενο μήνα που είχε καθυστέρηση έκανε τεστ και ήταν έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕ ΜΗΝΑ ΕΙΔΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕ ΜΗΝΑ ΕΙΔΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕ ΜΗΝΑ ΕΙΔΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...