Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακιά!καλοριζικο και το 3 και μονη ευχη ολο και να αυξανομαστε οι γκαστρουλες!

Ειρήνη καλη επιτυχια κοπέλα μου με την αυχενικη!Ολα καλα ευχομαι :):):):):) περιμένω νέα σου!!!!

Breeze που στην αθηνα μενεις;Αν βολευει παντως ελάτε για μπάνιο Μαραθωνα!Θα σας δείξω μια παραλία που έχει πεντακάθαρα νερά και ελάχιστο κόσμο!Ειναι σε καβάτζα και δεν μπορεί να την βρεί κανείς χωρίς χάρτη.....συνήθως δεν την δείχνω σε αλλους για να μην πλακώνει κοσμος αλλά με εσένα γκαστρουλα μου ευχαρίστως να κανω εξαιρεση!

Ελεεναα τι καλα θα δειτε το σπορακι σας σημερα!!!! να δεις χαρα που θα κανεις!!!!Περιμένω με αγωνια τα νεα σου!!!

Δεσποινακι μην στεναχωριεσαι με την σκυλιτσα σου αφου δεν προκειται να την ζευγαρωσετε καλα κανετε!!

Λενακι μην ανησυχεις αφου υπαρχει εξηγηση για τα αποτελεσματα!Απλα πρεπει να κανεις λιγο παραπανω υπομονη και να δεις που ολα ειναι φυσιολογικα!

:kiss::kiss::kiss::kiss: φιλια και σε οσες δεν ανεφερα ειμαστε και πολλες και πολυλογουδες βλεπετε!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου σε ευχαριστω πολυ πολυ .νεο κοσμο μενω αλλα δεν μας νιαζει η αποσταση αρκει να ειναι καθαρα .νομιζω τωρα που μπηκα στον τεταρτο θα πεισω τον αντρα μου να με φερει .σιγουρα συντομα θα εκμεταλευτω την προταση σου . ειρηνη καλα αποτελεσματα με την αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!!!!

ειρηνακη περιμενω νεα!!!!!

αλεξανδρα μεχρι τις 3 αυgουστου τι????τοτε εχω το επομενο ραντεβου,,οσο gια τις βιταμινουλες τις δινουν μετα τους 3 μηνες δεν ειναι οτι δεν εχουμε καλες εξετασεις απλα βοηθανε επειδη δεν τα τρωμε και ολα αυτα που εχουν βιταμινες που χρειαζομαστε τωρα,πχ εgω δεν μπορω να φαω κρεας και να πιω gαλα,απο το να μην εχω καλο σιδηρο και ασβεστιο προτιμω να πιω τις βιταμινουλες μου!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλωριζικο το νο 3 !!!!!τι κανετε?εγω σημερα το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου καλα!ζεσταινομουν ελεεινα!ο αντρας μου κρυωνε και τον ειχε πιασει και η μεση του οποτε ουτε κλιματιστικο μπορουσα να αναψω :angry::angry::angry: κοιμηθηκα κατα τις 4 το πρωι αφου πρωτα πηγα καμποσες φορες τουαλετα.κοριτσια μονο εγω ζεσταινομαι τοσο εντονα???ο αντρας μου εχει φοβηθει γιατι εγω ειμαι συνηθως κρυουλιαρα σε υπερβολικο βαθμο!!!!!

ειρηνη περιμενουμε νεα σου!

ιωαννακι 1,5 εκατοστο????????αντε και εισ ανωτερα :P

καλλι και εγω μπρουνυτα κοιμαμαι συνηθως και τωρα μου κακοφαινεταιπου κοιμαμαι αλλιως.καμια φορα μεχρι να με παρει ο υπνος κοιμαμαι μπρουμυτα αλλα το βαρος το ριχνω προς το ενα πλευρο και το ενα ποδι ειναι λυγισμενο για να μην ασκω πιεση.

bibiboνομιζω οτι αφου δεν εχεις ασφαλιση μπορεις να ασφαλιστεις στον συζηγο σου.

φιλακια πολλα σε ολες δεσποινα, ρεβεκα, λενακι, και οποια αλλη ξεχνω :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δε προκειται για μενα εμεις εχουμε ΤΕΒΕ ρωταω απλα απο περιεργια, αν καποια κοπελα δεν ειναι ασφαλισμενη και δεν εχει κανεναν να την ασφαλισει και πρεπει να νοσηλευτει τι κανει τοτε? Και ολοι αυτοι οι αλλοδαποι που υπαρχουν στην Ελλαδα τι κανουν? Χαζη ερωτηση? Ε ξανθια ειμαι, συγνωμη :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BIBIBO υποθεσαμε οτι ρωτουσες για σενα σορρυ.παντως νομιζω οτι τα δημοσια νοσοκομεια τους δεχονται ολους .δεν ξερω βεβαια την διαδικασια με ακριβεια . παντως και εγω λιωνω απο τη ζεστη αν και εμενα με ενοχλουσε απο πριν .αλλα και χωρις ζεστη παλι δεν κοιμαμαι οπως πριν δηλαδη στον 8 τι θα κανω? κοριτσια πολλα φιλακια σε ολες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! :)

Πρωινες πρωινες βλεπω ολες!!

Εγω σηκωθηκα 8μιση ταισα την μικρη εκανα τις δουλιτσες μου,ειχα να

μαγειρεψω και γεμιστα αλλα βαριεμαι ελεεινα σημερα οποτε θα κανω καμια μακαροναδα αργοτερα! :laugh:

Ειρηνακι μου καλα αποτελεσματα ευχομαι! Περιμενουμε νεα σου

με αγωνια!!

Γεωργια και εγω το εχω αυτο με την ζεστη! Ειναι απο τις ορμονες.Να φανταστεις κοιμαμαι μονο με τα εσωρουχα.

Καλλη μου πως ειναι η μαμα σου;;;Ελπιζω καλυτερα! Φιλακια στην ζουζουνα σου! Γιατι δεν κοιμασαι βρε συ μπρουμυτα;;;Τοσο πολυ μεγαλωσε η κοιλιτσα και σε ενοχλει;; Αν οχι,δεν υπαρχει φοβος για το μωρακι ακομα.Ειναι πολυ μικρουλι.Εγω μετα τον 5 κοιμομουν ανασκελα στην Ειρηνη.Αλλα ειχα μικρη κοιλιτσα.

Ρεββεκακι καλο αυτο με τις πολυβιταμινες.Το βρηκα και εγω εδω.Εμενα ακομα δεν μου εχει δωσει τιποτα εκτος απο φολικο οξυ.

Θα τον ρωτησω ομως την αλλη Πεμπτη που θα παω.

Ελενα με το καλο να δεις το νινι σου σημερα! :kiss:

Ιωαννακι μου :kiss::kiss::kiss:

Δεσποινακι που εισαι;;; Πηγες την σκυλιτσα στον γιατρο;;

Παω να μαγειρεψω κοριτσαρες μου! Φιλακια πολλαα1!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλορίζικο κοριτσάκια μου το Νο3!!!!!!!!!!!

χθες δεν μπήκα καθόλου και σήμερα δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω!!!!

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και από την Papp-A. είναι πολύ καλά!!!! Ξαλάφρωσα!!!!! :):)

breeze καλωσήρθες!!!! σε καταλαβαίνω με την ζέστη.. κι εγώ ζεσταίνομαι πάααρα πολύ, αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια είναι από τις ορμόνες! υπομονή!!

Λενάκι μου η αυχενική σου δεν είναι και τόσο υψηλή, πάνω από 2,5 είναι επικίνδυνο. Να δεις όταν θα ξαναπάς θα είναι όλα μια χαρά!! :kiss::kiss:

Ειρηνούλα περιμένουμε τα νέα από το μπεμπέ!!!!!

φιλιά σε όλες!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι :kiss::kiss:

και gω κοιμαμαι μπρουμητα δεν παθαινει κατι το νινι!!!

ζωουλααααα μου τι κανεις καρδουλιτσα!!!!

να σου πω σου ειναι ευκολο να gραψεις τα αποτελεσματα!!!

επειδη απο τις δικες μου δεν θα καταλαβω και πολλα λοgο τουρκιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Ειπα κι εγω γιατι ζεσταινομαι.......με καλυψατε οι ορμονες ειναι λοιπον γιατι κατα τα αλλα εγω με την ζεστη δεν ειχα προβλημα ποτε!παω για μπανακι τωρα!!Ξερω πως κανονικα θελει να πεσι λιγο ο ηλιος αλλα δεν αντεχω αλλο!!!θα κατσω κατω απο ομπρελλα!

Ειρηνακι που εισαι κοπελα μου;περιμενουμε νεα σου; :)

Λενακι αστα τα γεμιστα εγω εκανα χτες μουσακα και το απογευμα ποναγε η μεση τα ποδια η κοιλια ....ολα!σημερα θα φαμε σουβλακια :P:P:P

bibibo κι εγω τεβε εχω ...πολυ χαλια το ταμειο

geozouli μπραβο με την Papp-A αντε να μας φευγει το αγχος μια μια!

rebbeka ελεναα Δεσποινακι φιλιω :kiss::kiss::kiss::kiss: σε ολες!

ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΒΟΥΤΙΤΣΕΣΣΣΣΣΣΣ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεββεκάκι μου τώρα το είδα... σου γράφω τα αποτελέσματα!!

Εμένα στην πρώτη σελίδα μου γράφει τι είδε από τον υπέρηχο, τα οποία μου τα είπε και την ώρα που το βλέπαμε, καρδιακή λειτουργία 159/λεπτό, μήκος εμβρύου 61,30, αυχενική διαφάνεια 1,60, ποσότητα αμνιακού υγρού φυσιολογική, πλακούντας πρόσθιος, ρινικό οστό ορατό, doppler φλεβώδη πόρου φυσιολογικό, doppler τριχλώχινας φυσιολογικό, γωνία προσώπου 78.

Ανατομία εμβρύου

Κρανίο - εγκέφαλος: φυσιολογική απεικόνιση

Άνω άκρα: ορατά και τα δύο

Κάτω άκρα: ορατά και τα δύο

Στομάχι ορατό

ΡΙ αριστεράς 2,58

ΡΙ δεξιάς 3,00

Μήκος τραχήλου 39

Στην δεύτερη σελίδα έχει τα αποτελέσματα της papp-a:

Ελεύθερη β-hCG 35,10 ΙU/Ι ισοδύναμο με 0,740 ΜοΜ

PAPP-A 3,700 IU/I ισοδύναμο με 0,999ΜοΜ

Πιθανότητα τρισωμίας

Τρισωμία 21 Τρισωμία 18 Τρισωμία 13

Βάσει μητρικής ηλικίας 1:375 1:904 1:2839

Τελική συνδυασμένη πιθανότητα 1:7494 1:18078 1:56772

Ελπίζω να βοήθησα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τα κορίτσια!!! και εγώ σήμερα σκάω υπερβολικά. Χθες βράδυ και εγώ δεν καλοκοιμήθηκα μιας και έλειπε το έτερον ήμισυ λόγω δουλειάς. Παρόλο που είχα όλο το κρεββάτι στη διάθεση μου έκανα ανήσυχο ύπνο.

Μπανάκι σήμερα δεν πήγα έχει τόση ζέστη εδώ που δεν τολμώ να ξεμυτίσω έξω από το σπίτι ίσως το κάνω απογευματινό.

Δέσποινα όλα καλά με τη σκυλίτσα σου σήμερα? περιμένουμε νέα σου.

geozouli τέλεια με τις εξετάσεις σου. Άντε να ξεμπερδεύουμε όλες να έρθει και η σειρά του επόμενου υπέρηχου να δούμε τα ζουζούνια να μεγαλώνουν κι άλλο.

Καλό απόγευμα και φιλιά σε όλες!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα!

Είχε πάρα πολύ μεγάλη καθυστέρηση και φανταστείτε πως δε πήγα μετά επίσκεψη στον γιατρό μου για να μου κάνει την εκτίμηση γιατί ήταν στο χειρουργείο.

Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας και ένα απλό «μια χαρά φαίνεται το έμβριό σας που είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική»

Ευτυχώς και με είχατε ενημερώσει εσείς γιατί ακόμα δεν θα είχα ιδέα για το τι σημαίνει το κάθε τι.

Λοιπόν:

Κεφαλογλουτιαιο μήκος εμβρύου: 6,30

Υπερηχογραφική ηλικία κυήσεως: 12εβδ και 5 ημέρες (υπερβαίνει την ημερολογιακή ηλικία κυήσεως κατά 4 ημέρες) – καλό είναι αυτό τώρα;;;

Αυχενική διαφάνεια: 1,8

Ρινικό οστό: απεικονίζεται

Τι λέτε; Καλά δεν είναι;;;

Και κορίτσια όχι να το παινευτώ αλλά το παιδάκι μου είναι ένα κουκλί!!!

Θα το σκανάρω να το δείτε και να μου πείτε … πως είμαι ίδια η κουκουβάγια… χιχιχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζωουλα εισαι τελεια σε ευχαριστω!!!!πωπω αυτα με την papp a ακαταλαβιστηκα ρε παιδι μου,αφου ολα ειναι καλα ας μην τα καταλαβουμε χιχιχι :woohoo: εgω τα αποτελεσματα απο αυτην την εξεταση την τριτη θα τα παρω,σημειωνω καπου τα δικα σου να τα χω :P

ειρηνακι μου εχεις τελεια αποτελεσματα μπραβο ολα πανε τελεια χιλια μπραβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΡΗΝΗ ΟΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ .ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ .ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ? ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙς ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ .ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΠΑΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Καλά αποτελέσματα και σε εσένα BREEZE. Έχουμε την ίδια ΠΗΤ είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα. Εγώ θα γεννήσω με καισαρική οπότε με βλέπω λίγο νωρίτερα. Με το καλό!! :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνούλαααα μπράβο το μωράκι σου τέλειο!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: πάντα τέτοια ευχάριστα να έχουμε!!!! άντε και στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!

ρεββεκάκι να θυμάσαι μόνο να κοιτάξεις τα αποτελέσματα που λένε την τελική συνδυασμένη πιθανότητα και όχι τα αποτελέσματα της μητικής ηλικίας, γιατί εγώ κοίταξα αυτά στην αρχή και τρόμαξα λίγο :laugh: :laugh: μετά κατάλαβα ότι τα τελικά αποτελέσματα είναι αυτά που μετράνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια καλα που μου το πες!!!!

να ρωτησω την αυχενικη δεν σας την κανει ο ιδιος Γιατρος?πατε αλλου???

εμενα μου την εκανε η Γιατρος μου στο ιδιο νοσοκομειο ιδιωτικο, εκανα και την papp εκει και θα με παρει την τριτη να μου πει η ιδια,και Για τις δυο εδωσα 140ευρω μαζι με την επισκεψη,διοτι δεν εχω ασφαλεια ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα η γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά την εξέταση αυτή με έστειλε σε ένα ιδιωτικό κέντρο που εμπιστέυεται να την κάνω. Μου στοίχισε 180 ευρώ!! Τους υπερήχους κάθε μήνα τους κάνω στο νοσοκομείο αλλά για την αυχενική, την Β επιπέδου και τους άλλους εξειδικευμένους υπερήχους θα με στέλνει εκεί. Αν η γιατρός σου είναι ειδική στους υπερήχους και έχει καλό μηχάνημα μπορεί να στην κάνει και η ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια νεακια που μας εφερες ειρηνακι μου!μπραβο πολυ χαιρομαι.ειδες φυλο εσυ?ρεβεκακι μου κ γω σε κεντρο εξω θα παω κ θα πληρωσω .150 ευρω δε την κανει στο ιατρειο της η δικια μου!λενακι μου κ γω γεμιστα εκανα σημερα κ πεθανα στην κουραση.οσξ για την μανουλα μου ειναι καλα τωρα δοξα το θεο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka σε ευχαριστώ! Καλά αποτελέσματα και εσύ! Άντε να βγει και η Παππ μας! Και εγώ την έκανα σε άλλο γιατρό στο Μητέρα ο οποίος μιλούσε μόνο με νούμερα και αριθμούς… ακαταλαβίστικα!

BREEZE να μας φέρεις και εσύ καλά νέα! Σε έβαλα στη λίστα!!!

Marielen όπως τα λες … μακάρι να έχουμε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα!

geozouli φιλάκια πολλά!!!

KALLI5 φύλο δεν είδαμε … δεν τον είδα τον γιατρό βέβαια και να πολύαπασχολείτε. Όλο του το ενδιαφέρον ήταν από την μέση και πάνω … χιχι

Σας είπα που σε κάποια φάση φαίνεται σαν να έχει το δάχτυλο στο στόμα;; μου έδωσαν βίντεο με όοοοολη την διαδικασία! Θα απομονώσω το σημείο να σας το δείξω να μου πείτε εσείς τι βλέπετε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...