Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

Ετσι ειναι ηλιαχτιδα μου στον παιδικο σταθμο!!!! Δεν μπορουν να τα ξεσηκωνουν συνεχεια (ετσι μου ειχε πει ο γιατρος μου) :P:P:P:P:P:P:P

Αντε να κανεις την εμβρυομεταφορα κ να εχεις υπομονη!!!!!

Ολα καλα να πανε :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:(:(:(:( λυπάμαι Ευακι μου δεν θα σου γράψω τίποτα να μην σε ψιχοπλακώσω, κάνε πράγματα λίγο να ξεχαστείς....είναι μεγάλο παλούκι αυτο που περνάμε κ μόνο εμεις καταλαβαίνουμε.... :kiss:

Εννοείται το γιατρό στείλτον....υπάρχουν πολλοι καλοι γιατροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ''@@@@δι ο γιατρός '' ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???

1) ΠΑΞΗΜΑΔΙ????

2) ΡΗΜΑΔΙ?

3) ΑΧΛΑΔΙ?

4) Βόιδι??

5) αντικλείδι,

6) βελανίδι

7) γλυκίδι

8) κεραμίδι

9) σκουπίδι :blink: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη με σακάτεψε ψυχολογικά.Ένα θα σου πω την πρώτη φορά που με είδε πρίν κάν μου κανει υπέρηχο, πριν τπτ, μου είπε πως υπάρχουν και δότριες ωαρίων.Τα κορίτσια ξέρουν έχει δώσει ρεσιτάλ κατά καιρόυς.Ρίξε μια ματιά στο 5 και θα καταλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ''@@@@δι ο γιατρός '' ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???

1) ΠΑΞΗΜΑΔΙ????

2) ΡΗΜΑΔΙ?

3) ΑΧΛΑΔΙ?

4) Βόιδι??

5) αντικλείδι,

6) βελανίδι

7) γλυκίδι

8) κεραμίδι

9) σκουπίδι :blink: :silly: :woohoo:

Ε δεν τρώγεσαι όχι εννοώ όρχις για να στο επιστημονικά για να μην πηδήξουμε το post από κανένα μπαλκόνι!!!Και κακοσχηματισμένος όρχις κιολάς, σαν το χαζό μικρό ωάριο που είχα....και χειρότερα μη σου πω! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΥΓΝΩΜΗ για το βρισιμο. Ειχα μεινει στο προηγουμενο μηνυμα σου (το χθεσινο νομίζω) που έλεγες ότι δεν είσαι δυνατη και τετοια...

Μετα είδα ότι έγραψες στη ZAXA οτι θα ξαναπροσπαθησετε μαζί το Σεπτεμβρη!

Εε και εγώ μαζί σας θα είμαι! Μη με ξεχνατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

zaxarenia έγραψε:

Ε δεν τρώγεσαι όχι εννοώ όρχις για να στο επιστημονικά για να μην πηδήξουμε το post από κανένα μπαλκόνι!!!Και κακοσχηματισμένος όρχις κιολάς, σαν το χαζό μικρό ωάριο που είχα....και χειρότερα μη σου πω! :x[/quote:181mx831]

ααααααααααααααααααααααααα :laugh:

μην το λες χαζο!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso78 έγραψε:

Ευακι ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΥΓΝΩΜΗ για το βρισιμο. Ειχα μεινει στο προηγουμενο μηνυμα σου (το χθεσινο νομίζω) που έλεγες ότι δεν είσαι δυνατη και τετοια...

Μετα είδα ότι έγραψες στη ZAXA οτι θα ξαναπροσπαθησετε μαζί το Σεπτεμβρη!

Εε και εγώ μαζί σας θα είμαι! Μη με ξεχνατε!

ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ΕΣΥ???? Μπαγασικο!!!!

ααααααααχ επεσε η ομαδα σημερα επεσε....που ειναι η λολιποπ με τον γερανο της να μας σηκωσει...γμτ ????? :(;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

zaxarenia έγραψε:

Ε δεν τρώγεσαι όχι εννοώ όρχις για να στο επιστημονικά για να μην πηδήξουμε το post από κανένα μπαλκόνι!!!Και κακοσχηματισμένος όρχις κιολάς, σαν το χαζό μικρό ωάριο που είχα....και χειρότερα μη σου πω! :x[/quote:2qnavpfm]

Κακοσχηματισμενος :blink::blink::blink::blink:?????? δεν εχω δει ποτε κακοσχηματισμενο!!!!!!!Εχω δει μικρο,μεγαλο αλλα κακοσχημετισμενο οχι!!!!!Μου στελνεις μια φωτο για να εχω εικονα?

:silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :lol::lol::lol: :silly: :woohoo: :P:P:P:P:P

Α ρε Ευακι!!!!!!!!!Ετσι σε θελω!!!!Χιουμορακι (που λεει κ ο Φατσεας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμε δεν ξέρω ποιος σας έδωσε αυτά τα ποσοστά αλλά απέχουν από την πραγματικότητα...

35% επιτυχία στην εξωσωματική με τις καλύτερες προυποθέσεις..... και σπερματέγχυση πολύυυυ πιο κάτω ίσως και με τα βίας 20% (όσο είναι δηλ. και η πιθανότητα φυσιολογικής σύλληψης για κάθε ζευγάρι κάθε μήνα αν δεν υπάρχει πρόβλημα)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANEME ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΓΥΣΗ ΕΜΕΝΑ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 80%. ΑΣΤΑ! ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.

ΠΗΡΑ ΤΗΝ 2Η ΧΟΡΙΑΚΗ 470.10 Η 1Η ΗΤΑΝ 241.10 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμε ασε με τα ποσοστα δεν βγαζεις ακρη. Ακου όταν εγω πηγα για την πρωτη εξωσωματική μας ειπαν ότι με δεδομενο το ιστορικό μας εφόσον δεν είχαμε καποιο σημαντικο προβλημα το ποσοστο επιτυχίας 65%! Βεβαια και το 35% της αποτυχίας δεν είναι και μικρό! (μου το ειπανε και αυτο).

Οταν εγινε η εμβρυομεταφορα την 1η φορα επειδη τα εμβρυα ήταν χαλια τότε μου μιλησαν για επιτυχια 10%

Τη 2η φορα παλι που τα εμβρυα ήταν καλά μου είπαν ότι οι πιθανότητες παλι ήταν πάνω απο 50$ και τα είδα τα χαίρια μου!!!!

Ομως εδώ θελω να πω πως στο επισημο χαρτι που με εβαλαν να υπογραψω την πρωτη φορα για την εξωσωματικη γραφανε ότι το ποσοστο επιτυχίας ανα κύκλο είναι 18%!!!!

Αρα καταλαβαινεις τι παιχνίδι παιζεται πανω στις πλατες όλων μας!

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ!

Απο την αλλη και εγω΄ ξερω οτι στη σπερματεγχυση τα ποσοστα παλι είναι λιγο μεγαλυτερα ή ίδια με τη φυσιολογικη προσπαθεια. Εμενα ο γιατρος μου με σταματησε στις 2 σπερματεγχυσεις γιατι μου είπε ότι δεν είχε νόημα να συνεχίζω απο τη στιγμη που το προβλημα μαλλον ηταν δικό μου (οπως και αποδειχτηκε μετα την εξωσωματικη). Ξερεις η εξωσωματικη αποτελεί και μεθοδο διερευνησης του προβληματος και δίνει και απαντησεις για την υπογονιμοτητα σε ορισμενες περιπτωσεις.

Εγώ παντως θα σας ελεγα να κανετε άλλη μία σπερματεγχυση και αν δεν (που το απευχομαι) τοτε το συζητατε για εξωσωματική. Εξαλλου μετα απο μία σπερματεγχυση η γυναικα μπορεί κατευθειαν να ξεκινησει τα φαρμακα για εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna_maria έγραψε:

ANEME ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΓΥΣΗ ΕΜΕΝΑ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 80%. ΑΣΤΑ! ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.

ΠΗΡΑ ΤΗΝ 2Η ΧΟΡΙΑΚΗ 470.10 Η 1Η ΗΤΑΝ 241.10 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ?

anna_maria δυστυχώς δεν έχω εμπειρία πανω στο θεμα. Εχω διαβασει όμως ότι η χοριακή πρεπει να μεγαλώνει ανα 2 ημερες κατα τουλαχιστον 65%.

ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna_maria έγραψε:

ANEME ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΓΥΣΗ ΕΜΕΝΑ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 80%. ΑΣΤΑ! ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.

ΠΗΡΑ ΤΗΝ 2Η ΧΟΡΙΑΚΗ 470.10 Η 1Η ΗΤΑΝ 241.10 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ?

ακριβώς σε αυτο το σημείο γμτ άφησα την ιατρική!

αααααααααααααχαχα :laugh:

ανεβαινει ολοταχως μπουμπουυυυυ...μια χαρα ολα !!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι να το αλλαξεις το ...ιδι σου . Εεεε το γιατρο σου ενουσα!

Και ο καλυτερος να ήταν μόνο και μονο που σου δημιουργησε την αρνητικη διαθεση πρεπει να τον αλλαξεις!

Και εγώ θα βγω στη γύρα απο εδω και στο εξης. Θα παω σε τουλαχιστον 2 καινουριους που μου εχουν προτεινει και βλεπουμε!!!! Θα τους δω, θα με δουν και αν είναι κανενας όμορφος που να αξιζει τον κόπο θα καταληξω σε αυτον!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμε

Στην σπερματεγχυση εχεις 18-20% πιθανοτητες.Οσο εχει ενα σουπερ ζευγαρι με τακτικες επαφες καθε μηνα.Στην σπερματεγχυση αυτο που κανουν ειναι να μικραινουν την αποσταση που εχουν να διανυσουν τα σπερματοζωαρια.δηλ παρακαμπτουν την διαδρομη κολπου-μητρας (τα βαζουν κατευθειαν στη μητρα).Απο εκει κ περα πρεπει να κανουν την δουλεια μονα τους!

Στην εξωσωματικη τα ποσοστα κυμαινοντε απο 35-40% με την προυποθεση οτι δεν υπαρχουν αλλοι παραγοντες που να μειωσουν αυτα τα ποσοστα!Εδω πλεον μιλαμε για γονιμοποιημενο ωαριο που τοποθετουν στην μητρα κ απλα περιμενουν καπου να γατζωθει!

Οσο για το οικονομικο.....αν δεις ποσοι ανθρωποι δουλευουν για μια προσπαθεια εξωσωματικης θα καταλαβεις γιατι ειανι τοσα πολλα τα λεφτα!

Γυναικολογοι,μικροβιολογοι,εμβρυολογοι,αναισθησιολογοι,μαιες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...