Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κ απο μένα........... :kiss:

θέλω λίγο χρόνο για να μάθω τις ιστορίες σας.........Γκάρι -Ευάκι είναι η ίδια κοπέλα ? πάει για χοριακή σήμερα ? ότι κ να κάνεις καλή επιτυχία κ απο μένα !!! :blush::)

Την έκανα τελικά την ένεση......όπως το είπατε,δεν ήταν τίποτα !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό έκανα τη χοριακή αποτελέσματα θα πάρω γύρω στις 12:30.

Θα σας πω έτσι για να το βγάλω από το σύστημα μου. Πήρα το γιατρό της εξωσωματικής πρίν πάω για την εξωσωματική.Μου είχε πει να το καλέσω.

Μου είπε λοιπόν να πάω να κάνω το τεστ σήμερα.

Και τον ρωτάω γιατρέ το utrogestan προκαλεί καθυστέρηση και μου απαντάει..."Ναι, μπορεί...." συνεχίζω και του λέω "......Έχω πόνους περιόδου χαμηλά, περίπου 12 μέρες τώρα...." μου απαντάει...."....Κάνει συσπάσεις η μήτρα μπαααααααας και το κρατήσει προσπαθεί η καημένη...., τελοςπάντων κάνε ένα τέστ και βλέεπουμε"...." Και συνεχίζω και τον ρωτάω..."Κύκλο τώρα πως μετράω για να έχω εικόνα που βρίσκομαι..." απάντηση...." Δεν μετράς, δεν ξέρω...μετράς τον επόμενο...μολις αδιαθετήσεις...."

Μου μιλάτε για θετική ενέργεια, ε πείτε μου λοιπόν με αυτά τα δεδομένα που να τη βρώ...Μια τρελή έχω γίνει τόσες μέρες χαμένη στο κόσμο μου, νόμιζω πως είναι χαμένες μέρες τις ζωής μου, δεν είμαι καν σε θέση να είμαι σε φυσιολογική επαφή με το περιβάλλον.

Τέλος πάντων ότι είναι ή μάλλον δεν είναι θα δείξει οριστικά σέ λίγο να τελείωσει και το μαρτύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chri έγραψε:

καλημέρα κ απο μένα........... :kiss:

θέλω λίγο χρόνο για να μάθω τις ιστορίες σας.........Γκάρι -Ευάκι είναι η ίδια κοπέλα ? πάει για χοριακή σήμερα ? ότι κ να κάνεις καλή επιτυχία κ απο μένα !!! :blush::)

Την έκανα τελικά την ένεση......όπως το είπατε,δεν ήταν τίποτα !! :)

Ναι, με λένε Εύα.Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας πραγματικά...

Επι της ουσίας θέλω λίγο πίσω την ψυχική μου γαλήνη. Δεν είναι σωματική η ταλαιπωρία που έχω υποστεί είναι απίστευτα ψυχολογική. Τελικά μάλλον δεν είμαι αρκετά δυνατή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Καλημέρα. Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό έκανα τη χοριακή αποτελέσματα θα πάρω γύρω στις 12:30.

Θα σας πω έτσι για να το βγάλω από το σύστημα μου. Πήρα το γιατρό της εξωσωματικής πρίν πάω για την εξωσωματική.Μου είχε πει να το καλέσω.

Μου είπε λοιπόν να πάω να κάνω το τεστ σήμερα.

Και τον ρωτάω γιατρέ το utrogestan προκαλεί καθυστέρηση και μου απαντάει..."Ναι, μπορεί...." συνεχίζω και του λέω "......Έχω πόνους περιόδου χαμηλά, περίπου 12 μέρες τώρα...." μου απαντάει...."....Κάνει συσπάσεις η μήτρα μπαααααααας και το κρατήσει προσπαθεί η καημένη...., τελοςπάντων κάνε ένα τέστ και βλέεπουμε"...." Και συνεχίζω και τον ρωτάω..."Κύκλο τώρα πως μετράω για να έχω εικόνα που βρίσκομαι..." απάντηση...." Δεν μετράς, δεν ξέρω...μετράς τον επόμενο...μολις αδιαθετήσεις...."

Μου μιλάτε για θετική ενέργεια, ε πείτε μου λοιπόν με αυτά τα δεδομένα που να τη βρώ...Μια τρελή έχω γίνει τόσες μέρες χαμένη στο κόσμο μου, νόμιζω πως είναι χαμένες μέρες τις ζωής μου, δεν είμαι καν σε θέση να είμαι σε φυσιολογική επαφή με το περιβάλλον.

Τέλος πάντων ότι είναι ή μάλλον δεν είναι θα δείξει οριστικά σέ λίγο να τελείωσει και το μαρτύριο.

Καλημερα!Μονο το δικο σου μηνυμα διαβασα...σε ειχα στο μυαλο μου...

Στις 12.30 λοιπον θα ξερουμε!!!!!! ;) Δεν εχω και τσιγαρα γμτ :angry:

Ευακι ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ παρε απο εμας!!!!!Δειξει δεν δειξει (οπως ειπες) εμεις ειμαστε εδω!Μακαρι να ειναι θετικο για να μπορεσω να σου τα χωσω μετα :P:P:P !!!!!Αντε κοριτσακι μου σε λιγη ωρα θα ξερεις!!!Τα δυσκολα περασαν ....

Χαμενες μερες δεν ειναι!! Δεν χανουμε μερες οταν προσπαθουμε τοσο σκληρα,τις χανουμε οσο μοιρολατρουμε κ βλεπουμε την ζωη να περναει απο μπροστα μας χωρις να κανουμε τιποτα!

Αντε μωρε...μην ακουω(βλεπω) τετοια.....χαμογελο παρακαλω :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalmera nikol mou!dustixos den stamataei katholou,apla exo trelathei,milisa me ton giatro extes kai eno mou eixe pei na perimeno mexri tin deutera ,mou eipe kai piga simera gia epenaleipsi xoriakis!ti na po kathomai se anamaina karvouna!

euaki poso se katalavaino,poso psixofthoro einai olo auto,kai idiaitera an exeis arnitiko apotelesma einai opos to les kai su xamenos xronos kai elpides!

omos euaki einai adiko pou niotheis etsi,ola tha pane teleia matia mou kai stis 12:30 tha"kapsoume" to mammy apo tin xara mas me ta nea sou!

THETIKI SKEPSI !!!!!! :):P :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΑΤΙΜΗ Η ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 12 ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ 2 ΧΟΡΙΑΚΗ. ΗΡΕΜΗΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sigoura loli mou den einai "xamenes meres" me tin kathari ennoia apla kapou prepei na ta xosoume kai meis!oles prospathoume gia to kalutero,o epimenon nika kai emeis tha nikisoume tora i argotera den exei simasia!

anna maria kala apotelesmata kai se sena ,sou euxomai na exei diplasiasti kai na xaroume oles mas me ta euxarista nea sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Κοριτσάκι μου γλυκά η χοριακή μου ήταν αρνητική μικρότερη από 1.

Σας ευχαριστώ όμως όλες πάρα πολύ.....

Βγηκε νωριτερα?????Ποσο μικροτερη απο 1?Μη μου πεις μικροτερη κ απο την δικια μου (0,3)????? Θα τρελλαθω αν μου παρεις τα πρωτεια!!!!

Ευακι μου :(:(:(:( Τι να σου πω...?Οτι δεν πειραζει..? Ξεσπασε,ανασυνταξε ψυχη κ σωμα,χαλαρωσε,περνα καλα κ ξανα προς την δοξα τραβά!!!!

Αχ ρε κοριτσακι μου!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στις όμορφες και στον όμορφο

Δάφνη και Αννα Μαρία μην αγχώνεστε καλέ στην κατάστασή σας μια χαρά θα είναι και οι δεύτερες χοριακές σας. γιατί όχι άλλωστε; καλές κοπέλες είμαστε όλες και μας αξίζει!!!!!!!!

Γαιδαράκο μόλις πάρεις τα θετικά αποτελέσματα θα μας πεις και που μένεις να έρθουμε όλες μαζί να σε χτυπήσουμε που τόσο καιρό έχεις το μωράκι σου μέσα σε περιβάλλον άγχους και γκρίνιας. Άμα πια.

είπαμε όλα τέλεια θα πάνε και θα πάνε. :kiss::kiss::kiss:

τα δικά μου νέα τώρα

δεν έχω

πήρα τηλ να δω τι κάνουν τα 11 εμβρυάκια μου και μου είπαν

κυρία μου συγγνωμη αλλά δεν μπορούμε να τα ενοχλήσουμε σήμερα

αύριο θα σας πούμε.

Βρε κοπέλα μου της λέω αν γκρινιάξουν που τα ενόχλησες θα τους πεις πως ρωτάει η μαμά τους.... μπαααααα αυτή τίποτα εκει στο χαβά της

Οπότε αύριο θα μάθω πότε πάω για εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euaki lupamai kardia mou!ksespase ,kai meta pali apo tin arxi!

ego leo na to rixo stin kipouriki gia na min me parei apo kato,mipos auto se voithisei kai sena?omorfa louloudia ,oraies glastres,omogo perivalon stin veranta mas?!ti les?

kardia mou katalavaino apoluta pos niotheis omos tha erthei auto po toso epithimoume pou tha paei!!!na xereis pos gluko gaidouraki se agapame polli!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

καλημέρα στις όμορφες και στον όμορφο

Δάφνη και Αννα Μαρία μην αγχώνεστε καλέ στην κατάστασή σας μια χαρά θα είναι και οι δεύτερες χοριακές σας. γιατί όχι άλλωστε; καλές κοπέλες είμαστε όλες και μας αξίζει!!!!!!!!

Γαιδαράκο μόλις πάρεις τα θετικά αποτελέσματα θα μας πεις και που μένεις να έρθουμε όλες μαζί να σε χτυπήσουμε που τόσο καιρό έχεις το μωράκι σου μέσα σε περιβάλλον άγχους και γκρίνιας. Άμα πια.

είπαμε όλα τέλεια θα πάνε και θα πάνε. :kiss::kiss::kiss:

τα δικά μου νέα τώρα

δεν έχω

πήρα τηλ να δω τι κάνουν τα 11 εμβρυάκια μου και μου είπαν

κυρία μου συγγνωμη αλλά δεν μπορούμε να τα ενοχλήσουμε σήμερα

αύριο θα σας πούμε.

Βρε κοπέλα μου της λέω αν γκρινιάξουν που τα ενόχλησες θα τους πεις πως ρωτάει η μαμά τους.... μπαααααα αυτή τίποτα εκει στο χαβά της

Οπότε αύριο θα μάθω πότε πάω για εμβρυομεταφορα.

ΜΩΡΕ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΓΕΣ ΑΛΛΑ ΓΑΙΔΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ Σ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ!!!

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ....

ΑΠΛΑ ΠΕΣ ΠΗΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ''ΑΓΚΟΥΥΥΥΥΥΥ''

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Κοριτσάκι μου γλυκά η χοριακή μου ήταν αρνητική μικρότερη από 1.

Σας ευχαριστώ όμως όλες πάρα πολύ.....

Ευακι μου στεναχωρήθηκα παααρα πολύ! Δεν έχω λόγια!

Όμως θα βρω λόγια να σου γραψω για απο εδώ και πέρα... Συγχωρεσε με γιατι θα σου φανώ λιγο σκληρη. Αλλά έτσι έχω μάθει να αντιμετωπίζω τα πραγματα. Ετσι θελω να μου μιλανε και ετσι μιλάω και εγώ στους δικούς μου ανθρώπους!!!!

Σιγουρα καθε αποτυχία μας μας κανει να αισθανομαστε χαλια. Το καταλαβαινω. Αυτο όμως που δεν καταλαβαίνω με σενα δυστυχώς είναι η αρνητικη σου διαθεση για τις καταστασεις! Γιατί νομίζεις ότι εισαι αδυναμη? Πας καλα βρε κοριτσι μου? Εσύ δεν είσαι δυνατή? Το λίγο διάστημα που συγγραφουμε έχω καταλαβει ότι έχεις περασει αρκετα. Και σε σχεση με την υγεία σου και σε σχεση με την εγκυμοσυνη! Και δεν είσαι δυνατή? ΝΟΜΙΖΕΙΣ!!!!

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι. Εισαι ακομα στην αρχη!!!! Αν θες να σταματησεις να προσπαθεις τοτε αυτο σημαινει ότι η επιθυμια σου για παιδι δεν ήταν και δεν είναι μεγαλη. Οποτε σταματα! Αν όμως αυτο δεν ισχυει τοτε "σκασε και κολυμπα"! . Ψαξτο καλύτερα! Για όλα υπαρχουν λύσεις!!!!!

Συγνωμη και παλι για τον τροπο που σου εγραψα και ελπιζω να μην τσαντισω και τα αλλα κοριτσια! Παρε το χρόνο σου, ξεπερνα το αρνητικό σου, βρες την ισορροπιά σου και μετα συνεχισε να ανεβαινεις το βουνό! Όταν θα φθασεις στην κορυφη η ανταμοιβη θα είναι πολύ μεγαλυτερη από ότι φανταζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...