Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

Χαχαχαχ Κατερινάκι γελάω με τα νέα σας :laugh: Μεγάλη διαφορά ε! Και συνεχίζει να αναπτύσσεται στους ίδιους ρυθμούς! Καλό κουράγιο :P Μπράβο και που πήρε θέση νωρίς, μια χαρά :)

Σχετικά με ΙΚΑ και επιδόματα και τέτοια, από τη στιγμή που έχει υποβληθεί η ΠΗΤ γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Δηλαδή αν σου αλλάξουν πάλι ημερομηνία, πρέπει να ξαναπάς ΙΚΑ;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γεια σου Κατρινα μου!!! Τελεια τα νεα σου. Ενα μπεμπαρο θα κανεις :P:P Μπραβο του που πηρε θεση,ειδες δουλεια που εκανε η γλυκοζη??? Μεγαλωσε πολυ και θελει να ερθει στην αγκαλιτσα της μαμας του γρηγοροτερα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ναι βρε, τι άλλο να ήταν; Είναι μεγάλο παιδί πια :)

Κορίτσια καλό κουράγιο με τα επιδόματα και όλα αυτά. Εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα από τα δικά μας και απλώς ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Katerinaki τωρα που τελειωσες με τη δουλεια να κανονισουμε συναντηση..γιατι μετα δε βλεπω τη Βασιλικη να ξεκουναει..χοχοχο!!γιατι εμεις ειμαστε καλυτερες?Το φωτιστικο σας αψογο..ρωτησα τιμες γιατι εχω να παω σε βαπτιση διδυμακια..και ειπα να παρω ενα λαμπατερ για το δωματιο τους!λεεει??

Τι πονο ειχες?δεν καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Χαχαχαχ Κατερινάκι γελάω με τα νέα σας :laugh: Μεγάλη διαφορά ε! Και συνεχίζει να αναπτύσσεται στους ίδιους ρυθμούς! Καλό κουράγιο :P Μπράβο και που πήρε θέση νωρίς, μια χαρά :)

Σχετικά με ΙΚΑ και επιδόματα και τέτοια, από τη στιγμή που έχει υποβληθεί η ΠΗΤ γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Δηλαδή αν σου αλλάξουν πάλι ημερομηνία, πρέπει να ξαναπάς ΙΚΑ;!

χαχαχα μαλλον οχι Λεωνιδα ,οχι Αχιλλεα....αλλα Αιαντα θα τον ονομασω στο τελος..!!!Ακου εκει 3 εββδομαδες σχεδον διαφορά!! :dry:

κοιτα ακομα εχω αδεια γιατρου..μεχρι τις 18 Ιουλιου..!στις 18 Ιουλιου θα ξεκινανε..οι 56 μερες πριν το τοκετο..!τοτε θα παω να καταθεσω και τα χαρτια και τα υπερηχα απο γιατρο..λογικα..εε?

αν ομως το τελευταιο υπερηχο μου δειχνει ΠΗΤ..28 Αυγουστου..λογικα δεν πρεπει να βγω σε αδεια κανονικη νωριτερα απο 18 Ιουλιου?/??πχ..αρχες Ιουλιου?αχχχχ ειμαι τοοοσο μπερδεμενη με αυτα τα διαδικαστικα!!δεν ξερω τη τυφλα μου!μονο με κθοδηγηση θα τα καταφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κι εγώ ήθελα να σας πω να κανονίζαμε, αλλά περίμενα να δω μη μου κάνουν καμια μλκία και μου πουν να έρθω για λίγο ακόμη. Λογικά είμαστε ΟΚ ;) Για πότε θα βόλευε;

Κοίτα, στο μαγαζάκι πήγε ο Χρήστος μόνο και μου είπε ότι γενικά ήταν ψιλοτσιμπημένα κάποια πράγματα, αλλά τώρα για one off περιστάσεις και δη για δωράκι σε διδυμάκια, μια χαρά ακούγεται η ιδέα σου! Το επιτοίχιο το δικό μας είχε 70 και είναι μεγαλούτσικο, αλλά μου είπε πως είχε και μεγαλύτερα (και προφανώς ακριβότερα).

Από πόνους... σήμερα μ' έχει ξεσκίσει παντού. Δεν ξέρω, με πήρε απότομα η κάτω βόλτα μάλλον ή γερνάω και γίνομαι γκρινιάρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

kuo28 έγραψε:

χαχαχα μαλλον οχι Λεωνιδα ,οχι Αχιλλεα....αλλα Αιαντα θα τον ονομασω στο τελος..!!!Ακου εκει 3 εββδομαδες σχεδον διαφορά!! :dry:

κοιτα ακομα εχω αδεια γιατρου..μεχρι τις 18 Ιουλιου..!στις 18 Ιουλιου θα ξεκινανε..οι 56 μερες πριν το τοκετο..!τοτε θα παω να καταθεσω και τα χαρτια και τα υπερηχα απο γιατρο..λογικα..εε?

αν ομως το τελευταιο υπερηχο μου δειχνει ΠΗΤ..28 Αυγουστου..λογικα δεν πρεπει να βγω σε αδεια κανονικη νωριτερα απο 18 Ιουλιου?/??πχ..αρχες Ιουλιου?αχχχχ ειμαι τοοοσο μπερδεμενη με αυτα τα διαδικαστικα!!δεν ξερω τη τυφλα μου!μονο με κθοδηγηση θα τα καταφερω![/quote:3ogpxtlf]

Α δηλαδή δεν έχεις δώσει ΠΗΤ στο ΙΚΑ. Νόμιζα ότι τα δίνετε πριν την άδεια. Δεν ξέρω πώς πάει. Εσύ προτιμάς νωρίτερα ή αργότερα; "Μαγείρεμα" δεν παίζει; Δεν τους κλέβουμε άλλωστε όπως και να 'χει. Τι να την πάρεις λίγο πριν τι λίγο μετά :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ναι κι εγώ ήθελα να σας πω να κανονίζαμε, αλλά περίμενα να δω μη μου κάνουν καμια μλκία και μου πουν να έρθω για λίγο ακόμη. Λογικά είμαστε ΟΚ ;) Για πότε θα βόλευε;

Κοίτα, στο μαγαζάκι πήγε ο Χρήστος μόνο και μου είπε ότι γενικά ήταν ψιλοτσιμπημένα κάποια πράγματα, αλλά τώρα για one off περιστάσεις και δη για δωράκι σε διδυμάκια, μια χαρά ακούγεται η ιδέα σου! Το επιτοίχιο το δικό μας είχε 70 και είναι μεγαλούτσικο, αλλά μου είπε πως είχε και μεγαλύτερα (και προφανώς ακριβότερα).

Από πόνους... σήμερα μ' έχει ξεσκίσει παντού. Δεν ξέρω, με πήρε απότομα η κάτω βόλτα μάλλον ή γερνάω και γίνομαι γκρινιάρα :P

χαχαχα..μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι σε περιμενει...!!!RELAX.εχεις ακομα χρονια να γερασεις...!!υπομονη η μικρουλα..μαλλον ηθελε να δειρει τον ενοχλητικο..μ@#$@%@#$%ααα που νευριαε τη μανουλα της!Οπως κι οδικος μου..οπου εβαζε το υπερηχο ο γιατρος..μου κοπαναγε κλωτσια!!χεχεχε :blink::blink:

λοιπον να κανονισουμε την εβδομαδα..που θα ερθουν τα αλλα κοριτσια ή ξανακανονιζουμε τοτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα τι νινακι μεγαλο εχεις;;; :woohoo: :woohoo: ,παιδαρο θα κανεις!!!γαμωτο και γω θα εβλεπα σημερα ποσος εγινε :( ,δεν πειραζει ας μεγαλωσε και λιγες μερουλες περιμενω!καλα τοσο αργα για το επιδομα;στο καλο ,και γω ελεγα θα το δωσουν τωρα να επαιρνα κατι πραγματα που ηθελα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Α δηλαδή δεν έχεις δώσει ΠΗΤ στο ΙΚΑ. Νόμιζα ότι τα δίνετε πριν την άδεια. Δεν ξέρω πώς πάει. Εσύ προτιμάς νωρίτερα ή αργότερα; "Μαγείρεμα" δεν παίζει; Δεν τους κλέβουμε άλλωστε όπως και να 'χει. Τι να την πάρεις λίγο πριν τι λίγο μετά :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κατρινα τι νινακι μεγαλο εχεις;;; :woohoo: :woohoo: ,παιδαρο θα κανεις!!!γαμωτο και γω θα εβλεπα σημερα ποσος εγινε :( ,δεν πειραζει ας μεγαλωσε και λιγες μερουλες περιμενω!καλα τοσο αργα για το επιδομα;στο καλο ,και γω ελεγα θα το δωσουν τωρα να επαιρνα κατι πραγματα που ηθελα :angry:

αχχ κοριτσακι μου τον ευχαριστηθηκα σημερα..και σιγουρα κι εσυ γιατι θα εχεις και την αναμονη!!

Για οτι εχει να κανει με πληρωμες..τιποτα δεν ειναι..σιγουρο..απλα βασισου σε αυτα που ηδη εχεις..κι ας ερθουν ..ως "μανα εξ ουρανου...τα υπολοιπα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου δεν ξέρω να σε βοηθήσω κιόλας, είμαι τελείως άσχετη με τα του ΙΚΑ, αλλά εδώ έχει συζητηθεί άπειρες φορές το θέμα. Όμως από τη στιγμή που δεν έχεις δώσει ΠΗΤ και σου έδωσε νέα, τότε μάλλον τη νέα θα σου βάλει και ο ίδιος. Μήπως να ρωτήσεις το γιατρό σου, γιατί σίγουρα υπάρχουν κάποια διαδικαστικά που θα πρέπει να τακτοποιηθούν αυτήν την περίοδο, να μην τρέχεις με την κοιλιά στο στόμα και μέσα στη ζέστη :unsure:

Για συνάντηση, είμαι μέσα όποτε μπορείτε, πριν παραβαρύνουμε. Εγώ σε ένα μήνα γεννάω κιόλας, αρα μάλλον πριν από αυτό :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα τι μπεμπαρος ειναι αυτος!!!!!!!!

στο ικα μπορεις να πας απο τωρα για να ετοιμασεις τα χαρτια σου για την αδεια, εμενα μου ειπαν οτι μπορω να παω απο την 28η εβδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην ξεχασω..καλο ταξιδι στα κοριτσια..που θα ταξιδεψουν!!μαξιλαρακι κατω απο το πωπουδακι..κανει πιο ξεκουραστο το ταξιδι!!

ειδα τοσα ωραια πραγματα που θα αγορασετε η εχετε ηδη αγορασει..εγω θα περιμενω εκπτωσεις..

χαιρομαι που ολες οι εξετασεις ειναι ΟΚ..και τα μωρα μας μεγαλωνουν..!!ευχομαι σε ολες..με το καλο να τα χαρουμε στην αγκαλια μας!

ΜΑΝΝΟΥΛΑ ..ANNOYLA..TI εγινε με το δωματιο..του Γιωργου?σας το εφεραν τελικα?

Βασιλικη..φωναξατε τους GHOSTBUSTERS..μυρμηγκιων?

anna10019..εισαι η Αννα Παπ-Zαφ...στο faceb???

Αγγελικουλα ..καλη μετακομηση..να προσεχεις..μη κουραστεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κατρινα τι μπεμπαρος ειναι αυτος!!!!!!!!

στο ικα μπορεις να πας απο τωρα για να ετοιμασεις τα χαρτια σου για την αδεια, εμενα μου ειπαν οτι μπορω να παω απο την 28η εβδομαδα!!

eides Vasilikoula μου?..

αα ναι?ασχετα αν η αδεια μου τελειωνει 18 Ιουλιου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo mou euxaristw gia thn enhmerwsh!akoma sto 10 8a egrafa!kala pws parlarete etsi???sas exasa entelws!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kuo mou mhn sugxizetai gia kanena anohto tupo!!

katrina to mwraki sou egine oloklhro an8rwpaki!!!!wow!!mpravoooo!!!!!polu euxarista ta neakia sas!

kalo taksidi stis kopeles pou thn kanoun gia sk!!!!!

megeies se oles tis kopeles pou exoun pswnisei pragmatakia!

entelws enhmerwtika sas lew pws ta karotsia pou exoun 3 rodes den einai toso asfalh oso auta me tis 4.an paei na gurei to mwro pros ta se mia pleura uparxei periptwsh na mpalantzarei to karotsi.prosoxh!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Βασιλικη..φωναξατε τους GHOSTBUSTERS..μυρμηγκιων?

..

αστα!!!!! μου ψεκασαν ενα φαρμακο και μου εχουν κανει το σπιτι ασπρο... και πρεπει λεει να μεινει οσο γινετε, να μην το καθαρισω αμεσως...

συνεχιζει να με στοιχειωνει δηλαδη το θεμα των μυρμηγκιων, απλα τωρα μεσω του φαρμακου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ... γύρισα!

Κατρίνα, μπορεί ο γιατρός να σου γράψει την ημερολογιακή ΠΗΤ σου και εφόσον γεννήσεις νωρίτερα μέχρι και 15 μέρες δεν υπάρχει πρόβλημα-οι μέρες που έχασες θα μεταφερθούν μετά. Αν γεννήσεις περισσότερες από 15 μέρες νωρίτερα τότε θα πεις στο γιατρό σου να σου δώσει χαρτί προωρότητας (εξάλλου δε φταις εσύ, αλήθεια λες!!). Τι θρεφτάρι βρε Κατερινάκι έχεις???!!!

Αναστασία, το είχα σκεφτεί και εγώ για τα τρίροδα καρότσια...Είναι πολύ όμορφα αλλά ίσως να μην έχουν καλή ισορροπία...

Από Τρίτη δουλεύω ελάχιστες καθημερινές, άντε μακάρι να κανονίσουμε για καφεδάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, σε καταλαβαίνω τόσο πολύ με τα μυρμήγκια!!!! Είχαμε πριν 3-4 χρόνια και μου είχαν σπάσει τα νεύρα... Καθάριζα και μετά από δευτερόλεπτα τσουπ εκεί ήταν πάλι!!! Και η απολύμανση δεν είχε κάνει τίποτα! Μετά από χρόνια δεν μας ξαναπροτίμησαν, ευτυχώς!!!! Κουράγιο, μπορεί το φάρμακο να τα σκοτώσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διάβασα επιτέλους... :blink::blink::blink:

Δεν είναι να λείψει κανείς καμιά μερούλα γεμίζετε τοοοοοοοοσες σελίδες!!!

Απο που να πρωτοαρχίσω;;;

Απο την Βασούλα που είχε τα γενεθλιάκια της!!!Χρόνια πολλά καρδούλα μου!!!Να τα εκατοστήσεις!Το καλύτερο δώρο σου θα το έχεις σε λίγο καιρό!!!

Κατερινάκι τέλος η δουλεια;;; ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!!Και μην δίνεις σημασία στον κάθε μ@λ@κ@!

Κατρινάκι μου τι παίδαρο θα βγάλεις;!!!

Ολόκληρο μωρό το αντράκι σου!!!

Βασιλικούλα μου χάλια σου το έκαναν το σπίτι; Υπομονή!Τουλάχιστον θα απαλαχτείς απο τα μικρά ζουζούνια...

Λαμπρινή είσαι στην πυροσβεστική; Πολύ χαίρομαι τις γυναίκες σαν κι εσένα!!!

Κατερινάκι (σουπίτσα) είναι νωρίς ακόμα για να βγάλει συμπέρασμα ο γιατρός για τη θέση του μωρού...Πολλά μωράκια γυρνάνε λίγο πριν γεννηθούν!

Θέη μου καλά να περάσετε στο εξοχικό!

Εγώ τελικά δεν έκανα μπανιο χθες γιατί είχε πολύ κρύο και έβρεχε... :S

Το δωματιάκι μας προχωράει...

Δυστυχώς σταμάτησαν τα μαθήματα του ανώδυνου τοκετού...σήμερα με πηρε τηλ η μαία και ήταν πολύ στεναχωρημένη. Κάτι έγινε και το σταμάτησαν απο το ΙΚΑ...Σκέφτομαι να την πάρω και να μου κάνει ιδιαίτερα τα μαθήματα που έμειναν...

Αυταααααα απο μένα!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγω...

Κατρίνα μου, έχω πάθει πλάκα. Είναι και η δικιά μου ανεπτυγμένη αλλά ο μπεμπης σου δεν παίζεται. Ναι, εγώ είμαι η Παπ-Ζαφ.

Λαμπρινή, οι φωτογραφίες φοβερές. Άλλη φάση η μαμά με τη στολή.

Magy, για Χαλκιδική μπορώ να σου πω κάποια πράγματα για 2ο πόδι αν θέλεις, αν και στις περιοχές που κινούμε δεν παίζουν πολλά ξενοδοχεία αλλά κυρίως δωμάτια. Οι παραλίες στα μέρη μου πάντως, λέγεται ότι είναι ίσως οι καλύτερες της Χαλκιδικής. Μιλάω για την άκρη του ποδιού, από Βουρβουρού ως Καλαμίτσι.

Μπέλλα, για το επίδομα μην περιμένεις. Απ'ότι άκουσα μάλλον δε θα δωθεί.

Γιούλη, αυτό που έγραψες, ότι δηλαδή αν το Δεκέμβρη ήμασταν ταμείο ανεργίας θα υπολογιστούν τα επιδόματα βάσει αυτού, με σκότωσε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα! Ήρθα πάλι, αυτή τη φορά από το σπίτι :) Άντε με το καλό να τελειώνουμε με τις δουλειές να χαρούμε αυτήν την περίοδο όπως πρέπει!

Κατερινάκι, εσύ τι έχεις κανονίσει και θα δουλεύεις λιγότερες εργάσιμες; Και μέχρι πότε αυτό;

Βασιλική, βλέπεις σημάδια... εκτόνωσης της μυρμηγκο-κρίσης;

Βασούλα μου, στους δικούς σου είσαι;! Τι έγινε με τα μαθήματα; Τα έφαγε η κρίση κι αυτά; Κράτησες επαφή με τις άλλες κοπέλες μήπως θέλουν κι άλλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...