Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vasiliki76 έγραψε:

soupitsa ειναι πετσετε τα σελτεδακια δεν ιδρωνουν τα μωρα απο αυτα...

Από τη μία πλευρά... Από την άλλη είναι πλαστικά-αδιάβροχα (τουλάχιστον αυτά που πήρα εγώ), άρα θεωρητικά είναι ζεστά :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oson afora to strwma tis kounias to pira apo to idio magazi me ti kounia gnwstis eterias se prosfora 60 euro mazi me ti kounia 420 euro

kai sta ira omws me to krevataki foinika to dinoun prosfora 490 euro nomizw, kounia kai strwma epeisis

na pw oti ta kalitera strwmatakia einai kokofoinika, tetoio pira

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

katerinaki mou me ekanes kai gelasa :P:P:P elpizw na mi me parexigiseis :blush:

kale auta pou vazei i giagia sou prepei na nai panes akratias, kserw autes pou strwnoun sto krevati oi ilikiomenoi

seltedakia gia to mwro vazoume pantou sto karotsi, sto rilax, sti kounia giati sinexeia exoun diarroes :S

uparxoun kai vamvakera setedakia pou de zestenoun to mwro

Σιγά να μην παρεξηγήσω... Να ξέρεις ότι δεν παρεξηγούμε ΠΟΤΕ ότι και να μου πουν!!

Η γιαγιά μου επειδή πλησιάζει τα 100 δε φοράει πάνα ακράτειας αλλά στρώνει κάτι στο κρεβάτι που είναι μιας χρήσης μπας και έχει κάποιο ατύχημα (επειδή τόσο καιρό δεν με ενδιέφερε και πολύ δεν τα έχω προσέξει με λεπτομέρειες).

Δηλαδή όλα τα μωρά έχουν διαρροές? Η πάνα δεν κάνει καλή δουλειά?? Πφφφφ.... τελικά πρέπει να προσέχουμε πολλά πράγματα.... Δύσκολα η ανατροφή των μωρών :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Από τη μία πλευρά... Από την άλλη είναι πλαστικά-αδιάβροχα (τουλάχιστον αυτά που πήρα εγώ), άρα θεωρητικά είναι ζεστά :unsure:[/quote:2sqts0m1]

δεν ειναι βρε!!! γιατι το μωρο εχει απο τη μερια του το πετσετε ;)

αυτο το πορτοκαλι το πηρα κι εγω αλλα εκτος του οτι εινααι μικρο, για το κρεββατι να παρεις λευκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μεγάλος σελτές για το κρεβατάκι είναι σαν σεντόνι με λάστιχο μόνο που από την κάτω πλευρά έχει το πλαστικό. Από αυτά θα χρειαστείτε δύο όταν πλένετε το ένα να έχετε για αλλαγή. Πάνω από αυτό θα στρώνετε κανονικά το σεντονάκι του.

Από τα άλλα σελτεδάκια θα χρειαστείτε μπόλικα. Ειδικά άν έχετε αγοράκι :P Μπορεί να αλλάξετε και 3-4 την ημέρα!!!

Ένα θα έχετε στην αλλαξιέρα ή όπου αλλού θα αλλάζετε το μωράκι σας, και ένα θα κουβαλάτε πάντα μαζί σας στην τσάντα σας.

Μην ανυσυχείται και δεν ζεστενονται από αυτό τα μωράκια. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon na sas pw ti exw agorasei apo tetoia eidi na mou peite oses kserete ti mou leipei

loipon:

exw 8 panes xase

5 vamvakeres kai malista apo ti diki mou mwroudiaki proika :P

8 mikra panakia gia goulitses

1 set sentonakia kounias

kai sentonakia apo ta dika mou bebe (tha sas valw sigoura fotos o mpampas ta xei zwgrafisei kai i mama mou ta xei kentisei einai teleia epifilasomai me tis fotos otan paw korintho :P )

antipniktiko maxilari

4 saliares

4 pipiles kai 3 pipilothikes

1 gialino mpimpero nuk tha parw kai allo stantar

1 plastiko tis avent pou mou ekane dwro to baby care

kouvertoula pike

kouvertoula vamvakeri

kouvertoula rilax

kouvertoula poio xontri gia xeimwna

kai alles polles kouvertoules genikotera :P

koritsia mi me varesete apla peite mou ti den exw parei na paw giati ama varinw kai allo de tha kouniemai apo to spiti :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης όλα τα σελτεδάκια και τον μεγάλο σελτέ τα πήρα από το jumbo στην πρώτη μου κόρη και έχουν βγει πολύ καλά, τίποτα δεν πάθανε και αυτά θα έχω και τώρα. Και από τιμές είναι καλύτερες από όλα τα μαγαζια.

Αυτο το πορτοκαλί με την καμηλοπάρδαλη το έχω και εγώ και είναι από τα αγαπημένα μου :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasilikoula kalinyxta :):):)

katerinaki mou ama sou aresei o foinikas einai opws eipa se prosfora kai mena mou aresei para polu alla uparxei kai ena alla, meta pou ginete krevati to kefalari kai to podariko einai panipsila de xamilwnoun :blink::blink::blink: egw gi auto de pira auti ti kounia par' oti mou aresei sa kounia trella :P alla skeftika meta oti i mikri tha psixoplakonete :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανένα μπουρνουζάκι και πετσετούλες θα χρειαστείς,

σελτέδες πήρες??? :silly:

πανάκια για τις γουλίτσες

από εσωρουχάκια, καλτσάκια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

loipon na sas pw ti exw agorasei apo tetoia eidi na mou peite oses kserete ti mou leipei

loipon:

exw 8 panes xase

5 vamvakeres kai malista apo ti diki mou mwroudiaki proika :P

8 mikra panakia gia goulitses

1 set sentonakia kounias

kai sentonakia apo ta dika mou bebe (tha sas valw sigoura fotos o mpampas ta xei zwgrafisei kai i mama mou ta xei kentisei einai teleia epifilasomai me tis fotos otan paw korintho :P )

antipniktiko maxilari

4 saliares

4 pipiles kai 3 pipilothikes

1 gialino mpimpero nuk tha parw kai allo stantar

1 plastiko tis avent pou mou ekane dwro to baby care

kouvertoula pike

kouvertoula vamvakeri

kouvertoula rilax

kouvertoula poio xontri gia xeimwna

kai alles polles kouvertoules genikotera :P

koritsia mi me varesete apla peite mou ti den exw parei na paw giati ama varinw kai allo de tha kouniemai apo to spiti :blink::S

Τι να βαρέσουμε βρε χαζό; Την καλύτερη δουλειά έκανες! Τώρα και με τις ζέστες... ασ' τα να πάνε, εγώ πρέπει και δεν έχω κουράγιο να τρέξω! Αντιπνυκτικό μαξιλάρι δεν είχα ξανακούσει. Πώς είναι δηλαδή; :huh: Κουνουπιέρα είναι το μόνο που μου έρχεται τώρα στο μυαλό!

Από κουβερτάκια... εγώ πήρα μόνο ένα "τρυπητό" προς το παρόν για το πορτ μπεμπέ. Δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται για αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria mou exw dyo mpournouzakia kai dyo zeugaria kaltsakia kai 10 zipounakia elpizw na ftanoun :blink: a! exw kai ena zeugari pappoutsakia mia foustitsa, kordelitses kai kokalakia kai diafora tetoia

kuo mou to antipniktiko mazilari einai ena idiko gia mwrakia me tripoules gia na anapneoun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κι άλλο θέμα που έχουμε να συζητήσουμε (πέσανε πολλά μαζί κι αγχωθήκαμε; :P ) είναι αυτό του παιδίατρου! Ρώτησα το γιατρό πότε ψάχνουμε και μου είπε πριν τη γέννα, αλλά δεν είχε κανέναν να προτείνει. Το πρόβλημά μας το μεγάλο είναι ότι γεννάμε πολλές σε περίοδο διακοπών... Any ideas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelike, σε βρίσκω πολύ οργανωμένη. Αγχώθηκα τώρα... Ίσως χρειαστείς κάτι για να στρώνεις μέσα στο μπανάκι του και μπουρνουζέ πετσετάκια για να το κάνεις μπάνιο (αντί για σφουγγάρι που δεν το συνιστούν)

Soupitsa, την επέμβαση την έκανα χαμηλά στην κοιλίτσα μου.

Κοριτσάκια μου θα σας αφήσω γιατί ο αντρας μου παραπονιέται-και όχι άδικα- ότι τον έχω γράψει εδώ και ώρες.

φιλάκια πολλά σε όλες και θα τα πούμε αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike νομίζω ότι είσαι ok, δεν μου έρχετε τώρα κάτι άλλο να λείπει. Θα δεις τι θα σου φέρουν και από δώρα. Επίσης δεν ξέρω και από αναλώσιμα τι έχεις ψωνίσει.

kuo28 το σωστό είναι να ψαχτείς από τώρα για παιδίατρο γιατί μερικές μέρες μετά θα τον φωνάξεις στο σπίτι ή θα πας εσύ εκεί για να δεί το παιδί. Καλό θα ήταν να μην είναι πολύ μακρία σας σε απόσταση. Τώρα πως θα τον βρείς...ρώτα γνωστούς, φίλους και συγγενείς ποιον έχουν, πως είναι η συμπεριφορά του γενικά και ειδικά προς το παιδί, πόσο διαθέσιμος είναι , αν ασχολείται αρκετά και εξηγεί πράγματα. Αν κάποιος από αυτούς έχει να πάει κάποια επίσκεψη ενδεχωμένος θα μπορούσες να πας και εσύ μαζί για να τον δεις και από κοντά και να κρίνεις μόνη σου (γιατί και εμένα μου έλεγαν ότι ο ταδε είναι καλός και όταν πήγα δεν ήξερα από που να φύγω!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, πολύ ωραίο και το καινούργιο μοντέλο!!!

Εμείς μετά από σκέψη αποφασίσαμε να πάρουμε κούνια που να μη γίνεται προεφηβικό... Επειδή θα θέλαμε και δεύτερο παιδάκι σκεφτήκαμε ότι είναι καλύτερο να πάρει την κούνια μετά το δεύτερο και να αγοράσουμε στο μεγάλο ένα κρεβατάκι...

Παιδίατρο εγώ έχω βρει από την αδελφή μου. Πρέπει μετά από λίγες μέρες να δει το μικρό εε?? Δεν ξέρω καν αν τον Αύγουστο θα είναι Αθήνα :S

Νομίζω ότι η λίστα με τα πράγματα που χρειαζόμαστε είναι ανεξάντλητη...

Χρειάζεσαι επίσης και αποστηρωτή, βραστήρα και υγραντήρα.

Ρούχα προσπαθώ να μην πάρω πολλά γιατί είμαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι συγγενείς και φίλοι θα φέρουν δώρα ρουχαλάκια. Θα πάω νά πάρω σίγουρα τα ζιπουνάκια του Mothercare...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou sas euxaristw polu gia ti voithia sas pragmatika einai politimi gia mas tis prwtares ;)

kalo vrady se osa koritsakia pane nani tous :kiss::kiss::kiss:

katerinaki mou egw ithela kati souloupomeno se kounia, ta perissotera proefivika itan terastia :blink: eutixos i minni pou pirame einai idaniki ;) aposteirwti mou ekanan dwro opws kai mpanaki allaxiera, ugrantira tha prepei na parw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!και 10;;μια χαρα!!!ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!!για την κοιλουμπα,μακαρι να μην ειναι μονο ογκος αλλα να μεγαλωνει και ο μπομπιρας!!Kuo μου τι καλα !λιγες μερες εμειναν!!!αρχισατε για τις αγορες ε;;εγω τα περισσοτερα τα χω,σελτεδακια και τετοια,αν και ειναι ροζ...εμειναν να παρω φορμακια μονο!καλτσακια,παππουτσακια,και προικα γιατι αυτα που εχω ειναι ...ροζ..απο το jumbo θα τα παρω,τελικα ντομπλερ Παρασκευη θα κανω..επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες :) Καλοριζικο το Νο10!!! Πολυ χρησιμα ολα αυτα που γραφατε χθες βραδυ για τα πραγματακια που πρεπει να εχουμε για τα μωρουλινια μας. Εγω σε κανενα μηνα θα παω Αθηνα στο γαμο της πρωτης μου ξαδερφης οποτε θα προμηθευτω πολλα απο τα jumbo. Επισης στα μεσα Ιουλιου ξεκινανε και οι εκπτωσεις οποτε θα βρουμε καλυτερες τιμες για τα ψωνια μας. Πολυ χαιρομαι που περναει ο καιρος και ετοιμαζομαστε ολες να υποδεχτουμε τα μικρα μας θαυματακια :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

vaster δεν εχει σημασια που εχεις ροζ πραγματα!!

της αδελφης μου στο πρωτο παιδι της ελεγαν οτι ειναι κοριτσι μεχτρι 15 μερες πριν τη γεννα και τα ειχε παρει ολα ροζ!! ευτυχως ειχε βαψει ουδετερα το δωματιο και τα επιπλα ;)

αλλα ο ανιψιος μου ο πρωτος σκουπιζοταν με ροζ πετσετες και ειχε ροζ πανες, σελτεδες κ.α... και τι εγινε????

kuo εχεις δικιο για τους γιατρους!!! δεν ειχα σκεφτει οτι θα ειναι εποχη που πολλοι θα λειπουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...