Μετάβαση σε περιεχόμενο

0% ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ...


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια το θέμα δεν αφορά εμένα αλλα την αδελφή του άντρα μου.Προσπαθούν εδω και 2 χρόνια να κανουν ενα μωράκι χωρίς καθόλου αποτελέσματα,μόλις την περασμένη βδομάδα αποφάσισαν να αρχίσουν να κάνουν εξετάσεις,τους είπε ο γιατρός τους να αρχίσουν απο τα εύκολα : σπερματέγχυση για τον άντρα και σπερματοδιάγραμμα για την κοπέλα...έτσι κι έγεινε ξεκίνησαν πρώτα με τον άντρα πήγανε στο Λητό και τα αποτελέσματα της σπερματέγχυσης έδειξαν οτι δεν έχει καθόλου σπερματοζωάρια...κλείσαμε κατευθείαν ραντεβού με τον γιατρό αλλά έχει μόνο για αύριο...ρωτάω λοιπόν για να μην μας φάει η αγωνία εχεί καμιά κοπέλα παρόμοια εμπειρία?υπάρχει θεραπεία?αν ξέρει κάποια ας μας πει...Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά τα μπέρδεψες. Ο άντρας πρέπει να έκανε σπερματοδιάγραμμα. Η σπερματένχυση γίνετε στην γυναίκα αφού δυναμώσουν το σπέρμα του συζυγου. Θα σου πω τί γνωρίζω από την εμπειρία του αδελφού μου.

0% σπέρμα σημαίνει ασπερμία. Δυστηχώς αυτό δεν είναι καθόλου καλό για το ζευγάρι. Λόγικά θα τους ζητηθεί σαν τελευταία λύση να κάνουν μία βιοψία όρχεων μήπως εκεί βρεθούν ενεργα σπερματοζωάρια και αν βρουν κάτι τότε θα τα πάρουν και θα τα καταψύξουν προκειμένου να τα χρησιμοποιήσουν σε κάποια εξωσωματική.

Να σου πω ότι στον αδελφό μου βρήκαν μία μικρή ποσότητα και κάναν λήψη. Έκανε 2 εξωσωματικές και στην 2η τα κατάφεραν και τώρα έχω έναν ανηψιό 3 χρονών σχεδόν. Αν δεν βρίσκαν σπερματοζωάρια τότε θα έπρεπε να σκεφτούν την πιθανότητα δότη. Δηλαδή εξωσωματική με δανεικό σπέρμα.

Εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν. Θέλει πίστη και γερά νεύρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Λογικά τα μπέρδεψες. Ο άντρας πρέπει να έκανε σπερματοδιάγραμμα. Η σπερματένχυση γίνετε στην γυναίκα αφού δυναμώσουν το σπέρμα του συζυγου. Θα σου πω τί γνωρίζω από την εμπειρία του αδελφού μου.

0% σπέρμα σημαίνει ασπερμία. Δυστηχώς αυτό δεν είναι καθόλου καλό για το ζευγάρι. Λόγικά θα τους ζητηθεί σαν τελευταία λύση να κάνουν μία βιοψία όρχεων μήπως εκεί βρεθούν ενεργα σπερματοζωάρια και αν βρουν κάτι τότε θα τα πάρουν και θα τα καταψύξουν προκειμένου να τα χρησιμοποιήσουν σε κάποια εξωσωματική.

Να σου πω ότι στον αδελφό μου βρήκαν μία μικρή ποσότητα και κάναν λήψη. Έκανε 2 εξωσωματικές και στην 2η τα κατάφεραν και τώρα έχω έναν ανηψιό 3 χρονών σχεδόν. Αν δεν βρίσκαν σπερματοζωάρια τότε θα έπρεπε να σκεφτούν την πιθανότητα δότη. Δηλαδή εξωσωματική με δανεικό σπέρμα.

Εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν. Θέλει πίστη και γερά νεύρα.

nai mallon ta mperdepsa sugnwmi eimai asxeti me ayta ta themata pantos se eyxaristw para polu gia thn apantisi soy...na'sai panta kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μάλλον πρέπει να ανοίξεις το θέμα στην κατηγορία "προσπαθώ εδω και αρκετό καιρό". σίγουρα θα βρεις εκει κάποια παρόμοια περίπτωση.

εύχομαι να πάνε όλα καλά για το ζευγάρι και να αποκτήσουν γρήγορα μωράκι με οποιοδήποτε τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...