Μετάβαση σε περιεχόμενο

*Απορία* - Συμπτώματα εγκυμοσύνης απο πριν ??


Recommended Posts

ο πρωτος μηνας περναει κ δεν παιρνεις χαμπαρι.οταν τελειωνει ο κυκλος σου συνηθως εχεις τα συμπτωματα της περιοδου( πρησμενο στηθος,κοιλια κ τα σχετικα...)κ εχει περασει ηδη ο πρωτος μηνας.οι αναγουλες (αν θα εχεις) ξεκιναν απο την 6η με 7η εβδομαδα,αφου λοιπον μπεις στον δευτερο.μην περιμενεις λοιπον να καταλαβεις κατι στην αρχη.αν εχεις σταθερο κυκλο κ εχουν περασει 5 μερες απο την προβλεπομενη μερα περιοδου κανε μια χοριακη.σιγουρα θα δειξει μοναδες.το τεστ μπορει να σου βγει αχνο ροζ(γιατι θα ειναι πολυ νωρις) κ δεν θα εισαι κ σιγουρη.μια χοριακη κ βουρ για τον γιατρο...καρδουλα... κ καλη συνεχεια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα επειδη μενω ζακυνθο και δεν ξερω καθολου πως να κινηθω λεω να κανω ενα τεστ αυριο το πρωι και αν βγει αρνητικο να το ψαξω παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κανε το τεστακι και με το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα! Οσον αφορα τα συμπτωματα πριν την καθυστερηση, δε μπορω να εκφερω γνωμη, παντως το μηνα που μας περασε ημουν "κατα φαντασια" εγκυος! Σας μιλω ειλικρινα καμια βδομαδα μετα την ωορρηξια ειχα πονακια χαμηλα αριστερα ακριβως οπως τη μερα της ωορρηξιας για αρκετες μερες ομως και ελεγα θα ναι απο την εμφυτευση (τρομαρα μου), ειχα πονοκεφαλους και ενω ολοι γυρω μου καπνιζουν - εγω οχι - και ειμαι συνηθισμενη στη μυρωδια ενιωθα να μην το ανεχομαι ξαφνικα...... Τι σου ειναι η ιδεα... Τελικα τιποτα, ολα στο μυαλο μου ηταν, ισως εψαχνα απο καπου να πιαστω να ειμαι λιγο αισιοδοξη αλλα στο τελος απογοητευτηκα περισσοτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ας μου δώσει τα φώτα της κάποια !!

περιμένω περίοδο στης 25-27, έχει πρηστεί το στήθος μου όπως πάντα αλλά πρώτη φορά βλέπω της θηλές μου τόσο μεγάλες και πεταχτές να το πω..

ιδικά η μια μου πονάει πάρα πολύ κάτι που πριν δεν το είχα, μου πονούσε το στήθος αλλά μόνο αν το ζουλούσα στον ύπνο ή χτυπούσα κάπου.

Μπορεί να είναι και της φαντασίας μου βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta έγραψε:

ας μου δώσει τα φώτα της κάποια !!

περιμένω περίοδο στης 25-27, έχει πρηστεί το στήθος μου όπως πάντα αλλά πρώτη φορά βλέπω της θηλές μου τόσο μεγάλες και πεταχτές να το πω..

ιδικά η μια μου πονάει πάρα πολύ κάτι που πριν δεν το είχα, μου πονούσε το στήθος αλλά μόνο αν το ζουλούσα στον ύπνο ή χτυπούσα κάπου.

Μπορεί να είναι και της φαντασίας μου βέβαια...

merenta καλησπερα.Αυτο με τις θηλές το ειχα κι εγω και μαλιστα ειχαν αλλαξει και χρωματακι, ηταν πιο σκουρες.Μεχρι και ο αντρας μου ειχε καταλαβει την διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...