Μετάβαση σε περιεχόμενο

*Απορία* - Συμπτώματα εγκυμοσύνης απο πριν ??


Recommended Posts

Καλημέρα!!!! :):)

Έχω αλήθεια μια απορία!! Ποιά είναι τα συμπτώματα που έχει μια κοπέλα όταν έχει μείνει έγκυος ενώ δεν το ξέρει??

Πονάει δεν πονάει? Το νιώθει ότι είναι? Τι γίνεται έχω αυτή την απορία..!!!

Θα περιμένω να μου την λύσετε όπως πάντα βέβαια!

Φιλιά πολλά Καλημερούλα!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκια μου τα συμπτωματα ειναι ακριβως οπως της περιοδου πρησμενο στηθος που ποναει,πρηξιμο γενικως και μπορει να ποναει και η κοιλιτσα λιγο,στην αρχη δεν νοιωθεις τιποτα λιγο αργοτερα αρχιζουν να σε ενοχλουν οι μυρωδιες και να εχεις αναγουλες ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO NIWTHEIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOLIS XTHES TO EMATHA PWS EIMAI!!!!!!!!!!

PRIN KANW TO TEST ELEGA''THA VGEI THETIKO,TI TO KANW?????????''!!!!!!!!

PONOI PERIODOU!

AYTAAAAAAAAAAAAAAAAAA :woohoo: :woohoo: :woohoo:

EINAI TO PIO OMORFO SYNAISTHIMA

KAI STA DIKA SAS KORITSIAAAAAAAAAAAAAAAA

FOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUFOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

TO NIWTHEIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOLIS XTHES TO EMATHA PWS EIMAI!!!!!!!!!!

PRIN KANW TO TEST ELEGA''THA VGEI THETIKO,TI TO KANW?????????''!!!!!!!!

PONOI PERIODOU!

AYTAAAAAAAAAAAAAAAAAA :woohoo: :woohoo: :woohoo:

EINAI TO PIO OMORFO SYNAISTHIMA

KAI STA DIKA SAS KORITSIAAAAAAAAAAAAAAAA

FOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUFOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Δόξα σοι ο θεός ΜΑΡΙΝΙΩ!!

αντε, μωρέ αφου όλα έδειχναν ότι τα κατάφερες!!!

χίλια μπράβο κοριτσάκι!!!πολύ χαίρομαι για σενα :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια με της περιοδου..οπως ειπε και η ΚΑ1 μετα ερχονται οι αναγουλες κλπ :P

βεβαια μολις δεις καθυστερησει εννοειται οτι πας για χοριακη! B)

εγω ουτε καν καθυστερησει δεν ειχα μου ηρθε περιοδος την ημερα που περιμενα αλλα ειχα λιγες καφε σταγονιτσες μονο επι 3 μερες..και επειδη ποτε στη ζωη μου δεν ειχα τετοια περιοδο ειχα ενα τεστακι και λεω δεν το κανω?? και μου βγαινει ενα θετικο που σου εβγαζε το ματι! :woohoo: :P

ευχομαι οτι καλυτερο στις κοπελες που περιμενουν!!! να φυσηξω και εγω λιγη γκαστροσκονη!!! φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυφουυυυυυυυυυυυυυ :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!!!

Βασικά όλο απορίες είμαι!!!

Μαρινιώ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλήθεια πιστεύω ότι το καταλαβαίνει κάθε κοπέλα, αλλά υπάρχουν και κοπέλες που ούτε καν (γιατί έχουν και περίοδο)...

Ρε κορίτσια τι βαρεμάρα είνια αυτή!!

Για πες τε εμπειρίες σας να μαθαίνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα καθυστερηση δεκα μερες και ειχα σκοπο να κα;νω τεστ το πρωι της 11ης μερας απο την αγωνια μου δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ και οταν πηγα πρωτη φορα στον γιατρο απο τη χαρα μου που ειδα το εμβρυακι μου ξεχασα να τον πληρωσω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως οταν προσπαθεις γ μωρο μερικες φορες μπορει να εισαι κ κατα φαντασιαν εγγυος και να εχεις συμπτωματα , εγω εκανα τεστ μετα απο 15 ημερες καθυστερησης διοτι ειχα συμπτωματα περιοδου τις ημερες που περιμενα περιοδο ομως οχι νωριτερα δηλ ειχε ηδη γινει εμφυτευση και μετα,ημουν 4 εβδομαδων προς 5 οταν εκανα τεστ κ φυσικα ηταν θετικοτατο καραμπηνατο οχι αχνο ,δεν ειναι κακο να περιμενουμε λιγο,προσωπικα θα με ειχε φαει το αγχος αμα ηταν διφορουμενο το αποτελεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ 1 Εισαι όλα τα λεφτά!! Καλά μου αρέσουν πολύ όλα αυτά!!! Να τα διαβάζω!!!

Γενικά θέλω να διαβάζω θετικά θεματάκια και εμπείριες μιας που προσπαθούμε με τον άντρα μου, απότι ξέρετε, και γενικά θέλω να ενημερώνομαι γιατί απ'ότι συζητάω με κοπέλες διάφορα και απ'ότι διαβάζω όλες ρε κορίτσια ξέρετε τόσα πολλά για πριν και για την εγκυμοσύνη και για μετά, που ουτε καν.....

Θα το ζήσω όμως όταν έρθει η ώρα και θα μάθω!! ;);););););):P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες εγκυμονουσες μπραβο μας!!!!

Εγω παντως εκανα 2 τεστ με 5 μερες καθηστεριση και 3 ημερες αποσταση μεταξυ τους....επειδη το πρωτι ηταν αχνο..περιμενα ακομα λιγες μερες...αλλα δεν ισυχασα αν δεν εκανα μια καραμπηνατη χωριακη και δεν μου ειπε ο γιατρος οτι βλεπει σακο...

δεν θελλω να απογοητευσω κανενα αλλα πολλες φορες τα τεστ κανουν λαθος..οποτε κοριτσαρες μου επειδη δεν θελλω να μου στεναχωριεσται...σφαιρα στον μικροβιολογο...και στον γυναικολογο...

επισης να δηλοσω οτι δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη..ημουν 20 και καθολου ψιλιασμενη με το να τρεξω να κανω τεστ κλπ..ενω ειχαμε ξεκινησιε προσπαθειες...ειχα 3 βδομαδες καθυστερησει και οταν το ειπα στην πεθερα μου μου λεει και δεν εκανες χοριακη ακομα?? :laugh: μα δεν ειχα κανενα συμπτωμα ρε κοριτσια και σκεφτομουν οτι μετα απο τοσα χρονια θα ειναι καμια ανωμαλια :lol: εν το μεταξυ εγω παντα ειχα κυκλο 28 μερες..ουτε μερα πανω-κατω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα βρε Κικιτσα γελασα με την πεθερα,μπραβο της που ηξερε τη χωριακη!!εγω δεν την ηξερα παντως!!!!!!!!χαχαχαχα και εγω ελεγα ο κυκλος μου αλλάζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πλακα ξερεις πια ειναι?? οτι και τωρα που ξαναεκανα χοριακη για αυτη την εγκυμοσυνη δεν θυμομουν πως την ελεγαν..και λεω στο μικροβιολογο 'μια εξεταση αιματος κυησης' :laugh: :laugh: :laugh: και μου λεει χοριακη? λεω οχι εξεταση εγκυμοσυνης :laugh: :laugh: καλα ρομπα μιλαμε εγινα..οταν γραφτηκα στο μαμμυ επιτελους εμαθα οτι λεγεται χοριακη.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αξιζει να σας πω την εμεπιρια μου.Τ α συμπτωματα που ειχα και εχω πριν την καθυστερηση, κι ακομα θελω μια μερα για να εχω καθυστερηση, ηταν πονοι χαμηλα σαν ωορηξιας και με χτυπουσαν και πισω στη μεση.Οντως κανοντας τεστ 3 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο εδειξε το τεστ μια αχνη γραμμη το ενα και μια πιο εντονη το αλλο.2 ημερες πριν την περιοδο εκανα χοριακη και εδειξε 18,47 με οριο το 10.Ηδη το πρωι εχω αναγουλες, το τσιγαρο ουτε θελω να το μυρισω και εχω και ορεξουλες για φαγητο.Ευχομαι ολα να σας πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα κορίτσια πλάκα κάνετε εντάξει και εγώ δεν ξέρω σχεδόν τίποτα αλλά ξέρω την χοριακή τ'άλλα δεν ...

Πλάκα κάνω που να τα ξέρουμε χιχιχιχιχιχι!!

:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ξέρετε τι καταλαβαίνω?

Ότι οι περισσότερες κοπέλες που δεν πολυασχολούνται με το θέμα και είναι στον "κόσμο" τους το μωράκι έρχεται σύντομα βέβαια εφόσον δεν υπάρχουν μικροεμποδιάκια.

Από την άλλη όλες προσπαθούμε και ξεπερνάμε τα μικροθεματάκια μας και βρίσκουμε δύναμη για τα νινάκια που θέλουμε και όλα πάνε κατευχήν!!!

Καλέ τι ωραία που τα λέω τις τελευταίες μέρες???????

χχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ενα απο τα πολυ συνηθισμένα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι η ανεβασμένη θερμοκρασία....και φυσικά συμπτώματα περιόδου....όλα τα συμπτώματα περιόδου....για ζαλάδες και ναυτία δεν μπορώ να πω...γιατί εγω μέχρι σήμερα που είμαι στον 4 μήνα...δεν ζαλίστηκα ποτε..και εμετο εχω κάνει το πολύ 5 φορές...α! και σε αρκετες γυναίκες η υπνηλία...ελπίζω να σε κάλυψα κάπως ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κολλητή μου πονούσε πάρα πολύ.............

Ήταν σίγουρη πως είχε χάσει κι εκείνον τον μήνα...........

Κι έπειτα ήρθε η καθυστέρηση......... κι η μπέμπα της..............

Αφού δεν το πίστευε............. πως ήταν έγκυος!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι θα γίνει με την κατάσταση μου ρε κορίτσια, πότε είμαι μια χαρά πότε πέφτω πολύ ψυχολογικά πότε λέω θα προσπαθήσουμε και ο Θεός θα μας βοηθήσει πότε ότι πρέπει να ηρεμήσω να καθαρίσω το μυαλό μου απο υστερίες για να μπορέσει να ρθει το μωράκι. Δεν μπορώ να τα κοντρολάρω πάντα και παθαίνω τρέλα!!!

Μα καλά είναι δυνατόνα να σκέφτομαι τόσα πολλά???

Εσείς σκέφτεστε έτσι ή τα χω παίξει τελείως? :S:S:S:S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stoumf εγω να δεις πως ειμαι...κλαιω με το παραμικρο και μετα λεω οχι αναστασια θα μεινεις αυτο το μηνα...χθες μου ανακοινωθηκε απο το οικογενειακο μου περιβαλλον εγκυμοσυνη και αφου μιλησαμε και τα ειπαμε μολις εκλεισα το τηλεφωνο εβαλα τα κλαματα, με πηρε το παραπονο.Εχω πολλα νευρα και δεν ξερω ποιον θα παρει η μπαλα!!!!Τα εχω παιξει ασχημα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα θα ηθελα να μπω κι εγω στην παρεα σας κανοντας μια ερωτηση.εχω σταθερο κυκλο 27 ημερων και η τελευταια φορα ηταν στις 27/5 ποτε λετε να κανω το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια! Τελικα δεν την έκανα ουτε εγω σημερα , μ ειπε είναι πολύ νωρις και θα το κανω σε 3 βδομαδες. Κατά τα Αλλα καλα, το μωράκι μου εγινε 500γρ. ☺️ εμενα μ ειπαν οτι μόλις γεννηθεί το μωράκι κρυώνει και να παρω μακρομανικο για την κλινική.  
    • Λογικό καποια στιγμή θα γίνονται και επαφες μηχανικές σίγουρα δεν είναι ωραιο αλλά όταν έχεις ένα στόχο το κανείς και αυτό δεν γίνεται διαφορετικά  η αντιβίωση επηρεάζει πάντως σε αυτά είναι σίγουρο απλά να ξέρεις ότι την κόρη μου όταν την έπιασα εκείνο το διάστημα παίρναμε αντιβίωση θεραπεία και οι δυο για ένα μήνα και έμεινα εγκυος τότε με την αντιβίωση 
    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...