Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΓΡΑΦΩ. ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΣΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΟΡΜΟΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ) ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ. ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

1) ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ?

2) ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΜΕΤΑ?

3) ΑΝ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?

4)ΠΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Η΄ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδαληνη μου γεια!Λοιπόν, άσχετα με τισ πολυκυστικές σου είδε ο γιατρός κάποια κύστη με υγρό,έκανες εξετάσεις?

Τώρα το πότε θα την κάνεις θα το κανονήσεις με τον γιατρό σου.Στο νοσοκομείο μένεις μόνο μία μέρα, θα είσαι λίγο πρησμένη φια καμια βδομάδα αλλά μπορείς να γυρίσεις στη δουλειά σου μέσα σε τρεις μέρες.Η φαρμακευτική αγωγή μπορεί να είναι 3 η 6 μήνες ανάλογα με την σοβαρότητα της κατάστασεις.Αλλά όλα αυτά μετά την επέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την teri!

Συνήθως φεύγεις την ίδια μέρα από το νοσοκομείο αλλα αυτό

εξαρτάται και από το νοσοκομείο.γίνετε συνήθως πριν η μετά

την περίοδο σου! Μην ανησυχείς! Εγώ έκανα 6 φορες λαπαροσκόπηση

λόγο ενδομητρίωσης και δεν ήταν τίποτα.Ούτε πόνος πολύ ούτε τίποτα!

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαγδαληνή!

Μην φοβάσαι την λαπαροσκόπηση, δεν είναι τίποτα...Εγώ σηκώθηκα και έφυγα από το νοσοκομείο μερικές ώρες μετά την επέμβαση, αισθανόμουν καλά και ήθελα να φύγω από το αρρωστημένο κλίμα... Σημειωση ότι είχα κάνει και υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα...

Δεν ήμουν πρησμένη, ούτε πόνεσα ιδιαίτερα κατά την ανάρρωση, σε 3 μέρες πήγα δουλειά...

Δεν μου έδωσε αγωγή στη συνέχεια, το οποίο με προβλημάτισε λίγο εκ των υστέρων.. Προφανώς το πρόβλημα της ενδομητρίωσης δεν ήταν τόσο σοβαρό..Σε άλλες κοπέλες γίνεται διακοπή της περιόδου για κάποιους μήνες προς αποφυγή επανεμφάνισης της ενδομητρίωσης..

Ελπίζω να πήρες μία γεύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΓΡΑΦΩ. ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΣΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΟΡΜΟΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ) ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ. ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

1) ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ?

2) ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΜΕΤΑ?

3) ΑΝ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?

4)ΠΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Η΄ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

EKANA STO MHTERA ΛΑΠΑΡ-ΥΣΤΕΡΟΣΚ ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΛΑ ΒΓΗΚΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΝΗΣΤΙΚΗ ,ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ,ΜΙΑ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ ΣΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΜΠΙΚΙΝΙ ΚΟΝΤΑ , ΒΑΛΑΝ ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΤΟ ΝΤΙ ΒΙΝΤΙ ΜΕΤΑ.ΤΡΑΒΟΥΣΑΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ , 2 ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ 7 ΜΕΡΕς ΜΕΤΑ , ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΙ.ΑΠΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΑΝ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΤΣΟΥΖΕ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ.ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕ ΑΡΒΕΚΑΠ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ , ΔΕΝ ΠΡΗΣΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ.ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΡΙΣΜΕΝΕς ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ,ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ.

E

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα και εγω λαπαροσκοπηση λογω ενδομητριωσης.

Εκατσα στη κλινικη μια μερα. Δεν πονουσα καθολου το μονο που με πειραξε

ηταν η αναισθησια και ημουν λιγο πρησμενη.

Μετα τη λαπαροσκοπηση εκανα 6 Αρβεκαπ για δακοπη της περιοδου.

Αν δεν κανω λαθος εκανα την λαπαροσκοπηση την 9 μερα του κυκλου μου.

Μετα απο τις ενεσεις εμεινα φυσιολογικα εγκυος στον 3 μηνα προσπαθειων!! Ολα θα πανε μια χαρα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 2010 ΧΩΡΙΣ ΟΜΩς ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΛΕς ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕς ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ... ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΟΗΘΕΙΑ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria23 έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 2010 ΧΩΡΙΣ ΟΜΩς ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΛΕς ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕς ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ... ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΟΗΘΕΙΑ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Καλησπέρα Maria.

Εχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν, λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση. Επειδή η ενδομητριωσική κύστη, ήταν μέσα στην ωοθήκη, μου αφαίρεσε και την ωοθήκη. Στη συνέχεια, μου σταμάτησε την περίοδο τεχνητά για 7 μήνες με ενέσεις arvekap. Μόλις επανήλθε η περίοδος, έμεινα έγκυος, μετά από 2 μήνες, φυσιολογικά στο γιο μου, (μόνο με 1 ωοθήκη και 1 σάλπιγγα, γιατί προηγουμένως είχα κάνει και εξωμήτρια κύηση!). Σου τα γράφω όλα αυτά, μήπως για να σκεφτόσουν (αν σου το πρότεινε ο γιατρός σου, βέβαια) το ενδεχόμενο, να χρειάζεται να γίνει αναστολή της περιόδου για λίγο καιρό (και επαναλαμβάνω, αν χρειάζεται, γιατί δεν γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις)! Ο γιατρός σου είναι ο μόνος αρμόδιος για να το κρίνει αυτό φυσικά! Και κάτι τελευταίο: Άλλες είναι οι ενέσεις και τα φάρμακα για την εξωσωματική και άλλη ένεση γίνεται για την θεραπεία από ενδομητρίωση.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.

Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις αυτό που ονειρεύεσαι!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΗΣΑΣΤΑΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΕΣ!ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΚΙ ΕΓΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΗΣΑΣΤΑΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΕΣ!ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΚΙ ΕΓΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Μαγδαληνή, καλή επιτυχία!! :):)

Δεν είναι τίποτα, (όπως είδες, είμασταν πολλές στο "club λαπαροσκόπηση")...

θα κάνεις την επεμβασούλα, θα αναρρώσεις αμέσως, και σε λίγο καιρό, σου ευχομαι να αλλάξεις post και να γράφεις στις εγκυούλες!!!!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.. ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ! ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!! :):)

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

γεια σας!ονομαζομαι ποπη κ εχω ενδομητριωση 4οβαθμου!εχω κανει χειρουργειο ανοικτο κ αφαιρεσα την αριστερη σαλπιγγα.εκανα μετα την θεραπεια με τις ενεσεις averkap αλλα η ψυχολογια δεν με βοηθησε κ σε 2 μηνες τις εκοψα!μετα τον ελεχγο που εκανα απο ενα 3μηνο ξανα γεμισα κ εχω πολυ πονο κ αιμα με αποτελεσμα να κανω παυσιπονες ενεσεις γιατι τα χαπια δεν με πιανουν πια!τωρα λοιπον θα χειρουργηθω λαπαροσκοπικα.θελω την βοηθεια σας αν μπορειτε!ποση ωρα κραταει....ποσες μερες περιπου θα νοσηλευτω κ ποσες πιθανοτιτες εχω να ξανα εμφανιστει

σας ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πολύ 1 ωρα κραταει με την υπνωση μεσα αλλα εγω να τονίσω δν ειχα 4ου βαθμου(κυστη στην αριστερη ωοθηκη) εκανα ανοιχτο χειρουργειο ομως για να μην χασω την γονιμότητά μου(ετσι ειπε ο γιατρος,7 εκατ η κυστη,ισα ισα που πρόλαβα) αν την κανεις λαπαροσκοπικα αυθημερον εισαι σπίτι σου.Μετα εγω εκανα θεραπεια 3 μηνων με arvecap 3,75 και ειμαι σε αναμονη περιοδου.Η ενδομητριωση δυστυχως ειναι υπουλη και κανεις δν σου εγγυαται οτι δν θα ξαναβγει..Αλλά πιστευω αν θες την αποψη μου οτι την ''ελεγχεις'' επειτα με αντισυλληπτικα αν δν θες τωρα παιδακι.

 

Κορίτσια εχω κ εγω ερωτημα.Τελευταια ενεση arvecap 3,75 (3 συνολο) 14 Μαρτη.Ποτε να αναμενω?Εχω ρωτησει και σε αλλη θεματικη αλλα απαντηση δν πηρα..Εσεις βρε κοριτσια π κανατε ενεσεις σε αναμονη ειχατε πονακια περιοδου,πρηξιμο-πονο στο στηθος ,σπυρακια και τετοια?Ειμαι στην 67η ημερα και γενικα ειμαι πολυ κακοδιαθετη..πειτε μ την εμπειρια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...