Μετάβαση σε περιεχόμενο

αγωνια και λαχταρα!!!!! τι συμβαινει????


Recommended Posts

tuxeroula mou murizei mpempaki!!!!!mpravooo kopela mou gia thn aisiodoksia sou!dikaiws niw8eis etsi giati eisai sigoura egkuoula!!!!na prosexeis polu to sporaki pou exeis mesa sou!to prhksimo sto sth8os einai fusiologikotato..ta idia sumptwmata eixa kai gw panta ligo prin na er8ei h periodos alla den katalava apo auto oti eimai egkuos(afou htan idia ta sumptwmata).katalava apo ton pono sth mesh.pote den me ponouse h mesh.fusika eixa kai ola ta upoloipa sumptwmata periodou.vre koritsia h spermategxush einai meros ths ekswswmatikhs?eimai entelws asxeth.me to kalo tuxeroula kai me mia terastia xoriakhhhhhhhh!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τυχερούλα μου... τη Δευτέρα κάνατε την σπερματέγχυση... και περίμενες χτες να δείξει το τεστ;;; Με τίποτα όμως!!! Η χοριακή αρχίζει και αυξάνει μετά την εμφύτευση του εμβρύου και για να την ανιχνεύσει το τεστ του φαρμακείου, πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες.

Φαντάσου πως από κανονική σύλληψη (εννοώ χωρίς κάποια υποβοηθούμενη μέθοδο) και μέχρι την εμφύτευση μεσολαβεί σχεδόν μια εβδομάδα! Δεν ξέρω με την σπερματέγχυση τι ισχύει, πάντως σίγουρα κι έτσι θέλει κάποιες μέρες.

Δες αυτό εδώ: http://www.woman-on-top.gr/?p=485

Είναι πολύ διαφωτιστικό όσον αφορά τη χοριακή, τις μέρες κλπ.

Εσύ φρόντισε να είσαι ήρεμη, χαλαρή, να μην κουράζεσαι και να'σαι ζεστή... κι εύχομαι σε λίγες μέρες το επόμενο τεστάκι να'ναι ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!!! ;) ;) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy μου ελεγα να παω να κανω την επομενη Τεταρτη χοριακη αλλα αποφασισαμε μετα την χθεσινη χαζομαρα μου να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με την περιοδο και μετα....αν δεν ερθει ειναι πιο σιγουρο μετα!!!! θα χαρουμε διπλά!!!! ειμαι οσο περισοοτερο μπορω ξαπλα εξαλλου νιωθω κομματια θελω συνεχεια να ξαπλωνω!!!

Μαρακι μου πινω πινω και πριζομαι σαν την τρελη και πολυ κατουριμα ρε παιδια καθε λιγο και λιγακι τουαλετα τρεχω....πωπωπω!!!! και η κοιλια τουμπανο....τα πονακια ερχοντε και φευγουν ειναι κακο αυτο???δεν ειναι τοσο συχνα οσο τιςς προηγουμενες μερες αλλα υπαρχουν να μην ανησυχω ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula έγραψε:

το νεο τικερακι μου μπηκε αραγε???

Εγώ καινούριο τικεράκι δε βλέπω...Πάντως το τέστ του σπιτιού δεν είναι δυνατόν να δείξει σε 5 μέρες όταν σε τόσο λίγο δεν δείχνει ούτε χοριακή, πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

tuxeroula έγραψε:

Εγώ καινούριο τικεράκι δε βλέπω...Πάντως το τέστ του σπιτιού δεν είναι δυνατόν να δείξει σε 5 μέρες όταν σε τόσο λίγο δεν δείχνει ούτε χοριακή, πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις;[/quote:e83p9zbo]

Eyeore προσπαθω να βαλω καινουριο τικερακι κατω απο αυτο που εχω ηδη αλλα δεν μπεινει μαμωτη μου...

ΔΕΝ περιμενω περιοδο στις 25 με 27/5 περιπου. ξερω οτι δεν ειναι δυνατον να δειξει το τεστ απο τοσο νωρις αλλα η περιεργια εφαγε την γατα δεν λενε? απο χθες σκεφτομαι οτι υπαρχουν γυναικες οι οποιες τον πρωτο μηνα δε ξερουν καν οτι ειναι εγκυες και δεν νιωθουν τιποτα και γω αρχιζω και αγχονομαι για τα δικα μου συμπτωματα και αν ειναι πραγματικα εγκυμοσυνης ή οχι....και προσπαθω να δω αν εχω κατι που εχυν οι αλλες εδω μεσα αν και ξερω οτι η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη αλλα ο φοβος αρχιζει και με κυριευει!!!! ποσο πολυ θελω να περασουν οι μερες....11 μεινανε μοναχα!!!! 11 μερουλες!!!!! ειναι πολυ ασχημο συναισθημα και αυτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΣ έγραψε:

tuxeroula υπομονούλα κοριτσακι μου....ξερω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά προσπάθησε.....ολα θα πάνε καλά θα το δείς..... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

κοριτσαρα μου δεν κανω και τιποτα αλλο υπομονη 8 μερες μεινανε!!!! που θα παει θα περασυν οι ρουφιανες....... εσυ ολα καλα???? :kiss::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ δεν θα λες πως ειναι ασχημο συναισθημα να περιμενεις.....11 ευχαριστες ημερουλες να ειναι μεχρι που θα μαθεις τα θετικα αποτελεσματα.Δηλαδη οταν σε λιγες ημερες θα κανω σπερματεχγυση και θα θελω 15 ημερες να μαθω εσυ τι θα μου λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου θα σε λεω ΥΠΟΜΟΝΗ :laugh: :laugh: και θα με λες....με δουλευεις ρε τυχερουλα εσυ δεν ησουν που γκρινιαζες επι 15 μερες και δεν ηξερες τι σου γινετε???? οποτε αλλαζω στυλ και λεω....μια τελεια εβδομαδα γλυκιας αναμονης και προσμονης του αποτελεσματος.....γιατι εχεις δικιο σε μια εβδομαδα θα με πουνε ολοι τους οτι εχω ενα μωρακι στην κοιλιτσα μου και θα ειναι σουπερ το συναισθημα!!!!! ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!!!!!!! για ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΣ ζουζουνα δωσε λιγο παραπανω θετικη ενεργεια γιατι τα αποθεματα λιγοστευουν οσο λιγοστευουν και οι μερες!!!! δεν ξερω τι μου γινετε και αρχιζω να αγχωνομαι παρα πολυ και περισσοτερο να στενναχωριεμαι!!!! που να το βρω το κουραγιο????απο που να κρατηθω???? αφου δεν ξερω αν εχει γινει το θαυμα ή οχι!!!! ζω μια ψευδαισθηση μια ουτοπια!!!! κοντευει να σπασει και το κεφαλι μου απο τον πονοκεφαλο και δεν θελω να παρω τιποτα να μην κανω κακο σε κατι που δεν ξερω αν υπαρχει!!!! σκατουλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερουλα μου μην το παιρνεις κατακαρδα...ολες εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο και κουτσα στραβα την βγαλαμε καθαρη...οταν εκανα την δευτερη σπερματεγχυση επειδη ημουν τοσο σιγουρη πως αυτη την φορα πετυχε το πειραμα ημουν τοσο αγχωμενη τις τελευταιες μερες που δεν την παλευα με τιποτα και ετσι και εγω επρεπε να ξεσπασω καπου οποτε και εγω επιασα και εβαψα την αυλη μας..το τι φωνες μου εβαλε ο αντρας μου δεν λεγεται αλλα και εγω δεν μπορουσα να κανω αλλιως θα τρελενομουν...φυσικα ηρεμησα και ολα βγηκαν σε καλο μας :):):) αρα και εσυ κανε κατι που θα κανει το μυαλο σου να ξεφυγει...φτιαξε παζλ...απο τοτε που εμεινα εγκυος εχω κανει 3 απο 1000κομματια το καθενα...τελεια ψυχοθεραπεια... :P:P:P δοκιμασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tyheroula

υπομονη, ειναι πολυ δυσκολη η αναμονη, το χουμε περασει ολες. Δεν υπαρχουν συνταγες για να περασει ο χρονος πιο γρηγορα, αν δεν σου βγαινει να αρχισεις τα παζλ, τα βλβλια, το πλεξιμο, τις βολτες, ας μην κανεις και τιποτα. Βασανιστικο ειναι ουτως ή αλλιως. Αν εχεις καμαι φιλεναδιτσα να τ α λετε ισως βοηθα και να μοιραζεσαι αυτη την αγωνια.

Ελα... στην ουρά εισαι. Τελειωνει η αγωνια και ευχομαι ολοψυχα να δεις μια τοσο τεραστια χοριακη που να μην το πιστεύεις!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5 σε εξελιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου σας ευχαριστω τοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ.....κ βολτες παω και βιβλια διαβαζω και με φιλες μου μιλαω αλλα δεν περνανε οι μερες οποτε υπομονη!!!! εβαλα τα κλαματα και ηρεμησα.....ειχα και τον αντρουλη μου να με παρηγορει και να με λεει οτι κοντευουν οι μερες εκανα ενα μπανακι και ολα οκ τωρα.....

μαρακι εσυ ειχες πολλες μερες αυτα τα υγρα που με ειχες πει???δεν με απασχολει τιποτε αλλο απλα αυτο το θεμα!!!! δεν ειναι περιοδου, αυτο ειναι το μονο σιγουρο γιατι αν ηταν περιοδου θα ηταν ολη μερα και θα ειχε ερθει μετα απο καποιες μερες....εγω κλεινω σχεδων βδομαδα ετσι!!! αραια και που καφε υγρα και πονακια σαν να θα μου ερθει η κακιασμενη!! κουραστικα απλα αυτο ειναι ολο και ειδα οτι και καποιες κοπελες ειχαν συμπτωματα μεσα απο το φορουμ και τελικα αδιαθετησαν και στεναχωρεθηκα ρε μαμωτο!!! αυτο ειναι ολο!!!! ειναι κριμα να ελπιζεις και να εισαι τοσο σιγουρη για κατι και να σε παιζει τετοια παιχνιδια η τυχη!!!! τι σοϊ τυχερουλα ειμαι????? ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια .....

εχω να καταγγειλω την εταιρια που φτιαχνει τις ορμονες ή οποιον να ναι τελος παντων......με εχουν κανει και νιωθω σαν τρελη...εκει που κλαιω μετα γελαω εκει που ειμαι μεσα στα νευρα σε λιγα λεπτα ειμαι σκετη γλυκα....δεν ειναι κατασταση αυτη.....πριν εκλαιγα με λιγμους και τωρα εχω απιστευτη διαθεση και ορεξη για χαβαλε!!!!! παλι καλα που εξηγησα στον αντρα μου πως σε κανουν οι ορμονες και ηταν προετοιμασμενος χαχαχαχχαχχαχχα

οτι εγινε εγινε και δεν αλλαζει πλεον.....50/50 ειμαι! τι να πω??? ειχατε ή εχετε και εσεις τετοιες μεταπτωσεις ψυχολογικες βρε κοριτσια ή να το ψαξω το θεμα??? :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερουλα ηρεμησεεεεεεεε θα σε δειρωωωωω :P:P:P:P σταματα να βλεπεις παντου συμπτωματα θετικα η αρνητικα καθεμια μας εχει εντελως διαφορετικο χαρακτηρα που αντιδραει διαφορετικα...εγω ειχα συνεχεια υγρα σαν της οωρηξιας...και ακομα εχω...αλλα ειμαι εγω...εγω ειχα ολα τα συμπτωματα της περιοδου...δεν ειχα κανενα της εγκυμοσυνης αν εξαιρεσεις μια μονο φορα που μου μυρισε ζεστο ψωμι στις 6 το πρωι ..αλλα αυτο ηταν μια βδομαδα περιπου μετα την σπερματεγχυση και δεν του εδωσα σημασια...μην τρελενεσαι...αστο να ερθει μονο του...και προς θεου οχι κλαματα δεν υπαρχει χειροτερο απο αυτο...

Η Ρ Ε Μ Η Σ Ε !!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον τυχερουλα,και εγω που δεν παιρνω ορμονες και που μαζι περιμενουμε,τα ιδια ειμαι....ειναι των ημερων,χθες εκλαιγα και γελαγα μαζι,για λογο τον οποιο ουτε καν θυμαμαι,τοχαααανεις ειπα,τοχαααανεις..... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον τελικα εγω δεν εχω ελπιδες αυτον τον μηνα....μαζι με τα καφε υγρα ειχα και κοκκινα πριν λιγο....μιλησα και με τον γιατρο και με εκοψε ολα τα φαρμακα γιατι μαλλον θα με ερθει κανονικα η ακατανομαστη.....απλα με ειπε να περιμενουμε να δουμε ποτε θα εχω την ροη! αν δεν με ερθει κανονικα η ροη μεχρικαι την τεταρτη θα ξαναμιλησουμε να δουμε τι εχει γινει!!! τι να πω??? ειχα και συμπτωματα τρομαρα μου!!!! αχ ποσο χαζη μπορω να γινω καμια φορα!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερουλα κοριτσι μου μην απογοητευεσαι!!!το ξερω οτι ειναι δυσκολο,δεν ξερω και ποσο καιρο προσπαθεις ομως να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει το μωρακι.αν οχι τωρα ισως την επομενη φορα..στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsihi έγραψε:

τυχερουλα κοριτσι μου μην απογοητευεσαι!!!το ξερω οτι ειναι δυσκολο,δεν ξερω και ποσο καιρο προσπαθεις ομως να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει το μωρακι.αν οχι τωρα ισως την επομενη φορα..στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη!!

tsihi μου σε ευχαριστω παρα πολυ ειμαι καλα τωρα...το σκεφτικα πολυ ρεαλιστικα και ορθα και ψυχρα!!!! οσο και να κοπαναω τον κ...λο μου κατω με αυτον τον τροπο δεν προκειτε να αποκτησω νινακι....ειναι θεμα ψυχολογιας.....ηταν ενα γερο χαστουκι και συνεχιζω ακαθεκτα για την επομενη φορα και υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα ξανα ασχοληθω με τα συμτωματα και τις μ@#$%^%$ες.....απλα θα διασκεδασω την ζωη μου με τον αντρουλι μου και αν ερθει ηρθε!!!!! δεν θα πεθανουμε κιολας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula έγραψε:

tsihi έγραψε:

tsihi μου σε ευχαριστω παρα πολυ ειμαι καλα τωρα...το σκεφτικα πολυ ρεαλιστικα και ορθα και ψυχρα!!!! οσο και να κοπαναω τον κ...λο μου κατω με αυτον τον τροπο δεν προκειτε να αποκτησω νινακι....ειναι θεμα ψυχολογιας.....ηταν ενα γερο χαστουκι και συνεχιζω ακαθεκτα για την επομενη φορα και υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα ξανα ασχοληθω με τα συμτωματα και τις μ@#$%^%$ες.....απλα θα διασκεδασω την ζωη μου με τον αντρουλι μου και αν ερθει ηρθε!!!!! δεν θα πεθανουμε κιολας!!![/quote:3qu4kv80]

Τυχερούλα μου.....μη μου λυπάσαι; Σπερματέγχυση ήταν;Εγώ πάντως το ξέρω ότι θα τα καταφέρεις ούτως ή άλλως γιατί είσαι γλυκιά και καλή...

Σ'αγαπώ πολύ να προσέχεις ...όλα καλά θα πάνε...Ότι χρειαστείς είμαι εδώ.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...