Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα,

μια που πλησιάζει ο καιρός είπε και η μαμά μου να έρθει να μείνει μαζί μας για να με φροντίζει και πιάστηκε η μέση και την έπιασε και ίλλιγγος, στα καλά καθούμενα και ετσι αντεστράφησαν οι όροι.

Κατά τα άλλα καλά, έκανα χθες αιματολογικές εξετάσεις και ο αιματοκρίτης μου από 30,8 εκτοξεύτηκε στο 37, καλά έλεγε η Αλίκη ότι μετά την 32η εβδομάδα ανεβαίνει μόνος του, βέβαια μπορεί να οφείλεται και στο ότι άλλαξα χάπια.

Πάμε και εμείς την Πέμπτη στο γιατρό.

Τα κρεβατάκια μας ακόμη να έρθουν, το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου όπως και η κουρτίνα σε 1 μήνα, μου φαίνεται τις παρακαθυστέρησα τις αγορές, λέτε οι καστηματάρχες να ξέρουν κάτι παραπάνω από μένα (εννοώ ότι αργώ να γεννήσω) :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτά μη σας κουράσω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MARAgr έγραψε:

διδυμομανουλες,

ηθελα την εμπειρια σας. Ειμαι 22 και 5 και σημερα εκανα β επιπεδου. Ειδαμε οτι ειναι κοριτσακια, το ενα ειναι 505 γρ και το αλλο 420γρ.

Γενικα τα δικα σας ειχαν διαφορες στο βαρος τους.

Επισης εκανε καποια απο σας υπερηχο καρδιας?

με το καλό τα κοριστάκια σου!!! τα δικά μου ήταν σχεδόν ίσα στο βάρος μέχρι την 30 περίπου εβδομάδα αλλά τώρα ο μπέμπης τρώει και το φαγητό της μπέμπας κι έχουν 400 γραμμάρια διαφορά! δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς, πολύ σπάνια τα δίδυμα έχουν το ίδιο βάρος. υπέρυχο καρδιάς δεν μου είπε κανένας να κάνω.

σούλα μπορεί και να άργησες τις αγορές, εγω τα παρείγγειλα μόλις μπήκα στον 7ο και τις κούνιες και το καροτσάκι μας τα έφεραν την προηγούμενη εβδομάδα, ενώ το ένα πορτ μπεμπε και τα καθισματάκια αυτοκινητου δεν τα έφεραν ακόμη! μου είχαν πει ότι θα κάνουν ένα μηνα αλλά καμία σχέση! ευτυχώς τα μωράκια μας περιμένουν να έρθουν πρώτα όλα τους τα πραγματάκια για να βγουν οπότε μην ανησυχείς :P

τέλειος ο αιματοκρίτης! ευτυχώς ανεβαίνει τώρα στο τέλος για να μπούμε για καισαρική με καλά νούμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!γεια σας!

γυρισα απο το μπανιο μου κ τωρα τρωω το καρπουζακι μου!

κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα!

αποφασισαμε με τον αντρουλη μου να μου κανουμε ενα δωρο!!!θα παρουμε καινουργιο αυτοκινητο!

ο αντρας μου δεν οδηγει αυτοκινητο εχει μονο μηχανακι κ εγω εχω ενα citroen c3.απο καιρο μου αρεσει το citroen xaara picasso!το χαλβαδιαζα εδω κ χρονια!κ ειπαμε να το παρουμε!

τωρα με δυο μωρα στο δικο μου θα ειμασταν πολυ στριμωχτα αλλα το picasso ειναι σαν διαστημοπλοιο!!!ειναι τελειο!αυριο παμε να το κλεισουμε!

αυτα τα δικα μου!

μαρα μια χαρα ειναι το βαρος τους!παντα στα διδυμακια υπαρχει διαφορα βαρους.κ ετσι θα γεννηθουν.με διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

μολις γυρισαμε, πηγαμε και κλεισαμε κρεββατακια, καθισματακια, παρκοκρεββατο και ρηλαξ :woohoo: :silly: τα μωρα μεσα στο μαγαζι κανανε κωλοτουμπες!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

mara εγω εχω κανει υπερηχο καρδιας εμβρυων, δεν ειναι τιποτα... απλα εχει μεγαλη διαρκεια και ειδικα στα διδυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Μπραβο λιονταράκι με το καλό να το χαρειτε κ καλοταξιδο κ με το καλό να απολαυσουν κ τα μωρακια σου βόλτες.

Σουλα κ εσυ Πεμπτη? αντε την πεμπτη θα ειμαστε πολλες με νεα απο τον γιατρό. Εγώ ειμαι πρωί μ εχει δεκα η ώρα.

Βασιλική με το καλό τα πραγματάκια σας. Ξερουν τι κάνουν τα μωράκια σας χαιρονται.

Εγώ κοριτσια μου τώρα στο τελος θα το ρίξω στα μπανια κ στην χαλάρωση οσο προλαβαινω.

Ναταλακι που εισαι καλε σημερα?

Παντως στο μπανιο χαιρομαι την κοιλια μου. Ουτε ντρεπομαι ουτε με νοιαζει φοραω το μπικινι μου κ την απολαμβάνω οσο προλαβαινω κ ας εχει κ τις ραγαδες τις δεν με νοιαζει λιγο θα την εχω ακομα οποτε θελω να την χορτάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! Να'μαι και εγώ η εξαφανισμένη!!! Δεν σας ξεχνώ ποτέ, διαβάζω με προσοχή τα μηνυματάκια σας και μαθαίνω όλα σας τα νέα!!!

Ζετούλα, να χαίρεσαι την κορούλα σου και με το καλό να έρθουν τα αντράκια σας!!!!!

Βλέπω σιγά σιγά όλες μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!!! Έρχονται και οι παραγγελίες μας!!!! Εμάς θα μας τα φέρουν το Σάββατο και είμαι κατενθουσιασμένη!! Ήδη έχουμε παραλάβει τις καλαθούνες και τις έχουμε πλύνει και ήδη κρεμάσαμε την καταπληκτική κουρτίνα τους και το φωτιστικό!!!!! Έχουμε πλύνει - σιδερώσει τα πάντα και την Κυριακή θα φτιάξω βαλίτσα για το μαιευτήριο!!! Έχουμε ήδη πάρει και την σακούλα για τα βλαστοκύτταρα από την δημόσια τράπεζα!!! Όλα λοιπόν σε καλή τροχιά!!!

Εγώ είμαι πολύ καλύτερα, ως εκ θαύματος!! Οι ηπατικές τιμές πέφτουν σταδιακά από τότε που πήρα εξιτήριο από το Μητέρα και οι συσπάσεις με το yotopar είναι ελεγχόμενες!!!! Την Δευτέρα έκανα πάλι ντόπλερ και το ένα μουσουδάκι είχε βάρος 1.830 γραμ. και το άλλο 1.920 γραμ. στις 33 εβδομάδες και 3 ημέρες!!!!! Καλό είναι, αλλά θέλω να πάνε τουλάχιστο 2.300 για να γεννήσω ... πάντως να με θυμηθείτε εγώ θα γεννήσω γύρω στις 21-23 Ιουνίου ... ραντεβού με τον γιατρό έχω στις 16 Ιουνίου ...

Σας φιλώ γλυκά και προχωράμε ακάθεκτες με σκοπό να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Πως είμαστε σήμερα;;; @Elkμου περιμένουμε τα νέα σου απο τη Β' επιπέδου!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ είμαι να σκάσω!!! Μάλλον δεν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα καθώς δε βρήκα θετικό τεστακι, 19η μέρα του κύκλου σήμερα κ μου τελείωσαν τα τεστ.. Παρήγγειλα προχθές αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Έχουμε καμμία που περιμένουμε για τεστακι;;;; Να δούμε κανένα ευχάριστο;;
    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...