Μετάβαση σε περιεχόμενο

kaliteres panes?!?


Recommended Posts

geia sas koritsakia.. apo twra psaxnomai gia is panes tou mwrou mou, sthn arxh elega tis oikologikes mias xrhshs alla to ezhsa mesw mias filis mou h opoia de to antekse eixe arketh talaipwria. Opote tha ithela na rwthsw an kapoia apo esas to exei psaksei oson afora tis panes tou emporiou (estw ki apo viologika katasthmata). Kserw apo psaksimo arketo oti ta Pambers einai oti xeirotero apo apopsi xhmikwn klp. kai oti ta pio "athwa" einai ta Baby Lino..

To exei psaksei kapoia kopela?

Eyxaristw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησαμε με παμπερς,στην πορεια το γυρισαμε σε λιντλ ,παραλληλα με λιμπερο και μπεμπιλινο,οτι βγαινει σε προσφορα,τελευταια αγορασα πολλαπλων χρησεων ,τις θεωρω τις ιδανικοτερες,υπαρχουν κ οικολογικες μιας χρησης εαν το αντεχει η τσεπη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και από την αρχή αγόραζα Libero,είχα τη φαεινή ιδέα να δοκιμάσω και τα pampers... Νομίζω ότι είναι τα χειρότερα...Δεν είναι καθόλου απορροφητικά, τα τσισάκια "βγαίνουν" έξω και γίνονται και κομμάται..Λιώνουν, διαλύονται αμέσως...Για οικολογικές δεν ξέρω καθόλου..Πάντως από τις Libero είμαι υπερ-ευχαριστημένη, δεν έχει δημιουργήσει κανένα εξάνθημα η μπεμπούλα μου και δεν τις αλλάζω με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGV XRHSIMOPOIV TA PAMPERS..TO MVRO MOUY EINAI 2 MHNVN.ALLA PANTA SXEDON MOU BGAINOUN TA KAKAKIA EKSV K NOMIZA OTI GINOTAN ISVS EPEIDH DEN TO ESFIGGA KALA?MHPVS NA DOKIMASV ALLH MARKA??DEN AKOUV KALA LOGIA GIA TA PAMPERS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula2009 έγραψε:

EGV XRHSIMOPOIV TA PAMPERS..TO MVRO MOUY EINAI 2 MHNVN.ALLA PANTA SXEDON MOU BGAINOUN TA KAKAKIA EKSV K NOMIZA OTI GINOTAN ISVS EPEIDH DEN TO ESFIGGA KALA?MHPVS NA DOKIMASV ALLH MARKA??DEN AKOUV KALA LOGIA GIA TA PAMPERS

kai go pampers xrisimopoio kai ta tsisakia tou kapoies fores vgainoun exo...kai nomiza oti kati den kano kala...!!!!alla tin mia den evala kala tin pana...tin deuteri?tin triti?tespa...ta libero diladi einai kala?to moro mu einai molis 2 minon...exo akousei kai gia ta carefour kai gia tis lidl alla fovamai epeidi einai moraki akoma gia allergies...an kapoia kopela exei empeiria as mu pei kai mena!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα,τα λιντλ εχουν απο 3 νουμερο κ ειναι ψιλομεγαλουτσικα ,ης δικιας μου που ηταν κ αδυνατουλα τα βαλαμε κοντα στον 5ο μηνα,η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ολα ειναι ιδια ,προσφατα αγορασα παλι παμπερς και οποτε κανει κακα θελει γενικη αλλαγη γτ κατακλυζει τον κοσμο...υπερπαραγωγη!!!!ενω στην αρχη μας εκατσαν πολυ καλα στην πορεια κοκκινησε ο πωπος της,οποτε γραψε χ σε παμπερς κ λιντλ (μιλαω γ το δικο μου μωρο),τα μπευμπιλινο αν και σκληρα για καποιους εμενα με αρεσαν οπως και τα λιμπερο που τα αγορασα τωρα,μιλαω γ την ηλικια κοντα του ενος χρονου,γ μικρουλια μικρουλια δεν τα εχω δοκιμασει,βαζουμε κ πλενομενες βαμβακερες αλλα οχι συνεχεια,στον παιδικο πχ θελουν την ευκολια τους....παντως λενε οτι οταν εχει διαρροες δεν καθετε μαλλον καλα στο παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manm και mpempoula 2009 (συνονόματη :laugh: :laugh: :laugh: ) εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή libero...Εντάξει, υπήρχαν και φορές που είχαμε "διαρροές", αλλά ελάχιστες....Εξάλλου, στην αρχή τα κακάκια τους είναι και υγρά...Αλλά εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τα pampers...Όσες φορές κι αν τις δοκίμασα (τις τελευταίες τις πήρα την Παρσκευή) συνέχεια έβγαιναν τσίσα...Και αυτή τη φορά και τα κακάκια της!!!!!Αν είναι δυνατόν!!!!! :angry::angry::angry:

Τα Libero εφαρμόζουν καλύτερα στο δικό μου μωράκι, είναι πιο μαλακά από μέσα επομένως δε δημιουργούν ερεθισμούς και πιο σκληρά απ'έξω με αποτέλεσμα να μη διαλύονται όπως τα pampers...Προχθές που είχε κάνει πολλά τσισάκια η κόρη μου και φορούσε pampers, ανοίγω την πάνα και τι να δω...Μικρά μικρά μπαλάκια σαν βαμβάκι σε όλο της το πιπί...Είχαν διαλυθεί!!!!!!!! :angry::angry:

Αυτά από προσωπική εμπειρία....Μπορεί άλλες μανούλες να βολεύονται!!!Εγώ πάντως δεν τις αλλάζω με καμία άλλη μάρκα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ από την αρχή παίρνω τις pampers και στην αρχή και μετά είχα διαρροές και είχα παρατηρήσει όταν άνοια την πάνα, πάνω στο δερματάκι της να έχει "ζελεδάκια" από, αλλά ποτέ δεν σκέφτηκα να την αλλάξω, λέω καλή μάρκα, φαντάσου πως θα είναι οι άλλες. Αλλά τώρα που σας διάβασα θα δοκιμάσω σίγουρα τις άλλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.

εγω πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα παιδιου.αν και ολες οι μαρκες εχουν τα ιδια νουμερα, υπαρχουν διαφορες στο μεγεθος.

ο μεγαλος μου ερεθιζοταν με τα παμπερς, ενω δεν ειχε προβλημα με τα λιμπερο και τα babylino. τωρα στην μικρη βαζω οτι βρισκω σε προσφορα.απο τα παμπερς παιρνω τα πορτοκαλι, αν και δεν τα πολυπροτιμω γιατι ειναι πιο μικρα σε σχεση με τις αλλες μαρκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο 3 μηνών χρησιμοποιούμε τις lidl και δεν τις αλλάζω με τπτ. Ούτε για τη τιμή αλλά ούτε και για την αποτελεσματικότητα. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες του εμπορίου και δεν μου έκαναν. Μπορεί άλλες μανούλες να είναι ευχαριστημένες...

Η μικρή μου είναι 10 μηνών και δεν έχει συγκαεί ποτέ, εύχομαι ούτε και στο μέλλον. Τώρα εμείς ξεκινήσαμε το νο 4. Αντε και εις ανώτερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Εγω παιρνω τα libero και δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα!!!Ευτυχως που διαβασα για τα pampers για να μην τα παρω,πιστευα επειδη ειναι ακριβα θα ειναι και καλυτερα,αλλα απότι βλεπω δεν εχει σημασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα,εγω χρησιοποιω αποκλειστικα pampers,ειναι τα μονα που εφαρμοζουν τελεια κ δεν εχουμε καθολου διαροες ειδικα τα active fit εχουν τρομερη ελαστικοτητα.Δοκιμαζα κατα καιρους Libero αλλα σε μια ωρα γινοταν μουσκεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Εγώ τον πρώτο χόνο χρησημοπιούσα Pampers , αλλά μετα Babylino, ειναι πάρα πολύ καλα, επίσης δοκίμασα και απο τα Lidl , δεν μου άρεσαν καθόλου εγινόταν μπάλα, το Libero καλόυτσικο, #1 Babylino ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω χρησημοποιω PAMPERS και δεν εχω παρατηρησει τιποτα μεχρι στιγμης αλλα πολυ ακριβες,τωρα που το μωρο διανυει τον 4ο μηνα θα δοκιμασω LIDL,οπως διαβασα πιο πανω ,πολλες μανουλες εχουν μεινει ευχαριστημενες,αλλωστε το μωρο το πλενω συνεχεια σε καθε αλλαγη,γιατι να πεταμε τοσα χρηματα ειδικα τωρα με την κριση που περναμε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του βαζω τα pampers απο την αρχη και τωρα φοραει τα active fit χωρις να εχουμε προβληματα...

ατυχηματα εχουν συμβει με ολες τις πανες που του εχω δοκιμασει οποτε δεν πιστευω οτι ειναι θεμα πανας αποκλειστικα.

εχω παρει και απο τα lidl αλλα το νουμερο(το πιο μικρο) του δικου μου που ειναι μινιον του ειναι τεραστιο οποτε παραμενουμε στα pampers

ετσι και αλλιως κοντοζυγωνει ο καιρος που θα την σταματησει χιχι

και κατι αλλο...του φοραω την πανα του υπνου στις 10,πινει το γαλα του,κοιμαται και ξυπναει στις 9 το πρωι...η πανα ειναι θεοβαρη απο τσισακια αλλα ο μικρος μου στεγνος.

ζητημα να εχει βραχει 2-3 φορες στους 19 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΠΑΝΕΣ!

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΑΜΠΕΡΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΣΤΑ ACTIVE FIT ΚΑΙ ΒΑΛΑΜΕ ΛΙΠΜΠΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΘΟΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΗΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ! ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΟΦΗΤΙΚΟΤΑΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥΣ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΣΧΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξεκινησα με pampers.....libero...babylino.....σαν απορροφητικοτητα να πω την αληθεια το ιδιο μου φαινονται ολα..ποτε δεν μου εχει βραχει ο μικρος...και παντα επερνα 1 νουμερο μεγαλυτερο...απλα ta pampers μου ειναι πιο καλα στο ματι διλαδι πιο λεπτα δεν ειναι τοσο χοντροκομενα οπως ειναι τα αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω αγοραζω οτι εχω κουπονια και οτι εχει προσφορα :laugh: :laugh: :laugh:

δεν εχει συγκαει -σχεδον-ποτε απο καμια πανα απλα επειδη παντα κοιμαται πολλες ωρες το βραδυ βαζω pampers κτι την φοραει απο τις 8 το βρδυ μεχρι τις 8 -9 το πρωι χωρις κανενα προβλημα..

την μερα κανει κακα 4-5 φορες οποτε δεν την φοραει πολλες ωρες.. :)

και εμεις μεγαλη πανα φοραμε παντα δηλ. ειμαστε 8.800 και αγοραζουμε την 7-14 εδω και καιρο..

με την μονη που εχω αντιμετωπισει προβλημα εινα τα pampers τα πορτοκαλι...μακριααααααααα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πάλι απο νεογέννητο παιρνω τα πάμπερς..Αλλαξα μια φορα και πηρα απ τα Λιντλ αλλα κοκκινησε το πωπουδάκι μας αλλιως θα τα συνεχίζαμε μιας και ειναι πολυ οικονομικα!Τα λιμπερο δεν τα εχω δοκιμασει ακομα..Τα Babylino εχω ακουσει οτι ειναι κάπως "σκληρα".Παντως το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τ θεμα πανας ειδικα του εμποριου ειναι αναλογα στο μωρο. Οπως επισης και πια πανα θα του στρωσει καλυτερα.

Εγω εχω πλενομενες- μου τις εστειλε μια φιλη μου απο Αμερικη και μου αρεσουν παρα πολυ ειναι τελειες αλλα στην μαμα μου επειδη δεν θελει να μαζευει και πανες παιρνω του λιντλ.

Εχω δοκιμασει απειρα, ακομα και huggys πο το εξωτερικο. Τα παμπερσ ηταν τα χειροτερα, μας κοκκινηζαν τον πισινο, τα λιμπερο δεν εφαρμοζαν καλα και τα babylino ηταν ΟΚ.

Παντως και με φιλες μου που το συζηταω ειναι παντα στο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσχετο...πάνα-βρακάκι της libero υπάρχει;;; :dry::dry::dry: Γιατι έχω ψαξει εδω στη περιοχη μου και δεν εχω βρει..μονο τις κλασσικές πάνες :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχουνε..σιγουρα γιατι παιρνει η κουμπαρα μου και μου εχουνε στειλει και κουπονια..

οι babylno ειnai ιδιες με τις pamperes λιιιιιιιγο πιο σκληρες..οι libero ειναι οι πιο χοντρες και του lidl ειαν σαν τις babylino...οι πορτοκαλι ειναι πιο λεπτες απο ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ PAMPERS BABY DRY ΤΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.Ο ΜΙΚΠΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 10 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...