Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Vagman, ευχαριστούμε πάρα πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας!!! Πολυτιμότατες πληροφορίες!!!! Να είσαι καλά εσύ και ο αντρούλης σου και να χαίρεστε τα υπέροχα μωράκια σας!!! Να σας ζήσουν και να τα καμαρώνετε!!!

Πες μας, όπως σε ρωτάει η Γιάννα, αν μπήκαν καθόλου σε θερμοκοιτίδα ... εμένα είναι ο φόβος μου η πρόωρη γέννα ... δεν θέλω να τα ταλαιπωρήσω τα μωράκια μου και φοβάμαι ... υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο μυστικό??? Εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν με βοηθάει και ο σωματότυπός μου, είμαι μικρόσωμη, 56 κιλά με 1.58 ύψος (τώρα έχω βάλει τρία κιλά, αλλά καθόλου ύψος χιχιχι) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami έγραψε:

Μέλλουσες διδυμμομανούλες τι κάνετε!!!??? Καλημέρα!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Έκανα χθες αυχενική διαφάνεια και ΠΑΠ-Α!!!! Όλα τέλεια!!!!

Σου ευχομαι με το καλο κ σε ολες τις εγκυμοσυσες...

Κατι που θελω να ρωτησω χωρις να με παρεξηγησετε....κανατε ΠΑΠ-Α με διδυμα...ισχυει?Δειχνουν σωστα τα αποτελεσματα?

Ρωταω κοριτσια γιατι μια φιλη μου που ειχε διδυμα της ειπε η γιατρος οτι δεν κανει να κανει την εξεταση γιατι θα δειξει λαθος...απλα απο περιεργεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ' ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΑΤΕΣ!!

vagman έγραψε:

ΞΕΧΑΣΑ. ΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ "ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ?" ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ Κ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΓΙΝΑ! ΤΕΛΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ) ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΒΙΑΣΤΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ.

ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΔΥΜΑ! ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΩ. ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

ΜΙΑΟΟΟ!

marsoupilami έγραψε:

Γιάννα, χαίρομαι για την γνωριμία!!!!!! Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκια σου!!!!!!!! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τις ευχές σου!!!

Το ξέρω το ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ, σε αυτό το κέντρο έκανα την εξωσωματική, είναι το κέντρο του γιατρού Μηνά Μαστρομηνά - αν θες κάτι, ρώτα με!!!

Όσον αφορά τα κιλά, εσύ παραήσουν αδύνατη!!!!! 49 κιλά δεν ήμουν ούτε στο δημοτικό!!! χιχιχι!! όσο για τον ύπνο - εγώ τον έχω χάσει και αυτό, αν και κοιμάμαι πολύ νωρίς, ξυπνάω πολλές φορές μέσα στην νύχτα (λόγω συχνοουρίας) και η κοιλιά μου γουργουρίζει ... τι να πω ... πρωτόγνωρα πράγματα ... εγώ πάντα πρόσεχα την διατροφή μου, να δω που θα φτάσω ... δεν την γλιτώνω την κοιλιοπλαστική!!! χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελ, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!! Και εσένα και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Να είστε καλά και με το καλό όλες μας!!!

Ο γιατρός μου μου είπε ότι το αποτέλεσμα του ΠΑΠ-Α στην δίδυμη κύηση δεν είναι και πολύ αξιόπιστο, ωστόσο το κάναμε, διότι έκανε έρευνα και κατέληξε ότι αυτό ίσχυε παλαιότερα και ότι τον τελευταίο καιρό το κάνουν και στις δίδυμες κυήσεις και βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας ... τι να πω και εγώ ... και ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική χθες και μου πήρε και αίμα για το ΠΑΠ-Α μου είπε ότι η ιατρική ομάδα που έβγαλε αυτό το τεστ υποστηρίζει ότι ισχει και στις δίδυμες κυήσεις ... Πάντως σημασία έχει να βγει καλή η αυχενική, άλλωστε μέχρι πριν από μερικά χρόνια δεν υπήρχε καθόλου το ΠΑΠ-Α και μια χαρά υγιέστατα παιδιά γεννιόντουσαν!!! μην ανησυχείς, αν δεν το έκανες!!! Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει τα αποτελέσματα, αλλά μου φτάνει που βγήκε πολύ καλύ η αυχενική διαφάνεια, το άλλο θα το δω τελείως συμπληρωματικά!!!

Σκάναρα την έγχρωμη φωτογραφία που είναι και τα δυο τα μικρούλια μου μαζί και την έβαλα στην οθόνη και του laptop και του κινητού μου!!! Αχχχχχχχχχ με έχουν τρελάνει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου κ εγω Δευτερα πρωι πρωι εχω την αυχενική διαφανεια στο Μητερα. Ο γιατρος μου ηταν αμφιβολος για την ΠΑΠ/Α αλλα εγω θα του πω να την κανουμε. Εχω κ εγω τρομερο ανχος για την αρχη γιατι κ η κορη μου ειναι μονο εναμιση που σημαινει οτι το καλοκαιρι θα ειναι 2 δηλαδη ακομα μωρο κ αυτη. Ετσι θα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα για μας. Δηλαδη δεν θα εχω που δεν θα εχω χρονο με τα διδυμακια φανταστειτε κ με την μικρη μαζι που θα καταλαβαινει κιολας κ θα ζηλευει κ εχω κ ψυχωση μαζί της. Απ την αλλη σκεφτομαστε τι θα κανουμε με τον υπνο γιατι ειναι κ αυτο ενα θεμα δηλαδη να τα βαλω σε μια κουνια? κ αν ξυπναει το ενα το αλλο? να τα βαλω χωριστα δεν θα μεινει χωρος καθολου εχω απελπιστει λιγο. Κ με τον θηλασμο? την μικρη μου την θηλασα 14,5 μηνες. Δηλαδη θα ειμαι ολη μερα με το βυζί στο χερι? (σορρυ για τον τροπο που το εγραψα αλλα...) χαχα δεν θα προλαβαινω να κανω τιποτα αλλο. αχ αχ αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας διδυμομανούλες!

marsoupilami και εμάς μάλλον το ένα είναι κοριτσάκι!Τα άλλα δύο δεν κατάφερε να τα δει ο γιατρός. Δεν με νοιάζει καθόλου το φύλλο αλλά όσο πιο γρήγορα το μάθω θα με εξυπηρετήσει στα ψώνια και στην ετοιμασία του παιδικού ή των παιδικών.

Απο ψυχολογία πώς πάτε; Εγώ χάάάάάάλια :ohmy: Είμαι πολύ down.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειδη κραταω στα χερια μου τα 2 διαβολακια μου

φυσικα ολα τα μωρακια σε αυτη την ηλικια ειναι διαβολακια

κοριτσια μου να χαιρεστε τις εγκυμοσυνες σας , να εχετε πολυ καλες γεννες και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker εγώ νόμιζα πως γίνονται διαβολάκια όσο μεγαλώνουν :lol: Υγεία να έχουνε και ας μας βασανίσουν!Για'αυτό είναι οι γονείς άλλωστε ... Κι εμείς τα ίδια κάναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xthes vradi imoun xaplomeni ston kanape kai prosexa tin kilia mou se kapoio simio na exogonete,kati san augo.

lete na einai kapoio apo ta morakia mou? i kati allo?

eimai 15 evdomadon kai 3 an gnorizei kapoioa kopela as mou pei parakalo

giati anisixo :ohmy::ohmy:[/quote

γειά σας κοριτσάκια!

σήμερα κλέινω την 14η εβδομάδα και εδω και λίγες μέρες πετάγονται και στη δική μου κοιλία αβγά!!!σε διαφορετικά σημεία της κοιλιάς κάθε φορά, 2-3 φορές τη μέρα, τί είναι??? εγώ νόμιζα ότι είναι από τα έντερά μου γιατί έχω δυσκοιλιότητα και πηγαίνω τουαλέτα κάθε 3 μέρες...σόρυ για την περιγραφή! μήπως όμως είναι συσπάσεις?ξαφνικά άρχισα να ανησυχώ. το πέτρωμα κοιλιάς τί είναι???

vagman να χαίρεσαι τα μωράκια σου!!μας δίνεις θάρρος που είχες τέλεια εγκυμοσύνη γιατί όλοι λένε ότι είναι δύσκολες εγκυμοσύνες οι δίδυμες. κι εγώ όπως η marsoupilami έχω πολύ άγχος για τον πρόωρο τοκετό.

marsoupilami κι εσύ 2 κοριτσάκια τέλεια!!!γεμίσαμε κοριτσάκια...να δω πού θα βρούμε τόσους γαμπρούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

ΞΕΧΑΣΑ. ΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ "ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ?" ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δεν υπαρχουν ηδη διδυμομανουλες να μας πουν κανενα κολπακι για μετα να ξερουμε κ εμεις? πχ το πως θα τα κοιμιζουμε πως θα τα ταιζουμε κ αλλα τετοια? νομιζω οτι λιγες συμβουλες απο μια εμπειρη κ ηδη διδυμομανουλα θα μας ειναι σε ολες χρησιμες. Εγω εχω ηδη την κορη μου αλλα με τα διδυμα θα εινα ηδη διαφορετικά μηπως να ανοιξω χωριστο θεματακι η υπαρχει ηδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΥΜΑΜΑΙ.

ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΑ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΤΑΝ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΜΟΥ!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ (ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ) ΚΑΙ ΤΗΝ Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!!! ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ. ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ - ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ ΑΛΛΩΣΤΕ- ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΕΣ, ΕΓΚΥΕΣ ΕΙΣΤΕ. ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΕΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ ΣΤΟ ΧΕΡΙ. ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ, ΩΣ ΤΩΡΑ. ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!!!

ΤΟ ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ: ΓΙΑ ΟΤΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΔΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΗΣΑΝ ΝΑ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ, ΒΟΥΛΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟΤΑΝ. ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ 45Ε. ΤΕΛΕΙΑ. ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ. ΕΠΙΔΗ ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ ΙΣΙΑ ΛΟΓΩ ΥΨΟΥΣ, ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΑ! ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Η ΜΠΕΜΠΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΦΩΝΑΚΛΑΣ ΠΟΥ ΠΕΙΝΑΕΙ. ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ. ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μολις το διαβασα τελεια οπως τα λες. Καλα εγω οσο για το θεμα της εγκυμοσυνης το εχω ξεπερασει το ανχος κ συνεχιζω τη ζωη μου υπερκανονικα. Οσο για τα πρακτικα γι αυτο ρωταω τις ηδη μανουλιτσες διδυμων να μαθαινω. Σημερα μου ειπε μια κοπελα που εχει διδυμακια στην ηλικια της κορης μου οτι τα εβαλαν μονο για δεκα μερες στην ιδια κουνια κ το μετανιωσαν κ τα χωρισαν γιατι γινοταν χαμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΩΣ Η ΚΟΥΝΙΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΙΟΤΑΝ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ 120Χ60. ΑΦΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΜΠΕΜΠΑ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4-5 ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ (ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ)ΤΟΝ ΑΡΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΑΪΣΜΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.

ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΛΟΓΑΚΙΑ, Η ΜΠΕΜΠΑ ΗΣΥΧΗ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ, ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ(ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ) ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ. ΜΑΛΛΟΝ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΥΛΗΣ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΣΑΝ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΛΑΛΙΣΕΙ!!!

ΡΩΤΑΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΡΙΖΩ ΟΛΕΣ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ "ΣΚΑΣΑΝΕ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΑΣ-VAGMAN-22/10" Ή ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΘΕΡΜΟΚΥΤΙΔΑ ΜΠΗΚΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ. ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΠΑΘΑΝΕ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΟΥΡΛΙΑΖΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ! ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 2300 ΚΑΙ ΧΑΣΑΝΕ ΜΟΝΟ 50ΓΡ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΔΕΙΑ, ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΓΞΚΕ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ +1 ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ 2ΠΛΟ ΕΝΝΙΑΜΗΝΟ ΜΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΚΟΣ. ΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ PM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα χαίρεστε...!!! Τι όμορφες εικόνες που μου φέρνετε στο μυαλό...

Είναι το όνειρό μου, η ευχή μου για το 2010!!!

Να ναι ΓΕΡΑ και ΚΑΛΟΤΥΧΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

εμεις απο την αρχη τα ειχαμε σε διαφορετικα λικνα και μωλις μπηκαν στον 3ο τα βαλαμε το καθενα στην κουνια του

βεβαια οποτε τα εχουμε βαλει μαζι μια χαρα τα πανε

ουτε μπουνιες

ουτε κλωτσιες

αντιθετως

σημερα μαλιστα πιασανε κουβεντα και μαλιστα γελαγανε ο ενας στον αλλο και κοιταζονταν ολο αγαπη

Ολα τα μωρακια του κοσμου στις κοιλιτσες και εξωβ απο ατες να ειναι παντα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leopard έγραψε:

ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ Κ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΓΙΝΑ! ΤΕΛΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ) ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΒΙΑΣΤΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ.

ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΔΥΜΑ! ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΩ. ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

ΜΙΑΟΟΟ!

marsoupilami έγραψε:

[/quote:23l3kmrn]

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 6 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

κοριτσακια δεν υπαρχουν ηδη διδυμομανουλες να μας πουν κανενα κολπακι για μετα να ξερουμε κ εμεις? πχ το πως θα τα κοιμιζουμε πως θα τα ταιζουμε κ αλλα τετοια? νομιζω οτι λιγες συμβουλες απο μια εμπειρη κ ηδη διδυμομανουλα θα μας ειναι σε ολες χρησιμες. Εγω εχω ηδη την κορη μου αλλα με τα διδυμα θα εινα ηδη διαφορετικά μηπως να ανοιξω χωριστο θεματακι η υπαρχει ηδη?

Kαλησπερα!

Γλυκια μου![που μου εισαι και συμπαθεστατη μπορω να πω :) ] μπορειτε να με ρωτησετε και εμενα ο,τι θελετε σε οτι εχει σχεση με τα πρακτικα και σε θεματα για πιο μεγαλα παιδακια γιατι οι 2 αλλες φιλεναδες ειναι 2 και 3 μηνων τα μπεμπινια τους!

ο,τι θελετε μπορειτε να ρωτησετε!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali mou γλυκια που βλεπω οτι εχεις κ εσυ 3 μωρακια πες μου οτι νομιζεις εσυ οτι ειναι πιο χρησιμο. Καταρχην ανχωνομαι για το πως θα τα βγαλω περα με 3 μωρα μιας κ η κορη μου θα ειναι μολις δυο χρονων. Θα ηθελα να ξερω για τον υπνο τους. ΓΙα το πως τα κανεις μπανιο. Πως τα ταιζεις. Πως γεμιζεις την μερα τους. Συγνωμη σε βρηκα καλή κ σ αρπαξα χιλια συγνωμη αλλα οσο δεν με ανχωνει η εγκυμοσυνη με ανχωνουν τα πρακτικα μετα. Αν και απο μια αποψη ετσι εκανα κ με την κορη μου κ τελικα τα καταφερα μια χαρα αλλα λεμε τωρα. Σ ευχαριστω γλυκια μουυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera didimotridimomanoules kai genika manoules!!!!!!!!1

ti mou kanete?emeis teleia eimaste pigame kai ekdromoula to savvatokiriako.

vre koritsia eimai 16evdomadon kai 2 ti lete na xekiniso ta psonia gia ta sporakia mou i einai noris akomi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera filenades mou!!!!

natali mou perimeno kai ego na mas liseis kapoies apories....vevaia ksero oti kathe periptosi einai diaforetiki...

gianna mou ego eimai 14 evdomadon k 2,afti tin evdomada tha pao ston giatro kai molis matho epitelous to filo tha paro kati....den ginetai na kratitho!!!!kai fisika prepei na arxiso na skeftomai kai gia ta domatia tous!!!esena ti filo einai?

vre koritsia eseis oi pio empeires....stin arxi pou tha ta exoume sto domatio mas tha koimountai se 1 i 2 krevatakia?kai gia poso kairo?

kai meta nomizo oti tha itan kalitero na paei to kathena sto domatio tou,oxi mazi!!!eseis ti lete?

filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...